NEPOTİZM
Bir yanda Akraba Saltanatı Bir Yanda 6 Haftadır Boş Geçen Dersler
Tarih: 30.11.2019 19:09:08/ 4209okunma / 4yorum

İki yıldır Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Rektör Alim Yıldız ve yardımcısı Ünal Kılıç´ın yönetiminde eş, dost, akraba alımlarıyla gündemden düşmeyen Cumhuriyet Üniversitesi ile ilgili haber merkezimize gelen bilgilerden biri Kamu Yönetimi bölümünde 4 dersin 6 haftadır  boş geçtiğine yöneliktir.

Daha once yaptığımız haberlerde bu durumu yani Kamu yönetiminde 3 hocanın olduğunu, bu şekilde bir bölümün var olamayacağını dile getirmiştik. Prof. Dr. Gülay Ercins, Dr. Öğretim Üyesi Raci Kılavuz ve Prof. Dr. Halis Çetin. Bu üç hocadan Profesör olan bir hoca da öğrencilerle vedalaşıp gideceğini söylemiş. Geçtiğimiz dönemde de öğrencilerin ilmine ve kişiliğine saygı duyduğu Murat Yıldırım isimli bir Kumu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Giresun´a gitmişti.

Şimdi soruyoruz yine;

Kamu Yönetimi Bölümünün her sınıfında en az 6-7-8 ders var. Bu derslerin her biri ayrı uzmanlık alanı olan dersler. İkinci öğretimi de düşündüğümüzde 1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar toplam 8 sınıf eder.  İki veya üç hoca ile bu bölüm nasıl ayakta duruyor?

Öğrenci 4 dersin 6 haftadır boş geçtiğini ifade ediyor.

Rektör Alim Yıldız ve Ünal Kılıç´a soruyoruz. Akrabanız Zafer Yıldız´a veya danışman, eş ve akrabalarına kadro bulurken ve siz nepotizmin doruğunda zevkten uçarken Kamu Yönetimi Bölümünde 6 haftadır  boş geçen deslerin vebalini nasıl ödemeyi düşünüyorsunuz?

Siz ilahiyatçı hocalar, ulema olarak “Vebal”i ve “Kul hakkı”nı biz normal insanlardan daha iyi bilirsiniz.

Böyle devam edin.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEPOTİZM
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
1.12.2019 16:21:38
adalet herkese bir gün muhakkak lazım olacak. gün gelecek bugun at koşturanlar yarın hesap verecek.
pınar
1.12.2019 22:42:05
üniversitede birçok bölümde hoca yokken enis efendinin elini öpeni öğretim görevlisi olarak sağa sola atıyorlar. son 4 yılda atanan öğretim görevlilerinin % 90´ı üniversiteyi zorla bitirmiş ama ne hikmetse değerleri sonradan anlaşılmış nadide kişiler. bölümlerde arş gör yok bunlar eş dost akraba yalaka tayfasını öğretim görevlisi yapmak adına üniversitenin geleceğini de çalıyorlar.
Ümitim var
22.12.2019 13:00:57
Sivaspostası nın bir kaç hafta önceki haberinin ne kadar isabetli olduğu ortaya çıkmaya başladı.18 aralık tarihi itibari ile sarkışla Asık Veysel Meslek yüksek okulu öğretim görevliliği (eczacılık bölümü) ön değerlendirme sonucu açıklanmış olup listede 4. sırada yer alan Neriman NALDÖKEN in 20 aralıkta yapılacağı açıklanan sınavda başarılı olacağına dair güçlü iddialar ortada dolaşmakta. gerekçeler ise; şahsın geçen seneye kadar Rektör Alim yıldız tarafından üniversite hastahanesi müdürü olarak görevlendirilen an itibari ile sağlık bilimleri fakültesinde görevli DR.Öğretim Görevlisi Ümit NALDÖKEN in eşi olması ve şahsın açık öğretim fakültesi diplomasına sahip olup halen kyk da hemşire olarak görev yapması gösteriliyor.( malum; hocaların eşleri ve açık öğretim mezunları cumhuriyet üniversitesi nin tercih sebebi olarak gözükmekte) tabi rektör danışmanı Enis baha BİÇER in aile dostları olmasının da şansını yükselttiği konuşuluyor. şahsın Derya Biçer in arkadaşı olması da bir başka artı değer olarak gösteriliyor. sonuçları hep beraber göreceğiz.
sivaspostası var ol
23.12.2019 19:36:07
MAKSAT HASIL OLMUŞTUR. OYUN BOZULMUŞTUR. SU TESTİSİ KIRILMAMIŞTIR. İYİKİ VARSIN SİVASPOSTASI. İYİKİ VARSINIZ YORUMCULAR.
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
Öyle ya KUL değil ki insanı daralta, o sonsuz KUDRET sahibi koca TANRI, hiç insanı darda kor mu?”
Cevap Bekleyen Sorular!
Cevap Bekleyen Sorular!
Hayatları boyunca FETÖ´nün “1 BARDAK ÇAYINI” dahi içmemiş, bir dilim has helvasından yememiş vatanperver insanları FETÖ´cü olabilir diye İHBAR eden Eski Başkan Sami AYDIN´ın SICAK ÇERMİK´e yaptırdığı Aquapark”ın ne aşamada olduğu kamuoyunca merak ediliyor.
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
REKTÖRLÜK değişimine 5 ay gibi bir zaman kalırken, ÜNİVERSİTE yeni rektör arayışını sürdürüyor. SOSYOLOJİ ve İLAHİYAT kökenli isimlerin sıralarını savdıkları kamuoyunda geniş kanaat olarak dillendirilirken, geniş kapsamlı bir ittifak ile, TEKNİK isimlerin şanslı olduğu yorumları yapılıyor.
SUYUNU ÇIKARMAYALIM!
SUYUNU ÇIKARMAYALIM!
Geçtiğimiz günlerde yapılan SİVAS SPOR maçı ile gündem olan “ZABAHA GADAR BURDAYIZ” sözü ulusal basında da gündem oldu. Bu sözün o gün söylenip bittiği ifade edilirken, maçlar için SLOGAN yapılmasına ise gerek olmadığı yorumları yapılıyor.
Huzurum Kalmadı
Huzurum Kalmadı
Arkadaşlar çoğu zaman oluyor ki kendimizi işe yaramaz hissediyor kendimize olan özgüveni yitirip gidiyorsak bizi bu hallere sokan insan denilen zübükler den uzak durabilmeliyiz…
Bir Karıncayı Dahi İncitmedi!
Bir Karıncayı Dahi İncitmedi!
SİVAS olayları ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde 27 yıldır suçsuz yere cezaevinde tutulan 86 yaşındaki Ahmet Turan KILIÇ´ın ilginç yaşamı dikkat çekiyor. Bir karıncayı dahi incitmeyen hassas bir yürek taşıyan Ahmet Turan DEDE´nin seksen öncesi olumsuz günlerde, mahallede yaşayan ALEVİ VATANDAŞLARIMIZININ en güvendiği ve sığındıkları kişi olduğu herkes tarafından ifade ediliyor.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
SU ÇATLAĞINI BULDU!
SU ÇATLAĞINI BULDU!
İnsanı kendine benzeten ve kendi hamuruyla yoğurup olgunlaştıran başkaca bir diyar henüz keşfedildi mi bilemiyorum…
Arife Ana
Arife Ana
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Devlet, kağnı ile tavşan avlar...
ÜNİVERSİTE´nin Halleri!
ÜNİVERSİTE´nin Halleri!
Huysuz Profesör Yazdı...
BAŞARININ SIRLARI
BAŞARININ SIRLARI
Yiğide Neayak Yazdı...
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
İlkokul 1.Sınıfların okumaya geçtiği bilinirken, okumaya geçen öğrencilerin zihinlerini törpüleyip onları anti sosyal yapan uygulamalara bazı eğitmenlerce geçildiği gözlemleniyor.1.sınıflarda pek çok okulda şimdiden soru çözme yaptırılması hatta ve hatta eğitimde olmayan dakika tutarak hızlı okuma yaptırıldığı haberleri uzman eğitimcilerce sert bir şekilde eleştiriliyor.
"GÖL YERİNDEN SU EKSİLMEZ"
"GÖL YERİNDEN SU EKSİLMEZ"
Türk Halk Edebiyatının ustalarından biri olan SIZIRLI Âşık DESTANİ (Süleyman ULUTAŞ), kültür hayatımıza önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İki kitabını da okurla buluşturan ULUTAŞ, Üçüncü kitabının da hazır olduğunu dile getirdi.
GÖK MEDRESE
GÖK MEDRESE
Sinan DOĞAN Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar