Müjdeler Olsun SİVAS!
Yaklaşık 2 yıldır Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan MUSTAFA ALTINSOY Sivas´tan alındı. Görev yaptığı dönem için de şehrin eğitimi için kılını kıpırdatmayan, dengeler gözeten, ufak tefek ihtilafları körükleyerek insanları bir birine düşürmek için elinden geleni yapan ALTINSOY´un, şehirden alınması memnuniyet oluşturdu.Kendisi ile ilgili yapılan tahkikatta ise "suçu subüta eren" ALTINSOY´un, şehirdeki vakıf ve dernekleri de bir birine düşürmesi ise son zamanların en tepki çeken konusuydu.
Tarih: 13.4.2018 17:28:45/ 7228okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Sivas´tan alındı. Şehre geldiği günden bu yana Bakan YILMAZ aleyhtarı ne kadar insan varsa onlarla kulis yapan, şehrin eğitimi için çaba gösteren insanlara KUMPASLAR kurarak onları etkisizleştirme girişimi içinde bulunan ALTINSOY´un şehirden alınması, coşku ile karşılandı.

“EĞİTİMDE SİVASİ HAREKETİNİ” “ben yapmadım boş verin” telkini ile etkisizleştirip, eğitim anlamlı ortaya bir şey koyamaması bir yana, MİLLİ EĞİTİM MERKEZ teşkilatını da bir birine düşürerek adeta silikleştirme yoluna gitmesi ile eleştiriliyordu.

Okul İdarecilerini de başıboş bıraktığı bilinen ALTİNSOY´un kendisine ulaşan şikayetlere ise kulak tıkayıp, adamına göre hareket ettiği biliniyor.

YOLSUZLUK ve usulsüzlük soruşturması geçiren ve suću subuta ermiş olan ALTINSOY un, şehirde ne kadar defolu adam varsa onlarla dostluk kurması ise anlasilamamişti.

Kendisini eleştiren eğitimcilere karşı hasmane tutum ve davranışlar içinde olmanın yanı sıra, satın aldığı Milli duyarliliği olmayan vasıfsız idareciler yolu ile  “KUMPAS SORUŞTURMALARI” organize eden ALTINSOY´un, İstiklal Marşı ve Bayrak töreni hassasiyeti olmayanları da kolladığı şahitlerin beyanı ile ifade ediliyor.

Şehirde mevcut DERNEK ve VAKIFLARI da bir birine düşüren ALTINSOY, son demde bir derneğe “KIZILIRMAK ilkokulu ve Halk Eğitim Merkezi” yerini teklif edip hatta devrettiği videosunun yayınlanması akabinde, DERNEK ve VAKIFLARIN bir birini eleştirmesine zemin hazırladığı belirtiliyor.

Okul idarecisi görevlendirmelerinde ise ne kadar vasıfsız insan varsa onların bir yerlere gelmesi için çaba gösterdiği ise eleştiri almıştı.

Bakanlık müfettişleri araştırması sonucunda, sınavların başında olmadığı halde sınav parası alan ALTINSOY hakkında "ZİMMETİNE PARA GEÇİRDİĞİ" iddiası ile ilgili hakkında BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE bir de suç duyurusunda bulunulduğu biliniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Müjdeler Olsun SİVAS
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazılarıyla SİVAS POSTASI´nda...
Yazılarıyla SİVAS POSTASI´nda...
SİVAS´ın yetiştirdiği güzel insanlardan biri olan İBRAHİM BALABAN, hatıralar zinciri ile çok yakında SİVAS POSTASI ailesinde...
"KALİGRAFİ" Eğitimde
"KALİGRAFİ" Eğitimde
Devlet ve Özel okullarda ilk olan bir uygulama SİVAS´ta başlatıldı. İlkokul 2.sınıf öğrencilerine öğretilmeye başlanılan “KALİGRAFİ” büyük ilgi gördü. Bu çalışmanın ilerde “MÜFREDATA” gireceği öngörülüyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
Sorular, Sorular, Sorular!
Sorular, Sorular, Sorular!
SİVAS´ın TEK ÖZGÜR GAZETESİ olan SİVAS POSTASI, araştırma ve yorumları ile kamu yararına önemli haberlere ışık tutmaya devam ediyor.Faruk KOCACIK´ın Rektörlüğü zamanında, ÖSYM İl Temsilciğine, dönemin ÖSYM Başkanı Ali DEMİR´in ısrarı ile Ali TAŞKIN´ın atanması analiz ediliyor.
Ballı İmar Değişikliği mi?
Ballı İmar Değişikliği mi?
SİVAS´ı ve SİVAS´ın geleceğini SAVUNAN Sivas Postası Gazetesi´ne ilginç bilgiler ardı ardına gelmeye devam ediyor.Tuhaf bir İDDİA ise, şehirde “mutlu bir azınlık” işlerini tereyağından kıl çeker gibi hallediyor dedirten cinsten!
Üretim Ekonomisi
Üretim Ekonomisi
Hatem TÜRK´ün yazısı...
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar