KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Tarih: 14.11.2017 00:46:18/ 2321okunma / 2yorum

 

Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bununla ilgili olarak alelacele hazırlanan ve imzalanan dilekçeyle parti içerisindeki fetö ile olan mücadelenin önüne geçilmeye çalışıldığı öngörülüyor.

Alınan bilgiye göre belediyeden olan ve AK Parti ile Yönetiminde bulunan beş kişinin imzası ile parti disiplin kuruluna sevk edilmek için büyük bir çaba sarf edilen bu siyasi hakkında partiden ihraç talebi bulunuyor.

Bu durumun da Belediye Başkanı Sami Aydın´ın özel gayretiyle partinin tüm organlarının fikirleri alınarak ortak bir karar alma yönünde olduğu dile getiriliyor.

AK parti İl başkanı Ziya Şahin´in özellikle yeni süreçte yerine isminin de oldukça sıklıkla zikredilen bu isimle ilgili gerçekleştirilen bu eylemde tek başına bu kararı alma riskini üzerine almak istemediği ve bu nedenle konunun Merkez ilçe Başkanlığından alınacak olan Yönetim Kurulu Kararıyla yapılmasını istediği biliniyor.

Dilekçede imzası bulunan beş kişinin ortak özelliği ise hepsinin belediyeci olması ve Sami Aydın´ın istekleri doğrultusunda girişimde bulunmaları. Aralarında Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri bulunuyor.

Ayrıca bu beş kişi Ziya Şahin´in desteğini de alarak partinin önemli isimlerinden olan bu AK Partinin önemli siyasi ismini ihraç etme gayretinde olmaları İl Başkanınında bu işin içinde olduğu kanaatini oluşturuyor.

Fetö ile mücadelenin hat safaya ulaştığı dönemde ilimizde susan parti ve partililerin alel acele böyle bir yola gitmeleri ise manidar karşılanıyor.

Özellikle Belediye ve Parti içerisinde Fetö ile birliktelikler tam manasıyla aydınlanmamışken, Kimse Yokmu derneklerinin belediye panolarında 17-25 Aralık miladından sonra yayınlanmasının hesabı henüz duruyorken Sivil mücadelede önemli adımlar atan bu siyasi ismin ihraç işlemi için başlatılan sürecin nasıl sonlanacağı merak ediliyor.

Cumhurbaşkanının sahaya inin vatandaşla tokalaşın dediği dönemde köy köy gezen bu kişinin partiden ihraç edilmek istenmesi partiye yapılan bir kumpas olarak nitelenderiliyor.

Fetö ile mücadelede Sivas´ta herhangi bir şey yapılmazken ayrıca kamuda da bir çok dedikodu gezerken partinin ve belediyenin son dönemde özellikle özbelsan işçilerine yönelik maaş indirimine gitmek istemesi de AK Partiye kurulan bir kumpas olarak değerlendiriliyor.

Seçime gidilen bu süreçte 1350 kişinin üzerinde işçiye sahip olan Özbelsan da böyle bir maaş indiriminin yapılması da doğru bulunmuyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
metin
15.11.2017 00:50:29
okadar çokki acaba hangisi ihraç edilir, başta kendileri olmak üzere mesela sürekli deri kocuklu altınyaylalı var oturmuş masaya gelenı gidenı geçiştiriyor, salla başı yapıp kendine bakıyor mesela bundan başlamalı bence,,
ne anlatıyor bilen cevaplasın
22.11.2017 22:16:24
İlimiz merkez Esentepe ve Yunusemre Mahalleleri Kentsel Dönüşüm çalışmalarına esas hazırlanan kentsel tasarım projeleri için; Belediyemizce riskli alan ilan edilme talebinde bulunulan Sivas İli merkez Esentepe ve Yunusemre Mahallelerinde yaklaşık 77,5 hektarlık alan,6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 2 nci maddesine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 23/01/2015 tarih ve 538 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu´nca 16/02/2016 tarih 2017/7326 sayılı kararıyla riskli alan ilan edildiği, ilan edilen söz konusu riskli alana ait bakanlar kurulu kararı Danıştay 14.Dairesi tarafından alınan 2017/2938 sayılı karar doğrultusunda iptal edildiği, Sivas İli merkez Esentepe ve Yunusemre Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 77,5 hektarlık alana ilişkin yapılan inceleme ve çalışmaların sonucunda bölgedeki yapıların % 86 sının imar mevzuatına aykırı yapılardan oluşması sebebiyle 6306 sayılı Kanun gereği riskli alan ilan edilmesinin uygun olacağı değerlendirildiği, bu sebeple İlimiz merkez Esentepe Yunusemre Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 77.5 hektarlık alanın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun uygulama yönetmeliğinin 5. maddesinin 2. bendinin “b fıkrasınca riskli alan ilan edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Belediyemiz tarafından yeniden başvuruda bulunulduğu, yeniden riskli alan ilan edilmesi için başvuruda bulunulan bölgenin bakanlar kurulu kararı alınana kadar geçecek sürenin verimli kullanılması amacıyla, bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından ilgilendiren teknik işlerinin (imar planı, kentsel tasarım projesi vb.) tamamlanması amacıyla bölgeye ait imar planları ve kentsel tasarım projelerinin hazırlandığı, bahse konu bölge ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmalarına esas 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Belediyemiz Meclisinin 03/08/2017 tarih ve 365 – 366 sayılı kararları ile yürürlüğe girdiği, Kentsel Dönüşüm projesi uygulanacak alanla ilgili riskli alan ilan edildiği dönemden, kararın iptal edildiği döneme kadar geçen süreçte bölgeye ilişkin imar planları ve bu planlara uygun kentsel tasarım projeleri hazırlandığı, Kentsel Dönüşüm çalışmalarına esas hazırlanan kentsel tasarım projelerinin uygun görülmesine, Meclis İmar Komisyonu raporunun geldiği şekliyle kabulüne karar alındı.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar