ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Tarih: 1.3.2018 20:56:27/ 2959okunma / 11yorum

SPHM ÖZEL HABER

Sivaslılar, yerel seçimlerde Belediyeyi yönetecek Belediye Başkanı ve ekibini şimdiden oluşturmaya başladılar. Ak Parti içinde pek çok aday BELEDİYE BAŞKANLIĞI için Ankara bağlamlı kulis faaliyetleri içerisinde olurlarken, MHP ve BBP de Sivas Belediye Başkanlığını istiyorlar.

Mevcut Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala, bu yönetimin SİVAS için ellerinden geleni yapıp yapmadıkları konuşulmaya devam ediyor.

Kişiye özel imar uygulamaları olup olmadığı, eş dost akraba kayırmacılığı yapılıp yapılmadığı, inşat sektörü ve müteahitler ve yapı denetim şirketleri ile ilişkilerin ne boyutta olup olmadığı, vatandaşın sorunlarının  planlı ve programlı çözülüp çözülmediği halk tarafından irdeleniyor.

Mevcut Belediye yönetiminin görevlerinin bitimine 1 yıl gibi bir zaman kala, ehliyet ve liyakat esasını mihmandar edinip edinmedikleri ve bütün iş ve işleyişleri kamu yararına değerlendirip değerlendirmediklerinin, kendi vicdan terazilerinde tartıp tartmadıkları merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHİR Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (11 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
karınca
2.3.2018 09:54:12
sayın başkanım hani evlerdeki musluklardan tatlı sular akacaktı artık rahatlıkla çeşme sularını için diye tv konuşuyordunuz nerede verdiğiniz sözler hangi birini yazayım resmen sulardan kireç akıyor onu bırak sokaklardaki çeşmeler bile katışık parası olan damacana su alır değilmi garibanda kireçli suları içsin yazık seçim geliyor
İXİR
3.3.2018 15:14:49
Ah Sivas Vah Sivas; Belediye seçimleri ile şehrimizdeki güzide bir ekmek fırın olan Yiğiter ekmeğin ne alakası oluyor mantığım almıyor. Sektörün içini bilen birisi olarak söylüyorum ki Sivas´ta en iyi ve en hijyen fırınlardan birisidir. İnanın olumsuz yorum yapan iki arkadaşta fırıncıdır ya da yakın alakalıdır hiç bir şüphem de yoktur. Fırıncının fatura ve fiş kesme gibi bir korku ve endişesi olamaz çünkü hep fazlalık vardır. Lütfen çamur at izi kalsın düşüncesiyle kimseyi lekelemeyelim. Yazıktır Günahtır. Bugün bana, yarın sana olacağını unutmayalım. Belediye başkanlığı içinde hakkımızdan hayırlısı neyse o olsun.
melihh
2.3.2018 19:57:41
Yiğiter ekmek fabrikası konusunda kesinlikle katılıyorum.Adamlar ellerinde sigara ekmek pişiriyor.Temzlik yaptıkları ellerle ekmek satıyor.Evet aynen yıllarca gündüz satışlarına fiş kesmeyen akşamşları göstermelik fiş kesen kasada çalışanları kaldırımlara park ederek kişileri yollardan yürüsün anlayışı vs.vs. Belediyemiz böyle işletmeleri denetelip neden çalışma ruhasatları tekrardan değelerndirmez.Bir kişi para kazanacak diye halkı kamu hakkını neden magdur eder.
Sivas Sevdalısı
3.3.2018 00:19:01
Belediye Başkanlığına Tekar Mevcut Belediyedeki İsim Gelirse Buradan Açık Ve Net Söylüyoruz Ailemiz Ak Partili Olduğu Halde Oy Vermeyeceğiz.Ve Seçimde Oy Pusulasina Not Düşeceğiz.Değişim Yoksa Oy da Yok Yazacağız.
ekmek fab
1.3.2018 22:17:38
yorumlarda yazıyoruz bazen meşhur yiğiter ekmek fabrikası yılalrca gürlütülü sistme kurulmuş göz yumulmuş sonunda şikayet edilince idari işlem yapılmış.Yıllarca bütün yasalarda açıkkken yatay baca kullanmış belediye yine normal görmüş sonra şikayet edilince pardon denilerek düzeltmiş.Yine aynı fırın gün boyu kimsye fiş vermemiş göstermelik akşam fiş kesmiş.Hakkında şikayet olmuş cezai işlem yapılmış.Yine belediye normal bunlar fırın normal demiş.Tabi bu kadar usulsuzluk olan haklarında cezai işlem yapılan fırın normal neden acaba merak konusu...Selçuklu mahallesinde ki Yiğiter ekmek fabrikası yukarıdakileri hakkında hepsinde cezai işlem yapılmış ama beldiye her fırsattaa normal demiş.Fiş vermesin akşam göstermelik kessin.Gürültüsü yasal sınırı aşsın cezai işlem yapılsın.Bacaları yatay kullansın resmi yazıyla düzeltilsin peki bunlar varken bu fırının ruhsatını şimdiye kdar denetlemesini neden yapmadınız merak konusu.Selçuklu mahallesindeki Yiğiter ekmek fabrikasını
ekmek fab
3.3.2018 18:04:26
yiğiter ekmek fabrikası hakkında hepsi dogru belgelerle denetlemelerle ispatlanmiş.Çamur atmak değil şimdiye kadar ve halen çalışma izni yetkisi ve denetlemesi gereken kurum olan belediye neden denetlememiş yada şikayetlerde neden normal demiş.Objehktif incelemelerin hepsinde haklarında cezai işlem yapıldı merak etmeyin çamur değil gerçekler İXİR
FERHAT
5.3.2018 11:21:09
Yapı Denetim şirketleri ve müteahhhit firmalar, imar rantını nereye taşıdılar. İmar rantı ile şehri katlettiler. Kişiye Özel otopark yapımından, kişiye özel imar uygulamasının hesabı seçimde sorulacak
Turan Özel
5.3.2018 11:22:55
Kardeşler mahallesinde iptal edilen imar yerine, yapı kulllanma ruhsatı vermek suçtur. Yakında iptal edilen imar yerleri ile ilgili ceza dosyası açılır.
Adnan
6.3.2018 10:48:41
İmar müdürü neden istifa etti. Kavga rant mı? yapı denetim şirketi rekabeti mi?
Nejat
4.3.2018 13:57:26
haksızdan haksızlıktan yana olan haksızı Kayıran koruyan haksızlığa göz yuman yasaları uygulamayan hukuku yok sayan ettiğini ektiğini bulsun. Recep Tayyip ERDOĞAN sevdamız gerisi teferruat Sevdası memleket Sivas´a hizmet olanaysa canımız feda.
sinan korkmaz
19.4.2018 14:43:08
bunlarda vicdan varmıkı
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar