MOR
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 8.10.2018 19:37:38/ 2585okunma / 0yorum

MOR

Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı, Hazine ve Maliye bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK, Amerikalı MCKİNSEY firması ile danışmanlık sözleşmesi yapmış. Bu anlaşma için birçok kesimden yoğun eleştiriler gelince, Sayın ALBAYRAK “McKinsey´le anlaşmamızı eleştiren, ya cahildir ya haindir” demiş. Ancak, birkaç gün sonra Sayın Cumhurbaşkanı Kızılcahamam da ki parti toplantısında “McKinsey ile çalışmayacağız” deyince, işin rengi mora dönmüş durumda. “MOR ÖTESİ”

IMF´den ilk borç 1957 yılında dönemin başbakanı Adnan MENDERES tarafından alındığı halde, bu olaydan 61 yıl sonra, IMF´den borç aldın diye zılgıtı yiyen rahmetli İsmet İNÖNÜ oldu. “TARİHİ MOR”

CHP lideri Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, şehit cenazelerine katılıyormuş. Senin ne işin var, camide, cenazede! Biz senin niyetini biliyoruz, milleti kandırma! Bu sözler, maalesef kulaklarımızla duyup şahit olduğumuz yanlış sözlerdir. “MOSMOR”

Bir gece vakti, İyi parti genel başkanı Meral Akşener´in evinin kapısına kalabalık bir grup dayanmış. “Erkeksen çık dışarı, Sayın Bahçeli´ye nasıl dil uzatırsın” mealinde bağırmışlar. O da kapının önüne çıkmış. “Bağırıp durmayın, sizi gönderen kimse, o gelsin. Milletin evlatlarını kapıma göndermesin” demiş. 40-50 kişi bir araya gelerek, bir kadının evi basılabilir mi? Demek ki, basılabilirmiş! Oldu mu? Olmadı. “MORARTI”

Ankara büyükşehir belediye başkanı Mustafa Tuna, zorunlu müstafi başkan Melih Gökçek´in yaklaşık iki milyar lira harcadığı ANKAPARK´ı zor bela, yıllığı 26,4 milyon liraya birilerine kiralamış. (Düz mantıkla 75 yıl sonra kendisini amorti edebilecek bir kazıktan bahsediyoruz). Ankaralılar bu hesapsız kitapsız iş için müstafi başkana atıp tutmaya başlayınca, Melih Gökçek´te demiş ki, “ben seçime girerken, bu projeyi bütün Ankaralılara anlattım, hiç kimse yapma filan demedi, şimdi niye konuşuyorsunuz”. Adam haklı, kendi cebindeki parayla mı çakacaktı kazığı? “ANKARA MOR´U”

Küçük bir çocuk, babasından oyuncak gemi mi, oyuncak uçak mı, pantolon mu, bilmem bir şey istemiş. İddia o ki, adam parası olmadığı için, çocuğunun istediği şeyi alamamış. Baba, içinde bulunduğu bu durumu onuruna yediremeyip, kendi canına kıymış. Merhameti, vicdanı olanlara çok şey ifade eder… “DERİN MOR”

Birde “SİVAS MOR´U” var. Haftaya inşallah…

MOR çok anlamlı bir renktir… Elbette anlayana…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
ellerin ellerin...
ellerin ellerin...
/ellerin ellerin ve parmakların/ bir nar çiçeğini eziyor gibi/
Fethi GEMUHLUOĞLU
Fethi GEMUHLUOĞLU
Tarık Sezai KARATEPE Yazdı...
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Kentleşmeye doğru koşar adım giden Sivas´ın, şehir kalabilmesi için elindeki değerlerin kıymetini bilmesi bekleniyor. Bezirci Mahallesi´nde 1890 yılında yapılan ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran eşsiz konak çökmek üzere.Sivas Belediyesi´nin bu eşsiz yapıya hayat vermesi gerektiği arzulanıyor. Bu konağın şehrin kültürel varlığına dahil edilerek, üst düşünce olan Kale Film Platosu mantığını beslemesi gerektiği vurgulanıyor.
CÜCÜ Okurlarla
CÜCÜ Okurlarla
Edebiyatımızın önemli isimlerinden hemşehrimiz hikayeci Mustafa BALEL, yeni bir kitap ile okur karşısında. “CÜCÜ” isimli roman ile keşif tutkusuna kapılar aralamayı hedefliyor.
KIRK´a Dair
KIRK´a Dair
Hüseyin KAYA Yazdı...
Türkülerle Söyleşiriz
Türkülerle Söyleşiriz
Bilir misin kırık gönüllerin yanık türkülerle sarmaş dolaş sohbetini? Duyar mısın yıkık hayallerin viran köşelerinden yankılanan türkülü inlemeleri? Anlar mısın hayat bilmecesinin türkülerle yolladığı sır perdelerini?
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
bir OZAN daha göç eyledi!
bir OZAN daha göç eyledi!
Sazın ve sözün üstadı Ozan Arif vefaat etti...
Giyotin
Giyotin
Toplumdaki "düğümler" ve sorunlara işaret edip gerçekleri söylemenin acı sonuçları olabilir!
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Görevi Devraldı!
Görevi Devraldı!
C.ÜNİVERSİTESİ´nde BAŞHEKİM değişimi yaşandı. Prof. Dr. Tamer DOĞAN yeni BAŞHEKİM olarak atandı.
Yaşamak Barbar İşidir!
Yaşamak Barbar İşidir!
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar