Keyfiyet Sonlandırılmalı!
Milli Eğitim Bakanı hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın onca çabasına rağmen SİVAS´ta bu gayreti bereleme amacı taşıyan bazı okul idarecilerine Milli Eğitim´in ses çıkarmaması ibretle takip ediliyor. Milli Eğitim merkez bünyesinde “çalışmama üzerine kurulu” düzeni, Sivas Valiliği´nin bozması bekleniyor.
Tarih: 21.6.2017 19:35:23/ 3956okunma / 6yorum

 

Eğitim öğretim dönemi sonlanırken şehrin eğitim ufku ve hayalide sorgulanıyor. Hemşehrimiz Sivas´ın kabinedeki gururu olan Bakan YILMAZ´ın onca çabasına rağmen şehrin eğitim anlamında dişe dokunur bir gelişme kaydı göstermemsi tepki ile karşılanıyor.

Özellikle I.TEOG verilerindeki şehir merkezindeki okulların durumu ise çok çarpıcı.

İlçelerde belli bir başarı yakalanırken, İl Merkezinde bazı okulların ilk 100´ün bile gerisinde olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İşin en garibi ise okullarını gerileten okul idarecileri hakkında Milli Eğitimin ses seda çıkarmaması. Bazı Okul idarecilerinin “Milli Eğitim bize karışamaz” babından normal düzenlerine devam ettikleri hatta açıklanması beklenen ve Milli Eğitim tarafından II.TEOG sıralanması açıklanmayan bazı okulların, sorular kolay olmasına rağmen durumlarının I.TEOG´dan bile geri olduğu iddia edilmekte.

Soruların onca kolaylığına rağmen okullarının durumunu I.TEOG´dan bile daha gerilere götüren okul idarecilerine hesap sorulması gerektiği lakin İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un böyle bir derdinin olmadığı yorumları yapılıyor.

II.TEOG analzilerine göre durumlarının ilk 100´den geri olan hatta I.TEOG´a göre daha da okullarını gerilere götüren idarecilerin görevlendirmelerinin sona erdirilmesi kamuoyunda bir beklenti oluştururken, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un, kolay olan ve Türkiye ortalaması da zaten yüksek olan II.TEOG verilerinde bazı “özel” başarıları SİVAS çok başardı diye diline dolayıp Sivas Valiliğini de yanılttığı belirtilmekte.

Eğitimciler mutlaka ama mutlaka “çalışmamak için direnen okul idarecileri hakkında” bir komisyon oluşturularak çalışma yapılmasının elzem olduğunu dile getiriyorlar.

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Can AKSOY´u da göreve davet eden duyarlı insanlar, “derli toplu bir çalışma hazırlanıp Milli Eğitimdeki çalışmama düzeninin belirlenerek Vali GÜL´e sunulması gerektiğini dile getiriyorlar.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın “çalışmayanlar ülkenin üzerine yükler” mealindeki pek çok direktifi ve açıklamasına rağmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün alt bir birim olarak, bu sözlerden vazife çıkarıp, çalışmama düzenini bozması gerekirken, işi rutine alması tepki ve kuşku ile karşılanıyor.

ÇALIŞMAMA Düzenine müdahale edilmemesinin ÖDÜL anlamı taşıyacağı ve gelecek yıl okullardaki keyfiyetin daha da katmerleneceği belirtilmekte.

SİVAS Kamuoyu ÇALIŞAN OKUL İDARECİLERİNİN ödüllendirilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyor. ÇALIŞMAYAN OKUL MÜDÜRÜ ve Müdür YARDIMCILARININ ise Milli Eğitimin elinde bulunan verilerde mevcut olduğu ve bu çalışmayanlara müsade edilmeyerek görevlendirmelerinin sona erdirilmesinin zaruret olduğu belirtiliyor. 

Milli Eğitim kaynakları Milli Eğitimin geniş bir istişari çalışma akbinde, bazı Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının görevlendirmelerini sonlandırıp kan değişimine gideceğini belirtiyorlar.

Görevlendirmeleri sonlandırılacak Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının, şu kıstasları dikkate almamalarının en büyük ölçü olacağı edinilen bilgiler arasında..

-Görev yerlerinde bulunmama.

-Toplantı var diye (toplantı olmadığı halde) okulu terk etme.

-İstiklal Marşı törenlerine mazeretsiz katılmama.

-Çocuklara BAYRAK TÖRENLERİ adabını kazandıramayan.

-Kurum kültürünü oluşturamayan...

-TEOG II.verilerine göre okullarını I.TEOG´a göre gerileten...

-I.ve II.TEOG´da İl Merkezindeki okulların ilk 100´ün gerisinde olma.

-Somut çalışma ortaya koyamayan,

-Eğitim adına ortaya birşey koymaya çalışan öğretmenlere destek olmama...
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Keyfiyete Sonlandırılmalı
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
20.6.2017 11:27:44
NE GÜZEL İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANIN SİVASLI OLSUN KEYFİYETİ KOSKOCA BAKAN SONLANDIRMASIN VALİ YARD. SONLANDIRSIN NE GÜZEL İSTANBUL.
Kadir şal
20.6.2017 12:02:15
Milli eğitim Bakanı Sivas milletvekili, Sayın Vali´miz atandığı günden bu yana en önemli konusu ve gündemi eğitim.Görüyoruz devamlı okul müdürü.Milli eğitim müdürüyle başarıyı yakalayabilmek sorunları gidermek adına devamlı toplantılar düzenliyor.Şu an şehrimize atanmış olan Can Aksoy valimiz eski Ulaş kaymakamımız ve şehri tanıyor.yani tüm imkanlar eğitimin lehinde eğer bir başarısızlık varsa ve olursa milli eğitim tüm birimleriyle kendini sorgulamalıdır
MEM i Alkışlıyorum
21.6.2017 19:50:42
Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY, dün çok güzel ifade etti ben ce dedi ki "ÇALIŞAN ÖDÜLLENDİRİLECEK, ÇALIŞMAYAN ENGELLENECEK" Bu açıklama önemli milat hatta. Çalışan ile çalışmayan bir tutulmamalı. ÇALIŞANLAR ÖDÜLLENDİRİLMELİ. Çalışmayan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları´nın ise görevlendirmeleri sona erdirilmeli. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kimse yük olmamalı.
Taner
20.6.2017 23:57:55
MİLLİ EĞİTİMDE EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OLANLAR TEMİZLENMEDİKÇE SALLA BAŞI AL MAAŞI SÜRECEKTİR. BİRDE YENİ GELEN VALİ YARDIMCISI CAN AKSOYU ÇOK ABARTTINIZ, ULAŞA ÇAĞMI ATLATMIŞ NE YAPMIŞ,YADA GELDİĞİ YERDE NE YAPMIŞ, ULAŞ HALA KÖY GİBİ, BU VALİ YARDIMCISI ANLADIĞIM KADARIYLA MEDYAYLA İYİ OYNUYOR, ŞOV YAPMASINA VALİ BEY İZİN VERMEMELİDİR,
hasan kara
22.6.2017 10:18:06
ADAM DAHA ODASINDAN DIŞARI BİLE CIKMADI NE MEDYASI NE OYNAMASI ULAŞ KÖYMÜŞ NE BEKLIYORDUN 4 TARAFI RAY LA KAPALI VE SİVAS KÖY ULAŞ NE YAPSIN.
Fikri Yerindedurmaz
28.6.2017 18:07:56
Milli eğitimin ne halde olduğunu anlamak için sadece müdürlük bina koridorlarında bir tur atmanız yeter. Yalakalık yapmadan idareci olamazsın. Çalışan müdür bulamazsın ama çalışan öğretmeni aşağılayan müdür çok.
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar