Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Tarih: 29.11.2018 19:25:35/ 5331okunma / 1yorum

SAMİ AYDIN GÜZELLEMESİ YAPAN ÇAPSIZLARA…

Bugün, bu gazetenin köşe yazarlarından olan bir muhteremin yazısını okuyunca şaştım kaldım. Yazısının başlığı “Sami Aydın Manifestosu”. Yazısında diyor ki, “ Dar, vizyonsuz ve dedikodudan başka bir meziyeti olmayan bu kirli şehri, kaç Sami Aydın temizleyebilir, düzeltebilir ben bilmiyorum? ”

Anlaşılan muhteremin kendisinin de dediği gibi bilmediği çok şeyler var. Ancak ne acı ki, hem bilmiyor hem de boyundan büyük bir başlıkla “manifesto” adı altında yorum yapıyor.

Yaşadığın, ticaret yaptığın, para kazandığın, adam yerine konulup TV programına çıkartıldığın ve hatta gazetede köşe yazdığın bu memleketi, BU KADAR AŞAĞILAMA CÜRETİNİ SEN NEREDEN BULUYORSUN ? Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? NE DEMEK ,“KİRLİ ŞEHİR”? İnsan yaşadığı şehri eleştirebilir, anladık ama aşağılayamaz. Evet, beğenmeyebilirsin, eleştirebilirsin ama eleştiri aşağılamaya dönüşürse, bir başkası da çıkar der ki; Kirli olan sensin, koskoca bir şehri böyle aşağılayamazsın, beğenmiyorsan defol git, seni tutan mı var?

O, güzelleme yaptığın Sayın Başkan, sana köşe verilip yazdığın bu gazetenin imtiyaz sahibi, editörü ve yazarı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunlar Fetöcü´dür diye kendi imzası ile ihbar etmişti. Ne çabuk unuttun? Savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Tersi olsaydı, o karambolde belki de bizler hala içerdeydik.

Bak Manifestocu arkadaş, hem bu gazetede yazıyorsun, hem de bunları bilmiyormuş gibi iftiracılığı belgelenmiş olanlara sahip çıkıyor ve utanmadan Sami Aydın güzellemesi yapıyorsun. Her anlamda çelişki içindesin.

Bu gazetede uzun zamandır, Sami Aydın´ın yanlışlarını yazıyoruz ve eleştiriyoruz. Bu güne kadar, Mehmet Başkan yazılarının bir tanesi bile bir tekzip edilmedi. Size göre yazılanlar yalan ve dedikodu ise insan önce tekzip eder değil mi? Veya çıkar kamuoyunun karşısına, o olay öyle değil böyle, der. Bu konuda bana iftira atıyorlar, şu konuda dedikodu yapıyorlar, der. Yazdığımız her şeyin arkasındayız.

Olayları eleştirirken, İsim isim, yer yer, tarih tarih, rakam rakam belirterek yazıyoruz. Birçoğunuz gibi kurusıkı atmıyoruz. Asıl dedikoduyu, bilmeden, anlamadan, güzelleme yapmaya çalışan sizin gibi çapsızlar yapıyor, farkında bile değilsiniz.

Muhterem diyor ki, “Sami Aydın ismi bu şehre iki değil dört beden fazla geldi.” Galiba kendisinde aşağılık kompleksi var. Belediyeciliği asfalt, kaldırım, aydınlatma direkleri ve parklardan ibaret zannediyor. Sami Aydın şu beş yıl içinde elle tutulur gözle görülür ne yaptı, say kardeşim desen,

1. hesabı şaşmış Mevlana Tüneli,

2. Valilik binasının arkasında ki kapalı otopark,

3. üç tane battı çıktı. Başka? Başka bir şey yok ki.

Sayın Başkan 2014 yılında seçime girerken ne diyordu? Yeni belediye binası, Perakende sebze hali ile birlikte Şems-i Sivas-i meydanı, Kızılırmak Rekreasyon projesi, Esentepe Kentsel Dönüşüm projesi, Kamulaştırması Doğan Ürgüp tarafından yapılan Kale Evleri projesi, Eski Sanayi kentsel Dönüşüm projesi, Eski Buğday Pazarı Meydan projesi. Nerede kardeşim bunlar? Güzelleme yapan çapsızlar size sesleniyorum.

Sivas samimiyetsizlerden, kibir abidelerinden, kendisini usta zannedenlerden ve çapsızlardan kurtarsın yeter…

Bir Sivaslı olarak AK Parti´yi ve Sayın cumhurbaşkanını bir kez daha tebrik ediyorum. Demek ki halkın nabzını hala çok güzel tutuyor ve gereğini yapabiliyorlar. AK Partide yeni dönem felsefesi olarak GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ilan edildi. En azından Sivas için çok hayırlı ve güzel şeyler olacağına yeniden inanmaya başladım…

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yaşar rende
30.11.2018 09:58:41
Sayın yazar sen neden aday olmdaın su Belediye anlamıyorum.Sen Sivas yapılanları hala aynı gözle bakıyorsun yazık çok yazık.
TEŞEKKÜRLER İbrahim Amca!
TEŞEKKÜRLER İbrahim Amca!
SİVAS´tan 10 Bin İşçiyi ARABİSTAN´a götürerek onlara iş ve aş imkanı sağlayan SİVAS sevdalısı İBRAHİM BALABAN, şehrin tarihine altın harflerle geçen biri olarak minnetle anılıyor.
Tuhaf Çok Tuhaf!...
Tuhaf Çok Tuhaf!...
SİVAS´ta FETÖ İle SAVAŞAN bir isim olarak bilinen AHMET SEVİM´in, “kızağa” çekilmesi aylardır anlaşılamıyor.
TEŞEKKÜRLER!
TEŞEKKÜRLER!
SİVAS´a 900 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılıyor. 767 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 2019 Yılı Yatarım programına alınan hastanenin temeli yakında atılacak.
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” 10/04/2019 tarihinde mahkemeye çıkacak olan ALTINSOY´un şahitleri tesir altına alıp kendi lehine ifade vermeleri için bir MAARİF MÜFETTİŞİNİ aracı koyduğu iddia ediliyor.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
SİVAS İçin Koşturuyor!
SİVAS İçin Koşturuyor!
TBMM´nin en hareketli vekillerinden biri olan hemşehrimiz Habib SOLUK, bir günlük çalışma ziyaretini SİVAS´ta tamamladıktan sonra akşam İSTANBUL´a geçti.
Aşk mı? Mantık mı?
Aşk mı? Mantık mı?
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Adaletsiz gelir dağılımı büyümeye devam ediyor. Toplumun büyük bir kesimi asgari ücret ile açlık sınırında yaşam savaş verirken, toplumda var olan “mutlu bir azınlık” ise, asgari ücretin katbe katını bir günde harcıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Adeta yönetici ve seçilmişlerin hak ve hukuku yok olarak yaşadığı ilimizde yine akıllara durgunluk veren bir iddia gündeme düştü...
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS MİTİNGİNDE dil sürçmesi ile “Üniversiteyi SİVAS´a biz kurduk” demesi sosyal medyada 45 yıl önce kurulan Üniversiteyi biz kurduk diye söyledi paylaşımları rekor kırarken, Sivas yöneticilerinin 45.Yıl kuruluşunu adeta CUMHURBAŞKANINA Nazire yapıp SOSYAL MEDYA eleştirilerini pekiştirici hamleleri eleştiri aldı.
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
Ruslar´ı dize getiren Kafkas Kartalı Şeyh Şamil, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
SİVAS POSTASI GAZETESİ Sivas Kültür ve Tarihine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İkinci CUMHURBAŞKANI İsmet İNÖNÜ´nün oğlu Ömer İNÖNÜ´nün Sivas TÜDEMSAŞ´ta staj yaptığı ve staj parası ile de ÇİFTE MİNARE´nin külahlarını yaptırdığı bilgilerine ulaşıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar