NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Tarih: 3.4.2018 06:41:42/ 2108okunma / 2yorum

 

Sayın İsmet YILMAZ

Ben Muhammed Sever SARISÖZEN.1939 Sivas doğumluyum.

Büyük dedem Hacı Abdurrauf Efendi, ATATÜRK´ün Sivas´a gelişinde onu karşılayan ağırlayan Milli Mücadelede hep yanında olan Osmanlının son, Cumhuriyetin ilk müftüsüdür.

Cam-i Kebir Haziresinde yatmaktadır.

Ddem Seyyit Şeyh Hüseyin Efendi, alimdir şairdir.Amcam Abdülkadir SARISÖZEN VALİ, babam Sırrı SARISÖZEN kamu görevlisi bestekardır, şairdir.Fehmi ve Muzaffer SARISÖZEN amcalarım Çanakkale gazisidir.

Eski Belediye Başkanlarından Hayri SIĞIRCI´nın anne tarafından yeğeniyim.

Onurum ve gururum olan bu büyük ailenin Sivas´taki lakabı, “SARIHATİPZADELERDİR”

80 yaşına bastığım şu günlerde Sivas´taki eski NUMUNE HASTANESİ´nin yıkılacağını üzüntü ile öğrendim içim sızladı. Yıkılırsa onarılmaz yaralar açacak.

Akrabam Dr. Nevzat ÖZTOP orada BAŞHEKİMLİK yaptı. Annem Saliha SARISÖZEN´in nice talebeleri orada Dr. Memur, Hemşire vb. olarak çalıştı.

Orada acı tatlı hatıralarımız vardır. Sivaslı olupta orada hatırası olmayan yok gibidir.

O bina bir hatıralar anıtıdır.Sivas´ın hafızasıdır.

SİVAS MİLLETVEKİLİ bir BAKAN olarak bu Sivas´ın tarihinde önemli yer edinen hafızalar abidesinin yıkılmayacağı düşüncesiyle bu mektubu kaleme aldım. Bunu siz önleyebilirsiniz.

Allah´ın selamı,kitabımızın Kelamı üzerinize olsun.

                                                  Muhammed Sever SARISÖZEN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NUMUNE Yıkılmasın
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kemal ak
3.4.2018 11:15:11
burda belediye neden tavrını açık net ortaya koymuyor sanki buranın yıkılmasını isteyen Vali Bey.Burada toplumu karşı karşıya getirmek için oyun oynanıyor bunlardan bir tarafı Vali Beymiş ve yıkılmasını sade ve o istiyormuş gibi lanse ediyorlar.Belediye bulundukları topluluğun durumuna göre söylem geliştiriyor kimi yerde yıkılsın kimi yerde yerde yıkılmasın çok zamanda sezsiz kalarak sadece seyretmekle işi idare ettiğini zannediyor herhalde.
sinan korkmaz
5.4.2018 15:06:05
sivasta yıkılacak yer oldumu doğan ürgüpü çağırın en iyi o yıkar
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
Bu Ayıp Bize Yeter!
Bu Ayıp Bize Yeter!
Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesine ait olan CELALOĞLAN Türküsü kitaplaşmayı bekliyor. DELİİLYAS topraklarından doğan bu eşsiz türkünün, kitaplaştırılarak kültür hayatımıza ne zaman kazandırılacağı merak ediliyor.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Bir GÜZELDAĞ Klasiği
Bir GÜZELDAĞ Klasiği
Bekir GÜZELDAĞ´ın hazırlayıp sunduğu “Hikayeleriyle Türkülerimiz” isimli program izlenme rekorları kırıyor. “Hastanenin Kapısına Kar Doldu” isimli türkünün hikâyesini ekrana taşıyan GÜZELDAĞ, Sivas kültürüne önemli bir katkı daha sundu.
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” 10/04/2019 tarihinde mahkemeye çıkacak olan ALTINSOY´un şahitleri tesir altına alıp kendi lehine ifade vermeleri için bir MAARİF MÜFETTİŞİNİ aracı koyduğu iddia ediliyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içeride çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Körler Şehrinde İki Hazine!
Körler Şehrinde İki Hazine!
ŞANLIURFA´da bulunan GÖBEKLİTEPE dünyanın ilk tapınağı olarak UNESCO tarafından Kültür Mirasına alındı. TÜRKİYE ise 2019 yılını GÖBEKLİTEPE yılı ilan etti. Göbeklitepe´ye 2 milyonun üzerinde turist gelmesi bekleniyor. SİVAS´ta bulunan iki HİTİT hazinesi SARİSSA ve KAYALIPINAR ise atıl bekliyor.
"MEMİL ile ALİS"
"MEMİL ile ALİS"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
TEŞEKKÜRLER İbrahim Amca!
TEŞEKKÜRLER İbrahim Amca!
SİVAS´tan 10 Bin İşçiyi ARABİSTAN´a götürerek onlara iş ve aş imkanı sağlayan SİVAS sevdalısı İBRAHİM BALABAN, şehrin tarihine altın harflerle geçen biri olarak minnetle anılıyor.
Tuhaf Çok Tuhaf!...
Tuhaf Çok Tuhaf!...
SİVAS´ta FETÖ İle SAVAŞAN bir isim olarak bilinen AHMET SEVİM´in, “kızağa” çekilmesi aylardır anlaşılamıyor.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
TEŞEKKÜRLER!
TEŞEKKÜRLER!
SİVAS´a 900 yatak kapasiteli yeni bir hastane yapılıyor. 767 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 2019 Yılı Yatarım programına alınan hastanenin temeli yakında atılacak.
SİVAS İçin Koşturuyor!
SİVAS İçin Koşturuyor!
TBMM´nin en hareketli vekillerinden biri olan hemşehrimiz Habib SOLUK, bir günlük çalışma ziyaretini SİVAS´ta tamamladıktan sonra akşam İSTANBUL´a geçti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar