Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
Tarih: 15.3.2018 17:23:35/ 2729okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

 Sivas Ak Parti´de düzmece bir şikayet ve tiyatro ile ihraç edilmek istenen Murat TORAMAN olayı sıcaklığını korurken, Murat TORAMAN´ın düzmece istemlerle ihracının istenmesi, seçimlere ramak kala partide iç dengeleri değiştirip, kamuoyu nezlinde sıkıntıya sokacağı herkes tarafından dile getiriliyor.

Genel Merkezin SİVAS´ta oynanan oyunun farkına varıp en kısa zamanda tersine bir karar ile oyunu bozacağı beklenirken, Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK´un bu gelişigüzel ve keyfiyet içeren traji komik oyunu bozacakları belirtiliyor.

Kamuoyunda bir perdeci ve emekli bankacının kobay olarak kullanıldığı bilinirken, partiyi zaafa uğratacak olan böyle kadük bir girişime, partinin eski kurmaylarının ses seda çıkarmaması ise, suça ve oynanan oyuna ortak olma anlamı taşıdığı için yadırganıyor.

İhraç istemi ile ilgili hakkında tiyatro kurulan ve partinin neredeyse bütün birimlerinde görev ifa eden Murat TORAMAN ise, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´a bağlılığı  ile biliniyor.

Cumhurbaşkanı ERDOĞOĞAN´ın köy köy kasaba kasaba gezip halkla iç içe olun direktifini kendine görev bilen Murat TORAMAN´ın ise, kendi cebinden masrafları karşılayarak halkla bütünleşip, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “büyük Türkiye hayalini” herkese anlatması ise Ak Parti seçmen tarafından takdir ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Oyun İçinde Oyun
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nejat DEMİR
16.3.2018 14:09:21
Murat TORAMAN AKPARTİMİZE EMEK GAYRET ÇABA VE ÇALIŞMALARIYLA çok değerli katkı sunan ORANLAMA YAPILACAK OLURSA ilk yüzde 5 in içinde yer alan AKPARTİMİZİN SİVASTA GENÇLİK YAPILANMASININ VE AKPARTİMİZE KATILMASINA ÇOK DEĞERLİ KATKILARI OLAN EMEK YOĞUN ÇALIŞMALARIYLA GENÇ YAŞINA RAĞMEN BİR ÇOK HAKETMEYENİN KULİS STK VE NE ACIKİ PARA GÜCÜYLE GELDİĞİ YERLERE ALINTERİYLE EMEĞİYLE YÜREĞİYLE AKLIYLA VE EN DEĞERLİSİ AKPARTİLİLİĞİYLE GELMİŞTİR İYİKİDE GELMİŞTİR ONA YAPILAN HAKSIZLIK AKPARTİMİZE YAPILAN HAKSIZLIK OLACAKTIR. SAHİ MURAT TORAMAN HERKESİN YATIP YUVARLANIP PARTİLİ OLDUĞU GÜNÜMÜZDE İHRACINI GEREKTİRECEK CEZALANDIRILMASINI GEREKTİRECEK NASIL BİR HAKSIZ HUKUKSUZ AFFEDİLMEYECEK BOYUTTA BİR YASADIŞILIĞIN İÇİNDE YER ALMIŞTIR.
Adalet ve Kalkınma
16.3.2018 22:17:18
Murat gençlikte iyi bir liderlik yaptı.Bu düzmece oyunlar mevcut beldiye başkanı olduğu müddetçe devam edecek.Sivas ta kökten bir yenilik yapılması gerekir.Bunu da Sivas a abilik yapan bakanımız yaparsa kimsenin dedi çıkmaz sanırım.Murat ile zamaninda çok çalıştık bu arkadaşı bile o zamanda rahat birakmiyorlardi.şimdi murat ile samimiyetliyigim yok ama yiğidi öldür hakkını yeme Sivas. Murat ile samimiyetsizligimi sorgulamayı düşünenler önce kendilerine baksın.Yine diyorum mevcut belediye başkanı Sivas da olduğu müddetçe hiç bir genç ilerlemez ve önü daima tıkalı kalır.Hani cumhurbaşkanımız derdi ya siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarindandir işte bu söze engel var Sivas ta. Ama Allah onlardan kat kat cikracak.birbirlerine düşecekler birbirlerini yiyecekler.Artık şu koltuk sevdaliligini bırakın gençlerin önünü acin.Yeter Sivas ı yıllardır yediğiniz.Ayrıca bir sorum olacak hizli tren ne zaman Sivas a gelecek. saygılarımla posta abi.
haksızlıklar karşısında susan olmamak
16.3.2018 14:16:50
bankacı denilen kişi parti nedenli aldığı tüm hakları perdeci denilen karakter üzerinden elde etmiştir Sayın Bakanın mutlaka parti adına görev verilen yetki verilen kişilerle ilgili kendi muhasebesini de yapması şart aksi takdirde kaybedenlerin içinde kendisi de yer alacaktır. Sayın bakan danıştığı ve bilgi aldığı kişileri ve kendisine onlar üzerinden gelen bilgileri mutlaka teyit edecek kendinden partiden devletten bir beklentisi olmayan şahsiyetli karakterli memleket sevdalısı yiğit insanlarla teyit etmelidir. çünkü birileri pozisyonlarını korumak adına her türlü yalanı çok rahatlıkla söyleyebilir söyleyebilmektedir. Murat Toraman harcanmamalı.
İsmail Hakkı ACAR
4.4.2018 18:20:22
AKP bugün eğer Sivas ve çevresinde iyi bir konuma gelmiş, halkın beğenip desteklediği bir yere gelmişse bunda Murat Toraman ve arkadaşlarının katkısı büyüktür. Böyle kişiler cezalandırılma yerine çok daha iyi yerlere getirilerek mükafatlandırılmalıdırlar.
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Yayın hayatını 10 yılı aşkın bir zamandır sürdüren SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin sahibini ve yazarlarını olur olmaz iddialar ile şikayet edip, çamur atma girişimine ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, bu korkusu ve tedirginliğinin nedenleri merak ediliyor.
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Göreve geldiği günden bu yana kendisi için değil ilçesi için çaba gösteren Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin MERMER, ilçenin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor.
Gözler Bakan YILMAZ´da
Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Herhalde Dili Sürçtü!
Herhalde Dili Sürçtü!
Sivas Milletvekili Selim DURSUN´un geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama, şehirde gündem oldu. Vekil DURSUN´un “Sivas´ın fazla sorunu yok” babındaki açıklaması, çarşıda, pazarda, evlerde konuşulmaya devam ediyor.
KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Geçtiğimiz günlerde Şamil TAYYAR´ın yaptığı açıklama hala konuşuluyor. Cumhurbaşkanı´na önemli şeylerin iletilmediğine vurgu yapan TAYYAR konuşunca akıllara “CİMER”´e Sivas´tan gönderilen şikayetlerin Cumhurbaşkanına iletilip iletilmediği de gelmeye başladı.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar