ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Tarih: 1.3.2018 20:56:27/ 2330okunma / 10yorum

SPHM ÖZEL HABER

Sivaslılar, yerel seçimlerde Belediyeyi yönetecek Belediye Başkanı ve ekibini şimdiden oluşturmaya başladılar. Ak Parti içinde pek çok aday BELEDİYE BAŞKANLIĞI için Ankara bağlamlı kulis faaliyetleri içerisinde olurlarken, MHP ve BBP de Sivas Belediye Başkanlığını istiyorlar.

Mevcut Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala, bu yönetimin SİVAS için ellerinden geleni yapıp yapmadıkları konuşulmaya devam ediyor.

Kişiye özel imar uygulamaları olup olmadığı, eş dost akraba kayırmacılığı yapılıp yapılmadığı, inşat sektörü ve müteahitler ve yapı denetim şirketleri ile ilişkilerin ne boyutta olup olmadığı, vatandaşın sorunlarının  planlı ve programlı çözülüp çözülmediği halk tarafından irdeleniyor.

Mevcut Belediye yönetiminin görevlerinin bitimine 1 yıl gibi bir zaman kala, ehliyet ve liyakat esasını mihmandar edinip edinmedikleri ve bütün iş ve işleyişleri kamu yararına değerlendirip değerlendirmediklerinin, kendi vicdan terazilerinde tartıp tartmadıkları merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHİR Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (10 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
karınca
2.3.2018 09:54:12
sayın başkanım hani evlerdeki musluklardan tatlı sular akacaktı artık rahatlıkla çeşme sularını için diye tv konuşuyordunuz nerede verdiğiniz sözler hangi birini yazayım resmen sulardan kireç akıyor onu bırak sokaklardaki çeşmeler bile katışık parası olan damacana su alır değilmi garibanda kireçli suları içsin yazık seçim geliyor
İXİR
3.3.2018 15:14:49
Ah Sivas Vah Sivas; Belediye seçimleri ile şehrimizdeki güzide bir ekmek fırın olan Yiğiter ekmeğin ne alakası oluyor mantığım almıyor. Sektörün içini bilen birisi olarak söylüyorum ki Sivas´ta en iyi ve en hijyen fırınlardan birisidir. İnanın olumsuz yorum yapan iki arkadaşta fırıncıdır ya da yakın alakalıdır hiç bir şüphem de yoktur. Fırıncının fatura ve fiş kesme gibi bir korku ve endişesi olamaz çünkü hep fazlalık vardır. Lütfen çamur at izi kalsın düşüncesiyle kimseyi lekelemeyelim. Yazıktır Günahtır. Bugün bana, yarın sana olacağını unutmayalım. Belediye başkanlığı içinde hakkımızdan hayırlısı neyse o olsun.
melihh
2.3.2018 19:57:41
Yiğiter ekmek fabrikası konusunda kesinlikle katılıyorum.Adamlar ellerinde sigara ekmek pişiriyor.Temzlik yaptıkları ellerle ekmek satıyor.Evet aynen yıllarca gündüz satışlarına fiş kesmeyen akşamşları göstermelik fiş kesen kasada çalışanları kaldırımlara park ederek kişileri yollardan yürüsün anlayışı vs.vs. Belediyemiz böyle işletmeleri denetelip neden çalışma ruhasatları tekrardan değelerndirmez.Bir kişi para kazanacak diye halkı kamu hakkını neden magdur eder.
Sivas Sevdalısı
3.3.2018 00:19:01
Belediye Başkanlığına Tekar Mevcut Belediyedeki İsim Gelirse Buradan Açık Ve Net Söylüyoruz Ailemiz Ak Partili Olduğu Halde Oy Vermeyeceğiz.Ve Seçimde Oy Pusulasina Not Düşeceğiz.Değişim Yoksa Oy da Yok Yazacağız.
ekmek fab
1.3.2018 22:17:38
yorumlarda yazıyoruz bazen meşhur yiğiter ekmek fabrikası yılalrca gürlütülü sistme kurulmuş göz yumulmuş sonunda şikayet edilince idari işlem yapılmış.Yıllarca bütün yasalarda açıkkken yatay baca kullanmış belediye yine normal görmüş sonra şikayet edilince pardon denilerek düzeltmiş.Yine aynı fırın gün boyu kimsye fiş vermemiş göstermelik akşam fiş kesmiş.Hakkında şikayet olmuş cezai işlem yapılmış.Yine belediye normal bunlar fırın normal demiş.Tabi bu kadar usulsuzluk olan haklarında cezai işlem yapılan fırın normal neden acaba merak konusu...Selçuklu mahallesinde ki Yiğiter ekmek fabrikası yukarıdakileri hakkında hepsinde cezai işlem yapılmış ama beldiye her fırsattaa normal demiş.Fiş vermesin akşam göstermelik kessin.Gürültüsü yasal sınırı aşsın cezai işlem yapılsın.Bacaları yatay kullansın resmi yazıyla düzeltilsin peki bunlar varken bu fırının ruhsatını şimdiye kdar denetlemesini neden yapmadınız merak konusu.Selçuklu mahallesindeki Yiğiter ekmek fabrikasını
ekmek fab
3.3.2018 18:04:26
yiğiter ekmek fabrikası hakkında hepsi dogru belgelerle denetlemelerle ispatlanmiş.Çamur atmak değil şimdiye kadar ve halen çalışma izni yetkisi ve denetlemesi gereken kurum olan belediye neden denetlememiş yada şikayetlerde neden normal demiş.Objehktif incelemelerin hepsinde haklarında cezai işlem yapıldı merak etmeyin çamur değil gerçekler İXİR
FERHAT
5.3.2018 11:21:09
Yapı Denetim şirketleri ve müteahhhit firmalar, imar rantını nereye taşıdılar. İmar rantı ile şehri katlettiler. Kişiye Özel otopark yapımından, kişiye özel imar uygulamasının hesabı seçimde sorulacak
Turan Özel
5.3.2018 11:22:55
Kardeşler mahallesinde iptal edilen imar yerine, yapı kulllanma ruhsatı vermek suçtur. Yakında iptal edilen imar yerleri ile ilgili ceza dosyası açılır.
Adnan
6.3.2018 10:48:41
İmar müdürü neden istifa etti. Kavga rant mı? yapı denetim şirketi rekabeti mi?
Nejat
4.3.2018 13:57:26
haksızdan haksızlıktan yana olan haksızı Kayıran koruyan haksızlığa göz yuman yasaları uygulamayan hukuku yok sayan ettiğini ektiğini bulsun. Recep Tayyip ERDOĞAN sevdamız gerisi teferruat Sevdası memleket Sivas´a hizmet olanaysa canımız feda.
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar