Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde yaşanan çarpıklıkları kamu yararına gündeme getiren SİVAS POSTASI´nın haberleri doğrulanmaya devam ediyor. 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a giden Milli Eğitim Müdürü´nün, o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi, haberlerimizin etkisini gözler önüne seriyor. Şimdi ise bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde, aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.
Tarih: 8.12.2017 17:56:38/ 12049okunma / 19yorum

SPHM Özel Haber
Haber:Murat KALENDER

SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin günlerdir dile getirdiği haberler şehirde konuşulmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Manisa´da adının karıştığı akçeli “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI”nın neticelendiği ve ALTINSLOY ve diğerlerini mahkemenin haksız bulduğunu kamuoyu gündemine getirmemize rağmen ALTINSOY´dan böyle bir soruşturmanın olmadığı ve mahkemenin aleyhlerine karar vermediğine dair bir açıklama gelmemesi üzerine, SİVAS POSTASI´nın haberlerini de doğrular mahiyette olduğu gözlemleniyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü´nde ise tuhaf ayrıntılar ve suistimaller gündemden düşmüyor.

Manisa “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” benzeri alışkanlıkların burada da mı devam ettiği kamuoyunda konuşulurken, SİVAS POSTASI´nın kamu yararına araştırmalarında ilginç bulgulara ulaşıldı.

Milli Eğitim Müdürü´nün 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a gittiği ve o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi gazete haberlerimizin etkin olduğunu ortaya çıkardı.

Milli Eğitim Müdürü´nün bu dayarlılığı göstermesi olumlun bulunurken, bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.

Sivas Postası Gazetesi kamu yararına MEM Müdürü ALTINSOY´a soruyor;

--7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirmiş midir?

--Milli Eğitim Müdürü şehirde olmadığı halde, bundan önce sınav ücreti almış mıdır?

--Milli Eğitim Müdürü 7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirdiği gibi, diğer sınavlarda aldığı ücreti geri ödeyecek mi?

--Bu ücretleri aldı ise iade etmesi ahlaki erdemini yerine getirecek mi?

 Bu iddialar kamu yararına açıklama beklerken, bugüne kadar var olan pek çok iddiaya da Milli Eğitim Müdürü tarafından bir açıklama gelmemesi hayret ve ibretle takip ediliyor. Tek amacı şehrin eğitim seviyesini yükseltmek için çaba göstermesi gereken bir yerel bürokratın, bu tür olumsuz iddialarla gündemde olması SİVASLILAR tarafından tepki ile karşılanıyor.

DEVLETİNİN ve MİLLETİNİN yanında bir yayın çizgisi olan SİVAS POSTASI, bu işin peşini kamu yararına bırakmamakla birlikte, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği soruları tekrar hatırlatıyor.

 Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaları şeffaf bir toplum olma ve kamu yararı gözeterek tekrar dile getiriyoruz?

-Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Manisa “ÇİFTLİK DAVASI SORUŞTURMASINDAN” mahkumiyet almış mıdır?

--Eğer mahkumiyet aldı ve paralar geri talep edildi ise,ALTINSOY´un dünyadaki en ileri ve en geri toplumlarda bile kabul görmüş olan etik değerler ölçüsünde istifa etmesi gerekmez mi?

--MEM Müdür ALTINSOY geldiğinde, kendi lojmanına aldığı eşyaların ne şekilde almıştır? Parasını ödemiş midir?

--MEM Müdürü Ehliyet Sınavlarında İSTANBUL´da iken burada görev yazılıp ücret almış mıdır?

--ALTINSOY, mesai dışında Milli Eğitimin resmi aracını şahsı ve ailesi için kullanmış mıdır?

--TOKAT´a düğüne ailesi ile MEM´in arabası ile gittiği doğru mudur?

--Özel okullardan para toplanmış mıdır ve bu paralar nerelerde kullanılmıştır, faturası var mıdır?

--ALTINSOY, Milli duyarlılığı olmayan idarecileri bildiği halde kollamakta mıdır?

--Çalgılı sazlı sözlü gecelerde eğitim içerikli bir şey yapılmış mıdır?

--ALTINSOY, başarısızlığına kılıf bulup kendini dokunulmaz yapmak için “BAKAN Bey benim arkamda” diye her tarafı bağlamaya çalışmakta mıdır?

--Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ tarafından gönderilmiş bir yazıya ki bu yazıda “öğretmenin asli görevi dışında başka bir iş ile görevlendirilemez” diye açıkça belirtmesine rağmen bir öğretmeni köyden alıp yanından okul okul dolandırdığı doğru mudur?

--Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN´ın, “millete yük olmayın, halk için çaba gösterin” direktifine rağmen, ALTINSOY´un günü kurtarıp, SİVAS´ı bir sıçrama tahtası olarak gördüğü doğru mudur?

--FETÖ dosyalarında,Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri ve titizliği ölçü alınmış mıdır?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde Neler Oluyor
Okuyucu Yorumları (19 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLI
23.10.2017 06:59:19
"Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde" REMZİ ERDOĞAN şikayet edilmişti ÖĞRETMENLERE NOT YÜKSELTİN mobbingi uyguladığı için. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ bu dosyayı sümen altı etti mi? Sonuç ne merak ediyorum.
liyakat
24.11.2017 12:29:52
Eğitimde liyakat önemli.liysakatsuz insanlar elensin Türkiye cag atlar
tuhaf
24.11.2017 12:31:58
Bazı insanlar çok garip.Adam beceriksiz okul müdürü olmak için öpmediği el eşiğinde yatmadigi kapı yok.
EĞİTİMCİ
23.11.2017 16:50:08
Fetö ile etkin mücadelesi herkes tarafından bilinen Sivas´ın öz çocukları görevden niye alınır acaba? Yukarıda yazanların 5/1 i doğruysa Sivasta eğitim bitmiş demektir.
egitim
21.11.2017 15:37:08
Eğitim önemli eğitimde zafiyet olmanali
sivasli
21.11.2017 15:38:10
Bakanımız onca destek veriyor daha gayretli olunmali
sivasli
21.11.2017 15:39:19
Cumhurbaşkanımız doğruları söylemekte kimse usulsüzlük yapmamali
100.YIL
18.11.2017 10:03:26
Devletimiz çok buyuktur.En son görevlendirilen okul idareci listesi bence çok iyi incelenmeli.liyakatı olmayanlar da görevlendirildiler.ilyas karahan denilen bir isim var. ŞABAN köyünden tanırım o zamanlardan. Alperen geçinirdi, sonra Ak partili oldu. Şimdi CHP gelse CHPLİ Mhp gelse mhp li olur bence.onun refereanslarını iyi araştırmalı devletimiz ve valimiz.100 yılı dedikodu ile karıştırdı. Diğer okulu da dedi kodu ile karıştırmış.şimdi Mehmetçik yakında kırk parça olur. Devletimizin yakasına yapışan bu liyakatsiz lerden devletimiz kurtulmalı.
ercan aydın
1.12.2017 09:04:01
Eğitim bir ülke için çok önemli dikkat edilmeli
DUYARLI VATANDAŞ
17.12.2017 15:55:00
HERKES GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPMALI KİMSE BU MİLLETİN KOLTUĞUNU KEYFİ İÇİN KULLANAMAZ
VATAN SEVDALISI
17.12.2017 15:56:27
SAYIN Cumhurbaşkanımız bu vatan için çırpınırken, bürokratın keyfiyetini kabul etmiyorum.
HÜLLECİ yönetici kim?
17.12.2017 16:06:11
Milli Eğitimde yönetici yapılmak için bir ilçeye (KANGAL olabilir) hülle yolu ile Başkan yardımcısı kadrosu verilen ardından da MİLLİ EĞİTİME yönetici yapılan biri var mıdır?Bu şahsın REFERANSI kimdir araştırılmalı.
hikayeci
30.12.2017 22:28:48
Ülkemizin en önemli sorunu eğitim, eğitimdeki sorun da eğitimciden kaynaklanıyor maalesef
cemile
30.12.2017 22:56:05
Sayın bakanımızın konuyla ilgilendiğini umuyoruz
kamil
30.12.2017 12:34:26
umarız 2018 eğitimde daha güzel günler olur
hasan
28.12.2017 17:01:41
değişen bişey yok. aynen devam
fatmagul
28.12.2017 17:03:48
bunlar ciddi sorular, umarız yetkililer açıklar
egitimci
28.12.2017 17:12:51
Liyakat, liyakat,liyakat
abbas
30.12.2017 16:38:04
bal tutan parmağını yalıyor ne var bunda.. sınav ücreti almayan görevli mi vardı geçmişte
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar