KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Tarih: 14.11.2017 00:46:18/ 2552okunma / 2yorum

 

Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bununla ilgili olarak alelacele hazırlanan ve imzalanan dilekçeyle parti içerisindeki fetö ile olan mücadelenin önüne geçilmeye çalışıldığı öngörülüyor.

Alınan bilgiye göre belediyeden olan ve AK Parti ile Yönetiminde bulunan beş kişinin imzası ile parti disiplin kuruluna sevk edilmek için büyük bir çaba sarf edilen bu siyasi hakkında partiden ihraç talebi bulunuyor.

Bu durumun da Belediye Başkanı Sami Aydın´ın özel gayretiyle partinin tüm organlarının fikirleri alınarak ortak bir karar alma yönünde olduğu dile getiriliyor.

AK parti İl başkanı Ziya Şahin´in özellikle yeni süreçte yerine isminin de oldukça sıklıkla zikredilen bu isimle ilgili gerçekleştirilen bu eylemde tek başına bu kararı alma riskini üzerine almak istemediği ve bu nedenle konunun Merkez ilçe Başkanlığından alınacak olan Yönetim Kurulu Kararıyla yapılmasını istediği biliniyor.

Dilekçede imzası bulunan beş kişinin ortak özelliği ise hepsinin belediyeci olması ve Sami Aydın´ın istekleri doğrultusunda girişimde bulunmaları. Aralarında Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri bulunuyor.

Ayrıca bu beş kişi Ziya Şahin´in desteğini de alarak partinin önemli isimlerinden olan bu AK Partinin önemli siyasi ismini ihraç etme gayretinde olmaları İl Başkanınında bu işin içinde olduğu kanaatini oluşturuyor.

Fetö ile mücadelenin hat safaya ulaştığı dönemde ilimizde susan parti ve partililerin alel acele böyle bir yola gitmeleri ise manidar karşılanıyor.

Özellikle Belediye ve Parti içerisinde Fetö ile birliktelikler tam manasıyla aydınlanmamışken, Kimse Yokmu derneklerinin belediye panolarında 17-25 Aralık miladından sonra yayınlanmasının hesabı henüz duruyorken Sivil mücadelede önemli adımlar atan bu siyasi ismin ihraç işlemi için başlatılan sürecin nasıl sonlanacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanının sahaya inin vatandaşla tokalaşın dediği dönemde köy köy gezen bu kişinin partiden ihraç edilmek istenmesi partiye yapılan bir kumpas olarak nitelenderiliyor.

Fetö ile mücadelede Sivas´ta herhangi bir şey yapılmazken ayrıca kamuda da bir çok dedikodu gezerken partinin ve belediyenin son dönemde özellikle özbelsan işçilerine yönelik maaş indirimine gitmek istemesi de AK Partiye kurulan bir kumpas olarak değerlendiriliyor.

Seçime gidilen bu süreçte 1350 kişinin üzerinde işçiye sahip olan Özbelsan da böyle bir maaş indiriminin yapılması da doğru bulunmuyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
metin
15.11.2017 00:50:29
okadar çokki acaba hangisi ihraç edilir, başta kendileri olmak üzere mesela sürekli deri kocuklu altınyaylalı var oturmuş masaya gelenı gidenı geçiştiriyor, salla başı yapıp kendine bakıyor mesela bundan başlamalı bence,,
ne anlatıyor bilen cevaplasın
22.11.2017 22:16:24
İlimiz merkez Esentepe ve Yunusemre Mahalleleri Kentsel Dönüşüm çalışmalarına esas hazırlanan kentsel tasarım projeleri için; Belediyemizce riskli alan ilan edilme talebinde bulunulan Sivas İli merkez Esentepe ve Yunusemre Mahallelerinde yaklaşık 77,5 hektarlık alan,6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 2 nci maddesine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 23/01/2015 tarih ve 538 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu´nca 16/02/2016 tarih 2017/7326 sayılı kararıyla riskli alan ilan edildiği, ilan edilen söz konusu riskli alana ait bakanlar kurulu kararı Danıştay 14.Dairesi tarafından alınan 2017/2938 sayılı karar doğrultusunda iptal edildiği, Sivas İli merkez Esentepe ve Yunusemre Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 77,5 hektarlık alana ilişkin yapılan inceleme ve çalışmaların sonucunda bölgedeki yapıların % 86 sının imar mevzuatına aykırı yapılardan oluşması sebebiyle 6306 sayılı Kanun gereği riskli alan ilan edilmesinin uygun olacağı değerlendirildiği, bu sebeple İlimiz merkez Esentepe Yunusemre Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 77.5 hektarlık alanın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun uygulama yönetmeliğinin 5. maddesinin 2. bendinin “b fıkrasınca riskli alan ilan edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Belediyemiz tarafından yeniden başvuruda bulunulduğu, yeniden riskli alan ilan edilmesi için başvuruda bulunulan bölgenin bakanlar kurulu kararı alınana kadar geçecek sürenin verimli kullanılması amacıyla, bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından ilgilendiren teknik işlerinin (imar planı, kentsel tasarım projesi vb.) tamamlanması amacıyla bölgeye ait imar planları ve kentsel tasarım projelerinin hazırlandığı, bahse konu bölge ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarına esas 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Belediyemiz Meclisinin 03/08/2017 tarih ve 365 – 366 sayılı kararları ile yürürlüğe girdiği, Kentsel Dönüşüm projesi uygulanacak alanla ilgili riskli alan ilan edildiği dönemden, kararın iptal edildiği döneme kadar geçen süreçte bölgeye ilişkin imar planları ve bu planlara uygun kentsel tasarım projeleri hazırlandığı, Kentsel Dönüşüm çalışmalarına esas hazırlanan kentsel tasarım projelerinin uygun görülmesine, Meclis İmar Komisyonu raporunun geldiği şekliyle kabulüne karar alındı.
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Zor Seçim
Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
BELEDİYE Başkan Adaylarından Beklentiler
Üzeyir YİĞİT Yazdı
EFENDİ
EFENDİ
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Çap Meselesi
Çap Meselesi
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Yerel Seçimlerden Kısa Kısa
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Siyaset Kızışıyor!
Siyaset Kızışıyor!
MART Yerel seçimleri için heyecan doruğa çıkarken, aday adayları da netleşmeye başladı. Şehir siyasi kulislerinde Mimar Serdar İNCE´nin bağımsız aday olma ihtimali de son günlerde konuşulmaya başladı.
SİVAS Günlüğü
SİVAS Günlüğü
Üzeyir YİĞİT Yazdı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
AK Parti Kanadında İlk Yarı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Heyecan  Dorukta!
Heyecan Dorukta!
SİVAS, Yerel seçimlere hazırlanırken, AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI adayının da SALI günü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından gurup toplantısında açıklanacağı öğrenildi.
SİVAS İçin Konuştu!
SİVAS İçin Konuştu!
Plan ve Bütçe Komisyonunda Sivas´ın kültürel varlıklarının yok edildiğini dile getiren CHP Sivas Milletvekili Ulaş KARASU, Numune Hastanesinin boşa yıkıldığını söyledi.
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Sami AYDIN Nerde Yanlış Yaptı?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar