Milli Eğitimde Temiz Eller
Göreve geldiği günden bu yana şehrin eğitimini kördüğüme çeviren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY soruşturma geçiriyor. Eğitim öğretim amaçlı gayretler yerine, günü kurtaran ve eğitim öğretimi kilitleyerek şehirdeki eğitim ortamını bereleyen ALTINSOY için Bakanlıktan gelen müfettişler bir haftadır araştırmalarda bulunuyorlar.Ayrıca CUMHURİYET SAVCILIĞI´na da suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.
Tarih: 7.1.2018 21:30:21/ 8846okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber: Murat KALENDER

SİVAS Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bundan önce görev yaptığı MANİSA´da ÇİFTLİK SORUŞTURMASI kapsamında “akçeli işlere” karışan ve mahkemenin takibine uğrayan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da pek çok olumsuzluklar zinciri ile gündemde.

Göreve geldiği ilk günden itibaren hemen siyasi çevrelerle gizli kapaklı görüşmeler içerisine girerek, siyasete de dahil olan MUSTAFA ALTINSOY´un özellikle şehirdeki Bakan İsmet YILMAZ´ın altını oyan ekibin talimatları doğrultusunda icraatlar ortaya koyduğu iddia ediliyor.

Bakan YILMAZ´ı, şehirde bereleme uğraşında olan bir takım isimlerle istişareler yaparak bazı görevden almaları gerçekleştiren ALTINSOY´un, bu vesileyle BAKANIN şehirde eleştirel konuma gelmesine malzeme hazırladığı kamuoyu tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretimde önemli çalışmalara imza atarak, şehrin eğitimine örnek olan isimleri de yakın takibe alan ALTINSOY, bu isimlere karşı da KUMPAS vari soruşturmalar ayarlayarak, görevi kötüye kullandığı belirtiliyor..

Bakan İsmet YILMAZ´ın şehre pek çok ödenek gönderdiği ve bu maddi varlığa rağmen eğitimde felsefi bir yaklaşım ortaya koymak yerine, keyfiyete yer veren ve şahsi ikbali için siyasiler peşinde koştuğu bilinen ALTINSOY´un “sıkışınca da BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan İsmet YILMAZ´ın adını kullanması ise zayıflık olarak algılanıyor.

Bakanlık tarafından 2 tane Bakanlık Müfettişinin SALI gününden itibaren şehirde oldukları ve çok derin ve titiz araştırmalar yaptıkları haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un soruşturmasını yürüten BAKANLIK müfettişlerinin önümüzdeki hafta soruşturmayı bitirerek raporları hazırlayacakları sanılıyor.

Sivas´ta dilden dile dolaşan ve Mustafa ALTINSOY hakkındaki tuhaf iddiaları kamu yararına tekrar dile getiriyoruz?

--Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Manisa da görev yaparken “ÇİFTİK SORUŞTURMASI” isimli akçeli bir işe karışmış mıdır?

--Çiftlik Soruşturması´nda mahkeme suçlu bulup PARALARI geri istemiş midir?

--Eğer mahkeme suçlu buldu ise istifa etme erdemi göstermesi gereken bir ismin neden istifa etmemektedir?..

-Milli Eğitim Müdürü SİVAS´taki ehliyet sınavlarında İSTANBUL´da olduğu halde buradan ücret almış mıdır?

--Milli Eğitim´in resmi arabasını ailesi ve kendisi şahsi işi için kullanmış mıdır?

--Lojmanına eşya almış mıdır bunları ne şekilde ödemiştir?

--İstiklal Marşı hassasiyeti olmayan idareciler var mıdır ve bunlar ALTINSOY tarafından bilinmekte midir?

--Milli Eğitim Müdürü, bir LİSEDE  “bir bayan öğretmenin bir öğrencinin notlarını yükseltmediği için OKUL MÜDÜRÜ tarafından tartaklanmasını bildiği halde” bu okul müdürünü kollamış mıdır? Bu OKUL MÜDÜRÜ hale MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ desteği ile görevde midir?

--Milli Eğitimde FETÖ okullarına göz açtırmayan bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısını görevden almış mıdır?

--FETÖ ile mücadelede uyguladığı yöntem BAKANLIK tarafından örnek alınarak bütün illerin bu yöntemi uygulaması istenen ve bu yöntemi uygulayan örnek bir ismi, FETÖ ile mücadeleden neden alı koymuştur?

--FETÖ ile mücadele eden isimleri görevden almasının ardında şehirdeki “BAKAN YILMAZ´ı küçük düşürme çabasında olan” yerel siyasi isimlerin parmağı var mıdır?

--Milli EĞİTİMDEKİ görevden almalar sonrasında neden gizli FETÖ SEVERLER bayram etmişlerdir?

--Sayın Cumhurbaşkanımız Recep TAYYİP ERDOĞAN ve hemşehrimiz Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın talimatlarına rağmen  DEVLETİN hassasiyeti olan dosyalar titizlikle incelenmiş midir?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde TEMİZ ELLER
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
7.1.2018 22:04:43
Yahu yeter artık! Biri çıksın müdahale etsin bu olaylara. Iftira mı dedikodu mu ? Her neyse Sivas egitimine yazık oluyor.
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar