MOR
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 8.10.2018 19:37:38/ 2424okunma / 0yorum

MOR

Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı, Hazine ve Maliye bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK, Amerikalı MCKİNSEY firması ile danışmanlık sözleşmesi yapmış. Bu anlaşma için birçok kesimden yoğun eleştiriler gelince, Sayın ALBAYRAK “McKinsey´le anlaşmamızı eleştiren, ya cahildir ya haindir” demiş. Ancak, birkaç gün sonra Sayın Cumhurbaşkanı Kızılcahamam da ki parti toplantısında “McKinsey ile çalışmayacağız” deyince, işin rengi mora dönmüş durumda. “MOR ÖTESİ”

IMF´den ilk borç 1957 yılında dönemin başbakanı Adnan MENDERES tarafından alındığı halde, bu olaydan 61 yıl sonra, IMF´den borç aldın diye zılgıtı yiyen rahmetli İsmet İNÖNÜ oldu. “TARİHİ MOR”

CHP lideri Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, şehit cenazelerine katılıyormuş. Senin ne işin var, camide, cenazede! Biz senin niyetini biliyoruz, milleti kandırma! Bu sözler, maalesef kulaklarımızla duyup şahit olduğumuz yanlış sözlerdir. “MOSMOR”

Bir gece vakti, İyi parti genel başkanı Meral Akşener´in evinin kapısına kalabalık bir grup dayanmış. “Erkeksen çık dışarı, Sayın Bahçeli´ye nasıl dil uzatırsın” mealinde bağırmışlar. O da kapının önüne çıkmış. “Bağırıp durmayın, sizi gönderen kimse, o gelsin. Milletin evlatlarını kapıma göndermesin” demiş. 40-50 kişi bir araya gelerek, bir kadının evi basılabilir mi? Demek ki, basılabilirmiş! Oldu mu? Olmadı. “MORARTI”

Ankara büyükşehir belediye başkanı Mustafa Tuna, zorunlu müstafi başkan Melih Gökçek´in yaklaşık iki milyar lira harcadığı ANKAPARK´ı zor bela, yıllığı 26,4 milyon liraya birilerine kiralamış. (Düz mantıkla 75 yıl sonra kendisini amorti edebilecek bir kazıktan bahsediyoruz). Ankaralılar bu hesapsız kitapsız iş için müstafi başkana atıp tutmaya başlayınca, Melih Gökçek´te demiş ki, “ben seçime girerken, bu projeyi bütün Ankaralılara anlattım, hiç kimse yapma filan demedi, şimdi niye konuşuyorsunuz”. Adam haklı, kendi cebindeki parayla mı çakacaktı kazığı? “ANKARA MOR´U”

Küçük bir çocuk, babasından oyuncak gemi mi, oyuncak uçak mı, pantolon mu, bilmem bir şey istemiş. İddia o ki, adam parası olmadığı için, çocuğunun istediği şeyi alamamış. Baba, içinde bulunduğu bu durumu onuruna yediremeyip, kendi canına kıymış. Merhameti, vicdanı olanlara çok şey ifade eder… “DERİN MOR”

Birde “SİVAS MOR´U” var. Haftaya inşallah…

MOR çok anlamlı bir renktir… Elbette anlayana…

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
YALAKALIK...
YALAKALIK...
Yalaka için vatan yoktur, yurt yoktur, kurum menfaati ve dostlarının değeri yoktur. Her biri geçici birer binek ve araçtır. O, liyakatle tırnaklarıyla dişleriyle hak ederek yükselenler gibi değil, yalaya yalaya yükselmeye çalışır.
Memleketimden İnsan Manzaraları
Memleketimden İnsan Manzaraları
Yüreği tok midesi tok pala dayının kendiyle emeğiyle yürümüş gelmiş bu yaşına..
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN, güzel günler yaşıyor. İlçeye DOĞALGAZ´ın gelme sevincine ek olarak, ŞUĞUL VADİSİ de Bakan YILMAZ´ın desteği ve Vali Davut GÜL´ün takibi ile turizme kazandırıldı.
hayat eksiktir biraz
hayat eksiktir biraz
Osman ÇELİK Yazdı...
Yazı Evi
Yazı Evi
/Denizde ölürsem bilmem/ Karada gömüleceğim yeri bilirim/
Site- Kentler
Site- Kentler
Perihan Mağden, günümüzde “Üç Büyük Günah: Yaşlılık, yalnızlık ve çirkinlik” diyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar