Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Tarih: 23.5.2018 17:30:15/ 2444okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in vekillik hayalleri suya düştü. Bakan YILMAZ´ın desteği ile İl Başkanı olan ve bunun haricinde zerre miktar Parti içinde bir desteği olmayan ŞAHİN, kendisine karşı girişilen muhalefet hareketlerini de sineye çekmesi ile eleştiriliyordu.

Hiçbir risk almayan, şehir menfaatleri için sesini hızlıca yükseltmeyen ŞAHİN´in savaşmadan zafer kazanma komikliği makes bulmadı.

Ehil insanlarla istişare yapmak yerine sığ insanlarla istişare yapması yanı sıra, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN´ın kendi il Başkanlığını berelediklerini bildiği halde bunu sineye çekip, hatta ve hatta Ahmet KUZU´nun pek çok kendisini indirme girişimine dahi sessiz kalan Ziya ŞAHİN´in seçilmemesi şok oluşturmadı.

SAVAŞMADAN KAZANIRIM mantığı içerisinde İl Başkanlığı dönemleri geçiren Ziya ŞAHİN´in kamuoyunda dile getirilen hataları şöyle sıralanmakta;

--Her konuda sessiz kaldı.

--İstişareleri ehil insanlarla yapmadı.

--Kendisine karşı oluşturulan muhalefet insanlara boyun eğdi.

-Mücadele tarzını benimsemedi.

--Kurumlarda yan gelip yatanları korudu.

--Ahmet KUZU, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN üçlüsünün kendisine karşı olduğunu bildiği halde partinin kurumsal kimliği ile onlarla mücadele edemedi.

--Merkez İlçe Başkanını belirleyemedi.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Zekeriya ÇINAR, başarılı ve FETÖ ile mücadele ettiği halde görevden alındı ve Ziya ŞAHİN bunları sadece seyretti.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Mustafa ALTINSOY, “akçeli işlere bulaştığı” halde bunu da Ziya ŞAHİN´in bilmesine rağmen insiyatif alıp mücadele edemedi.

--FETÖ ile mücadele eden isimlerden Ahmet SEVİM gibi deneyimli kişiler görevden el çektirildi ZİYA ŞAHİN sustu.

--İl Kültür Müdürü başarısız ve pasif olduğu halde, hatır diye ŞAHİN sustu.

--Gençlik ve Spor Müdürü Başarısız olduğu halde İktidar partisi il Başkanı olarak ŞAHİN sustu.

--Osman YILDIRIM ve Sami AYDIN HIZLI TREN GÜZERGAHINI şehir dışına kaydırdılar ve Ziya ŞAHİN bunun yanlış olduğunu bildiği halde sustu.

--Belediye ile halkın pek çok şikayeti olduğunu bildiği halde ŞAHİN SUSTU…

--Kimsenin telefonlarını açmayıp, ılık sakin suları tercih etmesi de eleştiriliyordu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eleştiri Zamanı
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sedat
24.5.2018 02:37:21
KOCA ŞEHRİ BATAKLIĞIN DİBİNDEKİ MAHALLEYE YAPILAN TEK HASTANEYE MAHKUM EDEN BAŞTA BU ŞAHIS OLMAK UZERE SİVAS HALKI HAKKINI HELAL ETMİYOR, SEÇİMDE HESABI VERECEKLER ... BİLİNE...
Ediz Cem
23.5.2018 22:24:30
ziya şahin miadı dolmuş unutulmuş bir siyasetçi iken nasıl nerden kim söyledi ise Bakan Beyin refransı ile siyasetin tozlu raflarından tekrar siyasete kazandırılmış bir vatandaştır. Sivas için hiç bir projesi ve vizyonu olmamıştır. Özel sektör ve Kamu Kurumlarını ziaret edip kendini ağırlatıp egosunu tatmin etemyi genel merkeze siyaset yapıyorum diye yutturacaktıki Ak Parti Genel Merrkezi yutmadı tepesinin üstüğne dikti. Ak Parti kurtulduı sivas kurtuldu.
Hakikat SÖYLER
24.5.2018 00:22:12
Fetöyle mücadelede bilerek veya bilmeyerek hep yetersiz kalmıştır kendileri. Gelen isimleri elinde kumanda gözü televizyonda yarım kulakla dinlemiştir.
Reyhan
24.5.2018 16:16:28
ziya beyi Ak Parti Genel Merkezi kurtulmak için il başkanlığından istifa ettirmiş diyorlar. Sivasa hiç bir faydası olmayan biriydi. Hele Ak Partiye 1 tane oy kazandırmış artırmış değil bu şartlarda kim niye ziya beyi il başkanı yaparki. Yineki genel merkez aday koymamamkla çok isabetli yapmış
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar