Kulisler Hareketleniyor!
Sivas siyasi kulisleri son günlerin en hareketli günlerini yaşıyor. Yaklaşan Belediye Başkanlığı seçimleri için Doğan ÜRGÜP´ün, sahneye indiği bilinirken, diğer başka adayların da yavaş yavaş yüzlerini göstermeye başladığı belirtiliyor. Şehrin, Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP ikilisi arasına sıkışma kaderi ise ibretle takip ediliyor.
Tarih: 27.12.2017 20:28:57/ 2480okunma / 6yorum

SPHM ÖZEL HABER

Referandum öncesi Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ile BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ´nin 1,5 saat görüşmeleri akabinde, BBP´nin hükümetin yanında yer alarak “evet” demesinin ardından Doğan ÜRGÜP´ün en son Cumhurbaşkanının Sivas ziyaretinde protokolde yer alması yankılanmaya devam ediyor.

Önümüzdeki 2019 Başkanlık seçimlerinde de BBP´nin evet diyeceği hatta, olası ittifak durumunda Ak Parti ile bir olacağı yorumları yapılıyor. Bu bağlamda AK PARTİ kulislerinde de dillendirilen bir iddiaya göre Muhsin YAZICIOĞLU´nun eşine VEKİLLİK teklifi götürüleceği yönünde. Bundan önce de Vekillik teklifi iletildiği lakin reddedildiği ancak yeniden bu teklifin götürüleceği görüşleri dile getiriliyor.

Belediye Eski Başkanı Doğan ÜRGÜP´ün kulisleri yokladığı belirtilirken, Mevcut Başkan AYDIN´ın handikaplarını iyi bilen ve bunu değerlendiren ÜRGÜP´ün şansını artırma yoluna gittiği vurgulanıyor. Belediye Başkanı Sami AYDIN ise eleştirilerin odağında. Başta İmar konusunda şahsa özel uygulamalar nedeniyle eleştiri alırken, halkla ünsiyet noktasında başarı gösterememesi de şansını azaltan etmenlerden sayılıyor.

Belediye İmar Müdürlüğüne bakan Erol GENÇ´in de adı yanlı imar uygulamalarında geçerken, görevine son verilmesine rağmen yeniden neden Başkan AYDIN´ın, Erol GENÇ´i Başkan danışmanı olarak getirmek istediği ise  anlaşılamıyor.

Son günlerde yankılanan bir diğer iddia ise, Ak Parti Genel Merkezinin yaptığı kamuoyu analizleri. Bu iddiaya göre Başkan Sami AYDIN´ın halk nazarında eleştirildiği ve oy oranının yüzde 20 seviyelerinde olduğu  iddia ediliyor.

Halkın gündemi ise b u konuşulanların dışında gelişiyor. Doğan ÜRGÜP ve Sami AYDIN ikilisine şans tanımayan geniş kitleler, artık yeni isimlerin şehri yönetmesi gerektiği görüşlerini dillendiriyorlar.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kulisler Hareketleniyor
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
taner
27.12.2017 23:23:10
ne diyelim yakışır valla, adamda heyecan vardı canlılık vardı istihdam sağladı, kısa zamanda birçok şey yaptı, ben bu partili değilim ama bu adam yakışır kardeşim,
kadir san
28.12.2017 10:00:32
o kadar işinin arasında ne belediye başkanlığı zaten ayıracak zamanıda yokturdur.Zaten bir kez Mühsin Başkanı´mızın hatırına yaptı yeter artık demeli kendiside
sinan korkmaz
8.1.2018 09:12:17
2014 yerel seçimler öncesi amerikaya gidip muhterem hoca efendinin hayır duasını aldık diyenler artık sivasa belediye başkanı olamaz
muhsin
30.12.2017 16:34:28
Doğan bey´in kazanması için partisinin başına rahmetli Yazıcıoğlu´nun geçmesi gerekir. Ee bu da mümkün olmadığına göre gerisini konuşmaya gerek yok. Rahmetli Yazıcıoğlu´nun sivasa hizmetini herkes takdir ettiği için onun hatırına bir kez kazanmıştı.
DEMİR
6.1.2018 20:23:26
Sivas yeterince zaman kaybetti oyalandı doğan ürgüpün zamanı çoktan geçti Sivas´ımıza artık daha genç dinamik bir belediye başkanı lazım yemeyen halkın parasına göz dikmeyin helali harama bilen çalışkan bir başkan lazım
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Seçim gündemine girdiğimiz şu günlerde SİVAS halkı yaşanan süreci çok titiz bir şekilde takip ediyor. Halk tabanları olmayan Ekrem ERDEM, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN´un, artık bu şehrin, siyasi kaderinden ellerini çekmesi bekleniyor. SİVASLILAR, yeni isimler ile siyasi değişimin elzem olduğunu dile getiriyorlar.
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile AK Parti sözcüsü Mahir Ünal´ın görüşmesi sonrası net olarak ilan edilen AK Parti - BBP ittifakı ile, Türkiye geneli AK Parti´nin seçilecek yerlerden BBP´ye 3 vekil adaylığı vereceği ve bu adaylardan bir tanesinin de Sivas´tan Doğan Ürgüp olacağı iddiası Sivas´ı karıştırdı. Sivas´a ulaşan bu bilgi sonrası da Sivaslılar ayağa kalktı.
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Yayın hayatını 10 yılı aşkın bir zamandır sürdüren SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin sahibini ve yazarlarını olur olmaz iddialar ile şikayet edip, çamur atma girişimine ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, bu korkusu ve tedirginliğinin nedenleri merak ediliyor.
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Göreve geldiği günden bu yana kendisi için değil ilçesi için çaba gösteren Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin MERMER, ilçenin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor.
Gözler Bakan YILMAZ´da
Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar