Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
Tarih: 15.3.2018 17:23:35/ 2940okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

 Sivas Ak Parti´de düzmece bir şikayet ve tiyatro ile ihraç edilmek istenen Murat TORAMAN olayı sıcaklığını korurken, Murat TORAMAN´ın düzmece istemlerle ihracının istenmesi, seçimlere ramak kala partide iç dengeleri değiştirip, kamuoyu nezlinde sıkıntıya sokacağı herkes tarafından dile getiriliyor.

Genel Merkezin SİVAS´ta oynanan oyunun farkına varıp en kısa zamanda tersine bir karar ile oyunu bozacağı beklenirken, Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK´un bu gelişigüzel ve keyfiyet içeren traji komik oyunu bozacakları belirtiliyor.

Kamuoyunda bir perdeci ve emekli bankacının kobay olarak kullanıldığı bilinirken, partiyi zaafa uğratacak olan böyle kadük bir girişime, partinin eski kurmaylarının ses seda çıkarmaması ise, suça ve oynanan oyuna ortak olma anlamı taşıdığı için yadırganıyor.

İhraç istemi ile ilgili hakkında tiyatro kurulan ve partinin neredeyse bütün birimlerinde görev ifa eden Murat TORAMAN ise, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a bağlılığı  ile biliniyor.

Cumhurbaşkanı ERDOĞOĞAN´ın köy köy kasaba kasaba gezip halkla iç içe olun direktifini kendine görev bilen Murat TORAMAN´ın ise, kendi cebinden masrafları karşılayarak halkla bütünleşip, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “büyük Türkiye hayalini” herkese anlatması ise Ak Parti seçmen tarafından takdir ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Oyun İçinde Oyun
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
16.3.2018 14:09:21
Murat TORAMAN AKPARTİMİZE EMEK GAYRET ÇABA VE ÇALIŞMALARIYLA çok değerli katkı sunan ORANLAMA YAPILACAK OLURSA ilk yüzde 5 in içinde yer alan AKPARTİMİZİN SİVASTA GENÇLİK YAPILANMASININ VE AKPARTİMİZE KATILMASINA ÇOK DEĞERLİ KATKILARI OLAN EMEK YOĞUN ÇALIŞMALARIYLA GENÇ YAŞINA RAĞMEN BİR ÇOK HAKETMEYENİN KULİS STK VE NE ACIKİ PARA GÜCÜYLE GELDİĞİ YERLERE ALINTERİYLE EMEĞİYLE YÜREĞİYLE AKLIYLA VE EN DEĞERLİSİ AKPARTİLİLİĞİYLE GELMİŞTİR İYİKİDE GELMİŞTİR ONA YAPILAN HAKSIZLIK AKPARTİMİZE YAPILAN HAKSIZLIK OLACAKTIR. SAHİ MURAT TORAMAN HERKESİN YATIP YUVARLANIP PARTİLİ OLDUĞU GÜNÜMÜZDE İHRACINI GEREKTİRECEK CEZALANDIRILMASINI GEREKTİRECEK NASIL BİR HAKSIZ HUKUKSUZ AFFEDİLMEYECEK BOYUTTA BİR YASADIŞILIĞIN İÇİNDE YER ALMIŞTIR.
Adalet ve Kalkınma
16.3.2018 22:17:18
Murat gençlikte iyi bir liderlik yaptı.Bu düzmece oyunlar mevcut beldiye başkanı olduğu müddetçe devam edecek.Sivas ta kökten bir yenilik yapılması gerekir.Bunu da Sivas a abilik yapan bakanımız yaparsa kimsenin dedi çıkmaz sanırım.Murat ile zamaninda çok çalıştık bu arkadaşı bile o zamanda rahat birakmiyorlardi.şimdi murat ile samimiyetliyigim yok ama yiğidi öldür hakkını yeme Sivas. Murat ile samimiyetsizligimi sorgulamayı düşünenler önce kendilerine baksın.Yine diyorum mevcut belediye başkanı Sivas da olduğu müddetçe hiç bir genç ilerlemez ve önü daima tıkalı kalır.Hani cumhurbaşkanımız derdi ya siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarindandir işte bu söze engel var Sivas ta. Ama Allah onlardan kat kat cikracak.birbirlerine düşecekler birbirlerini yiyecekler.Artık şu koltuk sevdaliligini bırakın gençlerin önünü acin.Yeter Sivas ı yıllardır yediğiniz.Ayrıca bir sorum olacak hizli tren ne zaman Sivas a gelecek. saygılarımla posta abi.
haksızlıklar karşısında susan olmamak
16.3.2018 14:16:50
bankacı denilen kişi parti nedenli aldığı tüm hakları perdeci denilen karakter üzerinden elde etmiştir Sayın Bakanın mutlaka parti adına görev verilen yetki verilen kişilerle ilgili kendi muhasebesini de yapması şart aksi takdirde kaybedenlerin içinde kendisi de yer alacaktır. Sayın bakan danıştığı ve bilgi aldığı kişileri ve kendisine onlar üzerinden gelen bilgileri mutlaka teyit edecek kendinden partiden devletten bir beklentisi olmayan şahsiyetli karakterli memleket sevdalısı yiğit insanlarla teyit etmelidir. çünkü birileri pozisyonlarını korumak adına her türlü yalanı çok rahatlıkla söyleyebilir söyleyebilmektedir. Murat Toraman harcanmamalı.
İsmail Hakkı ACAR
4.4.2018 18:20:22
AKP bugün eğer Sivas ve çevresinde iyi bir konuma gelmiş, halkın beğenip desteklediği bir yere gelmişse bunda Murat Toraman ve arkadaşlarının katkısı büyüktür. Böyle kişiler cezalandırılma yerine çok daha iyi yerlere getirilerek mükafatlandırılmalıdırlar.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar