RUHSAL
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 10.1.2019 16:11:17/ 1280okunma / 0yorum

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli, 8 Ocak 2019 tarihinde meclis gurubunda yaptığı konuşmada, “insanların ağırlaşan problemlerinin farkındayız, geldiğimiz bu noktada, bir ruh sağlığı yasasına ihtiyacımız var” dedi.

Sayın Bahçeli, yasa tasarısının gerekçelerini açıklarken, ekonomik sıkıntılar karşısında halkın zayıf düştüğünü, bu durumun ruhsal birçok hastalığa yol açtığını örnekleri ile anlatarak, kadın cinayetleri, aile içi şiddet ve hayvanlara yapılan şiddet konularına değindi.

Bu günkü Türkiye de, ülkeyi yönetenler ve güçlünün adaletini savunanlar, ne kadar görmezlikten gelse de, toplumun ruh sağlığının yerinde olmadığı gerçeği, bir siyasi lider tarafından gündeme getirilmiş oldu.

Hepimiz yaşadığımız toplumun birer ferdiyiz ve her gün psikolojik kökenli onlarca olaya şahit oluyoruz. Zaten ruh sağlığı yasasını hazırlayanlar, toplumdaki her altı kişiden birinin klinik düzeyde tedaviye ihtiyacı olduğunu ifade ediyor. Ülkemizde reçeteli olarak yılda 1.200.000 kutu antidepresan ilaç kullanılması, kanaatimce işin vahametini ifade eden bir başka göstergedir.

Bütün bunların yanı sıra, ruhsal hastalığı olduğu halde doktora gitmediği için hasta tanısı konulmamış yani pimi çekilmiş bomba gibi ortada dolaşan veya uyuşturucu, alkol vb. madde bağımlısı olan veya normal insan suretinde görünen ancak ruhu canavarlaşmış milyonlarla birlikte hep beraber yaşıyor olmamız yalın bir gerçektir.

Evet, kesin olan şu ki, toplumumuzun ruh sağlığı maalesef iyi durumda değil.

Ruh sağlığı yasa tasarısı toplumun bir ihtiyacı iken, bu yasa tasarısını gündeme getiren de, bir anlamda toplumun ruh sağlığının bozulmasının sorumlularından biri de, Sayın Devlet Bahçelidir. Çünkü Türkiye´nin son yirmi yılına damga vurmuş ve aynı zamanda siyasi söylem ve eylem gelgitleri ile milletin yaşamına, ülkenin gidişatına ve psikolojisine etki etmiş en önemli siyasi liderlerden biri, Sayın Devlet Bahçelidir. Nasıl mı?

Daha bir ay önce, cumhur ittifakı bitti deyip, ertesi gün yine kendisini yalanlayarak öyle bitti demeyle olmaz diyen,

Alaattin Çakıcı´yı hapishane de ziyaret edip, af yasası çıkarmak için girişimde bulunan, olmayınca küsen ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi davranan,

Son zamanlarda sarı yeleklileri örnek göstererek Türkiye de bu işe yeltenecekler ayaklarını denk alsın diyerek korku salan,

İktidarın dış politikasında sürekli olarak ülkenin bekasını gündeme getiren ve iktidara cesaret kaynağı olan,

Kimsenin aklında fikrinde yok iken hadi bakalım cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçelim diyerek ülkenin rotasını ve iklimini değiştiren,

Ak partiyi iktidarda tutarken kendi partisini de iktidara manen ortak eden, siyasi seçim taktiği olarak Cumhur ittifakını icat ederek dengeleri değiştiren, Sayın Devlet Bahçeli dir.

Yani ülkenin siyasi gidişatını ve geleceğini şekillendiren Ak partinin mütemmim cüzü MHP ve Sayın Devlet Bahçeli, normali ve olması gereken akışı değiştirmesi, milletin kafasını da allak bullak etmiştir ve etmeye de devam etmektedir.

Hastalığa neden olan sebepleri ortadan kaldırmadan yasa ile çözüm aramak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Allah sonumuzu hayır eylesin…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: RUHSAL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
ALOŞ, etrafta dönen oyunları bildiği için o da bir damın üstüne çıkarak köylülere bağırmış;
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Toplum Ruh Sağlığı adeta dökülüyor. Bu merkezde PSİKİATRİ doktoru olması gerekirken psikiyatri doktoru da bulunmuyor. Hastalar perişan, aileler perişan, çalışanlar perişan…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar