Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde yaşanan çarpıklıkları kamu yararına gündeme getiren SİVAS POSTASI´nın haberleri doğrulanmaya devam ediyor. 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a giden Milli Eğitim Müdürü´nün, o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi, haberlerimizin etkisini gözler önüne seriyor. Şimdi ise bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde, aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.
Tarih: 8.12.2017 17:56:38/ 12301okunma / 19yorum

SPHM Özel Haber
Haber:Murat KALENDER

SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin günlerdir dile getirdiği haberler şehirde konuşulmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Manisa´da adının karıştığı akçeli “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI”nın neticelendiği ve ALTINSLOY ve diğerlerini mahkemenin haksız bulduğunu kamuoyu gündemine getirmemize rağmen ALTINSOY´dan böyle bir soruşturmanın olmadığı ve mahkemenin aleyhlerine karar vermediğine dair bir açıklama gelmemesi üzerine, SİVAS POSTASI´nın haberlerini de doğrular mahiyette olduğu gözlemleniyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü´nde ise tuhaf ayrıntılar ve suistimaller gündemden düşmüyor.

Manisa “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” benzeri alışkanlıkların burada da mı devam ettiği kamuoyunda konuşulurken, SİVAS POSTASI´nın kamu yararına araştırmalarında ilginç bulgulara ulaşıldı.

Milli Eğitim Müdürü´nün 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a gittiği ve o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi gazete haberlerimizin etkin olduğunu ortaya çıkardı.

Milli Eğitim Müdürü´nün bu dayarlılığı göstermesi olumlun bulunurken, bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.

Sivas Postası Gazetesi kamu yararına MEM Müdürü ALTINSOY´a soruyor;

--7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirmiş midir?

--Milli Eğitim Müdürü şehirde olmadığı halde, bundan önce sınav ücreti almış mıdır?

--Milli Eğitim Müdürü 7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirdiği gibi, diğer sınavlarda aldığı ücreti geri ödeyecek mi?

--Bu ücretleri aldı ise iade etmesi ahlaki erdemini yerine getirecek mi?

 Bu iddialar kamu yararına açıklama beklerken, bugüne kadar var olan pek çok iddiaya da Milli Eğitim Müdürü tarafından bir açıklama gelmemesi hayret ve ibretle takip ediliyor. Tek amacı şehrin eğitim seviyesini yükseltmek için çaba göstermesi gereken bir yerel bürokratın, bu tür olumsuz iddialarla gündemde olması SİVASLILAR tarafından tepki ile karşılanıyor.

DEVLETİNİN ve MİLLETİNİN yanında bir yayın çizgisi olan SİVAS POSTASI, bu işin peşini kamu yararına bırakmamakla birlikte, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği soruları tekrar hatırlatıyor.

 Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaları şeffaf bir toplum olma ve kamu yararı gözeterek tekrar dile getiriyoruz?

-Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Manisa “ÇİFTLİK DAVASI SORUŞTURMASINDAN” mahkumiyet almış mıdır?

--Eğer mahkumiyet aldı ve paralar geri talep edildi ise,ALTINSOY´un dünyadaki en ileri ve en geri toplumlarda bile kabul görmüş olan etik değerler ölçüsünde istifa etmesi gerekmez mi?

--MEM Müdür ALTINSOY geldiğinde, kendi lojmanına aldığı eşyaların ne şekilde almıştır? Parasını ödemiş midir?

--MEM Müdürü Ehliyet Sınavlarında İSTANBUL´da iken burada görev yazılıp ücret almış mıdır?

--ALTINSOY, mesai dışında Milli Eğitimin resmi aracını şahsı ve ailesi için kullanmış mıdır?

--TOKAT´a düğüne ailesi ile MEM´in arabası ile gittiği doğru mudur?

--Özel okullardan para toplanmış mıdır ve bu paralar nerelerde kullanılmıştır, faturası var mıdır?

--ALTINSOY, Milli duyarlılığı olmayan idarecileri bildiği halde kollamakta mıdır?

--Çalgılı sazlı sözlü gecelerde eğitim içerikli bir şey yapılmış mıdır?

--ALTINSOY, başarısızlığına kılıf bulup kendini dokunulmaz yapmak için “BAKAN Bey benim arkamda” diye her tarafı bağlamaya çalışmakta mıdır?

--Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ tarafından gönderilmiş bir yazıya ki bu yazıda “öğretmenin asli görevi dışında başka bir iş ile görevlendirilemez” diye açıkça belirtmesine rağmen bir öğretmeni köyden alıp yanından okul okul dolandırdığı doğru mudur?

--Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN´ın, “millete yük olmayın, halk için çaba gösterin” direktifine rağmen, ALTINSOY´un günü kurtarıp, SİVAS´ı bir sıçrama tahtası olarak gördüğü doğru mudur?

--FETÖ dosyalarında,Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri ve titizliği ölçü alınmış mıdır?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde Neler Oluyor
Okuyucu Yorumları (19 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLI
23.10.2017 06:59:19
"Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde" REMZİ ERDOĞAN şikayet edilmişti ÖĞRETMENLERE NOT YÜKSELTİN mobbingi uyguladığı için. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ bu dosyayı sümen altı etti mi? Sonuç ne merak ediyorum.
liyakat
24.11.2017 12:29:52
Eğitimde liyakat önemli.liysakatsuz insanlar elensin Türkiye cag atlar
tuhaf
24.11.2017 12:31:58
Bazı insanlar çok garip.Adam beceriksiz okul müdürü olmak için öpmediği el eşiğinde yatmadigi kapı yok.
EĞİTİMCİ
23.11.2017 16:50:08
Fetö ile etkin mücadelesi herkes tarafından bilinen Sivas´ın öz çocukları görevden niye alınır acaba? Yukarıda yazanların 5/1 i doğruysa Sivasta eğitim bitmiş demektir.
egitim
21.11.2017 15:37:08
Eğitim önemli eğitimde zafiyet olmanali
sivasli
21.11.2017 15:38:10
Bakanımız onca destek veriyor daha gayretli olunmali
sivasli
21.11.2017 15:39:19
Cumhurbaşkanımız doğruları söylemekte kimse usulsüzlük yapmamali
100.YIL
18.11.2017 10:03:26
Devletimiz çok buyuktur.En son görevlendirilen okul idareci listesi bence çok iyi incelenmeli.liyakatı olmayanlar da görevlendirildiler.ilyas karahan denilen bir isim var. ŞABAN köyünden tanırım o zamanlardan. Alperen geçinirdi, sonra Ak partili oldu. Şimdi CHP gelse CHPLİ Mhp gelse mhp li olur bence.onun refereanslarını iyi araştırmalı devletimiz ve valimiz.100 yılı dedikodu ile karıştırdı. Diğer okulu da dedi kodu ile karıştırmış.şimdi Mehmetçik yakında kırk parça olur. Devletimizin yakasına yapışan bu liyakatsiz lerden devletimiz kurtulmalı.
ercan aydın
1.12.2017 09:04:01
Eğitim bir ülke için çok önemli dikkat edilmeli
DUYARLI VATANDAŞ
17.12.2017 15:55:00
HERKES GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPMALI KİMSE BU MİLLETİN KOLTUĞUNU KEYFİ İÇİN KULLANAMAZ
VATAN SEVDALISI
17.12.2017 15:56:27
SAYIN Cumhurbaşkanımız bu vatan için çırpınırken, bürokratın keyfiyetini kabul etmiyorum.
HÜLLECİ yönetici kim?
17.12.2017 16:06:11
Milli Eğitimde yönetici yapılmak için bir ilçeye (KANGAL olabilir) hülle yolu ile Başkan yardımcısı kadrosu verilen ardından da MİLLİ EĞİTİME yönetici yapılan biri var mıdır?Bu şahsın REFERANSI kimdir araştırılmalı.
hikayeci
30.12.2017 22:28:48
Ülkemizin en önemli sorunu eğitim, eğitimdeki sorun da eğitimciden kaynaklanıyor maalesef
cemile
30.12.2017 22:56:05
Sayın bakanımızın konuyla ilgilendiğini umuyoruz
kamil
30.12.2017 12:34:26
umarız 2018 eğitimde daha güzel günler olur
hasan
28.12.2017 17:01:41
değişen bişey yok. aynen devam
fatmagul
28.12.2017 17:03:48
bunlar ciddi sorular, umarız yetkililer açıklar
egitimci
28.12.2017 17:12:51
Liyakat, liyakat,liyakat
abbas
30.12.2017 16:38:04
bal tutan parmağını yalıyor ne var bunda.. sınav ücreti almayan görevli mi vardı geçmişte
Sivas Kongresi´nin 100.Yılına 100 Proje
Sivas Kongresi´nin 100.Yılına 100 Proje
Türkiye´nin en büyük 10 bin kişilik yurt projesi yavaş yavaş bitiyor. Yurdun önünden geçen FADLUM IRMAĞI ise, alt baştaki köprüye kadar AKSU vari ıslah edilmeyi bekliyor. DSİ ve Belediye ortak girişimi ile burasının elden geçirilmesi durumunda şehre çok önemli bir kazanım sağlanması gerçekleştirilebilir. Burada Vali GÜL´ün bu ırmağı mimarlara projelendirerek hayata geçirmesi durumunda, SİVAS tarihine geçeceği belirtiliyor.
Parçalar Birleşiyor!
Parçalar Birleşiyor!
Darbeci SİSİ ile FETÖ işbirliği yavaş yavaş deşifre olmaya başladı.SİSİ´nin çocukları, torunları ve akrabalarının FETÖ´nün MISIR´da açtığı “SELAHATTİN”Kolejinde okudukları ortaya çıktı.
REVİZYON Yapacak mı?
REVİZYON Yapacak mı?
Dönem sonunda göreve başlayan yeni Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI´nın, Eylül ayı itibariyle şehrin eğitim felsefesini modernize edecek adımlar atması bekleniyor...
Bir Tiyatro Denemesi
Bir Tiyatro Denemesi
SİVAS´a gelir gelmez oturduğu lojmanın eşyalarını değiştiren ve bu eşyaları DEVLETE ödettirmek için Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerine baskı uygulayan ALTINSOY´un, bunu ödettiremediği biliniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Milli Savunma Bakanı olduğu zamanlarda ATAK HELİKOPTERİ başta olmak üzere yerli ve milli silah sanayinin gelişmesi için elinden gelen yapan hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın, Milli Savunma Komisyonu Başkanı olması yerinde bir adım olarak takdir edildi.
Soy Bir Duruş!
Soy Bir Duruş!
Bir medeniyet mimarı olan Sezai KARAKOÇ, nesilleri aydınlatmaya devam ediyor. Fikirleri ile öte ufukların daha ötesinin müjdesini veren Filozof KARAKOÇ, asırlara hükmeden soy bir duruşundan da taviz vermeyerek, düşünce kozasını bilgi ve hikmetle örüyor.
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Kulmaç Dağlarının eteğinde bulunan SUPPİTASSU GÖLÜ, yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.Neden burasının turizme kazandırılmadığı bilinmiyor.
BAKAN İle Görüşecekler!
BAKAN İle Görüşecekler!
MANİSA´da görev yaparken ismi “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” ile “akçeli işlere karışan Mustafa ALTINSOY, SİVAS´ta da görevi kötüye kullanmak, haksız kazanç elde etmek, kumpaslar organize etmek, FETÖ dosyalarını kapatmak için vatanperver müfettişlere telkinde bulunmak, MİLLİ EĞİTİM´in sağlam masalarını bir firmaya değiştirtmek gibi pek çok iddia ile müfettiş soruşturması geçirmişti. Müfettiş raporlarında suçu subuta eren ALTINSOY, Sivas´tan alınarak ADANA´da görevlendirilmişti. Şimdi ise ADANALILAR´ın, ALTINSOY´un görevden alınması için Milli Eğitim Bakanı ile görüşecekleri bilgilerine ulaşıldı.
Kedi Burdaysa Et Nerde?
Kedi Burdaysa Et Nerde?
OSB´de bulunan İTFAİYE BİNASI´nın devri gizemini koruyor.Devre dair şuana kadar ödenmiş bir paraya dair dekont veya bir belge kamuoyuna açıklanmadı.İTFAİYE Binasını OSB´nin yaptığı iddia edilirken, devralanların suskunları merak konusu.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
BATI´nın Katlettiği;Srebrenitsa
BATI´nın Katlettiği;Srebrenitsa
Haçlı BATI´nın organize ettiği Srebrenitsa Katliamı anma günü olan 11 Temmuz, yine hüzünlü geçti. 11 Temmuz 1995 günü Avrupa´nın göbeğinde gerçekleşen katliam, BOSNA da soykırımın da en kanlı göstergesi olarak kayıtlara geçti.
Eller Aya, Sivas Yaya!
Eller Aya, Sivas Yaya!
TURİZMİN “T” sinin olmadığı şehre SİVAS´ı mahkum eden Kültür ve Turizm Müdürlüğü´nün ne yaptığı merak ediliyor. Pek çok şehre akın akın turist uğrarken, SİVAS´ta ise yaprak kımıldamıyor. Yıllardır “koltuklarını” korunmaktan başka şehre bir değer katmayanlara daha ne zamana kadar müsaade edileceği en büyük soru işareti.
Bu Konuda Bir Çalışmanız Var mı?
Bu Konuda Bir Çalışmanız Var mı?
Soğuk iklime dayanıklılık konusunda dünyanın en bilinen hayvanlarından olan Romanov koyunu, SİVAS için çok ideal. Eti kokmayan bu koyunun yılda 6 civarında kuzu verdiği biliniyor. SİVAS´a bu ırkın şimdiye kadar neden kazandırılmadığı ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜ´nün niye uyuduğu merak konusu.
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
Sarıkamış´a Gidip Dönmeyen SİVASLILAR
1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars´ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars´ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti. Allahuekber dağlarının yer yer 2-3 bin rakımlı geçitlerinde ısı sıfırın altında 30 dereceye kadar düşüyordu. Türk askerlerinin büyük bölümü ise çölden gelmişti ve üzerlerinde yazlık üniformalar vardı. İşte 1914-1918 Sarıkamış ve Kafkas Cephesinde Şehit olan Sivaslıların isim listesi
MURSİ´ye Selam...
MURSİ´ye Selam...
MISIR´da Batı ve ABD destekli bir darbe ile devrilen seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed MURSİ, hasta olmasına rağmen tecritte.Ömrünü halkına adayan Cumhurbaşkanı MURSİ, SİVAS´ta da yakından takip ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar