Keyfiyet Sonlandırılmalı!
Milli Eğitim Bakanı hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın onca çabasına rağmen SİVAS´ta bu gayreti bereleme amacı taşıyan bazı okul idarecilerine Milli Eğitim´in ses çıkarmaması ibretle takip ediliyor. Milli Eğitim merkez bünyesinde “çalışmama üzerine kurulu” düzeni, Sivas Valiliği´nin bozması bekleniyor.
Tarih: 21.6.2017 19:35:23/ 3752okunma / 6yorum

 

Eğitim öğretim dönemi sonlanırken şehrin eğitim ufku ve hayalide sorgulanıyor. Hemşehrimiz Sivas´ın kabinedeki gururu olan Bakan YILMAZ´ın onca çabasına rağmen şehrin eğitim anlamında dişe dokunur bir gelişme kaydı göstermemsi tepki ile karşılanıyor.

Özellikle I.TEOG verilerindeki şehir merkezindeki okulların durumu ise çok çarpıcı.

İlçelerde belli bir başarı yakalanırken, İl Merkezinde bazı okulların ilk 100´ün bile gerisinde olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İşin en garibi ise okullarını gerileten okul idarecileri hakkında Milli Eğitimin ses seda çıkarmaması. Bazı Okul idarecilerinin “Milli Eğitim bize karışamaz” babından normal düzenlerine devam ettikleri hatta açıklanması beklenen ve Milli Eğitim tarafından II.TEOG sıralanması açıklanmayan bazı okulların, sorular kolay olmasına rağmen durumlarının I.TEOG´dan bile geri olduğu iddia edilmekte.

Soruların onca kolaylığına rağmen okullarının durumunu I.TEOG´dan bile daha gerilere götüren okul idarecilerine hesap sorulması gerektiği lakin İl Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un böyle bir derdinin olmadığı yorumları yapılıyor.

II.TEOG analzilerine göre durumlarının ilk 100´den geri olan hatta I.TEOG´a göre daha da okullarını gerilere götüren idarecilerin görevlendirmelerinin sona erdirilmesi kamuoyunda bir beklenti oluştururken, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un, kolay olan ve Türkiye ortalaması da zaten yüksek olan II.TEOG verilerinde bazı “özel” başarıları SİVAS çok başardı diye diline dolayıp Sivas Valiliğini de yanılttığı belirtilmekte.

Eğitimciler mutlaka ama mutlaka “çalışmamak için direnen okul idarecileri hakkında” bir komisyon oluşturularak çalışma yapılmasının elzem olduğunu dile getiriyorlar.

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Can AKSOY´u da göreve davet eden duyarlı insanlar, “derli toplu bir çalışma hazırlanıp Milli Eğitimdeki çalışmama düzeninin belirlenerek Vali GÜL´e sunulması gerektiğini dile getiriyorlar.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın “çalışmayanlar ülkenin üzerine yükler” mealindeki pek çok direktifi ve açıklamasına rağmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün alt bir birim olarak, bu sözlerden vazife çıkarıp, çalışmama düzenini bozması gerekirken, işi rutine alması tepki ve kuşku ile karşılanıyor.

ÇALIŞMAMA Düzenine müdahale edilmemesinin ÖDÜL anlamı taşıyacağı ve gelecek yıl okullardaki keyfiyetin daha da katmerleneceği belirtilmekte.

SİVAS Kamuoyu ÇALIŞAN OKUL İDARECİLERİNİN ödüllendirilmesi gerektiğini ısrarla vurguluyor. ÇALIŞMAYAN OKUL MÜDÜRÜ ve Müdür YARDIMCILARININ ise Milli Eğitimin elinde bulunan verilerde mevcut olduğu ve bu çalışmayanlara müsade edilmeyerek görevlendirmelerinin sona erdirilmesinin zaruret olduğu belirtiliyor. 

Milli Eğitim kaynakları Milli Eğitimin geniş bir istişari çalışma akbinde, bazı Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının görevlendirmelerini sonlandırıp kan değişimine gideceğini belirtiyorlar.

Görevlendirmeleri sonlandırılacak Okul Müdürü ve Müdür yardımcılarının, şu kıstasları dikkate almamalarının en büyük ölçü olacağı edinilen bilgiler arasında..

-Görev yerlerinde bulunmama.

-Toplantı var diye (toplantı olmadığı halde) okulu terk etme.

-İstiklal Marşı törenlerine mazeretsiz katılmama.

-Çocuklara BAYRAK TÖRENLERİ adabını kazandıramayan.

-Kurum kültürünü oluşturamayan...

-TEOG II.verilerine göre okullarını I.TEOG´a göre gerileten...

-I.ve II.TEOG´da İl Merkezindeki okulların ilk 100´ün gerisinde olma.

-Somut çalışma ortaya koyamayan,

-Eğitim adına ortaya birşey koymaya çalışan öğretmenlere destek olmama...
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Keyfiyete Sonlandırılmalı
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
20.6.2017 11:27:44
NE GÜZEL İŞ MİLLİ EĞİTİM BAKANIN SİVASLI OLSUN KEYFİYETİ KOSKOCA BAKAN SONLANDIRMASIN VALİ YARD. SONLANDIRSIN NE GÜZEL İSTANBUL.
Kadir şal
20.6.2017 12:02:15
Milli eğitim Bakanı Sivas milletvekili, Sayın Vali´miz atandığı günden bu yana en önemli konusu ve gündemi eğitim.Görüyoruz devamlı okul müdürü.Milli eğitim müdürüyle başarıyı yakalayabilmek sorunları gidermek adına devamlı toplantılar düzenliyor.Şu an şehrimize atanmış olan Can Aksoy valimiz eski Ulaş kaymakamımız ve şehri tanıyor.yani tüm imkanlar eğitimin lehinde eğer bir başarısızlık varsa ve olursa milli eğitim tüm birimleriyle kendini sorgulamalıdır
MEM i Alkışlıyorum
21.6.2017 19:50:42
Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY, dün çok güzel ifade etti ben ce dedi ki "ÇALIŞAN ÖDÜLLENDİRİLECEK, ÇALIŞMAYAN ENGELLENECEK" Bu açıklama önemli milat hatta. Çalışan ile çalışmayan bir tutulmamalı. ÇALIŞANLAR ÖDÜLLENDİRİLMELİ. Çalışmayan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcıları´nın ise görevlendirmeleri sona erdirilmeli. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kimse yük olmamalı.
Taner
20.6.2017 23:57:55
MİLLİ EĞİTİMDE EMEKLİLİĞİ GEÇMİŞ OLANLAR TEMİZLENMEDİKÇE SALLA BAŞI AL MAAŞI SÜRECEKTİR. BİRDE YENİ GELEN VALİ YARDIMCISI CAN AKSOYU ÇOK ABARTTINIZ, ULAŞA ÇAĞMI ATLATMIŞ NE YAPMIŞ,YADA GELDİĞİ YERDE NE YAPMIŞ, ULAŞ HALA KÖY GİBİ, BU VALİ YARDIMCISI ANLADIĞIM KADARIYLA MEDYAYLA İYİ OYNUYOR, ŞOV YAPMASINA VALİ BEY İZİN VERMEMELİDİR,
hasan kara
22.6.2017 10:18:06
ADAM DAHA ODASINDAN DIŞARI BİLE CIKMADI NE MEDYASI NE OYNAMASI ULAŞ KÖYMÜŞ NE BEKLIYORDUN 4 TARAFI RAY LA KAPALI VE SİVAS KÖY ULAŞ NE YAPSIN.
Fikri Yerindedurmaz
28.6.2017 18:07:56
Milli eğitimin ne halde olduğunu anlamak için sadece müdürlük bina koridorlarında bir tur atmanız yeter. Yalakalık yapmadan idareci olamazsın. Çalışan müdür bulamazsın ama çalışan öğretmeni aşağılayan müdür çok.
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar yağar, yollar kapanır lakin kimse yüreklere giden yolları kapatmazdı. Yorgun başların dinleneceği güçlü omuzlar, hayata tutunmanın sırrını fısıldarlardı. Sahi nereye gitti o zamanlar?
Yerli OTO Kaçırılmamalı
Yerli OTO Kaçırılmamalı
Yerli OTO yatırımını şehirlerine kazandırmak isteyen İller, 8 veya 10 kişilik komiteler kurarak ANKARA´da lobi yapmaya başladılar.Arsa ve Avantaj tekliflerinde yarışa giren şehirler, dosyalar hazırlayıp TOBB başta olmak üzere önemli yerlere sunarlarken, SİVAS´ın herhangi bir lobi girişimi içinde olmaması tepki çekiyor.
Yerli OTO SİVAS´ta Üretilmeli
Yerli OTO SİVAS´ta Üretilmeli
Kaliteli maden rezervleri, Divriği Demir Çelik, Sivas Demir Çelik, Tüdemsaş ve ESTAŞ birikimi ile yerli otomobil üretimine hazır olan SİVAS, aynı zamanda stratejik bir noktada olması nedeniyle de dikkat çekiyor. KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu, hızlı tren güzergahı,demiryolları ağları ile TÜRKİYE´nin ortasında en güvenli yer olan SİVAS´ın yerli otomobil üretimi için en ideal yer olduğu vurgulanıyor.
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
Hükümetin en önemli Bakanlıklarından olan Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz ihaneti akabinde, FETÖ temizliğinin de ivedilikle yapıldığı bakanlıklardan en başta geleni. FETÖ´nün dersaneler başta olmak üzere en köklü örgütlendiği MİLLİ EĞİTİMDE, Bakan YILMAZ´ın dirayetli duruşu ile bu yapının temizliğinin peyder pey yapılarak, eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam ettiği biliniyor.
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar yakında SİVAS POSTASI´nda
CÜSAM Göreve
CÜSAM Göreve
Sivas´ın kültürel değerlerini araştırmak için kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM)´ın işlerlikli çalışmalar ortaya koyması bekleniyor. Sivas´ın halk kültüründe yeri olan lakin karıştırmalara sebep olan atın yavrusuna ne denildiğinin araştırılarak kamuoyu ile paylaşılması arzulanıyor.
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bylock ve Fetö Mağdurları
Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS eğitim tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir Vali, Okul Aile Birliği Toplantılarının neredeyse tamamına katılarak, şehrin eğitim geleceği için istişarelerde bulunuyor. Tatil günü PAZAR olmasına rağmen 4 okulun toplantısına katılan Vali Davut GÜL´ün, eğitim odaklın bu duyarlılığı vatandaşların takdirini topluyor.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir gurup İDEALİST insanın ilk adımı atarak hayata geçirdikleri cami projesi mucizevi bir gayret ve çalışma ile belli bir aşamaya geldi. 2 minaresi tamamlanan caminin minarelerine bayrak çekilerek bu gayret ölümsüzleştirildi.
Genç Gitti, Türk Geldi
Genç Gitti, Türk Geldi
Belediyelerin hassas karnı olan İMAR MÜDÜRLÜKLERİNİN göz önünde olduğu biliniyor. Sivas BELEDİYESİ´nde imar müdürlüğünde ise bir değişim yaşandı. İmar Müdürü Erol GENÇ´in yerine Haydar TÜRK getirildi.
Sağlıkta Yeni Dönem
Sağlıkta Yeni Dönem
Sivas Sağlık Müdürlüğü´ne atanan Selçuk MOĞOLKOÇ Sivas´a geldi. Dün itibariyle şehre intikal eden MOĞOLKOÇ´un,PAZARTESİ günü göreve başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Güzel Günler Göreceğiz
Güzel Günler Göreceğiz
Mardin DERİK´te halka hitap eden Bakan YILMAZ, Türkiye´nin büyüyüp geliştiğini ve güzel günlerin bizi beklediğini söyledi.
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG yerine yeni modeli açıklayan YILMAZ, “Veli tercihine bağlı serbest kayıt sisteminin” fırsat eşitliğinin esas alındığını söyledi. Sınav stresinden öğrencilerin kurtarılacağına vurgu yapan YILMAZ, kültür, sanat, spor ve becerilere ağırlık verileceğini belirtti.Ayrıca Bakan YILMAZ, çocukları sınava değil hayata hazırlamalıyız dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:34 07:16 12:28 15:02 17:22 18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar