Milli Eğitimde Temiz Eller
Göreve geldiği günden bu yana şehrin eğitimini kördüğüme çeviren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY soruşturma geçiriyor. Eğitim öğretim amaçlı gayretler yerine, günü kurtaran ve eğitim öğretimi kilitleyerek şehirdeki eğitim ortamını bereleyen ALTINSOY için Bakanlıktan gelen müfettişler bir haftadır araştırmalarda bulunuyorlar.Ayrıca CUMHURİYET SAVCILIĞI´na da suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.
Tarih: 7.1.2018 21:30:21/ 8750okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber: Murat KALENDER

SİVAS Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bundan önce görev yaptığı MANİSA´da ÇİFTLİK SORUŞTURMASI kapsamında “akçeli işlere” karışan ve mahkemenin takibine uğrayan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da pek çok olumsuzluklar zinciri ile gündemde.

Göreve geldiği ilk günden itibaren hemen siyasi çevrelerle gizli kapaklı görüşmeler içerisine girerek, siyasete de dahil olan MUSTAFA ALTINSOY´un özellikle şehirdeki Bakan İsmet YILMAZ´ın altını oyan ekibin talimatları doğrultusunda icraatlar ortaya koyduğu iddia ediliyor.

Bakan YILMAZ´ı, şehirde bereleme uğraşında olan bir takım isimlerle istişareler yaparak bazı görevden almaları gerçekleştiren ALTINSOY´un, bu vesileyle BAKANIN şehirde eleştirel konuma gelmesine malzeme hazırladığı kamuoyu tarafından dile getiriliyor.

Eğitim öğretimde önemli çalışmalara imza atarak, şehrin eğitimine örnek olan isimleri de yakın takibe alan ALTINSOY, bu isimlere karşı da KUMPAS vari soruşturmalar ayarlayarak, görevi kötüye kullandığı belirtiliyor..

Bakan İsmet YILMAZ´ın şehre pek çok ödenek gönderdiği ve bu maddi varlığa rağmen eğitimde felsefi bir yaklaşım ortaya koymak yerine, keyfiyete yer veren ve şahsi ikbali için siyasiler peşinde koştuğu bilinen ALTINSOY´un “sıkışınca da BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan İsmet YILMAZ´ın adını kullanması ise zayıflık olarak algılanıyor.

Bakanlık tarafından 2 tane Bakanlık Müfettişinin SALI gününden itibaren şehirde oldukları ve çok derin ve titiz araştırmalar yaptıkları haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un soruşturmasını yürüten BAKANLIK müfettişlerinin önümüzdeki hafta soruşturmayı bitirerek raporları hazırlayacakları sanılıyor.

Sivas´ta dilden dile dolaşan ve Mustafa ALTINSOY hakkındaki tuhaf iddiaları kamu yararına tekrar dile getiriyoruz?

--Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY Manisa da görev yaparken “ÇİFTİK SORUŞTURMASI” isimli akçeli bir işe karışmış mıdır?

--Çiftlik Soruşturması´nda mahkeme suçlu bulup PARALARI geri istemiş midir?

--Eğer mahkeme suçlu buldu ise istifa etme erdemi göstermesi gereken bir ismin neden istifa etmemektedir?..

-Milli Eğitim Müdürü SİVAS´taki ehliyet sınavlarında İSTANBUL´da olduğu halde buradan ücret almış mıdır?

--Milli Eğitim´in resmi arabasını ailesi ve kendisi şahsi işi için kullanmış mıdır?

--Lojmanına eşya almış mıdır bunları ne şekilde ödemiştir?

--İstiklal Marşı hassasiyeti olmayan idareciler var mıdır ve bunlar ALTINSOY tarafından bilinmekte midir?

--Milli Eğitim Müdürü, bir LİSEDE  “bir bayan öğretmenin bir öğrencinin notlarını yükseltmediği için OKUL MÜDÜRÜ tarafından tartaklanmasını bildiği halde” bu okul müdürünü kollamış mıdır? Bu OKUL MÜDÜRÜ hale MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ desteği ile görevde midir?

--Milli Eğitimde FETÖ okullarına göz açtırmayan bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısını görevden almış mıdır?

--FETÖ ile mücadelede uyguladığı yöntem BAKANLIK tarafından örnek alınarak bütün illerin bu yöntemi uygulaması istenen ve bu yöntemi uygulayan örnek bir ismi, FETÖ ile mücadeleden neden alı koymuştur?

--FETÖ ile mücadele eden isimleri görevden almasının ardında şehirdeki “BAKAN YILMAZ´ı küçük düşürme çabasında olan” yerel siyasi isimlerin parmağı var mıdır?

--Milli EĞİTİMDEKİ görevden almalar sonrasında neden gizli FETÖ SEVERLER bayram etmişlerdir?

--Sayın Cumhurbaşkanımız Recep TAYYİP ERDOĞAN ve hemşehrimiz Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın talimatlarına rağmen  DEVLETİN hassasiyeti olan dosyalar titizlikle incelenmiş midir?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde TEMİZ ELLER
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
7.1.2018 22:04:43
Yahu yeter artık! Biri çıksın müdahale etsin bu olaylara. Iftira mı dedikodu mu ? Her neyse Sivas egitimine yazık oluyor.
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
Neredeeen nereye?
Neredeeen nereye?
Yıllardır FETÖ ile mücadele eden ve bedel ödeyen haysiyetli onurlu insanları "BUNLAR FETÖCÜ" diye suç duyurusunda bulunan ve şikayet eden Sami AYDIN´ın, bu heyecanı ve korkusunun nedenleri kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Hisseli Harikalar Kumpanyası
İcraat, halkın gönlüne girme gayreti yerine sosyal medya odaklı sanal içerikle belediye günleri heba edilirken,dizilerdeki kötü karakterlerin SİVAS´ta karşılanması ve ERZURUM SİVAS kar yağışı atışmaları gibi 0-7 yaş zeka esprisi ile yolun sonuna gelindiği gözlemleniyor.
Vah vah vaaaaaahhh!
Vah vah vaaaaaahhh!
Yaşları 65 e dayanan Muaz UZUN ve Ahmet ÖZAYDIN kara kara düşünüyorlar. TEKAÜTE ayrılacak olan bu isimlerin,bir yolunu bulup gerekse Meclis Üyeliğine asılmayı dahi düşündükleri öğrenildi.
Camiyi Bitirelim
Camiyi Bitirelim
Yeni kurulan AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde iki yıl önce bir gurup idealist insanın bir araya gelerek başlattıkları cami projesi adım adım ilerliyor.Hayırseverlerin bu işe el atması durumunda yazın caminin tamamlanacağı belirtildi.
Bunu da Gördük!
Bunu da Gördük!
Yıllardır Kültür Müdürlüğü koltuğunda “oturan” Kadir PÜRLÜ bir skandala imza attı. “Eski Türkiye bürokratik hantallığı ve kast sistemi anlayışının en somut örneği olan ve şehirde “duran adam” olarak tabir edilen İl Kültür ve Turizm Müdürünün, 16 yıla dayanan Müdürlüğünde şehre ne kazandırdığı merak ediliyor.
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
TÜRKİYE değişip her alanda yenilenirken, SİVAS bürokratik yapısı hala aynı yerinde duruyor. “YÜZ ESKİMESİ” ne uğramış pek çok ismin hala yerlerinde durması şaşkınlık oluşturuyor.
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
SİVAS´taki “ÜLFET HUKUK DERNEĞİ” yapılanması tam anlamıyla araştırılmayı bekliyor. Bu derneğin bir zamanlar içinde olan Eski Vekil Hilmi BİLGİN´in “dokunulmazlığı” da kalktığına göre bildiklerini anlatması arzulanıyor.
Üçü Bir Arada!
Üçü Bir Arada!
SİVAS yerel seçimlere odaklandı. Vekilliği sona eren Hilmi BİLGİN´in, yerel seçimler için satranç oyunu başlattığı kamuoyunda konuşuluyor. Sami AYDIN´ı Belediye Başkanlığı için, Ahmet KUZU´yu da İl Başkanı olarak hazırlayan BİLGİN´in, İsmet YILMAZ´ın etki alanını kırmak için de yoğun çaba gösterdiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Lafı dolandırıp döndürmeye gerek yok sevgili okurlar. Sivas bir kültür şehri değildir. Sivas, tarihinde kültürel anlamda en dar ve en içine kapalı dönemini yaşıyor.Turizm konusuna hiç girmeyeceğim, zira kültürel bir yavanlığa boğulan şehirde turizmden bahsetmek komiklik olur.
Aşka Güvenin...
Aşka Güvenin...
Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin...
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Bir şeyler Yapmalı!
Bir şeyler Yapmalı!
Ekonomik anlamda kendini gerçekleştiremeyen şehir, sosyal hayatta var olan ve giderek de kronikleşen gerilemeler ile karşı karşıya. Batı illerindeki küçük bir yerleşim yerindeki ekonomik canlılık kadar dahi bir gelişme görülmezken, şehrin kodlarını yıllardır elinde bulunduran bürokratik oligarşi da gelişmeyi engelliyor.
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır oğul"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar