KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Tarih: 14.11.2017 00:46:18/ 2164okunma / 2yorum

 

Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bununla ilgili olarak alelacele hazırlanan ve imzalanan dilekçeyle parti içerisindeki fetö ile olan mücadelenin önüne geçilmeye çalışıldığı öngörülüyor.

Alınan bilgiye göre belediyeden olan ve AK Parti ile Yönetiminde bulunan beş kişinin imzası ile parti disiplin kuruluna sevk edilmek için büyük bir çaba sarf edilen bu siyasi hakkında partiden ihraç talebi bulunuyor.

Bu durumun da Belediye Başkanı Sami Aydın´ın özel gayretiyle partinin tüm organlarının fikirleri alınarak ortak bir karar alma yönünde olduğu dile getiriliyor.

AK parti İl başkanı Ziya Şahin´in özellikle yeni süreçte yerine isminin de oldukça sıklıkla zikredilen bu isimle ilgili gerçekleştirilen bu eylemde tek başına bu kararı alma riskini üzerine almak istemediği ve bu nedenle konunun Merkez ilçe Başkanlığından alınacak olan Yönetim Kurulu Kararıyla yapılmasını istediği biliniyor.

Dilekçede imzası bulunan beş kişinin ortak özelliği ise hepsinin belediyeci olması ve Sami Aydın´ın istekleri doğrultusunda girişimde bulunmaları. Aralarında Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri bulunuyor.

Ayrıca bu beş kişi Ziya Şahin´in desteğini de alarak partinin önemli isimlerinden olan bu AK Partinin önemli siyasi ismini ihraç etme gayretinde olmaları İl Başkanınında bu işin içinde olduğu kanaatini oluşturuyor.

Fetö ile mücadelenin hat safaya ulaştığı dönemde ilimizde susan parti ve partililerin alel acele böyle bir yola gitmeleri ise manidar karşılanıyor.

Özellikle Belediye ve Parti içerisinde Fetö ile birliktelikler tam manasıyla aydınlanmamışken, Kimse Yokmu derneklerinin belediye panolarında 17-25 Aralık miladından sonra yayınlanmasının hesabı henüz duruyorken Sivil mücadelede önemli adımlar atan bu siyasi ismin ihraç işlemi için başlatılan sürecin nasıl sonlanacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanının sahaya inin vatandaşla tokalaşın dediği dönemde köy köy gezen bu kişinin partiden ihraç edilmek istenmesi partiye yapılan bir kumpas olarak nitelenderiliyor.

Fetö ile mücadelede Sivas´ta herhangi bir şey yapılmazken ayrıca kamuda da bir çok dedikodu gezerken partinin ve belediyenin son dönemde özellikle özbelsan işçilerine yönelik maaş indirimine gitmek istemesi de AK Partiye kurulan bir kumpas olarak değerlendiriliyor.

Seçime gidilen bu süreçte 1350 kişinin üzerinde işçiye sahip olan Özbelsan da böyle bir maaş indiriminin yapılması da doğru bulunmuyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
metin
15.11.2017 00:50:29
okadar çokki acaba hangisi ihraç edilir, başta kendileri olmak üzere mesela sürekli deri kocuklu altınyaylalı var oturmuş masaya gelenı gidenı geçiştiriyor, salla başı yapıp kendine bakıyor mesela bundan başlamalı bence,,
ne anlatıyor bilen cevaplasın
22.11.2017 22:16:24
İlimiz merkez Esentepe ve Yunusemre Mahalleleri Kentsel Dönüşüm çalışmalarına esas hazırlanan kentsel tasarım projeleri için; Belediyemizce riskli alan ilan edilme talebinde bulunulan Sivas İli merkez Esentepe ve Yunusemre Mahallelerinde yaklaşık 77,5 hektarlık alan,6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 2 nci maddesine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 23/01/2015 tarih ve 538 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu´nca 16/02/2016 tarih 2017/7326 sayılı kararıyla riskli alan ilan edildiği, ilan edilen söz konusu riskli alana ait bakanlar kurulu kararı Danıştay 14.Dairesi tarafından alınan 2017/2938 sayılı karar doğrultusunda iptal edildiği, Sivas İli merkez Esentepe ve Yunusemre Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 77,5 hektarlık alana ilişkin yapılan inceleme ve çalışmaların sonucunda bölgedeki yapıların % 86 sının imar mevzuatına aykırı yapılardan oluşması sebebiyle 6306 sayılı Kanun gereği riskli alan ilan edilmesinin uygun olacağı değerlendirildiği, bu sebeple İlimiz merkez Esentepe Yunusemre Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 77.5 hektarlık alanın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun uygulama yönetmeliğinin 5. maddesinin 2. bendinin “b fıkrasınca riskli alan ilan edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Belediyemiz tarafından yeniden başvuruda bulunulduğu, yeniden riskli alan ilan edilmesi için başvuruda bulunulan bölgenin bakanlar kurulu kararı alınana kadar geçecek sürenin verimli kullanılması amacıyla, bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından ilgilendiren teknik işlerinin (imar planı, kentsel tasarım projesi vb.) tamamlanması amacıyla bölgeye ait imar planları ve kentsel tasarım projelerinin hazırlandığı, bahse konu bölge ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarına esas 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Belediyemiz Meclisinin 03/08/2017 tarih ve 365 – 366 sayılı kararları ile yürürlüğe girdiği, Kentsel Dönüşüm projesi uygulanacak alanla ilgili riskli alan ilan edildiği dönemden, kararın iptal edildiği döneme kadar geçen süreçte bölgeye ilişkin imar planları ve bu planlara uygun kentsel tasarım projeleri hazırlandığı, Kentsel Dönüşüm çalışmalarına esas hazırlanan kentsel tasarım projelerinin uygun görülmesine, Meclis İmar Komisyonu raporunun geldiği şekliyle kabulüne karar alındı.
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Yayın hayatını 10 yılı aşkın bir zamandır sürdüren SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin sahibini ve yazarlarını olur olmaz iddialar ile şikayet edip, çamur atma girişimine ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, bu korkusu ve tedirginliğinin nedenleri merak ediliyor.
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Göreve geldiği günden bu yana kendisi için değil ilçesi için çaba gösteren Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin MERMER, ilçenin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor.
Gözler Bakan YILMAZ´da
Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Herhalde Dili Sürçtü!
Herhalde Dili Sürçtü!
Sivas Milletvekili Selim DURSUN´un geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama, şehirde gündem oldu. Vekil DURSUN´un “Sivas´ın fazla sorunu yok” babındaki açıklaması, çarşıda, pazarda, evlerde konuşulmaya devam ediyor.
KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Geçtiğimiz günlerde Şamil TAYYAR´ın yaptığı açıklama hala konuşuluyor. Cumhurbaşkanı´na önemli şeylerin iletilmediğine vurgu yapan TAYYAR konuşunca akıllara “CİMER”´e Sivas´tan gönderilen şikayetlerin Cumhurbaşkanına iletilip iletilmediği de gelmeye başladı.
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar