Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde yaşanan çarpıklıkları kamu yararına gündeme getiren SİVAS POSTASI´nın haberleri doğrulanmaya devam ediyor. 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a giden Milli Eğitim Müdürü´nün, o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi, haberlerimizin etkisini gözler önüne seriyor. Şimdi ise bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde, aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.
Tarih: 8.12.2017 17:56:38/ 12471okunma / 19yorum

SPHM Özel Haber
Haber:Murat KALENDER

SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin günlerdir dile getirdiği haberler şehirde konuşulmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Manisa´da adının karıştığı akçeli “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI”nın neticelendiği ve ALTINSLOY ve diğerlerini mahkemenin haksız bulduğunu kamuoyu gündemine getirmemize rağmen ALTINSOY´dan böyle bir soruşturmanın olmadığı ve mahkemenin aleyhlerine karar vermediğine dair bir açıklama gelmemesi üzerine, SİVAS POSTASI´nın haberlerini de doğrular mahiyette olduğu gözlemleniyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü´nde ise tuhaf ayrıntılar ve suistimaller gündemden düşmüyor.

Manisa “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” benzeri alışkanlıkların burada da mı devam ettiği kamuoyunda konuşulurken, SİVAS POSTASI´nın kamu yararına araştırmalarında ilginç bulgulara ulaşıldı.

Milli Eğitim Müdürü´nün 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a gittiği ve o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi gazete haberlerimizin etkin olduğunu ortaya çıkardı.

Milli Eğitim Müdürü´nün bu dayarlılığı göstermesi olumlun bulunurken, bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.

Sivas Postası Gazetesi kamu yararına MEM Müdürü ALTINSOY´a soruyor;

--7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirmiş midir?

--Milli Eğitim Müdürü şehirde olmadığı halde, bundan önce sınav ücreti almış mıdır?

--Milli Eğitim Müdürü 7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirdiği gibi, diğer sınavlarda aldığı ücreti geri ödeyecek mi?

--Bu ücretleri aldı ise iade etmesi ahlaki erdemini yerine getirecek mi?

 Bu iddialar kamu yararına açıklama beklerken, bugüne kadar var olan pek çok iddiaya da Milli Eğitim Müdürü tarafından bir açıklama gelmemesi hayret ve ibretle takip ediliyor. Tek amacı şehrin eğitim seviyesini yükseltmek için çaba göstermesi gereken bir yerel bürokratın, bu tür olumsuz iddialarla gündemde olması SİVASLILAR tarafından tepki ile karşılanıyor.

DEVLETİNİN ve MİLLETİNİN yanında bir yayın çizgisi olan SİVAS POSTASI, bu işin peşini kamu yararına bırakmamakla birlikte, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği soruları tekrar hatırlatıyor.

 Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaları şeffaf bir toplum olma ve kamu yararı gözeterek tekrar dile getiriyoruz?

-Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Manisa “ÇİFTLİK DAVASI SORUŞTURMASINDAN” mahkumiyet almış mıdır?

--Eğer mahkumiyet aldı ve paralar geri talep edildi ise,ALTINSOY´un dünyadaki en ileri ve en geri toplumlarda bile kabul görmüş olan etik değerler ölçüsünde istifa etmesi gerekmez mi?

--MEM Müdür ALTINSOY geldiğinde, kendi lojmanına aldığı eşyaların ne şekilde almıştır? Parasını ödemiş midir?

--MEM Müdürü Ehliyet Sınavlarında İSTANBUL´da iken burada görev yazılıp ücret almış mıdır?

--ALTINSOY, mesai dışında Milli Eğitimin resmi aracını şahsı ve ailesi için kullanmış mıdır?

--TOKAT´a düğüne ailesi ile MEM´in arabası ile gittiği doğru mudur?

--Özel okullardan para toplanmış mıdır ve bu paralar nerelerde kullanılmıştır, faturası var mıdır?

--ALTINSOY, Milli duyarlılığı olmayan idarecileri bildiği halde kollamakta mıdır?

--Çalgılı sazlı sözlü gecelerde eğitim içerikli bir şey yapılmış mıdır?

--ALTINSOY, başarısızlığına kılıf bulup kendini dokunulmaz yapmak için “BAKAN Bey benim arkamda” diye her tarafı bağlamaya çalışmakta mıdır?

--Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ tarafından gönderilmiş bir yazıya ki bu yazıda “öğretmenin asli görevi dışında başka bir iş ile görevlendirilemez” diye açıkça belirtmesine rağmen bir öğretmeni köyden alıp yanından okul okul dolandırdığı doğru mudur?

--Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN´ın, “millete yük olmayın, halk için çaba gösterin” direktifine rağmen, ALTINSOY´un günü kurtarıp, SİVAS´ı bir sıçrama tahtası olarak gördüğü doğru mudur?

--FETÖ dosyalarında,Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri ve titizliği ölçü alınmış mıdır?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde Neler Oluyor
Okuyucu Yorumları (19 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLI
23.10.2017 06:59:19
"Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde" REMZİ ERDOĞAN şikayet edilmişti ÖĞRETMENLERE NOT YÜKSELTİN mobbingi uyguladığı için. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ bu dosyayı sümen altı etti mi? Sonuç ne merak ediyorum.
liyakat
24.11.2017 12:29:52
Eğitimde liyakat önemli.liysakatsuz insanlar elensin Türkiye cag atlar
tuhaf
24.11.2017 12:31:58
Bazı insanlar çok garip.Adam beceriksiz okul müdürü olmak için öpmediği el eşiğinde yatmadigi kapı yok.
EĞİTİMCİ
23.11.2017 16:50:08
Fetö ile etkin mücadelesi herkes tarafından bilinen Sivas´ın öz çocukları görevden niye alınır acaba? Yukarıda yazanların 5/1 i doğruysa Sivasta eğitim bitmiş demektir.
egitim
21.11.2017 15:37:08
Eğitim önemli eğitimde zafiyet olmanali
sivasli
21.11.2017 15:38:10
Bakanımız onca destek veriyor daha gayretli olunmali
sivasli
21.11.2017 15:39:19
Cumhurbaşkanımız doğruları söylemekte kimse usulsüzlük yapmamali
100.YIL
18.11.2017 10:03:26
Devletimiz çok buyuktur.En son görevlendirilen okul idareci listesi bence çok iyi incelenmeli.liyakatı olmayanlar da görevlendirildiler.ilyas karahan denilen bir isim var. ŞABAN köyünden tanırım o zamanlardan. Alperen geçinirdi, sonra Ak partili oldu. Şimdi CHP gelse CHPLİ Mhp gelse mhp li olur bence.onun refereanslarını iyi araştırmalı devletimiz ve valimiz.100 yılı dedikodu ile karıştırdı. Diğer okulu da dedi kodu ile karıştırmış.şimdi Mehmetçik yakında kırk parça olur. Devletimizin yakasına yapışan bu liyakatsiz lerden devletimiz kurtulmalı.
ercan aydın
1.12.2017 09:04:01
Eğitim bir ülke için çok önemli dikkat edilmeli
DUYARLI VATANDAŞ
17.12.2017 15:55:00
HERKES GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPMALI KİMSE BU MİLLETİN KOLTUĞUNU KEYFİ İÇİN KULLANAMAZ
VATAN SEVDALISI
17.12.2017 15:56:27
SAYIN Cumhurbaşkanımız bu vatan için çırpınırken, bürokratın keyfiyetini kabul etmiyorum.
HÜLLECİ yönetici kim?
17.12.2017 16:06:11
Milli Eğitimde yönetici yapılmak için bir ilçeye (KANGAL olabilir) hülle yolu ile Başkan yardımcısı kadrosu verilen ardından da MİLLİ EĞİTİME yönetici yapılan biri var mıdır?Bu şahsın REFERANSI kimdir araştırılmalı.
hikayeci
30.12.2017 22:28:48
Ülkemizin en önemli sorunu eğitim, eğitimdeki sorun da eğitimciden kaynaklanıyor maalesef
cemile
30.12.2017 22:56:05
Sayın bakanımızın konuyla ilgilendiğini umuyoruz
kamil
30.12.2017 12:34:26
umarız 2018 eğitimde daha güzel günler olur
hasan
28.12.2017 17:01:41
değişen bişey yok. aynen devam
fatmagul
28.12.2017 17:03:48
bunlar ciddi sorular, umarız yetkililer açıklar
egitimci
28.12.2017 17:12:51
Liyakat, liyakat,liyakat
abbas
30.12.2017 16:38:04
bal tutan parmağını yalıyor ne var bunda.. sınav ücreti almayan görevli mi vardı geçmişte
Doğru Bir Adım Olur!
Doğru Bir Adım Olur!
SİVAS´ta kurulması kesinleşen BİLİM ve TEKNOLOJİ Üniversitesi için REKTÖR ataması bekleniyor. Üniversitenin kuruluş ve işleyiş mantığı göz önüne alınarak TEKNİK BİR İSMİN atanmasına kesin gözü ile bakılıyor. İLAHİYAT kökeninden gelme Prof.Dr. Ali TAŞKIN´ın geçtiğimiz gün okuyup çok etkisinde kaldığı “EMANETİ EHLİNE VERİNİZ” hadisi Şerifin´den sonra adaylık başvurusunu çekeceği iddia ediliyor.
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
FETÖ ihanet yapısının 2014 yılındaki yerel seçimlerden önce dağıttığı ve hükümeti karalayan “ASLINDA NELER OLUYOR” broşürünü FETÖ DERSANESİ “Selçuk Fen” de de dağıtıldığı lakin açılan soruşturmayı zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ın örtbas ettiği iddia ediliyor. Şikayet yolu ile kayda geçen bu olayın detaylarının EMİNİYET birimlerince Cumhurbaşkanlığına ve yeni Bakan SELÇUK´a iletilip iletilmediği ise merak konusu.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Ak Parti camiasında çabuk saf değiştirme özelliği ile tanınan Erdal KARACA´nın siyasi “U”dönüşleri şehrin gündeminde.Zeki KILIÇ´ın Başkan Yardımcısı iken, bir “U” dönüşü ile Burhanettin KURU yanına geçen ve sonra da onu da terk ederek Sami AYDIN saflarına geçmesi, siyasi analistlerce tuhaf bulunuyor.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye´nin en kapsamlı yurt çalışmasında sona gelindi. 10 Bin kişilik yurt bitmek üzere. Yurdun hizmete açılması için son çalışmalar yapılırken, Vali GÜL´ün girişimi ile DSİ, FADLUM IRMAĞI çevresini düzenlemeye aldı.
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Ankara´da 4.sü yapılan SİVAS GÜNLERİ tepki çekiyor. Kemençe ile açılış yapılması bir yana,tanıtım resimlerindeki pek çok maddi hata gözlemlendi.Kangal Köpeği, köfte, peskütan çorbası gibi figürler gösterilirken, bu günlerin SİVAS´a şuana kadar bir katkı sağladığı gözlemlenmedi.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu yeni Müdür SAVAŞÇI´dan okullar açılmadan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını arzuluyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Ankara´da başlayan SİVAS´ın tanıtım günleri renkli görüntülere neden oluyor. Halaylar ve şölenler ile yapılan tanıtımın 4.sü gerçekleşiyor. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinliklerin SİVAS´a nasıl bir katkı sunduğu ise çözülemiyor.
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Mersin´de bulunan KIZKALESİ görenleri büyülüyor. Bir PRENS tarafından deniz içindeki kayalıklara yapılan KIZKALESİ, sahile ise 600 metre uzaklıkta.
DELİİLYAS Küp  Peyniri Kışa Hazır
DELİİLYAS Küp Peyniri Kışa Hazır
Sivas´ın yaşayan kültür ocaklarından biri olan Deliilyas Beldesi, Sivas Mutfağına önemli katkılar sunuyor. Su böreği ve içli köfte yanı sıra, kışlık küp peyniri üretimi ile de damak tadına hitap ediyor. Sağlık açısından da tercih edilen küp peyniri, yurt dışındaki gurbetçilerin de tercihi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
Başkana Soracaklar!
Başkana Soracaklar!
Sanayi Esnaflarının, kalabalık ortamlarda Başkan AYDIN´ın yürüyüş şeklini analiz ettikleri ve Başkanın kollarını açarak yürümesinin ardında bir rahatsızlığının olduğunu düşündükleri öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar