Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


Doğruya Doğru
11.02.2020 12:28:03
Neyi açıklasınlar, SGK battı, hastaneler battı herkes 3 maymunu oynuyor. Doktorlar memnun değil, çalışma şartları al(ama)dıkları döner sermaye, malzeme yok, ödenek yok, doktorlara karşı şiddet çok vs vs hepsi özele geçiyor, doktorlar ne yapsın, Sayın bakanlarımız, vekillerimiz bilmiyormu bunları

Anahtar Kelimeler: NELER OLUYOR

NELER OLUYOR?

SİVAS kamuoyu son iki gün içinde 2 Ölümle sonuçlanan sağlık durumunu konuşuyor.

SPHM ÖZEL HABER

Sağlık sorunlarının çözümsüzlüğü şehrin gündeminden düşmezken, PAZAR ve Pazartesi Günü yaşanan iki vaka şehirde günün konusu oldu. Bu hastaların, ?AORT DİSEKSİYONU+AORT ENEVRİZMASI TEVAR? durumlarının söz konusu olduğu ve bu 2 hastanın birinin KAYSERİ´ye yetişir yetişmez hayatını kaybettiği, diğerinin de SİVAS´merkezde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kamuoyunun merak ettiği durum ise bu hastaların nasıl bir iş ve işlemeden geçtikleri yönünde.

112 kayıtlarına göre hangi seyirin takip edildiği ve hangi hastanelere götürüldükleri merak edilirken, hastaların ÜNİVERSİTE ile temasa geçip geçmediklerinin ise BAŞHEKİM  tarafından acilen kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Hastanelerde malzeme yokluğu her daim şehrin gündeminde iken, yine bu 2 hastanın da malzeme yokluğundan hayatlarını kaybedip kaybetmediklerinin yetkililer tarafından kamuoyuna açıklanması isteniyor.