Müjdeler Olsun SİVAS!
Yaklaşık 2 yıldır Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan MUSTAFA ALTINSOY Sivas´tan alındı. Görev yaptığı dönem için de şehrin eğitimi için kılını kıpırdatmayan, dengeler gözeten, ufak tefek ihtilafları körükleyerek insanları bir birine düşürmek için elinden geleni yapan ALTINSOY´un, şehirden alınması memnuniyet oluşturdu.Kendisi ile ilgili yapılan tahkikatta ise "suçu subüta eren" ALTINSOY´un, şehirdeki vakıf ve dernekleri de bir birine düşürmesi ise son zamanların en tepki çeken konusuydu.
Tarih: 13.4.2018 17:28:45/ 7511okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Sivas´tan alındı. Şehre geldiği günden bu yana Bakan YILMAZ aleyhtarı ne kadar insan varsa onlarla kulis yapan, şehrin eğitimi için çaba gösteren insanlara KUMPASLAR kurarak onları etkisizleştirme girişimi içinde bulunan ALTINSOY´un şehirden alınması, coşku ile karşılandı.

“EĞİTİMDE SİVASİ HAREKETİNİ” “ben yapmadım boş verin” telkini ile etkisizleştirip, eğitim anlamlı ortaya bir şey koyamaması bir yana, MİLLİ EĞİTİM MERKEZ teşkilatını da bir birine düşürerek adeta silikleştirme yoluna gitmesi ile eleştiriliyordu.

Okul İdarecilerini de başıboş bıraktığı bilinen ALTİNSOY´un kendisine ulaşan şikayetlere ise kulak tıkayıp, adamına göre hareket ettiği biliniyor.

YOLSUZLUK ve usulsüzlük soruşturması geçiren ve suću subuta ermiş olan ALTINSOY un, şehirde ne kadar defolu adam varsa onlarla dostluk kurması ise anlasilamamişti.

Kendisini eleştiren eğitimcilere karşı hasmane tutum ve davranışlar içinde olmanın yanı sıra, satın aldığı Milli duyarliliği olmayan vasıfsız idareciler yolu ile  “KUMPAS SORUŞTURMALARI” organize eden ALTINSOY´un, İstiklal Marşı ve Bayrak töreni hassasiyeti olmayanları da kolladığı şahitlerin beyanı ile ifade ediliyor.

Şehirde mevcut DERNEK ve VAKIFLARI da bir birine düşüren ALTINSOY, son demde bir derneğe “KIZILIRMAK ilkokulu ve Halk Eğitim Merkezi” yerini teklif edip hatta devrettiği videosunun yayınlanması akabinde, DERNEK ve VAKIFLARIN bir birini eleştirmesine zemin hazırladığı belirtiliyor.

Okul idarecisi görevlendirmelerinde ise ne kadar vasıfsız insan varsa onların bir yerlere gelmesi için çaba gösterdiği ise eleştiri almıştı.

Bakanlık müfettişleri araştırması sonucunda, sınavların başında olmadığı halde sınav parası alan ALTINSOY hakkında "ZİMMETİNE PARA GEÇİRDİĞİ" iddiası ile ilgili hakkında BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE bir de suç duyurusunda bulunulduğu biliniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Müjdeler Olsun SİVAS
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
ALOŞ, etrafta dönen oyunları bildiği için o da bir damın üstüne çıkarak köylülere bağırmış;
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Toplum Ruh Sağlığı adeta dökülüyor. Bu merkezde PSİKİATRİ doktoru olması gerekirken psikiyatri doktoru da bulunmuyor. Hastalar perişan, aileler perişan, çalışanlar perişan…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar