Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Tarih: 20.2.2019 18:46:37/ 2828okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ´nde rektörlük yarışı yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. İki dönem aradan sonra genel ittifakın tekrar TIP KÖKENLİ adaylara yöneldiği su götürmez bir gerçek iken, Prof. Dr. HİLMİ ATASEVEN´in rektörlük için alan oluşturduğu bilgileri geliyor.

Şuan Üniversitede REKTÖR gibi sağa sola talimatlar yağdıran ATASEVEN´in, “rektörlük aile içinde kalsın” zayıf mantığı ile hareket ettiği iddiaları ise sığ bulunuyor.

İl dışında görev yaparken ALİM  YILDIZ sonrası dönem için şehre geldiği bilinirken, mevcut yönetim içinde olan ATASEVENE´e ise şans tanınmıyor.

Mevcut Rektör ve yönetimin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala ise kulislerin hareketlendiği ve yeni ekiplerin şimdiden hazırlıklar yaptıkları haber merkezimizin edindiği bilgiler arasında.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Namzetim Namzetsin Namzet
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mustafa gür
21.2.2019 09:01:39
Gittiği her yerden gonderilen bu sahis (sivas numune hastanesi, malatya devlet hastanesi, Yozgat tıp fakültesi) sivasta nasıl tutunuyor. Sivaslıların kalitesi bu kadar mı
k sayın
22.2.2019 12:25:52
Hilmi hocama laf atan çapsızlar siz neyi başardınız ki? Alim hoca elindeki enkaz halindeki üniversiteye yaptığı tek şey hilmi hocamı getirmek oldu. Hilmi hoca atıl vaziyetteki cütamda hesaplamalı kimya kanser araştırma merkezi kurdu etmedi tutsan elinde kalacak cübapıın komisyonlarını değiştirip ön inceleme komisyonu kuarrak harkete geçirdi, siz daha konuşun alim hocayı kurtaran adama laf atıyorsunuz, alim hoca batırdıysa hilmi hoca toparladı unutmayın bunu. üniversiteyi adam etti.
Gazi Delibaş
21.2.2019 19:51:58
Sıkışınca kaçan cesur yürekler şimdi meydan kendilerine kalacak mı sanıyor?
songül tatar
22.2.2019 12:35:39
Söylendiği gibi ise yüzsüzlük edip kendini buraya tekrar getirenler karşında ady olmaz herhalde. onları da satarsa bilemem tabi
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar