OLDU BİTTİYE GELMEMELİ!
SİVAS KALESİ ile ilgili kamuoyunun tam bildiği bir şey olmazken, sessiz sedasız bir yapılanmanın hızlıca devam etmesi şaşkınlık oluşturuyor.
Tarih: 9.9.2019 01:31:48/ 924okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS KALESİ, yıllardır büyük Mimar TURGUT CANSEVER´in projesi dahilinde tartışılırken, bu projenin seyrekleştirilerek hayata geçirilmesi noktasında kamuoyu kaanati oluşmuştu.

SİVAS BELEDİYESİ tarafından kamulaştırılan alanlarda BETON BLOKLARIN varlık gösterilmesi sorgulanıyor.

KALE´de nasıl bir projenin hayata geçeceği tam olarak bilinmezken, burada yüksek katlı bir yapılaşmaya gidilme düşüncesi ise eleştiri alıyor.

SİVAS BELEDİYESİNİN burada ne yapmak istediğini görsellerle acilen kamuoyu bilgisine sunması beklenirken, SİVAS EVLERİ düşüncesinin de bir an önce tartışmaya açılarak KALE de yapılması düşünülen projenin eksik yönlerinin tamamlanması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OLDU BİTTİYE GELMEMELİ
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnşaat İşçisi
9.9.2019 22:52:38
Canım Sivas Belediyemiz inşaat alanlarına işin adı yaptıran ada parsel denetleyen firma vb. bilgileri içeren bir levha astırır ve yapılan işin ruhsatlı olup olmadığını buna göre denetler eğer inşaat alanına baksaydınız bu levhadan varsa yüklenici firma işin adı parası vs yazıyor olurdu eğer bunlar yoksa o zaman bir dalevere var demektir. Merakla haberin devamını bekliyoruz. Bu yıl yüzü bulmayan inşaat ruhsatı verildiği söyleniyor bu inşaat nasıl ruhsat almış onuda sorsanız size zahmet...
ÜNİVERSİTE, Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE, Rektörünü ARIYOR!
Rektör atamasına aylar kala ÜNİVERSİTE cenahında farklı görüşler öne çıkmaya devam ediyor. Bu dönem İLAHİYATÇILARIN, aday olmama ihtimalleri üzerinde konuşuluyor. İyi bir sınav veremeyip hakkaniyet ve liyakati göz ardı eden İLAHİYAT kökenlilerin, öz eleştiri yapmak için kendi içlerine dönecekleri yorumları yapılıyor.
AHMET DEDE Artık Özgür OLSUN!
AHMET DEDE Artık Özgür OLSUN!
Kardeşi kardeşe kırdırmak için oluşturulan ve pek çok karanlık noktası olan SİVAS olaylarında hiçbir dahili olmayan masum insanlar zindanda ömür tüketiyor. Vicdan ve adaletin bu konuyu yeniden gündeme alması bekleniyor.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
EN ANLAMLI KARNE HEDİYESİ!
EN ANLAMLI KARNE HEDİYESİ!
Eğitimde başarılı çalışmalar ortaya koymanın yanı sıra, çocuklara sosyal duyarlılık kazandırma yönünde de üstün çabalar gösteren Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu-Ortaokulu, karne günü sokak hayvanları için mama dağıttı.
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
"Evlenince pembe pancurlu evimiz olacek Necla." "Aman Allahım, ne kadar mesudum!"
Yeni Medeniyet Düşüncesi
Yeni Medeniyet Düşüncesi
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bir SUŞEHRİ Hatırası...
Bir SUŞEHRİ Hatırası...
SUŞEHRİ´nin Demokrat Parti Belediye Başkanı Abdurrahman DOĞRUYOL´un BAŞBAKANA hitaben yazdığı dilekçede SUŞEHRİNDE yasak edilen tütün ekimine izin verilmesini istediği ortaya çıktı.
"ACİLİN" ACELESİ OLMAYINCA!
"ACİLİN" ACELESİ OLMAYINCA!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
MAZLUMLAR NEDEN SAHİPSİZ?
MAZLUMLAR NEDEN SAHİPSİZ?
Hiçbir suçu olmadığı halde 27 yıldır hapishanede çürüyen 86 yaşındaki Ahmet Turan KILIÇ ağır hasta.
GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ!
GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ!
SİVAS´ı 1990 yılında ziyaret eden Cumhurbaşkanı ÖZAL´ı önünü ULU CAMİ´de kesen SİVAS´ın maruf simalarından HACI BESLEN, çatıların yapımını ister. ÖZAL ise sözünü tutarak ULU CAMİ çatılarını yaptırır.
Bir Hatıra...
Bir Hatıra...
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
BİR BASIN ANALİZİ!
BİR BASIN ANALİZİ!
Yiğide Neayak Yazdı...
YOK ARTIK!
YOK ARTIK!
Dün SİVAS NUMUNE HASTANESİ´nde olumsuzluklar yaşandı.Oluşan yoğunluk nedeniyle GÜVENLİK ile HEMŞİRELER arasında tartışma yaşandı. Güvenlik Görevlileri ise 2 hemşireye saldırdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar