Kulisler Hareketleniyor!
Sivas siyasi kulisleri son günlerin en hareketli günlerini yaşıyor. Yaklaşan Belediye Başkanlığı seçimleri için Doğan ÜRGÜP´ün, sahneye indiği bilinirken, diğer başka adayların da yavaş yavaş yüzlerini göstermeye başladığı belirtiliyor. Şehrin, Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP ikilisi arasına sıkışma kaderi ise ibretle takip ediliyor.
Tarih: 27.12.2017 20:28:57/ 2606okunma / 6yorum

SPHM ÖZEL HABER

Referandum öncesi Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ile BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ´nin 1,5 saat görüşmeleri akabinde, BBP´nin hükümetin yanında yer alarak “evet” demesinin ardından Doğan ÜRGÜP´ün en son Cumhurbaşkanının Sivas ziyaretinde protokolde yer alması yankılanmaya devam ediyor.

Önümüzdeki 2019 Başkanlık seçimlerinde de BBP´nin evet diyeceği hatta, olası ittifak durumunda Ak Parti ile bir olacağı yorumları yapılıyor. Bu bağlamda AK PARTİ kulislerinde de dillendirilen bir iddiaya göre Muhsin YAZICIOĞLU´nun eşine VEKİLLİK teklifi götürüleceği yönünde. Bundan önce de Vekillik teklifi iletildiği lakin reddedildiği ancak yeniden bu teklifin götürüleceği görüşleri dile getiriliyor.

Belediye Eski Başkanı Doğan ÜRGÜP´ün kulisleri yokladığı belirtilirken, Mevcut Başkan AYDIN´ın handikaplarını iyi bilen ve bunu değerlendiren ÜRGÜP´ün şansını artırma yoluna gittiği vurgulanıyor. Belediye Başkanı Sami AYDIN ise eleştirilerin odağında. Başta İmar konusunda şahsa özel uygulamalar nedeniyle eleştiri alırken, halkla ünsiyet noktasında başarı gösterememesi de şansını azaltan etmenlerden sayılıyor.

Belediye İmar Müdürlüğüne bakan Erol GENÇ´in de adı yanlı imar uygulamalarında geçerken, görevine son verilmesine rağmen yeniden neden Başkan AYDIN´ın, Erol GENÇ´i Başkan danışmanı olarak getirmek istediği ise  anlaşılamıyor.

Son günlerde yankılanan bir diğer iddia ise, Ak Parti Genel Merkezinin yaptığı kamuoyu analizleri. Bu iddiaya göre Başkan Sami AYDIN´ın halk nazarında eleştirildiği ve oy oranının yüzde 20 seviyelerinde olduğu  iddia ediliyor.

Halkın gündemi ise b u konuşulanların dışında gelişiyor. Doğan ÜRGÜP ve Sami AYDIN ikilisine şans tanımayan geniş kitleler, artık yeni isimlerin şehri yönetmesi gerektiği görüşlerini dillendiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kulisler Hareketleniyor
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
taner
27.12.2017 23:23:10
ne diyelim yakışır valla, adamda heyecan vardı canlılık vardı istihdam sağladı, kısa zamanda birçok şey yaptı, ben bu partili değilim ama bu adam yakışır kardeşim,
kadir san
28.12.2017 10:00:32
o kadar işinin arasında ne belediye başkanlığı zaten ayıracak zamanıda yokturdur.Zaten bir kez Mühsin Başkanı´mızın hatırına yaptı yeter artık demeli kendiside
sinan korkmaz
8.1.2018 09:12:17
2014 yerel seçimler öncesi amerikaya gidip muhterem hoca efendinin hayır duasını aldık diyenler artık sivasa belediye başkanı olamaz
muhsin
30.12.2017 16:34:28
Doğan bey´in kazanması için partisinin başına rahmetli Yazıcıoğlu´nun geçmesi gerekir. Ee bu da mümkün olmadığına göre gerisini konuşmaya gerek yok. Rahmetli Yazıcıoğlu´nun sivasa hizmetini herkes takdir ettiği için onun hatırına bir kez kazanmıştı.
DEMİR
6.1.2018 20:23:26
Sivas yeterince zaman kaybetti oyalandı doğan ürgüpün zamanı çoktan geçti Sivas´ımıza artık daha genç dinamik bir belediye başkanı lazım yemeyen halkın parasına göz dikmeyin helali harama bilen çalışkan bir başkan lazım
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar