Müjdeler Olsun SİVAS!
Yaklaşık 2 yıldır Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan MUSTAFA ALTINSOY Sivas´tan alındı. Görev yaptığı dönem için de şehrin eğitimi için kılını kıpırdatmayan, dengeler gözeten, ufak tefek ihtilafları körükleyerek insanları bir birine düşürmek için elinden geleni yapan ALTINSOY´un, şehirden alınması memnuniyet oluşturdu.Kendisi ile ilgili yapılan tahkikatta ise "suçu subüta eren" ALTINSOY´un, şehirdeki vakıf ve dernekleri de bir birine düşürmesi ise son zamanların en tepki çeken konusuydu.
Tarih: 13.4.2018 17:28:45/ 6913okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Sivas´tan alındı. Şehre geldiği günden bu yana Bakan YILMAZ aleyhtarı ne kadar insan varsa onlarla kulis yapan, şehrin eğitimi için çaba gösteren insanlara KUMPASLAR kurarak onları etkisizleştirme girişimi içinde bulunan ALTINSOY´un şehirden alınması, coşku ile karşılandı.

“EĞİTİMDE SİVASİ HAREKETİNİ” “ben yapmadım boş verin” telkini ile etkisizleştirip, eğitim anlamlı ortaya bir şey koyamaması bir yana, MİLLİ EĞİTİM MERKEZ teşkilatını da bir birine düşürerek adeta silikleştirme yoluna gitmesi ile eleştiriliyordu.

Okul İdarecilerini de başıboş bıraktığı bilinen ALTİNSOY´un kendisine ulaşan şikayetlere ise kulak tıkayıp, adamına göre hareket ettiği biliniyor.

YOLSUZLUK ve usulsüzlük soruşturması geçiren ve suću subuta ermiş olan ALTINSOY un, şehirde ne kadar defolu adam varsa onlarla dostluk kurması ise anlasilamamişti.

Kendisini eleştiren eğitimcilere karşı hasmane tutum ve davranışlar içinde olmanın yanı sıra, satın aldığı Milli duyarliliği olmayan vasıfsız idareciler yolu ile  “KUMPAS SORUŞTURMALARI” organize eden ALTINSOY´un, İstiklal Marşı ve Bayrak töreni hassasiyeti olmayanları da kolladığı şahitlerin beyanı ile ifade ediliyor.

Şehirde mevcut DERNEK ve VAKIFLARI da bir birine düşüren ALTINSOY, son demde bir derneğe “KIZILIRMAK ilkokulu ve Halk Eğitim Merkezi” yerini teklif edip hatta devrettiği videosunun yayınlanması akabinde, DERNEK ve VAKIFLARIN bir birini eleştirmesine zemin hazırladığı belirtiliyor.

Okul idarecisi görevlendirmelerinde ise ne kadar vasıfsız insan varsa onların bir yerlere gelmesi için çaba gösterdiği ise eleştiri almıştı.

Bakanlık müfettişleri araştırması sonucunda, sınavların başında olmadığı halde sınav parası alan ALTINSOY hakkında "ZİMMETİNE PARA GEÇİRDİĞİ" iddiası ile ilgili hakkında BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE bir de suç duyurusunda bulunulduğu biliniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Müjdeler Olsun SİVAS
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar