Keyfiyet Sonlandırılmalı!
Milli Eğitim Bakanı hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın onca çabasına rağmen SİVAS´ta bu gayreti bereleme amacı taşıyan bazı okul idarecilerine Milli Eğitim´in ses çıkarmaması ibretle takip ediliyor. Milli Eğitim merkez bünyesinde “çalışmama üzerine kurulu” düzeni, Sivas Valiliği´nin bozması bekleniyor.
Tarih: 21.6.2017 19:35:23/ 3540okunma / 6yorum

 

Eğitim öğretim dönemi sonlanırken şehrin eğitim ufku ve hayalide sorgulanıyor. Hemşehrimiz Sivas´ın kabinedeki gururu olan Bakan YILMAZ´ın onca çabasına rağmen şehrin eğitim anlamında dişe dokunur bir gelişme kaydı göstermemsi tepki ile karşılanıyor.

Özellikle I.TEOG verilerindeki şehir merkezindeki okulların durumu ise çok çarpıcı.

İlçelerde belli bir başarı yakalanırken, İl Merkezinde bazı okulların ilk 100´ün bile gerisinde olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İşin en garibi ise okullarını gerileten okul idarecileri hakkında Milli Eğitimin ses seda çıkarmaması. Bazı Okul idarecilerinin “Milli Eğitim bize karışamaz” babından normal düzenlerine devam ettikleri hatta açıklanması beklenen ve Milli Eğitim tarafından II.TEOG sıralanması açıklanmayan bazı okulların, sorular kolay olmasına rağmen durumlarının I.TEOG´dan bile geri olduğu iddia edilmekte.

Soruların onca kolaylığına rağmen okullarının durumunu I.TEOG´dan bile daha gerilere götüren okul idarecilerine hesap sorulması gerektiği lakin İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un böyle bir derdinin olmadığı yorumları yapılıyor.

II.TEOG analzilerine göre durumlarının ilk 100´den geri olan hatta I.TEOG´a göre daha da okullarını gerilere götüren idarecilerin görevlendirmelerinin sona erdirilmesi kamuoyunda bir beklenti oluştururken, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un, kolay olan ve Türkiye ortalaması da zaten yüksek olan II.TEOG verilerinde bazı “özel” başarıları SİVAS çok başardı diye diline dolayıp Sivas Valiliğini de yanılttığı belirtilmekte.

Eğitimciler mutlaka ama mutlaka “çalışmamak için direnen okul idarecileri hakkında” bir komisyon oluşturularak çalışma yapılmasının elzem olduğunu dile getiriyorlar.

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Can AKSOY´u da göreve davet eden duyarlı insanlar, “derli toplu bir çalışma hazırlanıp Milli Eğitimdeki çalışmama düzeninin belirlenerek Vali GÜL´e sunulması gerektiğini dile getiriyorlar.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın “çalışmayanlar ülkenin üzerine yükler” mealindeki pek çok direktifi ve açıklamasına rağmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün alt bir birim olarak, bu sözlerden vazife çıkarıp, çalışmama düzenini bozması gerekirken, işi rutine alması tepki ve kuşku ile karşılanıyor.

ÇALIŞMAMA Düzenine müdahale edilmemesinin ÖDÜL anlamı taşıyacağı ve gelecek yıl okullardaki keyfiyetin daha da katmerleneceği belirtilmekte.

SİVAS Kamuoyu ÇALIŞAN OKUL İDARECİLERİNİN ödüllendirilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyor. ÇALIŞMAYAN OKUL MÜDÜRÜ ve Müdür YARDIMCILARININ ise Milli Eğitimin elinde bulunan verilerde mevcut olduğu ve bu çalışmayanlara müsade edilmeyerek görevlendirmelerinin sona erdirilmesinin zaruret olduğu belirtiliyor. 

Milli Eğitim kaynakları Milli Eğitimin geniş bir istişari çalışma akbinde, bazı Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının görevlendirmelerini sonlandırıp kan değişimine gideceğini belirtiyorlar.

Görevlendirmeleri sonlandırılacak Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının, şu kıstasları dikkate almamalarının en büyük ölçü olacağı edinilen bilgiler arasında..

-Görev yerlerinde bulunmama.

-Toplantı var diye (toplantı olmadığı halde) okulu terk etme.

-İstiklal Marşı törenlerine mazeretsiz katılmama.

-Çocuklara BAYRAK TÖRENLERİ adabını kazandıramayan.

-Kurum kültürünü oluşturamayan...

-TEOG II.verilerine göre okullarını I.TEOG´a göre gerileten...

-I.ve II.TEOG´da İl Merkezindeki okulların ilk 100´ün gerisinde olma.

-Somut çalışma ortaya koyamayan,

-Eğitim adına ortaya birşey koymaya çalışan öğretmenlere destek olmama...Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Keyfiyete Sonlandırılmalı
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
20.6.2017 11:27:44
NE GÜZEL İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANIN SİVASLI OLSUN KEYFİYETİ KOSKOCA BAKAN SONLANDIRMASIN VALİ YARD. SONLANDIRSIN NE GÜZEL İSTANBUL.
Kadir şal
20.6.2017 12:02:15
Milli eğitim Bakanı Sivas milletvekili, Sayın Vali´miz atandığı günden bu yana en önemli konusu ve gündemi eğitim.Görüyoruz devamlı okul müdürü.Milli eğitim müdürüyle başarıyı yakalayabilmek sorunları gidermek adına devamlı toplantılar düzenliyor.Şu an şehrimize atanmış olan Can Aksoy valimiz eski Ulaş kaymakamımız ve şehri tanıyor.yani tüm imkanlar eğitimin lehinde eğer bir başarısızlık varsa ve olursa milli eğitim tüm birimleriyle kendini sorgulamalıdır
MEM i Alkışlıyorum
21.6.2017 19:50:42
Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY, dün çok güzel ifade etti ben ce dedi ki "ÇALIŞAN ÖDÜLLENDİRİLECEK, ÇALIŞMAYAN ENGELLENECEK" Bu açıklama önemli milat hatta. Çalışan ile çalışmayan bir tutulmamalı. ÇALIŞANLAR ÖDÜLLENDİRİLMELİ. Çalışmayan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları´nın ise görevlendirmeleri sona erdirilmeli. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kimse yük olmamalı.
Taner
20.6.2017 23:57:55
MİLLİ EĞİTİMDE EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OLANLAR TEMİZLENMEDİKÇE SALLA BAŞI AL MAAŞI SÜRECEKTİR. BİRDE YENİ GELEN VALİ YARDIMCISI CAN AKSOYU ÇOK ABARTTINIZ, ULAŞA ÇAĞMI ATLATMIŞ NE YAPMIŞ,YADA GELDİĞİ YERDE NE YAPMIŞ, ULAŞ HALA KÖY GİBİ, BU VALİ YARDIMCISI ANLADIĞIM KADARIYLA MEDYAYLA İYİ OYNUYOR, ŞOV YAPMASINA VALİ BEY İZİN VERMEMELİDİR,
hasan kara
22.6.2017 10:18:06
ADAM DAHA ODASINDAN DIŞARI BİLE CIKMADI NE MEDYASI NE OYNAMASI ULAŞ KÖYMÜŞ NE BEKLIYORDUN 4 TARAFI RAY LA KAPALI VE SİVAS KÖY ULAŞ NE YAPSIN.
Fikri Yerindedurmaz
28.6.2017 18:07:56
Milli eğitimin ne halde olduğunu anlamak için sadece müdürlük bina koridorlarında bir tur atmanız yeter. Yalakalık yapmadan idareci olamazsın. Çalışan müdür bulamazsın ama çalışan öğretmeni aşağılayan müdür çok.
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
SİVAS´ta FETÖ yapılanmasının en önemli ekonomik gücünü etkin bir KADIN DERNEĞİNİN yaptığı kermesler ve birebir çalışmalar ile elde ettiği bilgisine ulaşıldı. Şehirde etkin olan bayanlara da kanca atan FETÖ ablaları, onları organize ettikleri programlara dahil ederek nüfuzlarını kullandıkları belirtildi.MÜTEVELLİ ABLA diye tabir edilen bu nufuzlu isimler kamuoyunda en çok merak edilenler arasında...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
Sis Perdeleri Aralansın!
Sis Perdeleri Aralansın!
FETÖ yapılanmasının en önemli isimlerinden biri olan FETÖ İmamı Veysel TIKAÇ´ın yakalanması şehirde konuşulmaya devam ediyor. Sivas´ta TIKAÇ´ın konuşmasından korkan epey bir ismin, tedirginlik içinde olduğu haber merkezimize gelmeye devam ediyor. TIKAÇ´ın konuşması durumunda pek çok ilişkiler ağının ortaya çıkacağı ve bürokraside var olan “GİZLİ FETÖ UŞAKLARININ” deşifre olacağı vurgulanıyor.
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Yaza şenliklerle başlayan SİVASLILAR, el çırpıp havalara zıplamaya devam ediyorlar.Ringo ringo şişeler ile ellerini havaya kaldırın ahalinin, suyu da yıllardır mezarlıktan getirme uğraşını devam ettirdikleri gözlemleniyor. Tavukları bir türlü pişiremeyen nicesinin, Hacıyı çarşıya bu yaz yine alkış eşliğinde gönderip göndermeyecekleri ise merak ediliyor.
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı gördüm düşümde
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TUDEMSAŞ, işin ehli nitelikli bir yönetimi arzularken, yaklaşık 2 aydır hiç vagon üretimi yapılmadığı, işten güçten anlamayanlar insanlar tarafından devasa müessesenin batal hale getirilip adeta TEKER fabrikasına döndürüldüğü ve ortalığın tekerden geçilmediği bilgilerine ulaşıldı.Personel Daire Başkanı Mehmet ŞEREF´in ise her dönemde koruyup kollamakta üstün başarı gösterdiği koltuğunun yaklaşık 25 yılı bulduğu ve koltuğunun çürümesine rağmen, kendisinin SİVAS için elini taşın altına koymadığı belirtiliyor.
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Milli Eğitimde kronikleşen vasıfsızlıkları gündeme getiren SİVAS POSTASI GAZETESİ´ni mahkemeye vererek İFTİRALAR atan zamanın Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail UYAR´a yargı tokat gibi cevap verdi.
Topunuz Gelin!
Topunuz Gelin!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Cumhuriyet Üniversitesi yeni yönetimi, bir yılını tam doldurmuşken, ardı arkası kesilmez olumsuzluklar da kamuoyu gündemini meşgul ediyor.SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´nin gündeme taşıdığı “SKANDAL HİSSE” devrinden geri adım atılırken, şimdi de bazı bölümlerin kapatılmasına yönelik adımların atıldığı iddiaları şehirde ŞOK etkisi oluşturdu.
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
Yıl boyu sosyal medyadan, AYET ve HADİS paylaşmaktan harap ve bitap düşen SİVASLI sanal mücahitler, “Allah verdiği nimeti kulu üzerinde görmek ister” diyerek tatile akın etmeye devam ediyorlar.Açık büfelerde “ESKİ ROMA” geleneğini devam ettirip semirerek, güneşin altında suya yatan nicesinin, tatil dönüşü FACEBOOK´ta paylaşmak için hamaset ve manevi sözler hazırladıkları belirtiliyor
Eğitimde Önemli Hamle!
Eğitimde Önemli Hamle!
Milli Eğitim tarihinin en kapsayıcı müfredatı Bakan YILMAZ tarafından kamuoyuna açıklandı.2017-2018 de uygulanacak olan müfredat, sadeliği ile öne çıkıyor. Uzan soluklu toplantı ve çalışmalar akabinde hazırlanan müfredata alanında uzman eğitimcilerin de önemli katkılar sunduğu biliniyor.
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
Köy garajlarındaki bir uygulama şehrin gündeminde. Revizyon imar planında BELEDİYE TESİS ALANI olan yerde akaryakıt istasyonunun yükselmesi bir takım soruları gündeme taşımaya devam ediyor.
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Değer yargılarının sıfırlandığı, sahte ilişkilerin baş tacı edildiği, insanların bir birlerinin kanını emmek için fırsatı ganimet bildiği barbar çağda, akıllı kalanlar da gözden kaçmıyor. Kadınların ve erkeklerin çeşit çeşit maskelerle dolaştığı içi boş çağda, insan ruhuna nüfuz eden saf bakışların neden anlaşılmadığı bilinmiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:12 05:15 12:48 16:44 20:03 21:48
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar