Sami AYDIN İki
Üzeyir YİĞİT Yazdı...
Tarih: 3.11.2018 23:03:14/ 3471okunma / 1yorum

Sami Aydın İki
Bana kalırsa, yaklaşan yerel seçimde kim aday olursa olsun, sloganın; “yeni bir Sivas için var mısınız?” diye başlamasını ve ardı ardına projelerini değil, içindeki enerjiyi şehre inandırmasını dilerim…
AK Parti genel merkezi bir kurul ile süreci sağından solundan sıkı tutuyor. Hatta geçen hafta devletin resmi ajansına büyük şehirlerin olası adayları ve takibinde mini bir anket çalışması servis edildi.

AK Parti içindeki dengelere bakınca ve haber kaynağı Anadolu Ajansı ise Sayın Cumhurbaşkanının izni ile yapıldığını göz ardı etmemelidir. 

İşte bu heyet, üçüncü dönem belediye başkanlığı yapanların değerlendirmesini geriye atarak diğer şehirlere başladı. Mevcut vekillerden istifa edeceklerin sayısı en fazla 2 kişi olacak sanırım. Meclis komisyonlarında çoğunluğu kaybetmemek için bu şart. 
Bizim yazılarımız da bu komisyonu etkilesin babında bir nevi kamuoyu mühendisliğidir. Neticede şehrin idaresinde şehri ve insanını seven, sayan birilerini istemek hakkımızdır. Seçmenin tek pazarlığı da sandıkta kullandığı elindeki oyudur ve israf etmemelidir. 
Be sebeple;
Önceki yazımda Sami Aydın´ı sert eleştirdiğim veya şehrin cumhuriyetten bu yana dönmeyen kaderinin tek mümessili olduğunu ifade ettiğimi düşünen kardeşlerim için küçük bir izahla ikinci Sami Aydın yazımı yazacağım.

İkinci Sami Aydın demişken; bir ve aradan sonra ikinci dönemi arasında Sami Aydın değerlendirmesi yapacağımı da sanmayın! 
Bir şehir düşünün; insan göçünde ülkede ilk sırada olsun. Büyük kentlerde ve Avrupa´da koca koca semtler oluştursun. Yani Sivas´ı düşünün!
İnsanın bireysel kaderi olan göçe dur demek şuan zor. Ama göçleri durdurmak ve giden nüfusu şehir için avantaja çevirmek hayli kolaydır. Bu siyaset üretmekle alakalıdır.

Kentin emini, bunu yapmaya en yetkin, layık kişidir. Atanmış bir oy bile almamış Devlet temsilcisi valilerin gerisinde yaşamak onbinlerce oy almış bir başkan için utanç olmalıdır. 
Kalkınma, istihdam ve kentleşmeyi getirir. Hizmet göreceli bir şeydir. Fikri kalkınma ekonomik kalkınmanın mihenk taşıdır. Gayret hedefin yüzde 60´ını oluşturur. 
Rusya bölünmesine rağmen kendisinden kopan Rusça konuşan halklar üzerinden geliştirdiği politika ile bölgede etkisini sürdürmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı yurt dışında yaşayan Türk nüfusu üzerinden baskılar oluşturmaya çalışmaktadır. Biz ise ülkenin en çok göçenleri olarak eşit temsilden bile yoksunuz ve şehrimize bu nüfusu baskı olarak kullanıp yatırım getiremiyor, göçü engelleyemiyor ve göç üzerine politika üretip Ankara´yı ikna edemiyorsak, sadece bina yapar, bina satarız! Gemisi yürüyen beş kişiye bütün Sivas feda olsun...
Sami Aydın´dan üst düzey ülke politikası oluşturup bunu kente yatırıma dönüştürsün beklentisinde değilim. Bunu, yapılması gereken politika olarak yazdım.

Sami Aydın geleni kovmasın ya da tutabilsin. Ya da halka güler yüzlü; onları seven, sayan, onların derdi ile dertlenen biri olduğunu göstersin yeter.

“Eski oda başkanı Osman Yıldırım birilerini kaçırdı, Sami bey değil
” yorumu olmasın diye yazayım. Böyle deniyorsa eğer, Başkan, “Ceketinin yakasını yırtarım bu tip davranan bürokrat ve oda başkanları varsa şehrimde. Ben ona kızarım” demeli
Sami Bey düğünlere katılmalı, cenazelerde dua okumalı, zengin sofrası değil, fakir ekmeği yemelisin, sokakları dolaş.

 Ha bir de benim büyüdüğüm, eski Alibaba yeni Orhan Gazi sokaklarını dolaş! Ne demek istediğimi anlarsın. Allah´tan korkmadınız mı o sokakları yanları duvarla örülmüş kanallara çevirmekten. Az muhasebe yapmanı isterim. 
Yeni yazımıza yeni adaylarla başlamak dileği ile adaylık sürecine başladık inşallah.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sami AYDIN
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
17.11.2018 20:34:45
sami bey kuzubey gülerrle ilgilenmekten sivasa vakit ayıramıyor
SİVAS Otagarında..
SİVAS Otagarında..
Hatem TÜRK´ün yazısı...
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
MHP, "ŞAH" Dedi!
MHP, "ŞAH" Dedi!
MHP, SİVAS´ın tanınmış isimlerinden olan Memet ER ile seçime girecek.Başarılı ve SİVAS sevdalısı biri olarak bilinen ER´in şehirdeki siyasi dengeleri alt üst ederek Başkanlığı alabileceği yorumları yapılıyor..
Türk´e Uzak, Türkçeye Tuzak
Türk´e Uzak, Türkçeye Tuzak
Haydar MERMER Yazdı!
SİVAS´a Genel Bakış
SİVAS´a Genel Bakış
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Bunu da Duy SİVAS!
Bunu da Duy SİVAS!
Eş dost, akraba kadrolaşmaları ile gündemden düşmeyen Üniversitemizin, akademik olarak ne yaptığı merak konusu. Ehliyet, liyakati, işinin ehli gibi evrensel değerlerin ne zaman baş tacı edileceği ise hasretle bekleniyor.
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. SİVAS İl Özel İDARESİ vasıtasıyla artık bu eşsiz doğa harikasının değerlendirilmesi bekleniyor...
Seçim Sathı
Seçim Sathı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Komşumuz MALATYA, Sinema dünyasının önde gelen isimleri ile 8. FİLM FESTİVALİNİ yaparken, SİVAS “Etli Pideyi” tescil ettirip, sosyal deney ile deyim yerindeyse “dilenciliği” özendiriyor.
Bölük Pörçük
Bölük Pörçük
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Buhara´dan SİVAS´a II
Buhara´dan SİVAS´a II
İbrahim BALABAN Yazdı...
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Güzel insanlar, güzel izler bırakırlar insan hafızasında…Varlar ve yoklar içinde devinip duran dünya, zarif bir insanı konuk etti az bir zaman… Ve o iyi insanlar, doru atlara binerek, sonsuzluğa doğru uzanıverdiler apansız…
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar