Keyfiyet Sonlandırılmalı!
Milli Eğitim Bakanı hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın onca çabasına rağmen SİVAS´ta bu gayreti bereleme amacı taşıyan bazı okul idarecilerine Milli Eğitim´in ses çıkarmaması ibretle takip ediliyor. Milli Eğitim merkez bünyesinde “çalışmama üzerine kurulu” düzeni, Sivas Valiliği´nin bozması bekleniyor.
Tarih: 21.6.2017 19:35:23/ 4033okunma / 6yorum

 

Eğitim öğretim dönemi sonlanırken şehrin eğitim ufku ve hayalide sorgulanıyor. Hemşehrimiz Sivas´ın kabinedeki gururu olan Bakan YILMAZ´ın onca çabasına rağmen şehrin eğitim anlamında dişe dokunur bir gelişme kaydı göstermemsi tepki ile karşılanıyor.

Özellikle I.TEOG verilerindeki şehir merkezindeki okulların durumu ise çok çarpıcı.

İlçelerde belli bir başarı yakalanırken, İl Merkezinde bazı okulların ilk 100´ün bile gerisinde olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İşin en garibi ise okullarını gerileten okul idarecileri hakkında Milli Eğitimin ses seda çıkarmaması. Bazı Okul idarecilerinin “Milli Eğitim bize karışamaz” babından normal düzenlerine devam ettikleri hatta açıklanması beklenen ve Milli Eğitim tarafından II.TEOG sıralanması açıklanmayan bazı okulların, sorular kolay olmasına rağmen durumlarının I.TEOG´dan bile geri olduğu iddia edilmekte.

Soruların onca kolaylığına rağmen okullarının durumunu I.TEOG´dan bile daha gerilere götüren okul idarecilerine hesap sorulması gerektiği lakin İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un böyle bir derdinin olmadığı yorumları yapılıyor.

II.TEOG analzilerine göre durumlarının ilk 100´den geri olan hatta I.TEOG´a göre daha da okullarını gerilere götüren idarecilerin görevlendirmelerinin sona erdirilmesi kamuoyunda bir beklenti oluştururken, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un, kolay olan ve Türkiye ortalaması da zaten yüksek olan II.TEOG verilerinde bazı “özel” başarıları SİVAS çok başardı diye diline dolayıp Sivas Valiliğini de yanılttığı belirtilmekte.

Eğitimciler mutlaka ama mutlaka “çalışmamak için direnen okul idarecileri hakkında” bir komisyon oluşturularak çalışma yapılmasının elzem olduğunu dile getiriyorlar.

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Can AKSOY´u da göreve davet eden duyarlı insanlar, “derli toplu bir çalışma hazırlanıp Milli Eğitimdeki çalışmama düzeninin belirlenerek Vali GÜL´e sunulması gerektiğini dile getiriyorlar.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın “çalışmayanlar ülkenin üzerine yükler” mealindeki pek çok direktifi ve açıklamasına rağmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün alt bir birim olarak, bu sözlerden vazife çıkarıp, çalışmama düzenini bozması gerekirken, işi rutine alması tepki ve kuşku ile karşılanıyor.

ÇALIŞMAMA Düzenine müdahale edilmemesinin ÖDÜL anlamı taşıyacağı ve gelecek yıl okullardaki keyfiyetin daha da katmerleneceği belirtilmekte.

SİVAS Kamuoyu ÇALIŞAN OKUL İDARECİLERİNİN ödüllendirilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyor. ÇALIŞMAYAN OKUL MÜDÜRÜ ve Müdür YARDIMCILARININ ise Milli Eğitimin elinde bulunan verilerde mevcut olduğu ve bu çalışmayanlara müsade edilmeyerek görevlendirmelerinin sona erdirilmesinin zaruret olduğu belirtiliyor. 

Milli Eğitim kaynakları Milli Eğitimin geniş bir istişari çalışma akbinde, bazı Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının görevlendirmelerini sonlandırıp kan değişimine gideceğini belirtiyorlar.

Görevlendirmeleri sonlandırılacak Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının, şu kıstasları dikkate almamalarının en büyük ölçü olacağı edinilen bilgiler arasında..

-Görev yerlerinde bulunmama.

-Toplantı var diye (toplantı olmadığı halde) okulu terk etme.

-İstiklal Marşı törenlerine mazeretsiz katılmama.

-Çocuklara BAYRAK TÖRENLERİ adabını kazandıramayan.

-Kurum kültürünü oluşturamayan...

-TEOG II.verilerine göre okullarını I.TEOG´a göre gerileten...

-I.ve II.TEOG´da İl Merkezindeki okulların ilk 100´ün gerisinde olma.

-Somut çalışma ortaya koyamayan,

-Eğitim adına ortaya birşey koymaya çalışan öğretmenlere destek olmama...
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Keyfiyete Sonlandırılmalı
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
20.6.2017 11:27:44
NE GÜZEL İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANIN SİVASLI OLSUN KEYFİYETİ KOSKOCA BAKAN SONLANDIRMASIN VALİ YARD. SONLANDIRSIN NE GÜZEL İSTANBUL.
Kadir şal
20.6.2017 12:02:15
Milli eğitim Bakanı Sivas milletvekili, Sayın Vali´miz atandığı günden bu yana en önemli konusu ve gündemi eğitim.Görüyoruz devamlı okul müdürü.Milli eğitim müdürüyle başarıyı yakalayabilmek sorunları gidermek adına devamlı toplantılar düzenliyor.Şu an şehrimize atanmış olan Can Aksoy valimiz eski Ulaş kaymakamımız ve şehri tanıyor.yani tüm imkanlar eğitimin lehinde eğer bir başarısızlık varsa ve olursa milli eğitim tüm birimleriyle kendini sorgulamalıdır
MEM i Alkışlıyorum
21.6.2017 19:50:42
Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY, dün çok güzel ifade etti ben ce dedi ki "ÇALIŞAN ÖDÜLLENDİRİLECEK, ÇALIŞMAYAN ENGELLENECEK" Bu açıklama önemli milat hatta. Çalışan ile çalışmayan bir tutulmamalı. ÇALIŞANLAR ÖDÜLLENDİRİLMELİ. Çalışmayan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları´nın ise görevlendirmeleri sona erdirilmeli. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kimse yük olmamalı.
Taner
20.6.2017 23:57:55
MİLLİ EĞİTİMDE EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OLANLAR TEMİZLENMEDİKÇE SALLA BAŞI AL MAAŞI SÜRECEKTİR. BİRDE YENİ GELEN VALİ YARDIMCISI CAN AKSOYU ÇOK ABARTTINIZ, ULAŞA ÇAĞMI ATLATMIŞ NE YAPMIŞ,YADA GELDİĞİ YERDE NE YAPMIŞ, ULAŞ HALA KÖY GİBİ, BU VALİ YARDIMCISI ANLADIĞIM KADARIYLA MEDYAYLA İYİ OYNUYOR, ŞOV YAPMASINA VALİ BEY İZİN VERMEMELİDİR,
hasan kara
22.6.2017 10:18:06
ADAM DAHA ODASINDAN DIŞARI BİLE CIKMADI NE MEDYASI NE OYNAMASI ULAŞ KÖYMÜŞ NE BEKLIYORDUN 4 TARAFI RAY LA KAPALI VE SİVAS KÖY ULAŞ NE YAPSIN.
Fikri Yerindedurmaz
28.6.2017 18:07:56
Milli eğitimin ne halde olduğunu anlamak için sadece müdürlük bina koridorlarında bir tur atmanız yeter. Yalakalık yapmadan idareci olamazsın. Çalışan müdür bulamazsın ama çalışan öğretmeni aşağılayan müdür çok.
SİVAS´ın Yükü Omuzlarında
SİVAS´ın Yükü Omuzlarında
Ak Parti´nin seçim çalışmalarını İsmet YILMAZ ve Habib SOLUK gerçekleştirdi. Köy köy, ilçe ilçe, mahalle mahalle dur durak bilmeden koşuşturan Bakan YILMAZ ve Habib SOLUK´un gayretleri halk tarafından karşılık buldu.
TİKA, Gönülleri Fethediyor
TİKA, Gönülleri Fethediyor
TÜRKİYE, Medeniyet coğrafyamızı yeniden inşa etmeye devam ediyor. ARAKAN´da güzel çalışmalar yapan TİKA, son olarak çocukların sevincine sevinç katmak için oyun parkı yaptı.
SİVAS 2019´da Karadeniz´e Ulaşacak
SİVAS 2019´da Karadeniz´e Ulaşacak
Sultan II.Abdülhamid Han´ın en büyük hayali olan Karadeniz´i Akdeniz´e bağlama düşüncesi başarıyla ilerliyor. Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesi´nin birinci etabında sona gelindiği bilgisine ulaşıldı. Ordu etabında sona gelinirken, SİVAS başta olmak üzere diğer etaplarda da çalışmaların bitmesi akabinde, bu illerin kaderinin değişeceği belirtildi.
SİVAS´a Dair Herşey
SİVAS´a Dair Herşey
SİVAS ile ilgili yatırımlara Bakan YILMAZ tarafından kaynak aktarılırken, yerelde de Vali Davut GÜL´ün takibi ile hayata geçiyor.
Eyvah, Kültürsüz Festivaller Başlıyor!
Eyvah, Kültürsüz Festivaller Başlıyor!
Ramazan sonrasında Sivas şamataya giriyor. Bayramın hemen arkasından yaklaşık 100 civarında şenliğin yapılarak avuç dolusu paraların heba edileceği belirtiliyor. Sivaslıların işi gücü bırakıp akşama kadar çalıp söyleyecekleri festivallerde, kültür adına neyin yapıldığı ise bilinmiyor.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sivas´ın Tüten Ocağı
Sivas´ın Tüten Ocağı
Milli Ekonomi ve Milli Üretim bilinci ile hareket eden ESTAŞ, insanlara aş ve iş imkanı sunmaya devam ediyor. 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, çalışan filosuna 100 kişi daha ekledi.
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
"ÖMÜR DEDİĞİN" beğeni ile izleniyor. Yaşlı insanların hayatlarının konu olduğu bu muhteşem çalışmayı ilgiyle takip eden pek çok insan, gözyaşlarını tutamıyor. İzlenme rekorları kıran bu önemli yapımın, başında bir Sivaslı´nın olması ise ayrı bir kıvancı dillerden düşürmüyor...
BARBARLIK Yaygınlaşıyor
BARBARLIK Yaygınlaşıyor
Toplumun geneline yayılan yüzeysel yaşam anlayışı giderek yaygınlaşıyor. MUTFAK, WC ve BANYO arasında yaşayarak mutlu olduğunu zanneden insanların acınası bu zavallı hallerinden, acilen kurtarılmaları gerekiyor.
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Gez Sivas`ı Gör GÖKPINAR`ı
Gez Sivas`ı Gör GÖKPINAR`ı
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor. Yaza doğru yol aldığımız şu günlerde, GÖKPINAR´a yine akın akın insanların giderek, o doğal güzelliği yaşamaları bekleniyor.
Züccaciye Evler Bayrama Hazır
Züccaciye Evler Bayrama Hazır
Sivas Bayrama hazırlanıyor. Bayrama sayılı günler kala evlerin tepeden tırnağa temizlendiği görülürken, özellikle başköşeyi tutan ve içinde fincan, tabak, çanak, inci, boncuk bulunan vitrinlere özel önem veriliyor. Bayram ziyaretlerine hazırlanan pek çok insanın, ziyarete gittiği her ev için yanına değişik değişik “maske” alıp almayacağı merak ediliyor.
SİVAS´ta "UHUD Sendromu"
SİVAS´ta "UHUD Sendromu"
Özellikle SİVAS´ta bir zamanlar yüce idealler için meydanlarda olan pek çok kimse, günümüzde davalarını kullanarak makam ve mevki peşinde soluklanmadan koşmaya devam ediyorlar. Dava sahibi olduklarını iddia edenlerin, makamlara yenik düşen acınası halleri, ne denli tutarsız olduklarını gösteriyor.
Uyuma Sivas Uyuma!
Uyuma Sivas Uyuma!
Soğuk iklime dayanıklılık konusunda dünyanın en bilinen hayvanlarından olan Romanov koyunu, SİVAS için çok ideal. Eti kokmayan bu koyunun yılda 6 civarında kuzu verdiği biliniyor. SİVAS´a bu ırkın şimdiye kadar neden kazandırılmadığı ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜ´nün niye uyuduğu merak konusu.
Bu Çok Güzel Bir Haber
Bu Çok Güzel Bir Haber
Cumhuriyet Üniversitesi bölünmeden MÜSTAKİL yeni bir ÜNİVERSİTE kurulması kararı SİVAS için büyük bir şans olarak görülüyor. Bakan YILMAZ´ın büyük emekleri sonucu sıfırdan kurulacak olan BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ, şehrin gelişmesinin adeta motoru olacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar