Sami AYDIN Neden Kaybetti?
Sayın hemşerilerim bir REİSİ kadrosu başarılı yapar. Kadrosu olmaz ise reis başarılı olamaz.
Tarih: 2.12.2018 21:13:31/ 1555okunma / 1yorum

YEREL SEÇİMLER herkesin 1. Gündemi olma noktasında. Hareketimizin lideri Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ, Belediyelere talib olan isimleri kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

SİVAS´ta 2 dönemdir BAŞKANLIK vazifesi ifaa eden Sayın Sami AYDIN Bey gösterilmedi.

Bu şehirde çok konuşuldu zatıma da bu konu ile ilgili çok sorular soruldu.

Ben nacizane Sayın AYDIN´ın 1.Başkanlık dönemini başarılı bulan insanlardan biriyim. Birinci döneminde güzel hizmetler yaptı. Kadrosu da iyiydi.

Sayın hemşerilerim bir REİSİ kadrosu başarılı yapar. Kadrosu olmaz ise reis başarılı olamaz.

Sayın AYDIN´ın 2. Başkanlık dönemi başarılı değil idi. Hakkını yemeyelim kul hakkına girer elbette güzel çalışmalarda ortaya koydu. Allah razı olsun derim.

Ancak Sayın AYDIN 2. Başkanlık döneminde çok kötü bir kadro kurdu. Bu kadro onu yanlış yönlendirdi.

Sayın AYDIN´ın çarşıdan pazardan haberi olmadı. Belediye çalışanları dahi bunu gördü ancak Sayın Sami AYDIN bunu göremedi.

Sayın AYDIN´ın aday yapılmayacağı uzun zamandır belirli bir konu idi. Bunu herkes gördü ancak Sayın AYDIN göremedi. Veya etrafını saran o ekibi bunu göstermemek için elinden geleni yaptılar.

Hatırlar iseniz YEREL SEÇİMLERİN erkene alınma durumu söz konusu iken, bundan bir 7 ay kadar önce diyebiliriz. İşte o zamanlar da Sayın AYDIN´ınj gösterilmeyeceği belli idi.

Sayın AYDIN, şehirle barışık , istişareye açık hoşgörülü bir dönem geçirmedi.

Etrafında bulunan  herkesin BAŞKAN adına kurumlara müdahale ettikleri, mahalle ve caddelerde BAŞKAN adına hareket ettikleri ANKARA´LARA kadar gelen konuların başındaydı.

Sayın AYDIN´ın kendisini eleştirenler için mahkeme yolunu tutması ve katıldığı programlarda hırçın beyanatları kamuoyunda soğuk duş etkisi hasıl etti.

Sayın AYDIN yeniden aday gösterilirim diye düşünde. Sayın Ziya ŞAHİN ve Sayın Burhanettin KURU gibi rakiplerini de yabana atmamak lazım dı.

Sayın AYDIN bunları dahi hesaplayamadı. Sayın KURU´nun da atakları oldu. Ancak Sayın KURU İL BAŞKANI olarak başarılıydı ancak KENTİN VEKİLLERİNİ GENEL MERKEZE bazen şikayet ederdi ki o onun hanesine bence hep eksi yazıldı.

Ben Sayın AYDIN´ın siyasi manevra kabiliyeti konusunda tutuk bir dönem geçirdiğine artık eminim…

Sayın Aydın Başkan´ın bence şu hataları oldu;

--İyi bir ekip kurmadı.

--Kurduğu ekibin yanlış yönlendirmeleri onu yanılttı.

--Başkan Yardımcıları kenti dikkate almadılar.

--Danışmanlarının kamuoyundan haberleri olmadı.

--Çarşının pazarın sesine kulak vermedi.

--AK Parti il teşkilatlarına mesafeli durdu.

--Yaptığı projeleri ifade edecek bir ekibi oluşturamadı.

--Muhaliflerine en çok kendi yanında olanlar bilgi ve belge aktardılar.

--ŞEHRİN VEKİLLERİ ile samimi ilişkiler kuramadı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sami AYDIN Neden Kaybetti
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
3.12.2018 09:36:06
haalka çemkirirsen oyu banamı verdiniz tayyip erdoğana verdiniz dersen belediyenin bütün imkanlarından bazilarini yararlandırırsan hamdi dilmeni kendine kılavuz seçersen doğan ürgüpü aranır hale getirirsen dünya malına çok tamah edersen burnunu bulutrara arkadaş edersen sivas esrafını dikkate almazsan kendinle ilgili reise haftada en az 300 5oo tane sikayet yollarsan seni eleştiren partililerini mahkeme salonlarında süründürürsen ilkokul mezunu şaban kayayı özbelsana kral yaparsan kızılırmağın kenarına 15 katlı rezidanslar yaparsan sivasa 1 dairenin 500 bintl bile az oldunu söylersen belediyenin kanını emen belediye meclis üyelerine göz yumarsan yazıyımmı samı bey daha neler varda sivas postası yayınlamıyo
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar