Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
Tarih: 29.1.2018 10:02:54/ 2281okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS Ak Parti teşkilatları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ın ismi ile halk nazırında itibar görüyor.Partide herhangi bir yöneticinin halk nazarında memnuniyet oranı fazla yüksek olmadığı herkes tarafından bilinirken, oyların da yereldeki isimlere değil Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a verildiği biliniyor.

Şehri gelecek yüzyıla hazırlama konusunda başarı gösteremeyen ve yanlı ve yanlış imar uygulamaları ile gündemden düşmeyen Sami AYDIN ise eleştirilerin odağında. Belediye Başkanlığından ümidini kestiği iddia edilen AYDIN´ın, vekillik için zaman kolladığı vurgulanıyor. Özellikle AYDIN´ın akıl hocasın olarak bilinen Başkan Vekili KARACA´nın Aydın üzerinde büyük bir etkisinin olduğu ve dar çevre hesapları ile AYDIN´ı vekilliğe hazırladıkları kamuoyunda konuşulmaya devam ediyor.

Diğer yandan Bakan YILMAZ´ın desteği ile yeniden il Başkanı seçilen lakin gerek geçmiş yıllarda gerekse şimdi parti içi dinamikleri yönetemediği için parti hiyerarşisi, tarafından eleştirilen Ziya ŞAHİN´in tesir altında kalarak parti içi homurdanmalara zemin hazırladığı iddia ediliyor.

Ak Parti içinde bazı disiplin hareketlerinin Başkan Sami AYDIN tarafından organize edildiği artık yüksek sesle dile getirilirken, İl Başkanı Şahin´in ise konulara müdahil olmak yerine sakin bir seyri izlediği yorumları yapılıyor.

Belediye Başkanını belirleme sürecinde İl Başkanının etkin olduğu bilinmesine rağmen, ŞAHİN´in Şahin kesilmek yerine eski rutinliklerde devam etmesi ise anlaşılamıyor.

Siyasi kulisler Bakan YILMAZ´ın yerel konulara ANKARA yoğunluğu nedeniyle fazla giremediği, Vekil SOLUK´un da ayak oyunlarını hazzetmeyip proje yönlü çalıştığını dile getiriyorlar.

Bu boşluktan istifa eden Başkan AYDIN´ın ise halk memnuniyeti kredisini git gide tükettiği ve bir takım ataklarla partide psikolojik üstünlüğü ele geçirdiği Ak Partililer tarafından son günlerin en çok konuşulan konuları arasında.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Partiyi Yönetiyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
1.2.2018 12:41:27
Mikro ayrışmalara zemin ve zaman ayırmayacak o şu bu diye değerlerimizi ayrıştırmayacak insanları boy pos makam mevki para pul şehirli köylü ayrımına tabi tutmayacak insanına şehrine ülkesine hizmeti adamlığı bilecek insanlığıyla toplumsal yaşamıyla insanlara örnek olacak Necati Çelik Göksel ARAS Hakan AKKAŞ isimleri üzerinde ciddi çalışmalar yapılmalı ve mutlaka ilimize katkıları AKPARTİM bünyesinde en üst düzeyde sağlanmalı.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Zor Seçim
Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
Üzeyir YİĞİT Yazdı
EFENDİ
EFENDİ
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Çap Meselesi
Çap Meselesi
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Siyaset Kızışıyor!
Siyaset Kızışıyor!
MART Yerel seçimleri için heyecan doruğa çıkarken, aday adayları da netleşmeye başladı. Şehir siyasi kulislerinde Mimar Serdar İNCE´nin bağımsız aday olma ihtimali de son günlerde konuşulmaya başladı.
SİVAS Günlüğü
SİVAS Günlüğü
Üzeyir YİĞİT Yazdı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Heyecan  Dorukta!
Heyecan Dorukta!
SİVAS, Yerel seçimlere hazırlanırken, AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI adayının da SALI günü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından gurup toplantısında açıklanacağı öğrenildi.
SİVAS İçin Konuştu!
SİVAS İçin Konuştu!
Plan ve Bütçe Komisyonunda Sivas´ın kültürel varlıklarının yok edildiğini dile getiren CHP Sivas Milletvekili Ulaş KARASU, Numune Hastanesinin boşa yıkıldığını söyledi.
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar