Sami AYDIN İki
Üzeyir YİĞİT Yazdı...
Tarih: 3.11.2018 23:03:14/ 3671okunma / 1yorum

Sami Aydın İki
Bana kalırsa, yaklaşan yerel seçimde kim aday olursa olsun, sloganın; “yeni bir Sivas için var mısınız?” diye başlamasını ve ardı ardına projelerini değil, içindeki enerjiyi şehre inandırmasını dilerim…
AK Parti genel merkezi bir kurul ile süreci sağından solundan sıkı tutuyor. Hatta geçen hafta devletin resmi ajansına büyük şehirlerin olası adayları ve takibinde mini bir anket çalışması servis edildi.

AK Parti içindeki dengelere bakınca ve haber kaynağı Anadolu Ajansı ise Sayın Cumhurbaşkanının izni ile yapıldığını göz ardı etmemelidir. 

İşte bu heyet, üçüncü dönem belediye başkanlığı yapanların değerlendirmesini geriye atarak diğer şehirlere başladı. Mevcut vekillerden istifa edeceklerin sayısı en fazla 2 kişi olacak sanırım. Meclis komisyonlarında çoğunluğu kaybetmemek için bu şart. 
Bizim yazılarımız da bu komisyonu etkilesin babında bir nevi kamuoyu mühendisliğidir. Neticede şehrin idaresinde şehri ve insanını seven, sayan birilerini istemek hakkımızdır. Seçmenin tek pazarlığı da sandıkta kullandığı elindeki oyudur ve israf etmemelidir. 
Be sebeple;
Önceki yazımda Sami Aydın´ı sert eleştirdiğim veya şehrin cumhuriyetten bu yana dönmeyen kaderinin tek mümessili olduğunu ifade ettiğimi düşünen kardeşlerim için küçük bir izahla ikinci Sami Aydın yazımı yazacağım.

İkinci Sami Aydın demişken; bir ve aradan sonra ikinci dönemi arasında Sami Aydın değerlendirmesi yapacağımı da sanmayın! 
Bir şehir düşünün; insan göçünde ülkede ilk sırada olsun. Büyük kentlerde ve Avrupa´da koca koca semtler oluştursun. Yani Sivas´ı düşünün!
İnsanın bireysel kaderi olan göçe dur demek şuan zor. Ama göçleri durdurmak ve giden nüfusu şehir için avantaja çevirmek hayli kolaydır. Bu siyaset üretmekle alakalıdır.

Kentin emini, bunu yapmaya en yetkin, layık kişidir. Atanmış bir oy bile almamış Devlet temsilcisi valilerin gerisinde yaşamak onbinlerce oy almış bir başkan için utanç olmalıdır. 
Kalkınma, istihdam ve kentleşmeyi getirir. Hizmet göreceli bir şeydir. Fikri kalkınma ekonomik kalkınmanın mihenk taşıdır. Gayret hedefin yüzde 60´ını oluşturur. 
Rusya bölünmesine rağmen kendisinden kopan Rusça konuşan halklar üzerinden geliştirdiği politika ile bölgede etkisini sürdürmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı yurt dışında yaşayan Türk nüfusu üzerinden baskılar oluşturmaya çalışmaktadır. Biz ise ülkenin en çok göçenleri olarak eşit temsilden bile yoksunuz ve şehrimize bu nüfusu baskı olarak kullanıp yatırım getiremiyor, göçü engelleyemiyor ve göç üzerine politika üretip Ankara´yı ikna edemiyorsak, sadece bina yapar, bina satarız! Gemisi yürüyen beş kişiye bütün Sivas feda olsun...
Sami Aydın´dan üst düzey ülke politikası oluşturup bunu kente yatırıma dönüştürsün beklentisinde değilim. Bunu, yapılması gereken politika olarak yazdım.

Sami Aydın geleni kovmasın ya da tutabilsin. Ya da halka güler yüzlü; onları seven, sayan, onların derdi ile dertlenen biri olduğunu göstersin yeter.

“Eski oda başkanı Osman Yıldırım birilerini kaçırdı, Sami bey değil
” yorumu olmasın diye yazayım. Böyle deniyorsa eğer, Başkan, “Ceketinin yakasını yırtarım bu tip davranan bürokrat ve oda başkanları varsa şehrimde. Ben ona kızarım” demeli
Sami Bey düğünlere katılmalı, cenazelerde dua okumalı, zengin sofrası değil, fakir ekmeği yemelisin, sokakları dolaş.

 Ha bir de benim büyüdüğüm, eski Alibaba yeni Orhan Gazi sokaklarını dolaş! Ne demek istediğimi anlarsın. Allah´tan korkmadınız mı o sokakları yanları duvarla örülmüş kanallara çevirmekten. Az muhasebe yapmanı isterim. 
Yeni yazımıza yeni adaylarla başlamak dileği ile adaylık sürecine başladık inşallah.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sami AYDIN
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
17.11.2018 20:34:45
sami bey kuzubey gülerrle ilgilenmekten sivasa vakit ayıramıyor
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar