Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Tarih: 23.5.2018 17:30:15/ 2657okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in vekillik hayalleri suya düştü. Bakan YILMAZ´ın desteği ile İl Başkanı olan ve bunun haricinde zerre miktar Parti içinde bir desteği olmayan ŞAHİN, kendisine karşı girişilen muhalefet hareketlerini de sineye çekmesi ile eleştiriliyordu.

Hiçbir risk almayan, şehir menfaatleri için sesini hızlıca yükseltmeyen ŞAHİN´in savaşmadan zafer kazanma komikliği makes bulmadı.

Ehil insanlarla istişare yapmak yerine sığ insanlarla istişare yapması yanı sıra, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN´ın kendi il Başkanlığını berelediklerini bildiği halde bunu sineye çekip, hatta ve hatta Ahmet KUZU´nun pek çok kendisini indirme girişimine dahi sessiz kalan Ziya ŞAHİN´in seçilmemesi şok oluşturmadı.

SAVAŞMADAN KAZANIRIM mantığı içerisinde İl Başkanlığı dönemleri geçiren Ziya ŞAHİN´in kamuoyunda dile getirilen hataları şöyle sıralanmakta;

--Her konuda sessiz kaldı.

--İstişareleri ehil insanlarla yapmadı.

--Kendisine karşı oluşturulan muhalefet insanlara boyun eğdi.

-Mücadele tarzını benimsemedi.

--Kurumlarda yan gelip yatanları korudu.

--Ahmet KUZU, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN üçlüsünün kendisine karşı olduğunu bildiği halde partinin kurumsal kimliği ile onlarla mücadele edemedi.

--Merkez İlçe Başkanını belirleyemedi.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Zekeriya ÇINAR, başarılı ve FETÖ ile mücadele ettiği halde görevden alındı ve Ziya ŞAHİN bunları sadece seyretti.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Mustafa ALTINSOY, “akçeli işlere bulaştığı” halde bunu da Ziya ŞAHİN´in bilmesine rağmen insiyatif alıp mücadele edemedi.

--FETÖ ile mücadele eden isimlerden Ahmet SEVİM gibi deneyimli kişiler görevden el çektirildi ZİYA ŞAHİN sustu.

--İl Kültür Müdürü başarısız ve pasif olduğu halde, hatır diye ŞAHİN sustu.

--Gençlik ve Spor Müdürü Başarısız olduğu halde İktidar partisi il Başkanı olarak ŞAHİN sustu.

--Osman YILDIRIM ve Sami AYDIN HIZLI TREN GÜZERGAHINI şehir dışına kaydırdılar ve Ziya ŞAHİN bunun yanlış olduğunu bildiği halde sustu.

--Belediye ile halkın pek çok şikayeti olduğunu bildiği halde ŞAHİN SUSTU…

--Kimsenin telefonlarını açmayıp, ılık sakin suları tercih etmesi de eleştiriliyordu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eleştiri Zamanı
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sedat
24.5.2018 02:37:21
KOCA ŞEHRİ BATAKLIĞIN DİBİNDEKİ MAHALLEYE YAPILAN TEK HASTANEYE MAHKUM EDEN BAŞTA BU ŞAHIS OLMAK UZERE SİVAS HALKI HAKKINI HELAL ETMİYOR, SEÇİMDE HESABI VERECEKLER ... BİLİNE...
Ediz Cem
23.5.2018 22:24:30
ziya şahin miadı dolmuş unutulmuş bir siyasetçi iken nasıl nerden kim söyledi ise Bakan Beyin refransı ile siyasetin tozlu raflarından tekrar siyasete kazandırılmış bir vatandaştır. Sivas için hiç bir projesi ve vizyonu olmamıştır. Özel sektör ve Kamu Kurumlarını ziaret edip kendini ağırlatıp egosunu tatmin etemyi genel merkeze siyaset yapıyorum diye yutturacaktıki Ak Parti Genel Merrkezi yutmadı tepesinin üstüğne dikti. Ak Parti kurtulduı sivas kurtuldu.
Hakikat SÖYLER
24.5.2018 00:22:12
Fetöyle mücadelede bilerek veya bilmeyerek hep yetersiz kalmıştır kendileri. Gelen isimleri elinde kumanda gözü televizyonda yarım kulakla dinlemiştir.
Reyhan
24.5.2018 16:16:28
ziya beyi Ak Parti Genel Merkezi kurtulmak için il başkanlığından istifa ettirmiş diyorlar. Sivasa hiç bir faydası olmayan biriydi. Hele Ak Partiye 1 tane oy kazandırmış artırmış değil bu şartlarda kim niye ziya beyi il başkanı yaparki. Yineki genel merkez aday koymamamkla çok isabetli yapmış
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar