Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde yaşanan çarpıklıkları kamu yararına gündeme getiren SİVAS POSTASI´nın haberleri doğrulanmaya devam ediyor. 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a giden Milli Eğitim Müdürü´nün, o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi, haberlerimizin etkisini gözler önüne seriyor. Şimdi ise bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde, aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.
Tarih: 21.10.2017 17:56:38/ 5982okunma / 3yorum

SPHM Özel Haber
Haber:Murat KALENDER

SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin günlerdir dile getirdiği haberler şehirde konuşulmaya devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Manisa´da adının karıştığı akçeli “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI”nın neticelendiği ve ALTINSLOY ve diğerlerini mahkemenin haksız bulduğunu kamuoyu gündemine getirmemize rağmen ALTINSOY´dan böyle bir soruşturmanın olmadığı ve mahkemenin aleyhlerine karar vermediğine dair bir açıklama gelmemesi üzerine, SİVAS POSTASI´nın haberlerini de doğrular mahiyette olduğu gözlemleniyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü´nde ise tuhaf ayrıntılar ve suistimaller gündemden düşmüyor.

Manisa “ÇİFTLİK SORUŞTURMASI” benzeri alışkanlıkların burada da mı devam ettiği kamuoyunda konuşulurken, SİVAS POSTASI´nın kamu yararına araştırmalarında ilginç bulgulara ulaşıldı.

Milli Eğitim Müdürü´nün 7-8 Ekim tarihlerinde sınav görevi olduğu halde İstanbul´a gittiği ve o hafta sonu yapılan sınav görevini iptal ettirmesi gazete haberlerimizin etkin olduğunu ortaya çıkardı.

Milli Eğitim Müdürü´nün bu dayarlılığı göstermesi olumlun bulunurken, bundan önce sınavlarda SİVAS´ta olmadığı halde aldığı sınav ücretlerini iade edip etmeyeceği merak konusu.

Sivas Postası Gazetesi kamu yararına MEM Müdürü ALTINSOY´a soruyor;

--7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirmiş midir?

--Milli Eğitim Müdürü şehirde olmadığı halde, bundan önce sınav ücreti almış mıdır?

--Milli Eğitim Müdürü 7-8 Ekim tarihinde sınav görevini iptal ettirdiği gibi, diğer sınavlarda aldığı ücreti geri ödeyecek mi?

--Bu ücretleri aldı ise iade etmesi ahlaki erdemini yerine getirecek mi?

 Bu iddialar kamu yararına açıklama beklerken, bugüne kadar var olan pek çok iddiaya da Milli Eğitim Müdürü tarafından bir açıklama gelmemesi hayret ve ibretle takip ediliyor. Tek amacı şehrin eğitim seviyesini yükseltmek için çaba göstermesi gereken bir yerel bürokratın, bu tür olumsuz iddialarla gündemde olması SİVASLILAR tarafından tepki ile karşılanıyor.

DEVLETİNİN ve MİLLETİNİN yanında bir yayın çizgisi olan SİVAS POSTASI, bu işin peşini kamu yararına bırakmamakla birlikte, geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiği soruları tekrar hatırlatıyor.

 Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkındaki iddiaları şeffaf bir toplum olma ve kamu yararı gözeterek tekrar dile getiriyoruz?

-Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Manisa “ÇİFTLİK DAVASI SORUŞTURMASINDAN” mahkumiyet almış mıdır?

--Eğer mahkumiyet aldı ve paralar geri talep edildi ise,ALTINSOY´un dünyadaki en ileri ve en geri toplumlarda bile kabul görmüş olan etik değerler ölçüsünde istifa etmesi gerekmez mi?

--MEM Müdür ALTINSOY geldiğinde, kendi lojmanına aldığı eşyaların ne şekilde almıştır? Parasını ödemiş midir?

--MEM Müdürü Ehliyet Sınavlarında İSTANBUL´da iken burada görev yazılıp ücret almış mıdır?

--ALTINSOY, mesai dışında Milli Eğitimin resmi aracını şahsı ve ailesi için kullanmış mıdır?

--TOKAT´a düğüne ailesi ile MEM´in arabası ile gittiği doğru mudur?

--Özel okullardan para toplanmış mıdır ve bu paralar nerelerde kullanılmıştır, faturası var mıdır?

--ALTINSOY, Milli duyarlılığı olmayan idarecileri bildiği halde kollamakta mıdır?

--Çalgılı sazlı sözlü gecelerde eğitim içerikli bir şey yapılmış mıdır?

--ALTINSOY, başarısızlığına kılıf bulup kendini dokunulmaz yapmak için “BAKAN Bey benim arkamda” diye her tarafı bağlamaya çalışmakta mıdır?

--Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ tarafından gönderilmiş bir yazıya ki bu yazıda “öğretmenin asli görevi dışında başka bir iş ile görevlendirilemez” diye açıkça belirtmesine rağmen bir öğretmeni köyden alıp yanından okul okul dolandırdığı doğru mudur?

--Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN´ın, “millete yük olmayın, halk için çaba gösterin” direktifine rağmen, ALTINSOY´un günü kurtarıp, SİVAS´ı bir sıçrama tahtası olarak gördüğü doğru mudur?

--FETÖ dosyalarında,Devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetleri ve titizliği ölçü alınmış mıdır?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Milli Eğitimde Neler Oluyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVASLI
23.10.2017 06:59:19
"Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde" REMZİ ERDOĞAN şikayet edilmişti ÖĞRETMENLERE NOT YÜKSELTİN mobbingi uyguladığı için. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ bu dosyayı sümen altı etti mi? Sonuç ne merak ediyorum.
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
Hükümetin en önemli Bakanlıklarından olan Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz ihaneti akabinde, FETÖ temizliğinin de ivedilikle yapıldığı bakanlıklardan en başta geleni. FETÖ´nün dersaneler başta olmak üzere en köklü örgütlendiği MİLLİ EĞİTİMDE, Bakan YILMAZ´ın dirayetli duruşu ile bu yapının temizliğinin peyder pey yapılarak, eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam ettiği biliniyor.
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar yakında SİVAS POSTASI´nda
CÜSAM Göreve
CÜSAM Göreve
Sivas´ın kültürel değerlerini araştırmak için kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM)´ın işlerlikli çalışmalar ortaya koyması bekleniyor. Sivas´ın halk kültüründe yeri olan lakin karıştırmalara sebep olan atın yavrusuna ne denildiğinin araştırılarak kamuoyu ile paylaşılması arzulanıyor.
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bylock ve Fetö Mağdurları
Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS eğitim tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir Vali, Okul Aile Birliği Toplantılarının neredeyse tamamına katılarak, şehrin eğitim geleceği için istişarelerde bulunuyor. Tatil günü PAZAR olmasına rağmen 4 okulun toplantısına katılan Vali Davut GÜL´ün, eğitim odaklın bu duyarlılığı vatandaşların takdirini topluyor.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir gurup İDEALİST insanın ilk adımı atarak hayata geçirdikleri cami projesi mucizevi bir gayret ve çalışma ile belli bir aşamaya geldi. 2 minaresi tamamlanan caminin minarelerine bayrak çekilerek bu gayret ölümsüzleştirildi.
Genç Gitti, Türk Geldi
Genç Gitti, Türk Geldi
Belediyelerin hassas karnı olan İMAR MÜDÜRLÜKLERİNİN göz önünde olduğu biliniyor. Sivas BELEDİYESİ´nde imar müdürlüğünde ise bir değişim yaşandı. İmar Müdürü Erol GENÇ´in yerine Haydar TÜRK getirildi.
Sağlıkta Yeni Dönem
Sağlıkta Yeni Dönem
Sivas Sağlık Müdürlüğü´ne atanan Selçuk MOĞOLKOÇ Sivas´a geldi. Dün itibariyle şehre intikal eden MOĞOLKOÇ´un,PAZARTESİ günü göreve başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Güzel Günler Göreceğiz
Güzel Günler Göreceğiz
Mardin DERİK´te halka hitap eden Bakan YILMAZ, Türkiye´nin büyüyüp geliştiğini ve güzel günlerin bizi beklediğini söyledi.
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG yerine yeni modeli açıklayan YILMAZ, “Veli tercihine bağlı serbest kayıt sisteminin” fırsat eşitliğinin esas alındığını söyledi. Sınav stresinden öğrencilerin kurtarılacağına vurgu yapan YILMAZ, kültür, sanat, spor ve becerilere ağırlık verileceğini belirtti.Ayrıca Bakan YILMAZ, çocukları sınava değil hayata hazırlamalıyız dedi.
SİVAS Köyleşiyor mu?
SİVAS Köyleşiyor mu?
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Milli Eğitim Bakanı YILMAZ´ın eğitim anlamlı ekonomik desteği ve Vali GÜL´ün takibi ile şehirde 220 milyon liralık yatırımın devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Bu rakamın ise bir önceki yılın 3 katı, onarımlar için harcanan rakamın ise bir önceki senenin 12 katı olduğu öğrenildi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:31 07:12 12:27 15:04 17:24 18:53
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar