Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Tarih: 29.11.2018 19:25:35/ 4814okunma / 1yorum

SAMİ AYDIN GÜZELLEMESİ YAPAN ÇAPSIZLARA…

Bugün, bu gazetenin köşe yazarlarından olan bir muhteremin yazısını okuyunca şaştım kaldım. Yazısının başlığı “Sami Aydın Manifestosu”. Yazısında diyor ki, “ Dar, vizyonsuz ve dedikodudan başka bir meziyeti olmayan bu kirli şehri, kaç Sami Aydın temizleyebilir, düzeltebilir ben bilmiyorum? ”

Anlaşılan muhteremin kendisinin de dediği gibi bilmediği çok şeyler var. Ancak ne acı ki, hem bilmiyor hem de boyundan büyük bir başlıkla “manifesto” adı altında yorum yapıyor.

Yaşadığın, ticaret yaptığın, para kazandığın, adam yerine konulup TV programına çıkartıldığın ve hatta gazetede köşe yazdığın bu memleketi, BU KADAR AŞAĞILAMA CÜRETİNİ SEN NEREDEN BULUYORSUN ? Senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? NE DEMEK ,“KİRLİ ŞEHİR”? İnsan yaşadığı şehri eleştirebilir, anladık ama aşağılayamaz. Evet, beğenmeyebilirsin, eleştirebilirsin ama eleştiri aşağılamaya dönüşürse, bir başkası da çıkar der ki; Kirli olan sensin, koskoca bir şehri böyle aşağılayamazsın, beğenmiyorsan defol git, seni tutan mı var?

O, güzelleme yaptığın Sayın Başkan, sana köşe verilip yazdığın bu gazetenin imtiyaz sahibi, editörü ve yazarı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunlar Fetöcü´dür diye kendi imzası ile ihbar etmişti. Ne çabuk unuttun? Savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Tersi olsaydı, o karambolde belki de bizler hala içerdeydik.

Bak Manifestocu arkadaş, hem bu gazetede yazıyorsun, hem de bunları bilmiyormuş gibi iftiracılığı belgelenmiş olanlara sahip çıkıyor ve utanmadan Sami Aydın güzellemesi yapıyorsun. Her anlamda çelişki içindesin.

Bu gazetede uzun zamandır, Sami Aydın´ın yanlışlarını yazıyoruz ve eleştiriyoruz. Bu güne kadar, Mehmet Başkan yazılarının bir tanesi bile bir tekzip edilmedi. Size göre yazılanlar yalan ve dedikodu ise insan önce tekzip eder değil mi? Veya çıkar kamuoyunun karşısına, o olay öyle değil böyle, der. Bu konuda bana iftira atıyorlar, şu konuda dedikodu yapıyorlar, der. Yazdığımız her şeyin arkasındayız.

Olayları eleştirirken, İsim isim, yer yer, tarih tarih, rakam rakam belirterek yazıyoruz. Birçoğunuz gibi kurusıkı atmıyoruz. Asıl dedikoduyu, bilmeden, anlamadan, güzelleme yapmaya çalışan sizin gibi çapsızlar yapıyor, farkında bile değilsiniz.

Muhterem diyor ki, “Sami Aydın ismi bu şehre iki değil dört beden fazla geldi.” Galiba kendisinde aşağılık kompleksi var. Belediyeciliği asfalt, kaldırım, aydınlatma direkleri ve parklardan ibaret zannediyor. Sami Aydın şu beş yıl içinde elle tutulur gözle görülür ne yaptı, say kardeşim desen,

1. hesabı şaşmış Mevlana Tüneli,

2. Valilik binasının arkasında ki kapalı otopark,

3. üç tane battı çıktı. Başka? Başka bir şey yok ki.

Sayın Başkan 2014 yılında seçime girerken ne diyordu? Yeni belediye binası, Perakende sebze hali ile birlikte Şems-i Sivas-i meydanı, Kızılırmak Rekreasyon projesi, Esentepe Kentsel Dönüşüm projesi, Kamulaştırması Doğan Ürgüp tarafından yapılan Kale Evleri projesi, Eski Sanayi kentsel Dönüşüm projesi, Eski Buğday Pazarı Meydan projesi. Nerede kardeşim bunlar? Güzelleme yapan çapsızlar size sesleniyorum.

Sivas samimiyetsizlerden, kibir abidelerinden, kendisini usta zannedenlerden ve çapsızlardan kurtarsın yeter…

Bir Sivaslı olarak AK Parti´yi ve Sayın cumhurbaşkanını bir kez daha tebrik ediyorum. Demek ki halkın nabzını hala çok güzel tutuyor ve gereğini yapabiliyorlar. AK Partide yeni dönem felsefesi olarak GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ilan edildi. En azından Sivas için çok hayırlı ve güzel şeyler olacağına yeniden inanmaya başladım…

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
yaşar rende
30.11.2018 09:58:41
Sayın yazar sen neden aday olmdaın su Belediye anlamıyorum.Sen Sivas yapılanları hala aynı gözle bakıyorsun yazık çok yazık.
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Eşinden psikolojik şiddet gören pek çok erkek, kendini maça, kahveye, sokaklarda gezmeye, tesbih sallamaya ve basit siyasi konuşmalara vererek deşarj oluyor. Mahalle baskısı nedeniyle konuşamayan pek çok erkeğin, Sivas sokaklarında melul mahzun dolaşması görenlerin içini burkuyor.
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların kiracıları dertli. Yüzde 12 ile yüzde 17 oranındaki kira artışları zaten ekonomik zorda olan esnafı perişan etti. Zorda olan esnaf, STSO ve ESNAF ODASI´nın kendi organizasyon şeması ile temasa geçerek bu artışın geri çekilmesini sağlamaları gerektiğini bekliyorlar..
Kamu Vicdanı Rahatsız!
Kamu Vicdanı Rahatsız!
SİVAS Belediyesi´nin 50 civarında İTFAİYECİ ve ZABITA memuru alacağı bilinirken, bununla ilgili olumsuz ihbarlar geliyor.
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin yıllardır gündeme getirdiği Kale´de bir Film Platosu oluşturma fikri, şehirde benimsendi. Böyle bir hayalin gerçekleşmesi durumunda, SİNEMA YÖNETMENLERİNİN tercihlerinden birinin de SİVAS olacağı belirtilmekte..
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
SİVAS Köyleşiyor!
SİVAS Köyleşiyor!
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
SİVAS´ı Şaha Kaldıracak
SİVAS´ı Şaha Kaldıracak
HIZLI TREN´in hayata geçmesi akabinde LONDRA´dan ÇİN´e uzanacak hattın tam ortasında bulunan SİVAS, altın çağını yaşayabilir. Şehrin, bütün değerleri ile bu gelişime hazır edilerek DÜNYA turizminin dikkatine sunulması arzulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar