KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Tarih: 14.11.2017 00:46:18/ 2253okunma / 1yorum

 

Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bununla ilgili olarak alelacele hazırlanan ve imzalanan dilekçeyle parti içerisindeki fetö ile olan mücadelenin önüne geçilmeye çalışıldığı öngörülüyor.

Alınan bilgiye göre belediyeden olan ve AK Parti ile Yönetiminde bulunan beş kişinin imzası ile parti disiplin kuruluna sevk edilmek için büyük bir çaba sarf edilen bu siyasi hakkında partiden ihraç talebi bulunuyor.

Bu durumun da Belediye Başkanı Sami Aydın´ın özel gayretiyle partinin tüm organlarının fikirleri alınarak ortak bir karar alma yönünde olduğu dile getiriliyor.

AK parti İl başkanı Ziya Şahin´in özellikle yeni süreçte yerine isminin de oldukça sıklıkla zikredilen bu isimle ilgili gerçekleştirilen bu eylemde tek başına bu kararı alma riskini üzerine almak istemediği ve bu nedenle konunun Merkez ilçe Başkanlığından alınacak olan Yönetim Kurulu Kararıyla yapılmasını istediği biliniyor.

Dilekçede imzası bulunan beş kişinin ortak özelliği ise hepsinin belediyeci olması ve Sami Aydın´ın istekleri doğrultusunda girişimde bulunmaları. Aralarında Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri bulunuyor.

Ayrıca bu beş kişi Ziya Şahin´in desteğini de alarak partinin önemli isimlerinden olan bu AK Partinin önemli siyasi ismini ihraç etme gayretinde olmaları İl Başkanınında bu işin içinde olduğu kanaatini oluşturuyor.

Fetö ile mücadelenin hat safaya ulaştığı dönemde ilimizde susan parti ve partililerin alel acele böyle bir yola gitmeleri ise manidar karşılanıyor.

Özellikle Belediye ve Parti içerisinde Fetö ile birliktelikler tam manasıyla aydınlanmamışken, Kimse Yokmu derneklerinin belediye panolarında 17-25 Aralık miladından sonra yayınlanmasının hesabı henüz duruyorken Sivil mücadelede önemli adımlar atan bu siyasi ismin ihraç işlemi için başlatılan sürecin nasıl sonlanacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanının sahaya inin vatandaşla tokalaşın dediği dönemde köy köy gezen bu kişinin partiden ihraç edilmek istenmesi partiye yapılan bir kumpas olarak nitelenderiliyor.

Fetö ile mücadelede Sivas´ta herhangi bir şey yapılmazken ayrıca kamuda da bir çok dedikodu gezerken partinin ve belediyenin son dönemde özellikle özbelsan işçilerine yönelik maaş indirimine gitmek istemesi de AK Partiye kurulan bir kumpas olarak değerlendiriliyor.

Seçime gidilen bu süreçte 1350 kişinin üzerinde işçiye sahip olan Özbelsan da böyle bir maaş indiriminin yapılması da doğru bulunmuyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
metin
15.11.2017 00:50:29
okadar çokki acaba hangisi ihraç edilir, başta kendileri olmak üzere mesela sürekli deri kocuklu altınyaylalı var oturmuş masaya gelenı gidenı geçiştiriyor, salla başı yapıp kendine bakıyor mesela bundan başlamalı bence,,
DİSİPLİN NE DİYECEK
DİSİPLİN NE DİYECEK
2019 seçimleri öncesi yine AK Partide her dönem olduğu gibi mevcut siyasiler özellikle kendilerine rakip olabilecek potansiyel rakip olarak gördükleri öne çıkan isimleri geçmiş dönemde defalarca olduğu gibi bugünde temizleme çabası içerisinde.
Aydın ve Ürgüp
Aydın ve Ürgüp
Ankara´dan yazan, Ankara Kulislerin nabzını tutan, SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER´in ilginç analizi
Kan ve Gözyaşı Doğuya; Petrol Batıya
Kan ve Gözyaşı Doğuya; Petrol Batıya
Arabistan´da bazı prensler ve bürokratların yolsuzluk iddiası ile tutuklanması dünyanın gündeminde. Amerika Başkanı TRUMP´in ise operasyonlara destek verdiğini açıklaması manidar bulundu. Yine kan ve gözyaşının Doğuya, PETROL´ün ise BATI´ya düşmesinden korkuluyor.
SİVAS´ın Çocukları Başarıyor
SİVAS´ın Çocukları Başarıyor
Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığına hemşehrimiz Mustafa TUNA´nın seçilmesi SİVAS´ta sevinç ile karşılandı.Yeni Başkan TUNA´nın, SİVAS´a da katkı sunması bekleniyor. Özellikle SİVAS BELEDİYESİ´nin “ekipman, proje, fikir ve kaynak” konusunda ANKARA BELEDİYESİ´nden istifade etmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.
Ak Parti İle LİDER Ülke
Ak Parti İle LİDER Ülke
ANKARA´dan yazan ve ANKARA siyasi kulislerinin içinde olan yazarımız Abdülhadi GÜLER´in ilginç kulis yazısı...
BELEDİYELER Mercek Altında
BELEDİYELER Mercek Altında
Yolsuzluğa bulaşmış,usulsüzlük ve imar rantı iddiaları olan Belediyelere inceleme başlatılacak.SAVCILIKTA dosyası olan,hakkında suç duyurusu bulunan belediyeler özel denetim ile incelenecek.
İlçenin Kaderi Değişiyor
İlçenin Kaderi Değişiyor
SİVAS´ın İlçelerinden biri olan ALTINYAYLA son yılların en ihtişamlı günlerini yaşıyor. Ak Parti Belediye Başkanı Necmettin MERMER´in, gayretleri ile ilçenin çehresi değişirken, halkın da yapılan yatırımlardan memnun olduğu öğrenildi.
Ak Parti´de Değişim
Ak Parti´de Değişim
TÜRKİYE, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, daha güzel bir yarına doğru yol alacak ve halkımız yeni hizmetler ile tanışacak.
Halk, Değişimden Memnun
Halk, Değişimden Memnun
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Mart 2019 seçimlerinde başarılı olmak için gerek teşkilatlarda, gerekse Belediyelerde değişimin devam edeceği sinyalini verdi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Gürün SUÇATI KASABASI doğumlu olan İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları unutmuyor. TOHMA ÇAYI´nı programa aldırarak DSİ kanalıyla yaklaşık 14 km´lik alanı ıslah ettiren BOYRAZ´a hemşehrileri minnet duyuyorlar.
ŞAHİN NE DEDİ!
ŞAHİN NE DEDİ!
AK Parti il başkanı Ziya Şahin dün gerçekleştirilen grup toplantısında yeni süreçte teşkilatta olup olmayacağı sorusu karşısında ne varım ne de yokum diyebildi. Şahin´in yapılacak il kongresinde aday gösterilip gösterilmeyeceği belirsizliğini korumaya devam ediyor.
Belediye´nin Bir Günü!
Belediye´nin Bir Günü!
Ayrıntılar pazartesi SİVAS POSTASI´nda
TORAMAN ADAY!
TORAMAN ADAY!
AK Parti Sivas Teşkilatında değişim zamanı gelirken olaylara karşı sessizliğini ve çekingenliğini ön planda tutarak bir yönetim tarzı belirleyen Ziya Şahin´in koltuğuna şehrin ve AK Partinin yakından tanıdığı bir isim talip çıktı.
Yine ŞAH Çekemedi!
Yine ŞAH Çekemedi!
AK PARTİ Temayül yoklaması ile MERKEZ İLÇE BAŞKANI´nı ararken ismi öne çıkan Ömer Fevzi TAŞAR´ın aday gösterilmesi kesinleşirken, TAŞAR´ın bütün ikna çabalarına rağmen aday olmaması sonrasında Tarık EMİNOĞLU´nun sahaya BİLGİN ve AYDIN tarafından sürülerek, Ziya ŞAHİN´in saf dışı bırakılması Ak Parti de günün konusu oldu.
Merkez İlçede Deprem!
Merkez İlçede Deprem!
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı olması planlanan Ömer Fevzi TAŞAR adaylıktan çekildi. Listeyi kendisi yapmak isteyen lakin Ziya ŞAHİN ve Sami AYDIN´ın listeyi TAŞAR´a bırakmamaları üzerine ilkeli ve ONURLU bir duruş sergileyen TAŞAR adaylıktan çekildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:31 07:12 12:27 15:04 17:24 18:53
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar