Milli Eğitimde Temiz Eller
Göreve geldiği günden bu yana şehrin eğitimini kördüğüme çeviren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY soruşturma geçiriyor. Eğitim öğretim amaçlı gayretler yerine, günü kurtaran ve eğitim öğretimi kilitleyerek şehirdeki eğitim ortamını bereleyen ALTINSOY için Bakanlıktan gelen müfettişler bir haftadır araştırmalarda bulunuyorlar.Ayrıca CUMHURİYET SAVCILIĞI´na da suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.
Tarih: 7.1.2018 21:30:21/ 8647okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber: Murat KALENDER

SİVAS Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bundan önce görev yaptığı MANİSA´da ÇİFTLİK SORUŞTURMASI kapsamında “akçeli işlere” karışan ve mahkemenin takibine uğrayan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da pek çok olumsuzluklar zinciri ile gündemde.

Göreve geldiği ilk günden itibaren hemen siyasi çevrelerle gizli kapaklı görüşmeler içerisine girerek, siyasete de dahil olan MUSTAFA ALTINSOY´un özellikle şehirdeki Bakan İsmet YILMAZ´ın altını oyan ekibin talimatları doğrultusunda icraatlar ortaya koyduğu iddia ediliyor.

Bakan YILMAZ´ı, şehirde bereleme uğraşında olan bir takım isimlerle istişareler yaparak bazı görevden almaları gerçekleştiren ALTINSOY´un, bu vesileyle BAKANIN şehirde eleştirel konuma gelmesine malzeme hazırladığı kamuoyu tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretimde önemli çalışmalara imza atarak, şehrin eğitimine örnek olan isimleri de yakın takibe alan ALTINSOY, bu isimlere karşı da KUMPAS vari soruşturmalar ayarlayarak, görevi kötüye kullandığı belirtiliyor..

Bakan İsmet YILMAZ´ın şehre pek çok ödenek gönderdiği ve bu maddi varlığa rağmen eğitimde felsefi bir yaklaşım ortaya koymak yerine, keyfiyete yer veren ve şahsi ikbali için siyasiler peşinde koştuğu bilinen ALTINSOY´un “sıkışınca da BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan İsmet YILMAZ´ın adını kullanması ise zayıflık olarak algılanıyor.

Bakanlık tarafından 2 tane Bakanlık Müfettişinin SALI gününden itibaren şehirde oldukları ve çok derin ve titiz araştırmalar yaptıkları haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un soruşturmasını yürüten BAKANLIK müfettişlerinin önümüzdeki hafta soruşturmayı bitirerek raporları hazırlayacakları sanılıyor.

Sivas´ta dilden dile dolaşan ve Mustafa ALTINSOY hakkındaki tuhaf iddiaları kamu yararına tekrar dile getiriyoruz?

--Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Manisa da görev yaparken “ÇİFTİK SORUŞTURMASI” isimli akçeli bir işe karışmış mıdır?

--Çiftlik Soruşturması´nda mahkeme suçlu bulup PARALARI geri istemiş midir?

--Eğer mahkeme suçlu buldu ise istifa etme erdemi göstermesi gereken bir ismin neden istifa etmemektedir?..

-Milli Eğitim Müdürü SİVAS´taki ehliyet sınavlarında İSTANBUL´da olduğu halde buradan ücret almış mıdır?

--Milli Eğitim´in resmi arabasını ailesi ve kendisi şahsi işi için kullanmış mıdır?

--Lojmanına eşya almış mıdır bunları ne şekilde ödemiştir?

--İstiklal Marşı hassasiyeti olmayan idareciler var mıdır ve bunlar ALTINSOY tarafından bilinmekte midir?

--Milli Eğitim Müdürü, bir LİSEDE  “bir bayan öğretmenin bir öğrencinin notlarını yükseltmediği için OKUL MÜDÜRÜ tarafından tartaklanmasını bildiği halde” bu okul müdürünü kollamış mıdır? Bu OKUL MÜDÜRÜ hale MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ desteği ile görevde midir?

--Milli Eğitimde FETÖ okullarına göz açtırmayan bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısını görevden almış mıdır?

--FETÖ ile mücadelede uyguladığı yöntem BAKANLIK tarafından örnek alınarak bütün illerin bu yöntemi uygulaması istenen ve bu yöntemi uygulayan örnek bir ismi, FETÖ ile mücadeleden neden alı koymuştur?

--FETÖ ile mücadele eden isimleri görevden almasının ardında şehirdeki “BAKAN YILMAZ´ı küçük düşürme çabasında olan” yerel siyasi isimlerin parmağı var mıdır?

--Milli EĞİTİMDEKİ görevden almalar sonrasında neden gizli FETÖ SEVERLER bayram etmişlerdir?

--Sayın Cumhurbaşkanımız Recep TAYYİP ERDOĞAN ve hemşehrimiz Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın talimatlarına rağmen  DEVLETİN hassasiyeti olan dosyalar titizlikle incelenmiş midir?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde TEMİZ ELLER
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
7.1.2018 22:04:43
Yahu yeter artık! Biri çıksın müdahale etsin bu olaylara. Iftira mı dedikodu mu ? Her neyse Sivas egitimine yazık oluyor.
Sömürge Eğitimi
Sömürge Eğitimi
Her yıl, milyonları mankurta çeviren müfredata dokunmayan Milli Eğitim teşkilatı.
Sabır, Demir Leblebidir
Sabır, Demir Leblebidir
TRT HABER´de ekrana gelen “ÖMÜR DEDİĞİN”, hayatın bam teline dokunmaya devam ediyor. Sivaslı hemşehrimiz Zeliha İlhan DOYMUŞ´un hazırladığı program bu hafta ŞARKIŞLA´da idi..
Sivas Geleceğe Yönelmeli
Sivas Geleceğe Yönelmeli
Tepeden tırnağa bir hayal… Tepeden tırnağa bir değişim. Tepeden tırnağa bir gelecek aşkı…
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
21 Nisan 1996 da şehid edilen KAFKAS KARTALI Cevher DUDAYEV´i ölüm yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
Yüreğimizi Neden Dinlemeliyiz?
Yüreğimizi Neden Dinlemeliyiz?
/yüreğin neredeyse hazinen de oradadır/
Müfterisin Be!
Müfterisin Be!
Türkiye´nin bu yapının gerçek yüzünü gecikmeli de olsa gördüğü bu tarihten neredeyse bir yıl sonra bu küçük beyinli müfteri o dönen koltuğuna bağlı bir reklam ekranında FETÖ terör örgütünün Derneği olan Kimse Yokmu nun kurban reklamlarını yayınladı...
Vali GÜL Sergi Açtı
Vali GÜL Sergi Açtı
Vali GÜL, C.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim is Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI rehberliğindeki hazırlanan sergiyi açtı.
Omurgalı Olmak Zor mu?
Omurgalı Olmak Zor mu?
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, küçük çıkarlar için dalkavukluk yapıp takla atmalar son hız devam ediyor. Omurgalı olmak yerine, omurgasız olmayı yaşam tarzı kabul eden nice insanın acınası bu zavallı hallerini mideler kaldıramıyor.
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
SİVAS´ta son yıllarda yaygınlaşmaya yüz tutan kahvaltı geleneği sosyal çürümeyi tetikliyor. Sabahları şehrin bir başından bir diğer başına beş on çeşitli kahvaltı için giden azımsanmayacak seküler yığınların, gösteriş ve mide eksenli sığ yaşam uğraşları eleştiri alıyor.
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
Toplumda son günlerde tavan yapan bu hastalık karşısında TIP adamlarının çaresiz kaldığı öğrenildi. Bu hastalığa tutulanların “klinik vaka” olduğu ve tedavilerinin de mümkün olmadığı belirtiliyor.
TANRI´ya Küsen Adam
TANRI´ya Küsen Adam
Anam dizlerini dövdükçe, sanırdım ki dağlar inim inim inliyor. Hele agabeyim ŞAHİN´in KIZILIRMAK´ta boğulması sonrasında, garip anam ruhunu Tanrıya verene kadar dizlerini döve döve ağladı.Amerika da bir kazaya şahit oldum. Bir aile yok oldu çoluk çocuk. Dizlerimi döve döve ağlamışım farkında değilim. Kızım AREVİK, baba herkes bize bakıyor ne yapıyorsun dedi ayıldım...
Az Şey...
Az Şey...
/az şeye sahip olanların köleliği de az olur/
Sivas YAĞMUR Bekliyor!
Sivas YAĞMUR Bekliyor!
Kurak geçen bir kıştan sonra, baharın da kurak geçmesi SİVAS´ı korkutuyor. Kaynak sularının gitgide azaldığı gözlemlenirken, ekinlerin de bir damla suya hasret olduğu belirtiliyor.
FETÖ VİRÜSÜ
FETÖ VİRÜSÜ
Yaşanan bu güvensizlik ve şüphe ortamında cesaretlenen FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine girmektedir vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde, savcılıklara şikayet edilmesi ve sıkıştırılmaya çalışılması, diğer taraftan namı yürümüş FETÖ´cülerin ise ortada dolaşması oldukça manidardır.
Teslim Töreni
Teslim Töreni
/size teslim ediyorum bunca yıl taşıdım/külden saklı ateşi/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar