ŞAKA GİBİ!
Huysuz Profesör Yazdı...
Tarih: 23.3.2020 10:37:58/ 697okunma / 0yorum

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Türkiye ve Dünya Koronavirüs belası ile uğraşırken, bir haber paylaştı. Haber üniversitemiz 26. Sırada başlığını taşıyordu. Merak ettik. Baktık. İstagram Kullanım Performansında 26. Sıradaymış. Twıtter Kullanım Performansında 38. Sıradaymış. Tam komedi. Rektör Alim Yıldız´ın sürekli bizi sosyal medyadan takip edin demesinin sebebini daha iyi anladık. Bilimsel alanlarda, projelerde (solucan gübresi hariç), üniversite memnuniyetinde, kalitede, öğrenci başına düşen kitap sayısı sıralamasında, başarıda hiç iç açıcı durumu olmayan, bilimsel tüm araştırma verilerine ve sıralamalarına göre sonlarda olan üniversiteyi meğer sosyal medya kullanım performansında ilk 30 veya 40´a sokmakmış herhalde.  Yazık.

Üniversitenin bilimsel araştırma ve sıralamalardaki içler acısı durumunu, eş dost akraba yapılanmasını daha onceki haberlerde defalarca yazmıştık.

Israrla ve yüksek sesle söylüyoruz. Bu ülkeyi, bu şehri, bu öğrencileri sosyal medya kullanımı, takibi, sosyal medya etkileşimi kurtarmayacak. Gerçekten ilim, riyasız ilim kurtaracaktır. İrfan kurtaracaktır. Ancak irfan meclisi adı altında yapılan kendi kendini tatmin ayinleri kurtarmayacaktır.  Bilime ve gerçek manada insanlığa katkınız nedir? Var mı? İnsan gibi bir derdiniz var mı? Bırakın populizmi, görüntü ve gösterişten ibaret davranış ve söylemleri. Bırakın tören ve nümayişle, reklamla, fotoğraf kareleri ile akademik ünvan dağıtmaları. Konuşmaya gelince hiç bir alanı kimseye kaptırmıyor, mangalda kül bırakmıyorsunuz. Medeniyet demekle olmuyor. Medeniyet mevcut zihin yapınız ve ekibinizle yaptığınız kapılardan girmez içeri. Medeniyet, övündüğünüz göletcikle de kurulmaz.   Medeniyet eş dost akraba yapılanmasının da çok uzağındadır. Medeniyet ne gaflet, ne ihanet, ne ihmal, ne de ihlaldir. Bilesiniz. 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ses getirecek ve fayda sağlayacak hiçbir sempozyum ve bilimsel faaliyete şu ana kadar imza atamamıştır. Yapmış olmak ve istatistiklerde gözükebilmek ve kendini göstermek adına Dört Halife Sempozyumları yapıldı. Üç beş kişinin katılımı ile yapılan bu sempozyumlarda anlatılan adalet, merhamet, doğruluk ve cesaret gibi değerlerin mevcut yönetim tarafından hangisine riayet edildi merak ediliyor. Bir iki çalıştay ve toplantı. Yüzlerce yapsanız ne olacak sonuç değişmediği müddetçe. Akademik bakış, duruş ve insana- insanlığa hizmet kaygınız olmadıktan sonra.  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin imza attığı başka işleri var.

Eş, dost, akraba yapılanması gibi. Mesela Rektör Alim Yıldız´ın akrabası Zafer Yıldız´ın iki yıllık mezunken yükseliş hızı, tarzı ve Eğitim Fakültesine Dr. Öğretim Üyesi yapılış şekline bakmanız yeterli. Vakfın başına hangi alanda yeterliliği ve liyakatinin merak edildiği Mehmet Sakar getirilmesine bakınız. Danışmanların, yardımcıların, bölüm başkanlarının, daire başkanlarının vb. eş dost akrabalarına bakınız. Oğullar, gelinler, kızlar, damatlar, ahbaplara, dostlara, o kurumdan bu kurumdan getirilenlere bakın, dernek bağlantılı olanlara bakın, doğrudan siyaset bağlantılı alınanlara bakın, bakın da bakın yani.

 Not: Üniversitemiz 26. Sırada başlıklı haberin bağlantı adresi.

http://www.cumhuriyet.edu.tr/haber/8768-universitemiz-26nci-sirada?fbclid=IwAR2J64K06D5UKXyGsKbI2_y2w-ITTIQabAOehBduoZY5QtXrei0GsxIixds

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞAKA GİBİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"DANTE ve İLAHİ KOMEDYA"
"DANTE ve İLAHİ KOMEDYA"
Osman ÇELİK Yazdı...
DİKİM EVLERİ MASKE ÜRETİYOR!
DİKİM EVLERİ MASKE ÜRETİYOR!
Anadolu´nun en emin yeri olan SİVAS´ın, stratejik durumu tarih boyu bilinirken, özellikle savaşlar ve salgınlar anında SİVAS´ın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Son salgınla DİKİM EVİ akılara gelirken, burada bırakın TÜRKİYE´nin Dünyanın maske ihtiyacını karşılayabilecek ekipmanların olduğu SİVAS kamuoyu tarafından devamlı dile getiriliyor.
HASTANE Sivas´a LAZIM!
HASTANE Sivas´a LAZIM!
HASTANE borçlarının giderilmesi için ÜNİVERSİTE HOCALARININ her birinin 2000´er lira bağış yapmaya hazır olduklarını belirtmeleri yanı sıra ÖĞRETMENLERİN DE Nisan ayına dair EK DERS ve KURS Ücretlerini bağışlama arzusunda olduklarını beyan etmeleri ise SİVAS adına GURUR VERİCİ olarak kabul ediliyor.
CUMA NAMAZI KILINMALI!
CUMA NAMAZI KILINMALI!
Mehmet ZAHİD KOTKU geleneğini devam ettiren Muharrem Nureddin COŞAN, “Halkının %99´u Müslüman olan ülkemizde Cuma Namazı´nın gerekli kategorisinde yer aldığına olan inancımızı ve belirli kısıtlamalarla kılınmasına duyduğumuz ihtiyacı belirtmek istiyoruz.” dedi.
AMAN DİKKAT!
AMAN DİKKAT!
SALGIN nedeniyle okulların NİSAN sonuna ertelenmesi, İSTANBUL´u hareketlendirdi. Pek çok SİVASLI´nın, memleketleri olan SİVAS´a dönme düşüncelerinin salgının yayılma ihtimalinden dolayı engellenmesi bekleniyor.
TEDBİRLERE UYALIM!
TEDBİRLERE UYALIM!
15. Yüzyılda atalarımızın uyguladığı yöntemler hala geçerliliğini koruyor.
BiR YERYÜZÜ CENNETİ!
BiR YERYÜZÜ CENNETİ!
AKDENİZ´in incisi ALANYA, gezip görenleri adeta büyülüyor.
"TARIMSAL ÜRETİM SEFERBERLİĞİ İLAN EDİLMELİ"
"TARIMSAL ÜRETİM SEFERBERLİĞİ İLAN EDİLMELİ"
TMMOB ZMO Yönetim Kurulu Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ "Tarıma yönelmeliyiz" dedi...
"Dönme Dolap"
"Dönme Dolap"
Sabah Lunapark´´a giden görevliler sandalyelerin hâlâ dönmekte olduğunu görmüşler. Bekçilerin ikisi de ölmüştü…”
27 YILDIR KESİNTİSİZ YATIYORLAR!
27 YILDIR KESİNTİSİZ YATIYORLAR!
Şu günlerde yapılan İNFAZ DÜZENLEMESİ çalışmasına, SİVAS olayları mağdurlarının da eklenmesi bekleniyor. HİÇBİR terör örgütü bağlantısı olmayan mağdurlar, “OTEL YANGINI” ile uzaktan yakından ilgileri olmadığı halde 27 yıldır zindanda kesintisiz yatıyorlar.
AŞIK VEYSEL
AŞIK VEYSEL
Emsali KARADUMAN Yazdı...
Yağ Pekmez
Yağ Pekmez
“Ahanda TÜRK, ahanda ERMENİ, ahanda RUM ayrı gayrı ne olaki. Halayda aramıza giremeyen büyük devletler, fitne ateşini soktular”
"CORANA" VİRÜSÜNÜN FAYDALARI MI?
"CORANA" VİRÜSÜNÜN FAYDALARI MI?
Yiğide Neayak Yazdı...
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
GÖZDEN KAÇAN BİR GERÇEK!
GÖZDEN KAÇAN BİR GERÇEK!
Evi temizleyeceğim, günüm var, arkadaşlarım gelecek diye binbir bahane ile evdeki eşlerini dışarı gönderen ev hanımları, VİRÜS ile adeta büyük bir darbe yediler.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar