Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Tarih: 23.5.2018 17:30:15/ 2807okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in vekillik hayalleri suya düştü. Bakan YILMAZ´ın desteği ile İl Başkanı olan ve bunun haricinde zerre miktar Parti içinde bir desteği olmayan ŞAHİN, kendisine karşı girişilen muhalefet hareketlerini de sineye çekmesi ile eleştiriliyordu.

Hiçbir risk almayan, şehir menfaatleri için sesini hızlıca yükseltmeyen ŞAHİN´in savaşmadan zafer kazanma komikliği makes bulmadı.

Ehil insanlarla istişare yapmak yerine sığ insanlarla istişare yapması yanı sıra, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN´ın kendi il Başkanlığını berelediklerini bildiği halde bunu sineye çekip, hatta ve hatta Ahmet KUZU´nun pek çok kendisini indirme girişimine dahi sessiz kalan Ziya ŞAHİN´in seçilmemesi şok oluşturmadı.

SAVAŞMADAN KAZANIRIM mantığı içerisinde İl Başkanlığı dönemleri geçiren Ziya ŞAHİN´in kamuoyunda dile getirilen hataları şöyle sıralanmakta;

--Her konuda sessiz kaldı.

--İstişareleri ehil insanlarla yapmadı.

--Kendisine karşı oluşturulan muhalefet insanlara boyun eğdi.

-Mücadele tarzını benimsemedi.

--Kurumlarda yan gelip yatanları korudu.

--Ahmet KUZU, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN üçlüsünün kendisine karşı olduğunu bildiği halde partinin kurumsal kimliği ile onlarla mücadele edemedi.

--Merkez İlçe Başkanını belirleyemedi.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Zekeriya ÇINAR, başarılı ve FETÖ ile mücadele ettiği halde görevden alındı ve Ziya ŞAHİN bunları sadece seyretti.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Mustafa ALTINSOY, “akçeli işlere bulaştığı” halde bunu da Ziya ŞAHİN´in bilmesine rağmen insiyatif alıp mücadele edemedi.

--FETÖ ile mücadele eden isimlerden Ahmet SEVİM gibi deneyimli kişiler görevden el çektirildi ZİYA ŞAHİN sustu.

--İl Kültür Müdürü başarısız ve pasif olduğu halde, hatır diye ŞAHİN sustu.

--Gençlik ve Spor Müdürü Başarısız olduğu halde İktidar partisi il Başkanı olarak ŞAHİN sustu.

--Osman YILDIRIM ve Sami AYDIN HIZLI TREN GÜZERGAHINI şehir dışına kaydırdılar ve Ziya ŞAHİN bunun yanlış olduğunu bildiği halde sustu.

--Belediye ile halkın pek çok şikayeti olduğunu bildiği halde ŞAHİN SUSTU…

--Kimsenin telefonlarını açmayıp, ılık sakin suları tercih etmesi de eleştiriliyordu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eleştiri Zamanı
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sedat
24.5.2018 02:37:21
KOCA ŞEHRİ BATAKLIĞIN DİBİNDEKİ MAHALLEYE YAPILAN TEK HASTANEYE MAHKUM EDEN BAŞTA BU ŞAHIS OLMAK UZERE SİVAS HALKI HAKKINI HELAL ETMİYOR, SEÇİMDE HESABI VERECEKLER ... BİLİNE...
Ediz Cem
23.5.2018 22:24:30
ziya şahin miadı dolmuş unutulmuş bir siyasetçi iken nasıl nerden kim söyledi ise Bakan Beyin refransı ile siyasetin tozlu raflarından tekrar siyasete kazandırılmış bir vatandaştır. Sivas için hiç bir projesi ve vizyonu olmamıştır. Özel sektör ve Kamu Kurumlarını ziaret edip kendini ağırlatıp egosunu tatmin etemyi genel merkeze siyaset yapıyorum diye yutturacaktıki Ak Parti Genel Merrkezi yutmadı tepesinin üstüğne dikti. Ak Parti kurtulduı sivas kurtuldu.
Hakikat SÖYLER
24.5.2018 00:22:12
Fetöyle mücadelede bilerek veya bilmeyerek hep yetersiz kalmıştır kendileri. Gelen isimleri elinde kumanda gözü televizyonda yarım kulakla dinlemiştir.
Reyhan
24.5.2018 16:16:28
ziya beyi Ak Parti Genel Merkezi kurtulmak için il başkanlığından istifa ettirmiş diyorlar. Sivasa hiç bir faydası olmayan biriydi. Hele Ak Partiye 1 tane oy kazandırmış artırmış değil bu şartlarda kim niye ziya beyi il başkanı yaparki. Yineki genel merkez aday koymamamkla çok isabetli yapmış
Sayın BAŞKAN, Önce Hesap Ver!
Sayın BAŞKAN, Önce Hesap Ver!
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Belediye BAŞKANI Kim Olur?
Belediye BAŞKANI Kim Olur?
Elbette çok isim mevcut. Bunlara ilaveten parti dışından isimlerde BAŞKAN olur mu bal gibi olur neden olmasın. Bekleyip göreceğiz.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de söz alarak 5 dakikada 20 yıllık sorunları özetleyen MHP SİVAS MİLLETVEKİLİ Ahmet ÖZYÜREK, şehirde günün kahramanı oldu. DİKİMEVİ, DEMİR ÇELİK ve TÜDEMSAŞ konusunu gündeme getiren ÖZYÜREK, “Demir Çelik ÖZELLEŞTİRİLEREK yok edildi” dedi.
Gözel Gözel!...
Gözel Gözel!...
Mevlana Mahalle Muhtarının BELEDİYE yönetimini eleştirmesi günün konusu oldu. Özellikle haklı olarak ÖZBELSAN´ın vekaletle yönetilmesini eleştirmesi kamuoyunda olumlu bulundu. AYDIN´ın göreve gelişini şiirler yazarak kutlayan MUHTAR´ın, AYDIN´ın gidişi için de bir şiir kaleme alması bekleniyor.
Şehirde Belediye Nabzı Tutulmuş!
Şehirde Belediye Nabzı Tutulmuş!
SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´ne ulaşan bir haber ilginç ayrıntıları gözler önüne serdi. Muteber haber kaynaklarımız, CUMARTESİ GÜNÜ AK PARTİLİ 3 ismin TOKAT´tan SİVAS´a geldikleri ve burada kamuoyu yoklaması yaptıklarını belirtti.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimler kıran kırana bir yarışa konu olacakken, Ankara Büyük şehir Belediye Başkanı Mustafa TUNA´nın olası ANKARA´dan aday gösterilmemesi durumunda, SİVAS´a kaydırılmasının kuvvetle muhtemel olduğu belirtiliyor.
SİVAS, Bu Açıklamayı Konuşuyor!
SİVAS, Bu Açıklamayı Konuşuyor!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, Gurup Toplantısında çok önemli konulara parmak bastı. ERDOĞAN, FETÖ ve PKK´ya bulaşmamış insanlara partimizin kapısı açık dedi.
BAHÇELİ´den Önemli KRİTER!
BAHÇELİ´den Önemli KRİTER!
MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ, yerel seçimlerde BELEDİYE BAŞKANI adayı olmak isteyenlerde önemli kriterlerin dikkate alınacağını açıkladı.
SİVAS İçin "ORTAK ADAY" Gündemde
SİVAS İçin "ORTAK ADAY" Gündemde
SİVAS BELEDİYESİ´nin kasasının da “tam takır” olduğu bilgileri gelmeye devam ediyor. Plansız ve programsız icraatlar sonucu BELEDİYE bütçesi sıkıntı içerisinde olurken, YEREL SEÇİMLER için de değişik alternatifler konuşuluyor. Şehirde yükselen MHP oyları gözle görülür bir şekilde artmaya devam ederken, AK PARTİ ve MHP´nin yerel seçimde ittifak etmeye doğru gittiği ve MHP´nin SİVAS´a özel önem vererek, “ORTAK ADAY” konusunda ısrarcı olduğu bilgilerine ulaşıldı.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKKAŞ Gündemde!
Hakan AKKAŞ Gündemde!
SİVAS kamuoyu ilk defa BELEDİYE yönetiminin değişmesi hususunda insiyatif alarak, değişim anlamlı kanaatler oluşturmaya başladı.
Şehrin Düşünürlere İhtiyacı Var!
Şehrin Düşünürlere İhtiyacı Var!
Şehirde Belediye Başkanı´nın kim olacağı konuşulurken, Turgut CANSEVER Hocanın felsefesini yakından bilen Berat DEMİRCİ´nin de adı gündemde.
İl Teşkilatı Halkın İçinde!
İl Teşkilatı Halkın İçinde!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, mesai mefhumu gözetmeden koşturmaya devam ediyor.Genel Seçimlerde MERKEZDE yaşanan oy kaybını yeniden toparlamaya çalışan ve bunu da büyük oranda başaran AKSU, halkın da takdirini kazanıyor.
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar