Sami AYDIN İki
Üzeyir YİĞİT Yazdı...
Tarih: 3.11.2018 23:03:14/ 3752okunma / 1yorum

Sami Aydın İki
Bana kalırsa, yaklaşan yerel seçimde kim aday olursa olsun, sloganın; “yeni bir Sivas için var mısınız?” diye başlamasını ve ardı ardına projelerini değil, içindeki enerjiyi şehre inandırmasını dilerim…
AK Parti genel merkezi bir kurul ile süreci sağından solundan sıkı tutuyor. Hatta geçen hafta devletin resmi ajansına büyük şehirlerin olası adayları ve takibinde mini bir anket çalışması servis edildi.

AK Parti içindeki dengelere bakınca ve haber kaynağı Anadolu Ajansı ise Sayın Cumhurbaşkanının izni ile yapıldığını göz ardı etmemelidir. 

İşte bu heyet, üçüncü dönem belediye başkanlığı yapanların değerlendirmesini geriye atarak diğer şehirlere başladı. Mevcut vekillerden istifa edeceklerin sayısı en fazla 2 kişi olacak sanırım. Meclis komisyonlarında çoğunluğu kaybetmemek için bu şart. 
Bizim yazılarımız da bu komisyonu etkilesin babında bir nevi kamuoyu mühendisliğidir. Neticede şehrin idaresinde şehri ve insanını seven, sayan birilerini istemek hakkımızdır. Seçmenin tek pazarlığı da sandıkta kullandığı elindeki oyudur ve israf etmemelidir. 
Be sebeple;
Önceki yazımda Sami Aydın´ı sert eleştirdiğim veya şehrin cumhuriyetten bu yana dönmeyen kaderinin tek mümessili olduğunu ifade ettiğimi düşünen kardeşlerim için küçük bir izahla ikinci Sami Aydın yazımı yazacağım.

İkinci Sami Aydın demişken; bir ve aradan sonra ikinci dönemi arasında Sami Aydın değerlendirmesi yapacağımı da sanmayın! 
Bir şehir düşünün; insan göçünde ülkede ilk sırada olsun. Büyük kentlerde ve Avrupa´da koca koca semtler oluştursun. Yani Sivas´ı düşünün!
İnsanın bireysel kaderi olan göçe dur demek şuan zor. Ama göçleri durdurmak ve giden nüfusu şehir için avantaja çevirmek hayli kolaydır. Bu siyaset üretmekle alakalıdır.

Kentin emini, bunu yapmaya en yetkin, layık kişidir. Atanmış bir oy bile almamış Devlet temsilcisi valilerin gerisinde yaşamak onbinlerce oy almış bir başkan için utanç olmalıdır. 
Kalkınma, istihdam ve kentleşmeyi getirir. Hizmet göreceli bir şeydir. Fikri kalkınma ekonomik kalkınmanın mihenk taşıdır. Gayret hedefin yüzde 60´ını oluşturur. 
Rusya bölünmesine rağmen kendisinden kopan Rusça konuşan halklar üzerinden geliştirdiği politika ile bölgede etkisini sürdürmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı yurt dışında yaşayan Türk nüfusu üzerinden baskılar oluşturmaya çalışmaktadır. Biz ise ülkenin en çok göçenleri olarak eşit temsilden bile yoksunuz ve şehrimize bu nüfusu baskı olarak kullanıp yatırım getiremiyor, göçü engelleyemiyor ve göç üzerine politika üretip Ankara´yı ikna edemiyorsak, sadece bina yapar, bina satarız! Gemisi yürüyen beş kişiye bütün Sivas feda olsun...
Sami Aydın´dan üst düzey ülke politikası oluşturup bunu kente yatırıma dönüştürsün beklentisinde değilim. Bunu, yapılması gereken politika olarak yazdım.

Sami Aydın geleni kovmasın ya da tutabilsin. Ya da halka güler yüzlü; onları seven, sayan, onların derdi ile dertlenen biri olduğunu göstersin yeter.

“Eski oda başkanı Osman Yıldırım birilerini kaçırdı, Sami bey değil
” yorumu olmasın diye yazayım. Böyle deniyorsa eğer, Başkan, “Ceketinin yakasını yırtarım bu tip davranan bürokrat ve oda başkanları varsa şehrimde. Ben ona kızarım” demeli
Sami Bey düğünlere katılmalı, cenazelerde dua okumalı, zengin sofrası değil, fakir ekmeği yemelisin, sokakları dolaş.

 Ha bir de benim büyüdüğüm, eski Alibaba yeni Orhan Gazi sokaklarını dolaş! Ne demek istediğimi anlarsın. Allah´tan korkmadınız mı o sokakları yanları duvarla örülmüş kanallara çevirmekten. Az muhasebe yapmanı isterim. 
Yeni yazımıza yeni adaylarla başlamak dileği ile adaylık sürecine başladık inşallah.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sami AYDIN
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
17.11.2018 20:34:45
sami bey kuzubey gülerrle ilgilenmekten sivasa vakit ayıramıyor
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
KİRKİT
KİRKİT
Bizim MAHALLELİ “babam ayağını burktuğu için de çalışamıyor ya” aralarında anlaşmışlar kilimleri kendileri satın almışlar anamın kilimlerini…. Hele anam da şaşırmıştı bu kilimler ne çabuk satılıyor diye… Hemşehrilerim işte o zaman çocuk idim ağlayamamıştım, müsaadenizle şimdi ağlıyorum işte…
23 NİSAN Kutlu Olsun
23 NİSAN Kutlu Olsun
Şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz...
Lalenin Ana Vatanında Lale Zamanı
Lalenin Ana Vatanında Lale Zamanı
Hatem TÜRK´ün yazısı...
SİVAS´tan ÇUBUK´a Nasihat
SİVAS´tan ÇUBUK´a Nasihat
Yusuf Ağah Yazdı
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ın sanayi devi ESTAŞ, 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapıp 1000 civarında SİVASLI´ya istihdam sağlarken, sosyal sorumluluk alanını da boş bırakmıyor.ESTAŞ yine, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ücretsiz tiyatro gösterisi sunacak.
Zeki KARASU Şiirleri İle Yaşıyor!
Zeki KARASU Şiirleri İle Yaşıyor!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nde iki yılı aşkın bir zaman köşe yazarlığı yapan Zeki KARASU, İhramcızade HUZUREVİ´nde şiirler yazmaya devam ediyor.
Yeni Medeniyet Düşüncesi
Yeni Medeniyet Düşüncesi
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Yine baktım ki hemşerilerim hepimiz GÖZ YAŞLARIMIZI AVUÇLARIMIZIN İÇİ İLE SİLMEKTEYİZ.
Zülf-ü Kaküllerin Amber Misali
Zülf-ü Kaküllerin Amber Misali
/zülf-ü kaküllerin amber misali/
İZCİLER Yola Çıktı!
İZCİLER Yola Çıktı!
ORDU İdeal Gençlik ve Spor Kulubü İZCİLERİ, ÇANAKKALE MİLLİ BİLİNÇ KAMPINA katılmak üzere yola çıktılar…
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
21 Nisan 1996 da şehid edilen KAFKAS KARTALI Cevher DUDAYEV´i ölüm yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
MATEMATİK
MATEMATİK
Tacettin KEPENEK Yazdı...
ŞEHİR KONUŞMALARI Sürüyor!
ŞEHİR KONUŞMALARI Sürüyor!
Hafta sonları, resmiyetin dışında çeşitli ziyaretlerde bulunan Vali AYHAN, her meslek gurubundan insan ile şehir istişarelerini sürdürüyor.
HALK TAKVİMİ Şaşmıyor!
HALK TAKVİMİ Şaşmıyor!
Halk Takviminde asırlardır var olan hesaplamalar hala geçerliliğini koruyor. Nisan ayının beşine denk gelen haftanın soğuk ve fırtınalı geçmesi de bunun en önemli kanıtlarından biri.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar