MUHTEŞEM OLUR!
SİVAS´ta 108 Gün kalarak DEVLET KURAN ATATÜRK, yıllar geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. GAZİ PAŞA´yı SİVAS´ta bularak MİLLİ MÜCADELEYE katılmak istediğini söyleyen KARA FATMA ile ATATÜRK´ün diyaloglarının bu çeşmede abide haline getirilmesi bekleniyor.
Tarih: 8.9.2019 11:51:08/ 718okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS KONGRE MÜZESİ´nde “PELİN ÇİFT´in Vali Salih AYHAN, Prof. Recep TOPARLI ve YAZAR-AKADEMSİYEN Necip GÜNAYDIN ile yaptığı program hala konuşuluyor. Mekan ve konu örtüşmesi açısından son yılların en çarpıcı programına SİVAS ve TÜRKİYE şahitlik ederken, anlatılanlar karşısında pek çok insanın gözlerinin dolduğu öğrenildi.

Program esnasından Necip GÜNAYDIN´ın KARA FATMA ve ATATÜRK buluşmasını anlatması ise çok beğenildi. Bu özel anın abideleştirilme isteğine ise Vali AYHAN´ın tamam dmesi izleyenlerce beğeni topladı.

ATATÜRK ve KARA FATMA´nın konuşmasının bir mermer abide üzerinde resmedilmesinin en güzel yerinin ise MÜZE alanında olan çeşmenin üzeri olduğu belirtiliyor.

Bir MİMAR tarafından ufak bir çalışma ile o alana mükemmel bir abidenin oluşmasının mümkün olduğu görüşleri dile getiriliyor.

Çeşme üzerine kitap şeklinde bir yapıt ile karşılıklı konuşmanın, herkesin okuyacağı şekilde yazılacağı ve bu vesileyle şehrin en işlek yerinde bunu herkesin okuyup bileceği belirtiliyor.

KONGRE MÜZE BAHÇESİNİ daha da anlamlandıracak bu çalışmanın en kısa zamanda yapılabileceği işin uzmanlarınca dile getiriliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MUHTEŞEM OLUR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE, Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE, Rektörünü ARIYOR!
Rektör atamasına aylar kala ÜNİVERSİTE cenahında farklı görüşler öne çıkmaya devam ediyor. Bu dönem İLAHİYATÇILARIN, aday olmama ihtimalleri üzerinde konuşuluyor. İyi bir sınav veremeyip hakkaniyet ve liyakati göz ardı eden İLAHİYAT kökenlilerin, öz eleştiri yapmak için kendi içlerine dönecekleri yorumları yapılıyor.
AHMET DEDE Artık Özgür OLSUN!
AHMET DEDE Artık Özgür OLSUN!
Kardeşi kardeşe kırdırmak için oluşturulan ve pek çok karanlık noktası olan SİVAS olaylarında hiçbir dahili olmayan masum insanlar zindanda ömür tüketiyor. Vicdan ve adaletin bu konuyu yeniden gündeme alması bekleniyor.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
EN ANLAMLI KARNE HEDİYESİ!
EN ANLAMLI KARNE HEDİYESİ!
Eğitimde başarılı çalışmalar ortaya koymanın yanı sıra, çocuklara sosyal duyarlılık kazandırma yönünde de üstün çabalar gösteren Cumhuriyet Üniversitesi İlkokulu-Ortaokulu, karne günü sokak hayvanları için mama dağıttı.
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
Türk Sinemasının Unutulmaz Replikleri
"Evlenince pembe pancurlu evimiz olacek Necla." "Aman Allahım, ne kadar mesudum!"
Yeni Medeniyet Düşüncesi
Yeni Medeniyet Düşüncesi
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bir SUŞEHRİ Hatırası...
Bir SUŞEHRİ Hatırası...
SUŞEHRİ´nin Demokrat Parti Belediye Başkanı Abdurrahman DOĞRUYOL´un BAŞBAKANA hitaben yazdığı dilekçede SUŞEHRİNDE yasak edilen tütün ekimine izin verilmesini istediği ortaya çıktı.
"ACİLİN" ACELESİ OLMAYINCA!
"ACİLİN" ACELESİ OLMAYINCA!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
MAZLUMLAR NEDEN SAHİPSİZ?
MAZLUMLAR NEDEN SAHİPSİZ?
Hiçbir suçu olmadığı halde 27 yıldır hapishanede çürüyen 86 yaşındaki Ahmet Turan KILIÇ ağır hasta.
GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ!
GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ!
SİVAS´ı 1990 yılında ziyaret eden Cumhurbaşkanı ÖZAL´ı önünü ULU CAMİ´de kesen SİVAS´ın maruf simalarından HACI BESLEN, çatıların yapımını ister. ÖZAL ise sözünü tutarak ULU CAMİ çatılarını yaptırır.
Bir Hatıra...
Bir Hatıra...
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
BİR BASIN ANALİZİ!
BİR BASIN ANALİZİ!
Yiğide Neayak Yazdı...
YOK ARTIK!
YOK ARTIK!
Dün SİVAS NUMUNE HASTANESİ´nde olumsuzluklar yaşandı.Oluşan yoğunluk nedeniyle GÜVENLİK ile HEMŞİRELER arasında tartışma yaşandı. Güvenlik Görevlileri ise 2 hemşireye saldırdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar