Milli Eğitimde Temiz Eller
Göreve geldiği günden bu yana şehrin eğitimini kördüğüme çeviren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY soruşturma geçiriyor. Eğitim öğretim amaçlı gayretler yerine, günü kurtaran ve eğitim öğretimi kilitleyerek şehirdeki eğitim ortamını bereleyen ALTINSOY için Bakanlıktan gelen müfettişler bir haftadır araştırmalarda bulunuyorlar.Ayrıca CUMHURİYET SAVCILIĞI´na da suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.
Tarih: 7.1.2018 21:30:21/ 8973okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber: Murat KALENDER

SİVAS Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bundan önce görev yaptığı MANİSA´da ÇİFTLİK SORUŞTURMASI kapsamında “akçeli işlere” karışan ve mahkemenin takibine uğrayan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da pek çok olumsuzluklar zinciri ile gündemde.

Göreve geldiği ilk günden itibaren hemen siyasi çevrelerle gizli kapaklı görüşmeler içerisine girerek, siyasete de dahil olan MUSTAFA ALTINSOY´un özellikle şehirdeki Bakan İsmet YILMAZ´ın altını oyan ekibin talimatları doğrultusunda icraatlar ortaya koyduğu iddia ediliyor.

Bakan YILMAZ´ı, şehirde bereleme uğraşında olan bir takım isimlerle istişareler yaparak bazı görevden almaları gerçekleştiren ALTINSOY´un, bu vesileyle BAKANIN şehirde eleştirel konuma gelmesine malzeme hazırladığı kamuoyu tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretimde önemli çalışmalara imza atarak, şehrin eğitimine örnek olan isimleri de yakın takibe alan ALTINSOY, bu isimlere karşı da KUMPAS vari soruşturmalar ayarlayarak, görevi kötüye kullandığı belirtiliyor..

Bakan İsmet YILMAZ´ın şehre pek çok ödenek gönderdiği ve bu maddi varlığa rağmen eğitimde felsefi bir yaklaşım ortaya koymak yerine, keyfiyete yer veren ve şahsi ikbali için siyasiler peşinde koştuğu bilinen ALTINSOY´un “sıkışınca da BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan İsmet YILMAZ´ın adını kullanması ise zayıflık olarak algılanıyor.

Bakanlık tarafından 2 tane Bakanlık Müfettişinin SALI gününden itibaren şehirde oldukları ve çok derin ve titiz araştırmalar yaptıkları haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un soruşturmasını yürüten BAKANLIK müfettişlerinin önümüzdeki hafta soruşturmayı bitirerek raporları hazırlayacakları sanılıyor.

Sivas´ta dilden dile dolaşan ve Mustafa ALTINSOY hakkındaki tuhaf iddiaları kamu yararına tekrar dile getiriyoruz?

--Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Manisa da görev yaparken “ÇİFTİK SORUŞTURMASI” isimli akçeli bir işe karışmış mıdır?

--Çiftlik Soruşturması´nda mahkeme suçlu bulup PARALARI geri istemiş midir?

--Eğer mahkeme suçlu buldu ise istifa etme erdemi göstermesi gereken bir ismin neden istifa etmemektedir?..

-Milli Eğitim Müdürü SİVAS´taki ehliyet sınavlarında İSTANBUL´da olduğu halde buradan ücret almış mıdır?

--Milli Eğitim´in resmi arabasını ailesi ve kendisi şahsi işi için kullanmış mıdır?

--Lojmanına eşya almış mıdır bunları ne şekilde ödemiştir?

--İstiklal Marşı hassasiyeti olmayan idareciler var mıdır ve bunlar ALTINSOY tarafından bilinmekte midir?

--Milli Eğitim Müdürü, bir LİSEDE  “bir bayan öğretmenin bir öğrencinin notlarını yükseltmediği için OKUL MÜDÜRÜ tarafından tartaklanmasını bildiği halde” bu okul müdürünü kollamış mıdır? Bu OKUL MÜDÜRÜ hale MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ desteği ile görevde midir?

--Milli Eğitimde FETÖ okullarına göz açtırmayan bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısını görevden almış mıdır?

--FETÖ ile mücadelede uyguladığı yöntem BAKANLIK tarafından örnek alınarak bütün illerin bu yöntemi uygulaması istenen ve bu yöntemi uygulayan örnek bir ismi, FETÖ ile mücadeleden neden alı koymuştur?

--FETÖ ile mücadele eden isimleri görevden almasının ardında şehirdeki “BAKAN YILMAZ´ı küçük düşürme çabasında olan” yerel siyasi isimlerin parmağı var mıdır?

--Milli EĞİTİMDEKİ görevden almalar sonrasında neden gizli FETÖ SEVERLER bayram etmişlerdir?

--Sayın Cumhurbaşkanımız Recep TAYYİP ERDOĞAN ve hemşehrimiz Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın talimatlarına rağmen  DEVLETİN hassasiyeti olan dosyalar titizlikle incelenmiş midir?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde TEMİZ ELLER
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
7.1.2018 22:04:43
Yahu yeter artık! Biri çıksın müdahale etsin bu olaylara. Iftira mı dedikodu mu ? Her neyse Sivas egitimine yazık oluyor.
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
MEVLANA´ya, bu milletin paraları ile yapılan tünele MECLİS ÜYELERİ´nin isteği ile Sami AYDIN ismi verilmesi toplumun geniş kesimi tarafından eleştiriliyor. AYDIN´ın “kendi parası ile yapacağı bir yere isminin verilmesinin” en doğru bir karar olacağı yorumları yapılıyor.
Ankara Gündemi
Ankara Gündemi
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Şelale gibi Şiirler
Şelale gibi Şiirler
Türk Halk Kültürünü yaşatmak için büyük uğraşlar veren halk ozanları, medeniyet dünyamızda özgün izler bırakmaya devam ediyorlar.
Bir de Buradan Bakmalı!
Bir de Buradan Bakmalı!
Romanlar, ilginç yaşamları ile sosyologların dikkatini çekiyor. Allah “rızkınız benim teminatım altında” derken, insanların rızık kaygısı çekmesine inat, bugün bulup bugün yiyip yarını düşünmeyen ROMANLARDAN pek çok insanın ders çıkarması bekleniyor.
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Osman ÇELİK Yazdı...
İyi Biliriz!
İyi Biliriz!
Bir zamanlar SİVAS´ta güzel bir insan yaşadı...Vuslat yıldönümünde güzel insan Vahdettin ALTUN´u rahmetle anıyoruz.
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
Derken bir gün camdan peri kızını elinden yere düşürmüş. Peri kızı kırılmış.
Yarım Doktor Candan...
Yarım Doktor Candan...
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sefam Olsun Oh Oh!..
Sefam Olsun Oh Oh!..
"Bir elinde cımbız, Bir elinde ayna"
İğneli Fıçı
İğneli Fıçı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
SANATA YÖNELMEK
SANATA YÖNELMEK
Prof.Dr. Nazım ELMAS Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar