Ömer KULAKSIZ
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 8.11.2018 23:01:16/ 983okunma / 0yorum

Ömer Kulaksız
Eski (emekli) vekillerin, garip bir şekilde, garantici, mücadele etmeden önemli mesafeler kazanma derdinde olduklarını müşahede ettim. Sanırım siyasi tecrübeleri onu gerektiriyor.
Ömer Bey de bu eleştirilerden nasibini almalı. 
Tanıdığım zamandan bu yana, Sivas siyasetine hakim, yerel örgütlenmede mahir ve teşkilatçılığı ile beraber ekibine sahip çıkan biri olarak hafızamda yer etti hep. Doğru isimlerle mi idi, ya da doğru isimleri mi Sivas´a kazandırdı? Herkes kendini biliyor!
Bu tip yazı yazmanın şöyle bir handikabı var. Mevcut başkanı icraatları üzerinden, yaptıkları veya yapmadıkları şeylerden eleştirmek kolay ama aday adayı olan kişilerin hakkında yazı yazmak az zorluyor bizi. Biz de hoşgörülerine ve siyasetin tabiatına sığınarak bazı şeyleri yazıyoruz. 
Ömer Kulaksız´ın bahtsızlığı belki de, ileri derecedeki siyasi kıvraklığıdır. Geçmişte gösterdiği başarılı hamleler, ilerleyen dönemde kendisi için bir girdap oluşturma boyutunda... 
Kimsenin Sivas sevdasını sorgulayamam. Elimde bu sevdayı tartacak baskül de yok. Lakin kampanyaların başlaması ile Sivas´ı sıçratacak neleri var duymak isterim. Kulaksız´ın da ismi şehirde anılsa da, geçmiş siyasi günahları sebebi ile bu yarışta şansı ne kadar olabilir bilemiyorum. Belki de kendisi, “Yokum. İsmimin anılması beni ziyadesi ile memnun etti” diye açıklama yapacak.
Kampanya sürecinde ve hayatında başarılar dilerim. Başkan adayı olursa eleştiriye açık kalmasını temenni ederim.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ömer KULAKSIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar