RUHSAL
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 10.1.2019 16:11:17/ 1351okunma / 0yorum

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli, 8 Ocak 2019 tarihinde meclis gurubunda yaptığı konuşmada, “insanların ağırlaşan problemlerinin farkındayız, geldiğimiz bu noktada, bir ruh sağlığı yasasına ihtiyacımız var” dedi.

Sayın Bahçeli, yasa tasarısının gerekçelerini açıklarken, ekonomik sıkıntılar karşısında halkın zayıf düştüğünü, bu durumun ruhsal birçok hastalığa yol açtığını örnekleri ile anlatarak, kadın cinayetleri, aile içi şiddet ve hayvanlara yapılan şiddet konularına değindi.

Bu günkü Türkiye de, ülkeyi yönetenler ve güçlünün adaletini savunanlar, ne kadar görmezlikten gelse de, toplumun ruh sağlığının yerinde olmadığı gerçeği, bir siyasi lider tarafından gündeme getirilmiş oldu.

Hepimiz yaşadığımız toplumun birer ferdiyiz ve her gün psikolojik kökenli onlarca olaya şahit oluyoruz. Zaten ruh sağlığı yasasını hazırlayanlar, toplumdaki her altı kişiden birinin klinik düzeyde tedaviye ihtiyacı olduğunu ifade ediyor. Ülkemizde reçeteli olarak yılda 1.200.000 kutu antidepresan ilaç kullanılması, kanaatimce işin vahametini ifade eden bir başka göstergedir.

Bütün bunların yanı sıra, ruhsal hastalığı olduğu halde doktora gitmediği için hasta tanısı konulmamış yani pimi çekilmiş bomba gibi ortada dolaşan veya uyuşturucu, alkol vb. madde bağımlısı olan veya normal insan suretinde görünen ancak ruhu canavarlaşmış milyonlarla birlikte hep beraber yaşıyor olmamız yalın bir gerçektir.

Evet, kesin olan şu ki, toplumumuzun ruh sağlığı maalesef iyi durumda değil.

Ruh sağlığı yasa tasarısı toplumun bir ihtiyacı iken, bu yasa tasarısını gündeme getiren de, bir anlamda toplumun ruh sağlığının bozulmasının sorumlularından biri de, Sayın Devlet Bahçelidir. Çünkü Türkiye´nin son yirmi yılına damga vurmuş ve aynı zamanda siyasi söylem ve eylem gelgitleri ile milletin yaşamına, ülkenin gidişatına ve psikolojisine etki etmiş en önemli siyasi liderlerden biri, Sayın Devlet Bahçelidir. Nasıl mı?

Daha bir ay önce, cumhur ittifakı bitti deyip, ertesi gün yine kendisini yalanlayarak öyle bitti demeyle olmaz diyen,

Alaattin Çakıcı´yı hapishane de ziyaret edip, af yasası çıkarmak için girişimde bulunan, olmayınca küsen ve sonra da hiçbir şey olmamış gibi davranan,

Son zamanlarda sarı yeleklileri örnek göstererek Türkiye de bu işe yeltenecekler ayaklarını denk alsın diyerek korku salan,

İktidarın dış politikasında sürekli olarak ülkenin bekasını gündeme getiren ve iktidara cesaret kaynağı olan,

Kimsenin aklında fikrinde yok iken hadi bakalım cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçelim diyerek ülkenin rotasını ve iklimini değiştiren,

Ak partiyi iktidarda tutarken kendi partisini de iktidara manen ortak eden, siyasi seçim taktiği olarak Cumhur ittifakını icat ederek dengeleri değiştiren, Sayın Devlet Bahçeli dir.

Yani ülkenin siyasi gidişatını ve geleceğini şekillendiren Ak partinin mütemmim cüzü MHP ve Sayın Devlet Bahçeli, normali ve olması gereken akışı değiştirmesi, milletin kafasını da allak bullak etmiştir ve etmeye de devam etmektedir.

Hastalığa neden olan sebepleri ortadan kaldırmadan yasa ile çözüm aramak ne kadar doğrudur bilemiyorum. Allah sonumuzu hayır eylesin…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: RUHSAL
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Muhsin Yazıcıoğlu
Muhsin Yazıcıoğlu
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
SİVAS´ta görev yaptığı yaklaşık 3 yıl boyunca eğitim öğretim haricinde her şey ile uğraşıp, şehri bir birine adeta düşman eden Mustafa ALTINSOY, Nisan ayında hakim karşısına çıkacak.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan kişiliksiz karaktersiz insan sayısı giderek artıyor.
Annemin Günlükleri
Annemin Günlükleri
Elenora BALCİS Yazdı...
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Bahadır KOÇ Yazdı
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
Bu toprakların yetiştirdiği çok önemli hekimlerden biri olan ORTAPEDİ ve TRAVMATOLOJİ umanı Zekeriya ÖZTEMÜR, Profesör oldu.
Adamı Eşşek Belleme!
Adamı Eşşek Belleme!
Çıkarken de KALAYCIYA demiş ki “adamı eşşek belleme, denesi de yok bunun” demiş…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Genç Bilaller Yarışacak!
Genç Bilaller Yarışacak!
SİVAS´ta eğitim öğretim anlamlı güzel farkındalıklar ortaya koyan “İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi” koordinatörlüğünde Ezan Okuması yarışması yapılacak.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar