KAVURGA DA GÖTÜREYDİNİZ?
İSTANBUL´da devam eden SİVAS GÜNLERİ renkli görüntülere sahne oluyor. Köfte, kavurga, katmer dağıtandan tutun da KANGAL Köpeğini kucaklayandan çıkın. Altınyayla Kaymakamı ve Belediye Başkanının da bu renk ahenginde yerlerini aldıkları gözlemlendi. 1 km´lik yolu yapma becerisi gösteremeyen Kaymakamlık ve Belediye´nin köfte işinden sonra işe koyulmaları bekleniyor.
Tarih: 28.9.2019 22:18:32/ 6298okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS GÜNLERİ renkli görüntülere sahne olurken, kos kocaman Kangal Köpeklerini kucaklamak için yarışan ahalinin hayretleri dikkatlerden kaçmadı. Bu günler vesilesiyle ALTINYAYLA ilçe yetkililerinin de hazır kıta orada olukları öğrenildi.

Ahaliye sıcak sıcak köfte dağıtma komikliği yine sergilenirken, bir an önce bu şölenin biterek halka hizmete dahil olmaları bekleniyor.

Hitit Göl SUPPİTASSU´nun 1 km´lik taşlı yolundan dolayı pek çok araştırmacı göle gidemezken, bu yolun temizlenmesi hususuna bir gayret göstermeyen KAYMAKAM Dalak eleştirilerin odağında.

SUPPİTASSU GÖLÜ´ne büyük ihtimal ARAZİ TİPİ ARAÇ İLE giden KAYMAKAM DALAK kadar şanslı olmayan halkın ise göle zar zor gittikleri öğrenildi.

Köfte işi bittikten sonra, en azından halkı adına halk için bu 1 km´lik yolu kepçe ile düzelterek kamu yararına bir iş yapmaları ümit ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAVURGA GÖTÜREYDİNİZ
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
4Cli Murat
6.10.2019 02:34:03
Makam aracıyla giden sadece Kaymakam mı acaba? Kültür müdürü Teoman karaca Uçakla gitti amaaaa arkasındanda makam aracını personelle İstanbula getirtti. Personeli getirttim diyecektir ama yemezle, hesap yaparsanız maliyet 2 katına çıktı. Devleti zarara uğratmak değil de nedir bu. Sırf İstanbulda makam aracıyla rahatça dolaşmak ve hava atmak için Devlet zarara uğramış umurlarındamı. Bu konularda hassasiyetini bildiğimiz Sayın Valimizin bu konuda soruşturma açmasını bekliyoruz.
Nasıl DUA Edilmeli?
Nasıl DUA Edilmeli?
Ömer Yıldız Yazdı...
EMEKLİ OLUYOR!
EMEKLİ OLUYOR!
SİVAS´ta göreve başladığı günden bu yana şehirle ünsiyet kurmada zorluk çeken İl Müftüsü AKKUŞ´ın önümüzdeki günlerde emekli olarak SAKARYA´ya yerleşeceği öğrenildi.
BUYRUK Ailesinin Acı Günü!
BUYRUK Ailesinin Acı Günü!
SİVAS´ın yetiştirdiği çok değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un abisi İlhan BUYRUK Sonsuzluğa uğurlandı.
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Dünya baş döndürücü bir yarış halinde ekonomik gücüne güç katarken, SİVAS´ta horoz dövüşleri yaşanıyor. Köy mantığı zihniyetinden çıkamayan şehir her geçen gün köyleşmeye doğru emin adımlarla ilerliyor.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
GÖL KURTARILACAK!
GÖL KURTARILACAK!
Dünyadaki tek HİTİT GÖLÜ olan 1900 rakımdaki SUPPİTASSU´nun yolu yapıldı.
Sen UYU SİVAS!
Sen UYU SİVAS!
Tarihi KULMAÇ DAĞLARI´nın eteklerinde bulunan şifalı “KOKMUŞ SUYU” değerlendirilemiyor.Böbreklerdeki taşları düşüren ve idrar yolu hastalıklarına iyi gelen tarihi kaynak su, kaderine terk edilmiş bir durumda. Yöre Kaymakamları, belediye başkanları ve muhtarların ne düşündükleri ise tam bir muamma!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Samimiyettir Anadolu
Samimiyettir Anadolu
Gece inende sıra sıra dizili dağlar üzerine, bir başka sukut kaplar dört bir yanı. Uzun uzadıya dinmeyen köpek havlamaları, gecenin eksik olan musikisini tamamlarlar adeta. Bir yer sofrasında kurulur bereket şiirleri… Bir öteye bir beriye salınır hatıraların miski amberi…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Harikalar Diyarı SİVAS!
Harikalar Diyarı SİVAS!
Tarihi ve turizm alanları ile keşfedilmeyi bekleyen SİVAS´ta acilen kültür ve turizmin felsefesinin yapılması gerekiyor.
SİVAS SAHİPSİZ DEĞİL
SİVAS SAHİPSİZ DEĞİL
SİVAS POSTASI, Şehrin görünmeyen yüzünde yaşanan olayları ve kamuoyu gündeminin nabzını tutmaya devam ediyor.
Haykır
Haykır
Yalnızlık girdaplarının dönel sularına, çağıldayan zamanın ipinde sallanan ruhlara haykır! Sakın susma seni senden alan basitliğin hırçın cellâtlarına. Kalabalıkların geniş ovalarından, muhabbet dağının çetin yamaçlarına sığın.
İyi ki SİVAS POSTASI Var!
İyi ki SİVAS POSTASI Var!
SİVAS POSTASI kamu yararına pek çok konuyu gündeme taşımaya devam ediyor. OSB´de mevcut bulunan İTFAİYE binası ve yeri hakkındaki tartışmalara ise taraflardan bir açıklama gelmemesi ibret ile takip ediliyor.
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
SİVAS´a köy ve kasabalardan gelip de hala, oradaki yaşam tarzlarını şehre hakim kılıp “klan” mantığının sürdürülmesi, SİVAS´ı köyleştirmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar