Köpek Cezaevi
Barınağın yapımına 7 MİLYON para harcanmış.Neden yasaya aykırı olan çöp alanına yapılmış anlayamadım.Bu paranın Sami AYDIN´ın şahsi servetinden alınması gerekir.
Tarih: 8.10.2018 12:32:46/ 3197okunma / 1yorum

 
Sivas Belediye Başkanı
Sami AYDIN Tarafından Yapılan
KÖPEK CEZA EVİ

Hayvanları Koruma Kanunun “22. (1) MADDE çöp döküm alanına barınak yapılmaz”

Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın daveti üzerine iki AK PARTİ milletvekili, idari amirler, Vali ve Vali Yardımcıları, üç yüz kişiye yakın vatandaşlar, SEYFE BELİ ÇÖPLÜĞÜNDE bir araya gelinde.

Konuşmalar yapıldı.Milletvekilleri bu konu ile ilgili Belediye maddi destek vereceklerini söylediler.Parayı milletvekilleri kendi ceplerinden vermedikleri için.

DEVLETİN sırtından, yasalara uygun olmayan olmayan barınağa para sağlayacakları sözü verdiler.

İhale yolu ile barınağın ihtiyaçları OZAN gurubu adı verilen şirkete verilmiş. Yılda bu şirkete 7 milyona yakın para ödeniyor. Şirketin sahibi İZMİR´de keyfine keyif katarken, bu köpekler cezaevinde acı çekiyor.

OZAN gurubundan iki temsilci Seyfebeli Barınağında şirketi temsil ediyor.

Her köpek için 70 santimetre genişliğinde münferit odalar var.

Havalandırma yeri toprak. Köpekler dışkılarını ve idrarlarını toprak zemine yapıyorlar.

Altı yada beş köpeğe, koruma tellerinin üzerinden dışkı karışımı toprak zemine, hamur haline getirilmiş bir kürek ekmek atılıyor.

Aç olan köpekler, bir kürek dolusu atılan ekmeğe koşuyorlar güçlüler yiyor zayıf köpekler aç kalıyor.

Köpeklerin sırtından çıkar sağlamak ayrı bir konu.Bu KÖPEK CEZAEVİNDE 1000 i aşkın köpek var.Çöp alanları insan dışkıları ile dolu devasa çukurlar var.Su yoktur.Su için beton yalayan köpekler gördüm.İtfaiyenin keyfine kalmış.Ne zaman su getirirse köpekler o zaman suya doyuyor.

Plastik bidonlar ikiye kesilmiş ve su kabı yapılmış.Kapların kimisinde su yok.Kapların tümü kirli.

YASAYA göre, SU ve YİYECEK KAPLARI plastikten olmaz.

Su kapları ile köpeklerin yattığı yerlerin en az 15 günde yıkanıp dezenfekte edilmesi şart.

Köpeklerin yiyeceği dışkılı zemine atılıyor.

 Barınağın yapımına 7 MİLYON para harcanmış.Neden yasaya aykırı olan çöp alanına yapılmış anlayamadım.Bu paranın Sami AYDIN´ın şahsi servetinden alınması gerekir.

Orman Müdürü OKAN BEY, Seyfe Beline barınağın yapılması için Müdürler komisyonunda, çöp alanına barınağın yapılmasının uygun olmadığını söylemiş olsaydı, İL HAYVANLARI KORUMA KURULUNDA, Müdürler komisyonunun, Seyfe Belinde barınağın yapılmasını kabul etmesi mümkün değildi.

Bu durum kanuna aykırı.Valiliğin sekreterliğini yapan Orman Müdürü, çöp alanına barınağın yapılmasının yasal olmadığı konusunu, 26-06-2018 tarihinde Sayın Vali Yardımcımız Yeliz YILDIZHAN hanımefendiye ve kurula söylemiş olsaydı, yasadışı barınağın yapılması, müdürler toplantısından geçemezdi ben toplantıdaydım.

Çöp alanına barınağın yapılmayacağı konuşulmadı.Müdürlerin almış olduğu karar, HAYVANLARI KORUMA KANUNUNA aykırı olduğundan karar geçerli değildir.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Köpek Cezaevi
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DİLBER KAVAS
12.10.2018 10:37:12
Ben çok üzüldüm. O barınaktan ümitliydim. O kadar kötü şartlar da olduklarını bilmiyordum. Sokakta olsalar daha iyi ama karınlarını doyuran zarar vermeyen insan bulmak zor. Allahım ne olur insanlara biraz merhamet, vicdan, aldıklarını helal olarak kazanmalarını nasip et. İnsanlık Ölmemiş Diyelim.
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
YALAKALIK...
YALAKALIK...
Yalaka için vatan yoktur, yurt yoktur, kurum menfaati ve dostlarının değeri yoktur. Her biri geçici birer binek ve araçtır. O, liyakatle tırnaklarıyla dişleriyle hak ederek yükselenler gibi değil, yalaya yalaya yükselmeye çalışır.
Memleketimden İnsan Manzaraları
Memleketimden İnsan Manzaraları
Yüreği tok midesi tok pala dayının kendiyle emeğiyle yürümüş gelmiş bu yaşına..
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN, güzel günler yaşıyor. İlçeye DOĞALGAZ´ın gelme sevincine ek olarak, ŞUĞUL VADİSİ de Bakan YILMAZ´ın desteği ve Vali Davut GÜL´ün takibi ile turizme kazandırıldı.
hayat eksiktir biraz
hayat eksiktir biraz
Osman ÇELİK Yazdı...
Yazı Evi
Yazı Evi
/Denizde ölürsem bilmem/ Karada gömüleceğim yeri bilirim/
Site- Kentler
Site- Kentler
Perihan Mağden, günümüzde “Üç Büyük Günah: Yaşlılık, yalnızlık ve çirkinlik” diyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar