NEPOTİZM
Bir yanda Akraba Saltanatı Bir Yanda 6 Haftadır Boş Geçen Dersler
Tarih: 30.11.2019 19:09:08/ 3347okunma / 2yorum

İki yıldır Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Rektör Alim Yıldız ve yardımcısı Ünal Kılıç´ın yönetiminde eş, dost, akraba alımlarıyla gündemden düşmeyen Cumhuriyet Üniversitesi ile ilgili haber merkezimize gelen bilgilerden biri Kamu Yönetimi bölümünde 4 dersin 6 haftadır  boş geçtiğine yöneliktir.

Daha once yaptığımız haberlerde bu durumu yani Kamu yönetiminde 3 hocanın olduğunu, bu şekilde bir bölümün var olamayacağını dile getirmiştik. Prof. Dr. Gülay Ercins, Dr. Öğretim Üyesi Raci Kılavuz ve Prof. Dr. Halis Çetin. Bu üç hocadan Profesör olan bir hoca da öğrencilerle vedalaşıp gideceğini söylemiş. Geçtiğimiz dönemde de öğrencilerin ilmine ve kişiliğine saygı duyduğu Murat Yıldırım isimli bir Kumu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Giresun´a gitmişti.

Şimdi soruyoruz yine;

Kamu Yönetimi Bölümünün her sınıfında en az 6-7-8 ders var. Bu derslerin her biri ayrı uzmanlık alanı olan dersler. İkinci öğretimi de düşündüğümüzde 1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar toplam 8 sınıf eder.  İki veya üç hoca ile bu bölüm nasıl ayakta duruyor?

Öğrenci 4 dersin 6 haftadır boş geçtiğini ifade ediyor.

Rektör Alim Yıldız ve Ünal Kılıç´a soruyoruz. Akrabanız Zafer Yıldız´a veya danışman, eş ve akrabalarına kadro bulurken ve siz nepotizmin doruğunda zevkten uçarken Kamu Yönetimi Bölümünde 6 haftadır  boş geçen deslerin vebalini nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?

Siz ilahiyatçı hocalar, ulema olarak “Vebal”i ve “Kul hakkı”nı biz normal insanlardan daha iyi bilirsiniz.

Böyle devam edin.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEPOTİZM
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
1.12.2019 16:21:38
adalet herkese bir gün muhakkak lazım olacak. gün gelecek bugun at koşturanlar yarın hesap verecek.
pınar
1.12.2019 22:42:05
üniversitede birçok bölümde hoca yokken enis efendinin elini öpeni öğretim görevlisi olarak sağa sola atıyorlar. son 4 yılda atanan öğretim görevlilerinin % 90´ı üniversiteyi zorla bitirmiş ama ne hikmetse değerleri sonradan anlaşılmış nadide kişiler. bölümlerde arş gör yok bunlar eş dost akraba yalaka tayfasını öğretim görevlisi yapmak adına üniversitenin geleceğini de çalıyorlar.
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
TUHAF!
TUHAF!
Cumhurbaşkanı´nın Sivas için üniversiteye tahsis ettiği kadroları istediği gibi istediğine kullanması, istemediğine kullanmaması nedir? Ne anlama gelmektedir?
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TÜRKİYE´de fark oluşturan eğitimciler, eğitimin felsefesinin oluşmasına büyük katkı sunmaya devam ediyorlar.
Kar Şiiri
Kar Şiiri
/senin ellerinde rüyam gelip gider/
BABA DEVE BİR PUL...
BABA DEVE BİR PUL...
TÜRK, ERMENİ, KÜRT, ÇERKEZ her bir millet SİVAS´ımızda idi ve herkes kendi kavlince yaşar idi…
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
KAYSERİ, Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ´Bacopa Monnieri Bitkisini Kullan Atık Sularını Temizle´ Projesi ile Tunus´ta TÜRKİYE´yi dünya 3.yaptılar.
Doğanın SİVAS´a Armağanı
Doğanın SİVAS´a Armağanı
SİVAS´ın “kaşıkçı elması” YILDIZ DAĞI görenleri büyülüyor. Eşsiz doğası, dingin havası ve güzelliği ile arzı endam eden YILDIZ DAĞI, kış turizmi yanı sıra yazın da gezi tutkunlarını bekliyor.
Tuhaf Çok Tuhaf!...
Tuhaf Çok Tuhaf!...
SİVAS´ta 1 Aralık PAZAR GÜNÜ komedi türü bir olay yaşandı.SERPİNCİK Yolunda uygulama yapan Jandarma,sürücüye değil de yan koltukta oturana ehliyet sorarak 2018 lira ceza kesti.
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Sanırız ki Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul da Rektörlük süresini böyle dolduracak. Nezaket ziyaretleri, ara sıra tepkilere karşı açıklama… Sanırız devasa Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´ı takip ediyorsunuz. Bizden uyarı “gölgede kalanın gölgesi olmaz.”
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
ÖYLE Mİ?
ÖYLE Mİ?
YÖK´ün yayınladığı verilere göre sondan 10. sırada gözükmektedir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kütüphanesinde öğrenci başına düşen kitap sayısı 1,487. Kitabın 1 buçuğu olmaz ancak 1 buçuk bile değil.
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
Yazdıkları şiirler, bir kitapta toplanan minik öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü SAVAŞÇI´ya kitaplarını imzalayarak hediye ettiler.
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
Sivas´ın ALTINYAYLA İlçesinin, geçmişten günümüze kültürel değerlerini yansıtan ilk kitabı okurlarla buluştu. Yöre için paha biçilmez bir eser olan “ALTINYAYLA” kitabı için emek harcayanları alkışlıyoruz.
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
Genelde “BAYRAMDA BOZUK PARA BULUNDURUN ve KIŞ LASTİĞİ” takın diye yaptığı açıklamalar haricinde yıllardır şehir için önemli riskler almayan Esnaf Odası Başkanı KÖKSAL´ın kışa yaklaştığımız şu günlerde“KIŞ LASTİĞİ” takın diye açıklama yapması bekleniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar