FETÖ ´nin Kurduğu Tuzak Bozuldu
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan eğitimci Selim ALTINKAYA son yayınlanan KHK ile görevine iade edildi. 15 Temmuz öncesi Maarif Müfettişi olarak görev yaptığı illerde FETÖ ile mücadele eden Sivaslı Maarif Müfettişi Selim ALTINKAYA´nın göreve iadesi memleketi Sivas´ta memnuniyet ile karşılandı.
Tarih: 14.1.2018 12:31:02/ 18313okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

 SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin günlerdir, aylardır dile getirdiği KUMPAS olayı DEVLET KURUMLARININ titiz çalışması ile aydınlığa kavuştu. Şarkışlalı Maarif Müfettişi Selim ALTINKAYA´ya, FETÖ mensuplarının oynadığı oyun aylar sonra açığa çıktı. Fetönün tuzağa düşürdüğü 11480 kişilik listede bulunan hemşehrimiz Resmî Gazetede yayınlanan son Kanun Hükmünde Kararname  ile kadrosunun bulunduğu Manisa iline yeniden atandı.

  ALTINKAYA´nın görevine  iade edilmesi ŞARKIŞLA ve SİVAS´ta onu tanıyanların memnuniyetine neden oldu.

   SELİM ALTINKAYA Kimdir?

  1975 yılında ŞARKIŞLA´da doğdu. KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü okudu. TRABZON´da MİLLİ GENÇLİK VAKFI bünyesinde öğrenci temsilcilikleri yaptı. Kitap fuarları, imza günleri, paneller, eğitim çalışmalarında aktif rol aldı.Eğitim Fakültesi´nde dergi çıkardı.

  Sivas´ta öğretmenlik yaptığı dönemlerde, kültür,sanat ve yazı hayatının  içerisinde  oldu.Doğrulardan hak ve adaletten hiç ödün vermeyerek, ilkeli bir duruş sergiledi...

 Maarif Müfettişi olarak görev yaptığı bütün illerde, FETÖ yapısı ile mücadele ederek, onlara geçit vermedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Müjdeler Olsun
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mücahit musa kalayci
16.1.2018 18:12:46
Kıymetli arkadasim selim haksizliligi bu zulmün bitmesi bizleri mutlu etmiştir.Selimm hocamin adamligina her zaman sahididzdir
ZEYNEL ÇAKIR
16.1.2018 01:35:24
HELAL SÜt EMMİŞ ANADOLU´NUN TEMİZ EVLADI SELİM KARDEŞİM; " KÖKLERİ SAĞLAM OLAN AĞAÇLAR SALLANSA DA YIKILMAZ. TEVEKKÜL EDEREK ÜSTÜNE YAĞAN SABRINLA RABBİM SENİ ÖDÜLLENDİRDİ. KUTLU OLSUN!" BİZLER ÜNİVERSİTEDE ŞAHİTTİK. ŞEHADETİMİZ HER DAİM OLSUN İNŞALLAH...
murat önk
14.1.2018 23:30:40
Hiç şüphe götürmeyen yaşantısı ile bir adaletsizlik giderilmiş oldu. Selim hocam gibi insanlar sayesinde 11480 kişininde hakkı alındı. Allah işini gücünü rast getirsin Selim hocam.. Bizim isyn ettiğimiz anlarda bile bizi o teskin etti...
ismail topçu
17.1.2018 13:58:29
Sevgili kardeşim köylüm Selim ALTINKAYA bir imtihanı yüzünün akıyla vermiş fetöcü hainlerin tuzakları bozularak adalet tecelli etmiş görevine dönmüştür. Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar