Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Tarih: 23.5.2018 17:30:15/ 3018okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in vekillik hayalleri suya düştü. Bakan YILMAZ´ın desteği ile İl Başkanı olan ve bunun haricinde zerre miktar Parti içinde bir desteği olmayan ŞAHİN, kendisine karşı girişilen muhalefet hareketlerini de sineye çekmesi ile eleştiriliyordu.

Hiçbir risk almayan, şehir menfaatleri için sesini hızlıca yükseltmeyen ŞAHİN´in savaşmadan zafer kazanma komikliği makes bulmadı.

Ehil insanlarla istişare yapmak yerine sığ insanlarla istişare yapması yanı sıra, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN´ın kendi il Başkanlığını berelediklerini bildiği halde bunu sineye çekip, hatta ve hatta Ahmet KUZU´nun pek çok kendisini indirme girişimine dahi sessiz kalan Ziya ŞAHİN´in seçilmemesi şok oluşturmadı.

SAVAŞMADAN KAZANIRIM mantığı içerisinde İl Başkanlığı dönemleri geçiren Ziya ŞAHİN´in kamuoyunda dile getirilen hataları şöyle sıralanmakta;

--Her konuda sessiz kaldı.

--İstişareleri ehil insanlarla yapmadı.

--Kendisine karşı oluşturulan muhalefet insanlara boyun eğdi.

-Mücadele tarzını benimsemedi.

--Kurumlarda yan gelip yatanları korudu.

--Ahmet KUZU, Hilmi BİLGİN ve Sami AYDIN üçlüsünün kendisine karşı olduğunu bildiği halde partinin kurumsal kimliği ile onlarla mücadele edemedi.

--Merkez İlçe Başkanını belirleyemedi.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Zekeriya ÇINAR, başarılı ve FETÖ ile mücadele ettiği halde görevden alındı ve Ziya ŞAHİN bunları sadece seyretti.

--Milli Eğitim Eski Müdürü Mustafa ALTINSOY, “akçeli işlere bulaştığı” halde bunu da Ziya ŞAHİN´in bilmesine rağmen insiyatif alıp mücadele edemedi.

--FETÖ ile mücadele eden isimlerden Ahmet SEVİM gibi deneyimli kişiler görevden el çektirildi ZİYA ŞAHİN sustu.

--İl Kültür Müdürü başarısız ve pasif olduğu halde, hatır diye ŞAHİN sustu.

--Gençlik ve Spor Müdürü Başarısız olduğu halde İktidar partisi il Başkanı olarak ŞAHİN sustu.

--Osman YILDIRIM ve Sami AYDIN HIZLI TREN GÜZERGAHINI şehir dışına kaydırdılar ve Ziya ŞAHİN bunun yanlış olduğunu bildiği halde sustu.

--Belediye ile halkın pek çok şikayeti olduğunu bildiği halde ŞAHİN SUSTU…

--Kimsenin telefonlarını açmayıp, ılık sakin suları tercih etmesi de eleştiriliyordu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eleştiri Zamanı
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sedat
24.5.2018 02:37:21
KOCA ŞEHRİ BATAKLIĞIN DİBİNDEKİ MAHALLEYE YAPILAN TEK HASTANEYE MAHKUM EDEN BAŞTA BU ŞAHIS OLMAK UZERE SİVAS HALKI HAKKINI HELAL ETMİYOR, SEÇİMDE HESABI VERECEKLER ... BİLİNE...
Ediz Cem
23.5.2018 22:24:30
ziya şahin miadı dolmuş unutulmuş bir siyasetçi iken nasıl nerden kim söyledi ise Bakan Beyin refransı ile siyasetin tozlu raflarından tekrar siyasete kazandırılmış bir vatandaştır. Sivas için hiç bir projesi ve vizyonu olmamıştır. Özel sektör ve Kamu Kurumlarını ziaret edip kendini ağırlatıp egosunu tatmin etemyi genel merkeze siyaset yapıyorum diye yutturacaktıki Ak Parti Genel Merrkezi yutmadı tepesinin üstüğne dikti. Ak Parti kurtulduı sivas kurtuldu.
Hakikat SÖYLER
24.5.2018 00:22:12
Fetöyle mücadelede bilerek veya bilmeyerek hep yetersiz kalmıştır kendileri. Gelen isimleri elinde kumanda gözü televizyonda yarım kulakla dinlemiştir.
Reyhan
24.5.2018 16:16:28
ziya beyi Ak Parti Genel Merkezi kurtulmak için il başkanlığından istifa ettirmiş diyorlar. Sivasa hiç bir faydası olmayan biriydi. Hele Ak Partiye 1 tane oy kazandırmış artırmış değil bu şartlarda kim niye ziya beyi il başkanı yaparki. Yineki genel merkez aday koymamamkla çok isabetli yapmış
Maaş Arttı, Talep Patladı!
Maaş Arttı, Talep Patladı!
MUHTARLIK maaşlarında yaşanan artış MUHTARLIĞI gözde meslek haline getirdi.
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Partisi Belediye seçimlerine sürpriz bir isimle girmeye karar verdi. Sivas Belediye tarihine “RÜŞVET İLE MÜCADELE EDEN BAŞKAN” olarak geçen Osman SEÇİLMİŞ´in oğlu Melih SEÇİLMİŞ aday gösterildi.
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TBMM Genel Kurulunda SİVAS´ın sorunlarını dile getiren Ahmet ÖZYÜREK, şehirde gündem oldu. TÜDEMSAŞ´ın SİVAS´ın bir değeri olduğunu belirtirken, KENEVİR üreten iller içerisine SİVAS´ın da alınması gerektiğini dile getirdi.
YEREL NABIZ!
YEREL NABIZ!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Habib SOLUK Beye Cevaben
Habib SOLUK Beye Cevaben
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sanki ADAY Gösterildi?
Sanki ADAY Gösterildi?
Ak Parti Genel Merkezi tarafından SİVAS halkının tepkisi dikkate alınarak aday gösterilmeyen, halk tarafından da siyasi karşılığı biten Sami AYDIN´ın, sanki yeniden aday gösterilmiş gibi her ortamda varlık göstermesi, tuhaf yorumlamalara kapı aralamaya devam ediyor.
Kafa Konforum ve Vali Bey
Kafa Konforum ve Vali Bey
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Yeni Bir Üniversite Garip Bir Rektör
Yeni Bir Üniversite Garip Bir Rektör
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir Devrin Sonu!
Bir Devrin Sonu!
Belediye seçimlerine yaklaşık 3 ay gibi bir zaman kala, mevcut yönetim de yavaş yavaş veda etmeye hazırlanıyor.
Belediye Seçimleri
Belediye Seçimleri
Osman ADA Yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Zor Seçim
Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar