Keyfiyet Sonlandırılmalı!
Milli Eğitim Bakanı hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın onca çabasına rağmen SİVAS´ta bu gayreti bereleme amacı taşıyan bazı okul idarecilerine Milli Eğitim´in ses çıkarmaması ibretle takip ediliyor. Milli Eğitim merkez bünyesinde “çalışmama üzerine kurulu” düzeni, Sivas Valiliği´nin bozması bekleniyor.
Tarih: 21.6.2017 19:35:23/ 3661okunma / 6yorum

 

Eğitim öğretim dönemi sonlanırken şehrin eğitim ufku ve hayalide sorgulanıyor. Hemşehrimiz Sivas´ın kabinedeki gururu olan Bakan YILMAZ´ın onca çabasına rağmen şehrin eğitim anlamında dişe dokunur bir gelişme kaydı göstermemsi tepki ile karşılanıyor.

Özellikle I.TEOG verilerindeki şehir merkezindeki okulların durumu ise çok çarpıcı.

İlçelerde belli bir başarı yakalanırken, İl Merkezinde bazı okulların ilk 100´ün bile gerisinde olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İşin en garibi ise okullarını gerileten okul idarecileri hakkında Milli Eğitimin ses seda çıkarmaması. Bazı Okul idarecilerinin “Milli Eğitim bize karışamaz” babından normal düzenlerine devam ettikleri hatta açıklanması beklenen ve Milli Eğitim tarafından II.TEOG sıralanması açıklanmayan bazı okulların, sorular kolay olmasına rağmen durumlarının I.TEOG´dan bile geri olduğu iddia edilmekte.

Soruların onca kolaylığına rağmen okullarının durumunu I.TEOG´dan bile daha gerilere götüren okul idarecilerine hesap sorulması gerektiği lakin İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un böyle bir derdinin olmadığı yorumları yapılıyor.

II.TEOG analzilerine göre durumlarının ilk 100´den geri olan hatta I.TEOG´a göre daha da okullarını gerilere götüren idarecilerin görevlendirmelerinin sona erdirilmesi kamuoyunda bir beklenti oluştururken, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un, kolay olan ve Türkiye ortalaması da zaten yüksek olan II.TEOG verilerinde bazı “özel” başarıları SİVAS çok başardı diye diline dolayıp Sivas Valiliğini de yanılttığı belirtilmekte.

Eğitimciler mutlaka ama mutlaka “çalışmamak için direnen okul idarecileri hakkında” bir komisyon oluşturularak çalışma yapılmasının elzem olduğunu dile getiriyorlar.

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Can AKSOY´u da göreve davet eden duyarlı insanlar, “derli toplu bir çalışma hazırlanıp Milli Eğitimdeki çalışmama düzeninin belirlenerek Vali GÜL´e sunulması gerektiğini dile getiriyorlar.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın “çalışmayanlar ülkenin üzerine yükler” mealindeki pek çok direktifi ve açıklamasına rağmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün alt bir birim olarak, bu sözlerden vazife çıkarıp, çalışmama düzenini bozması gerekirken, işi rutine alması tepki ve kuşku ile karşılanıyor.

ÇALIŞMAMA Düzenine müdahale edilmemesinin ÖDÜL anlamı taşıyacağı ve gelecek yıl okullardaki keyfiyetin daha da katmerleneceği belirtilmekte.

SİVAS Kamuoyu ÇALIŞAN OKUL İDARECİLERİNİN ödüllendirilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyor. ÇALIŞMAYAN OKUL MÜDÜRÜ ve Müdür YARDIMCILARININ ise Milli Eğitimin elinde bulunan verilerde mevcut olduğu ve bu çalışmayanlara müsade edilmeyerek görevlendirmelerinin sona erdirilmesinin zaruret olduğu belirtiliyor. 

Milli Eğitim kaynakları Milli Eğitimin geniş bir istişari çalışma akbinde, bazı Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının görevlendirmelerini sonlandırıp kan değişimine gideceğini belirtiyorlar.

Görevlendirmeleri sonlandırılacak Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının, şu kıstasları dikkate almamalarının en büyük ölçü olacağı edinilen bilgiler arasında..

-Görev yerlerinde bulunmama.

-Toplantı var diye (toplantı olmadığı halde) okulu terk etme.

-İstiklal Marşı törenlerine mazeretsiz katılmama.

-Çocuklara BAYRAK TÖRENLERİ adabını kazandıramayan.

-Kurum kültürünü oluşturamayan...

-TEOG II.verilerine göre okullarını I.TEOG´a göre gerileten...

-I.ve II.TEOG´da İl Merkezindeki okulların ilk 100´ün gerisinde olma.

-Somut çalışma ortaya koyamayan,

-Eğitim adına ortaya birşey koymaya çalışan öğretmenlere destek olmama...Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Keyfiyete Sonlandırılmalı
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
20.6.2017 11:27:44
NE GÜZEL İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANIN SİVASLI OLSUN KEYFİYETİ KOSKOCA BAKAN SONLANDIRMASIN VALİ YARD. SONLANDIRSIN NE GÜZEL İSTANBUL.
Kadir şal
20.6.2017 12:02:15
Milli eğitim Bakanı Sivas milletvekili, Sayın Vali´miz atandığı günden bu yana en önemli konusu ve gündemi eğitim.Görüyoruz devamlı okul müdürü.Milli eğitim müdürüyle başarıyı yakalayabilmek sorunları gidermek adına devamlı toplantılar düzenliyor.Şu an şehrimize atanmış olan Can Aksoy valimiz eski Ulaş kaymakamımız ve şehri tanıyor.yani tüm imkanlar eğitimin lehinde eğer bir başarısızlık varsa ve olursa milli eğitim tüm birimleriyle kendini sorgulamalıdır
MEM i Alkışlıyorum
21.6.2017 19:50:42
Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY, dün çok güzel ifade etti ben ce dedi ki "ÇALIŞAN ÖDÜLLENDİRİLECEK, ÇALIŞMAYAN ENGELLENECEK" Bu açıklama önemli milat hatta. Çalışan ile çalışmayan bir tutulmamalı. ÇALIŞANLAR ÖDÜLLENDİRİLMELİ. Çalışmayan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları´nın ise görevlendirmeleri sona erdirilmeli. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kimse yük olmamalı.
Taner
20.6.2017 23:57:55
MİLLİ EĞİTİMDE EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OLANLAR TEMİZLENMEDİKÇE SALLA BAŞI AL MAAŞI SÜRECEKTİR. BİRDE YENİ GELEN VALİ YARDIMCISI CAN AKSOYU ÇOK ABARTTINIZ, ULAŞA ÇAĞMI ATLATMIŞ NE YAPMIŞ,YADA GELDİĞİ YERDE NE YAPMIŞ, ULAŞ HALA KÖY GİBİ, BU VALİ YARDIMCISI ANLADIĞIM KADARIYLA MEDYAYLA İYİ OYNUYOR, ŞOV YAPMASINA VALİ BEY İZİN VERMEMELİDİR,
hasan kara
22.6.2017 10:18:06
ADAM DAHA ODASINDAN DIŞARI BİLE CIKMADI NE MEDYASI NE OYNAMASI ULAŞ KÖYMÜŞ NE BEKLIYORDUN 4 TARAFI RAY LA KAPALI VE SİVAS KÖY ULAŞ NE YAPSIN.
Fikri Yerindedurmaz
28.6.2017 18:07:56
Milli eğitimin ne halde olduğunu anlamak için sadece müdürlük bina koridorlarında bir tur atmanız yeter. Yalakalık yapmadan idareci olamazsın. Çalışan müdür bulamazsın ama çalışan öğretmeni aşağılayan müdür çok.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri...
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Sultan Abdülhamit Hanın 1900 yılında temellerini attığı İstanbul-Hicaz Demiryolunun, HIZLI TREN hattı ile yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. İSTANBUL-MEKKE arası hızlı tren sisteminin kurulması durumunda İSTANBUL´dan yola çıkan bir tren 24 saat sonra kutsal topraklarda olabilecek.Eğer bu proje hayata geçerse TÜRKİYE dünya ölçeğinde bir kızıl elmaya ulaşmış olacak.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, yeni Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içerde çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Değişim Kapıda!
Değişim Kapıda!
SİVAS Oda ve Borsalarda yenilenmeyi konuşurken,seçim sonuçlarını tahmin eden Osman YILDIRIM ve Abdülkadir HASTAOĞLU´nun, HİSARCIKLIOĞLU´nu seçime ramak kala getirip, sanki SİVASLILAR, Yıldırım ve Hastaoğlu´nu tanımıyormuş gibi onları methetmesi anlaşılamadı.
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Türkiye FETÖ belası ile uğraşırken, FETÖ´nün etkin olduğu illerin başında gelen SİVAS´ta ise, bu yapının kadın hiyerarşisi merak ediliyor. Şehirdeki doktorların, öğretim üyelerinin, mühendislerin, varlıklı insanların eşlerini bu yapı ile tanıştırıp, onların bu yapıya maddi destek vermelerini sağlayan nüfuzlu “MÜTEVELLİ ABLA” nın kim olduğu sorgulanıyor.
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bütün ülkede insanları “himmet” tiyatrosu ile soyup soğana çeviren FETÖ´nün, SİVAS´taki maddi gücünün ne olduğu kestirilemiyor. Üst düzey FETÖ mensuplarının yurt dışına firar ettikleri bilinirken, şehirdeki “HİMMET” birikintileri ise sırra kadem bastı. Şehir kamuoyu ise 15 Temmuz ihaneti akabinde tahminen FETÖ paralarının sonbahar gibi sırra kadem bastığını iddia ediyor.
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK´ta nüfus yapısı 2000´li yıllarda itibaren bilinçli olarak değiştirilerek, KERKÜK´ün gerçek sahipleri Türkmenler oradan göçe zorlandılar. Kerkük Nüfus Müdürlüğü kayıtlarının Barzani ve Talabani yanlılarınca organize olarak yağmalanması akabinde, nüfus ve tapu bilgileri yok edildi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
HACILAR Dönüyor
HACILAR Dönüyor
KUTSAL TOPRAKLARDA Hac görevini yerine getiren HACILAR dönmeye başladılar.Yılda bir gerçekleşen büyük “istişare”nin hakkıyla yapılması ümit ediliyor. Özellikle TÜRK HACILARIN Mekke ve Medine´deki “incik boncuk satanlara” yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
DÜNYADAKİ en iyi üniversiteler arasında CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ yok. Sıralamaya giren üniversiteler, akademik başarı ve kalite ile adlarından söz ettirirken, Cumhuriyet Üniversitesinde yaprak kımıldamıyor. Herkes tepeye yerleşmenin mücadelesini verirken, Cumhuriyet Üniversitesi´nin “domuzların kampüse girmemesi için duvar ördürdüğü, çeşme ve kapı modelleri çizdirdiği hatta ve hatta hızını alamayarak, özel locada maç izlediği gözlemleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ artık ders kitaplarında. Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden Nuri Demirağ, ekonomide girişimcilik konusunda geniş çerçevede anlatıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar