Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde yaşanan çarpıklıkları kamu yararına gündeme getiren SİVAS POSTASI´nın haberleri doğrulanmaya devam ediyor. 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a giden Milli Eğitim Müdürü´nün, o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi, haberlerimizin etkisini gözler önüne seriyor. Şimdi ise bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde, aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.
Tarih: 8.12.2017 17:56:38/ 12674okunma / 19yorum

SPHM Özel Haber
Haber:Murat KALENDER

SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin günlerdir dile getirdiği haberler şehirde konuşulmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Manisa´da adının karıştığı akçeli “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI”nın neticelendiği ve ALTINSLOY ve diğerlerini mahkemenin haksız bulduğunu kamuoyu gündemine getirmemize rağmen ALTINSOY´dan böyle bir soruşturmanın olmadığı ve mahkemenin aleyhlerine karar vermediğine dair bir açıklama gelmemesi üzerine, SİVAS POSTASI´nın haberlerini de doğrular mahiyette olduğu gözlemleniyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü´nde ise tuhaf ayrıntılar ve suistimaller gündemden düşmüyor.

Manisa “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” benzeri alışkanlıkların burada da mı devam ettiği kamuoyunda konuşulurken, SİVAS POSTASI´nın kamu yararına araştırmalarında ilginç bulgulara ulaşıldı.

Milli Eğitim Müdürü´nün 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a gittiği ve o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi gazete haberlerimizin etkin olduğunu ortaya çıkardı.

Milli Eğitim Müdürü´nün bu dayarlılığı göstermesi olumlun bulunurken, bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.

Sivas Postası Gazetesi kamu yararına MEM Müdürü ALTINSOY´a soruyor;

--7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirmiş midir?

--Milli Eğitim Müdürü şehirde olmadığı halde, bundan önce sınav ücreti almış mıdır?

--Milli Eğitim Müdürü 7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirdiği gibi, diğer sınavlarda aldığı ücreti geri ödeyecek mi?

--Bu ücretleri aldı ise iade etmesi ahlaki erdemini yerine getirecek mi?

 Bu iddialar kamu yararına açıklama beklerken, bugüne kadar var olan pek çok iddiaya da Milli Eğitim Müdürü tarafından bir açıklama gelmemesi hayret ve ibretle takip ediliyor. Tek amacı şehrin eğitim seviyesini yükseltmek için çaba göstermesi gereken bir yerel bürokratın, bu tür olumsuz iddialarla gündemde olması SİVASLILAR tarafından tepki ile karşılanıyor.

DEVLETİNİN ve MİLLETİNİN yanında bir yayın çizgisi olan SİVAS POSTASI, bu işin peşini kamu yararına bırakmamakla birlikte, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği soruları tekrar hatırlatıyor.

 Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaları şeffaf bir toplum olma ve kamu yararı gözeterek tekrar dile getiriyoruz?

-Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Manisa “ÇİFTLİK DAVASI SORUŞTURMASINDAN” mahkumiyet almış mıdır?

--Eğer mahkumiyet aldı ve paralar geri talep edildi ise,ALTINSOY´un dünyadaki en ileri ve en geri toplumlarda bile kabul görmüş olan etik değerler ölçüsünde istifa etmesi gerekmez mi?

--MEM Müdür ALTINSOY geldiğinde, kendi lojmanına aldığı eşyaların ne şekilde almıştır? Parasını ödemiş midir?

--MEM Müdürü Ehliyet Sınavlarında İSTANBUL´da iken burada görev yazılıp ücret almış mıdır?

--ALTINSOY, mesai dışında Milli Eğitimin resmi aracını şahsı ve ailesi için kullanmış mıdır?

--TOKAT´a düğüne ailesi ile MEM´in arabası ile gittiği doğru mudur?

--Özel okullardan para toplanmış mıdır ve bu paralar nerelerde kullanılmıştır, faturası var mıdır?

--ALTINSOY, Milli duyarlılığı olmayan idarecileri bildiği halde kollamakta mıdır?

--Çalgılı sazlı sözlü gecelerde eğitim içerikli bir şey yapılmış mıdır?

--ALTINSOY, başarısızlığına kılıf bulup kendini dokunulmaz yapmak için “BAKAN Bey benim arkamda” diye her tarafı bağlamaya çalışmakta mıdır?

--Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ tarafından gönderilmiş bir yazıya ki bu yazıda “öğretmenin asli görevi dışında başka bir iş ile görevlendirilemez” diye açıkça belirtmesine rağmen bir öğretmeni köyden alıp yanından okul okul dolandırdığı doğru mudur?

--Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN´ın, “millete yük olmayın, halk için çaba gösterin” direktifine rağmen, ALTINSOY´un günü kurtarıp, SİVAS´ı bir sıçrama tahtası olarak gördüğü doğru mudur?

--FETÖ dosyalarında,Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri ve titizliği ölçü alınmış mıdır?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde Neler Oluyor
Okuyucu Yorumları (19 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLI
23.10.2017 06:59:19
"Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde" REMZİ ERDOĞAN şikayet edilmişti ÖĞRETMENLERE NOT YÜKSELTİN mobbingi uyguladığı için. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ bu dosyayı sümen altı etti mi? Sonuç ne merak ediyorum.
liyakat
24.11.2017 12:29:52
Eğitimde liyakat önemli.liysakatsuz insanlar elensin Türkiye cag atlar
tuhaf
24.11.2017 12:31:58
Bazı insanlar çok garip.Adam beceriksiz okul müdürü olmak için öpmediği el eşiğinde yatmadigi kapı yok.
EĞİTİMCİ
23.11.2017 16:50:08
Fetö ile etkin mücadelesi herkes tarafından bilinen Sivas´ın öz çocukları görevden niye alınır acaba? Yukarıda yazanların 5/1 i doğruysa Sivasta eğitim bitmiş demektir.
egitim
21.11.2017 15:37:08
Eğitim önemli eğitimde zafiyet olmanali
sivasli
21.11.2017 15:38:10
Bakanımız onca destek veriyor daha gayretli olunmali
sivasli
21.11.2017 15:39:19
Cumhurbaşkanımız doğruları söylemekte kimse usulsüzlük yapmamali
100.YIL
18.11.2017 10:03:26
Devletimiz çok buyuktur.En son görevlendirilen okul idareci listesi bence çok iyi incelenmeli.liyakatı olmayanlar da görevlendirildiler.ilyas karahan denilen bir isim var. ŞABAN köyünden tanırım o zamanlardan. Alperen geçinirdi, sonra Ak partili oldu. Şimdi CHP gelse CHPLİ Mhp gelse mhp li olur bence.onun refereanslarını iyi araştırmalı devletimiz ve valimiz.100 yılı dedikodu ile karıştırdı. Diğer okulu da dedi kodu ile karıştırmış.şimdi Mehmetçik yakında kırk parça olur. Devletimizin yakasına yapışan bu liyakatsiz lerden devletimiz kurtulmalı.
ercan aydın
1.12.2017 09:04:01
Eğitim bir ülke için çok önemli dikkat edilmeli
DUYARLI VATANDAŞ
17.12.2017 15:55:00
HERKES GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPMALI KİMSE BU MİLLETİN KOLTUĞUNU KEYFİ İÇİN KULLANAMAZ
VATAN SEVDALISI
17.12.2017 15:56:27
SAYIN Cumhurbaşkanımız bu vatan için çırpınırken, bürokratın keyfiyetini kabul etmiyorum.
HÜLLECİ yönetici kim?
17.12.2017 16:06:11
Milli Eğitimde yönetici yapılmak için bir ilçeye (KANGAL olabilir) hülle yolu ile Başkan yardımcısı kadrosu verilen ardından da MİLLİ EĞİTİME yönetici yapılan biri var mıdır?Bu şahsın REFERANSI kimdir araştırılmalı.
hikayeci
30.12.2017 22:28:48
Ülkemizin en önemli sorunu eğitim, eğitimdeki sorun da eğitimciden kaynaklanıyor maalesef
cemile
30.12.2017 22:56:05
Sayın bakanımızın konuyla ilgilendiğini umuyoruz
kamil
30.12.2017 12:34:26
umarız 2018 eğitimde daha güzel günler olur
hasan
28.12.2017 17:01:41
değişen bişey yok. aynen devam
fatmagul
28.12.2017 17:03:48
bunlar ciddi sorular, umarız yetkililer açıklar
egitimci
28.12.2017 17:12:51
Liyakat, liyakat,liyakat
abbas
30.12.2017 16:38:04
bal tutan parmağını yalıyor ne var bunda.. sınav ücreti almayan görevli mi vardı geçmişte
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
Şehrin geleceğine dair öncü fikirler üreten ve bunların takipçisi olan SİVAS POSTASI ekibi, SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje fikrini de bütün ayrıntıları ile değerlendiriyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Sivas`a Erkek Sığınma Evi Açılmalı
Eşinden psikolojik şiddet gören pek çok erkek, kendini maça, kahveye, sokaklarda gezmeye, tesbih sallamaya ve basit siyasi konuşmalara vererek deşarj oluyor. Mahalle baskısı nedeniyle konuşamayan pek çok erkeğin, Sivas sokaklarında melul mahzun dolaşması görenlerin içini burkuyor.
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların KİRACILARI Zorda!
Vakıfların kiracıları dertli. Yüzde 12 ile yüzde 17 oranındaki kira artışları zaten ekonomik zorda olan esnafı perişan etti. Zorda olan esnaf, STSO ve ESNAF ODASI´nın kendi organizasyon şeması ile temasa geçerek bu artışın geri çekilmesini sağlamaları gerektiğini bekliyorlar..
Kamu Vicdanı Rahatsız!
Kamu Vicdanı Rahatsız!
SİVAS Belediyesi´nin 50 civarında İTFAİYECİ ve ZABITA memuru alacağı bilinirken, bununla ilgili olumsuz ihbarlar geliyor.
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
KALE Film Platosuna Dönüşmeli
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin yıllardır gündeme getirdiği Kale´de bir Film Platosu oluşturma fikri, şehirde benimsendi. Böyle bir hayalin gerçekleşmesi durumunda, SİNEMA YÖNETMENLERİNİN tercihlerinden birinin de SİVAS olacağı belirtilmekte..
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar