KAVURGA DA GÖTÜREYDİNİZ?
İSTANBUL´da devam eden SİVAS GÜNLERİ renkli görüntülere sahne oluyor. Köfte, kavurga, katmer dağıtandan tutun da KANGAL Köpeğini kucaklayandan çıkın. Altınyayla Kaymakamı ve Belediye Başkanının da bu renk ahenginde yerlerini aldıkları gözlemlendi. 1 km´lik yolu yapma becerisi gösteremeyen Kaymakamlık ve Belediye´nin köfte işinden sonra işe koyulmaları bekleniyor.
Tarih: 28.9.2019 22:18:32/ 6464okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS GÜNLERİ renkli görüntülere sahne olurken, kos kocaman Kangal Köpeklerini kucaklamak için yarışan ahalinin hayretleri dikkatlerden kaçmadı. Bu günler vesilesiyle ALTINYAYLA ilçe yetkililerinin de hazır kıta orada olukları öğrenildi.

Ahaliye sıcak sıcak köfte dağıtma komikliği yine sergilenirken, bir an önce bu şölenin biterek halka hizmete dahil olmaları bekleniyor.

Hitit Göl SUPPİTASSU´nun 1 km´lik taşlı yolundan dolayı pek çok araştırmacı göle gidemezken, bu yolun temizlenmesi hususuna bir gayret göstermeyen KAYMAKAM Dalak eleştirilerin odağında.

SUPPİTASSU GÖLÜ´ne büyük ihtimal ARAZİ TİPİ ARAÇ İLE giden KAYMAKAM DALAK kadar şanslı olmayan halkın ise göle zar zor gittikleri öğrenildi.

Köfte işi bittikten sonra, en azından halkı adına halk için bu 1 km´lik yolu kepçe ile düzelterek kamu yararına bir iş yapmaları ümit ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KAVURGA GÖTÜREYDİNİZ
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
4Cli Murat
6.10.2019 02:34:03
Makam aracıyla giden sadece Kaymakam mı acaba? Kültür müdürü Teoman karaca Uçakla gitti amaaaa arkasındanda makam aracını personelle İstanbula getirtti. Personeli getirttim diyecektir ama yemezle, hesap yaparsanız maliyet 2 katına çıktı. Devleti zarara uğratmak değil de nedir bu. Sırf İstanbulda makam aracıyla rahatça dolaşmak ve hava atmak için Devlet zarara uğramış umurlarındamı. Bu konularda hassasiyetini bildiğimiz Sayın Valimizin bu konuda soruşturma açmasını bekliyoruz.
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
TUHAF!
TUHAF!
Cumhurbaşkanı´nın Sivas için üniversiteye tahsis ettiği kadroları istediği gibi istediğine kullanması, istemediğine kullanmaması nedir? Ne anlama gelmektedir?
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TÜRKİYE´de fark oluşturan eğitimciler, eğitimin felsefesinin oluşmasına büyük katkı sunmaya devam ediyorlar.
Kar Şiiri
Kar Şiiri
/senin ellerinde rüyam gelip gider/
BABA DEVE BİR PUL...
BABA DEVE BİR PUL...
TÜRK, ERMENİ, KÜRT, ÇERKEZ her bir millet SİVAS´ımızda idi ve herkes kendi kavlince yaşar idi…
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
KAYSERİ, Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ´Bacopa Monnieri Bitkisini Kullan Atık Sularını Temizle´ Projesi ile Tunus´ta TÜRKİYE´yi dünya 3.yaptılar.
Doğanın SİVAS´a Armağanı
Doğanın SİVAS´a Armağanı
SİVAS´ın “kaşıkçı elması” YILDIZ DAĞI görenleri büyülüyor. Eşsiz doğası, dingin havası ve güzelliği ile arzı endam eden YILDIZ DAĞI, kış turizmi yanı sıra yazın da gezi tutkunlarını bekliyor.
Tuhaf Çok Tuhaf!...
Tuhaf Çok Tuhaf!...
SİVAS´ta 1 Aralık PAZAR GÜNÜ komedi türü bir olay yaşandı.SERPİNCİK Yolunda uygulama yapan Jandarma,sürücüye değil de yan koltukta oturana ehliyet sorarak 2018 lira ceza kesti.
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Sanırız ki Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul da Rektörlük süresini böyle dolduracak. Nezaket ziyaretleri, ara sıra tepkilere karşı açıklama… Sanırız devasa Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´ı takip ediyorsunuz. Bizden uyarı “gölgede kalanın gölgesi olmaz.”
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
ÖYLE Mİ?
ÖYLE Mİ?
YÖK´ün yayınladığı verilere göre sondan 10. sırada gözükmektedir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kütüphanesinde öğrenci başına düşen kitap sayısı 1,487. Kitabın 1 buçuğu olmaz ancak 1 buçuk bile değil.
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
Yazdıkları şiirler, bir kitapta toplanan minik öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü SAVAŞÇI´ya kitaplarını imzalayarak hediye ettiler.
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
Sivas´ın ALTINYAYLA İlçesinin, geçmişten günümüze kültürel değerlerini yansıtan ilk kitabı okurlarla buluştu. Yöre için paha biçilmez bir eser olan “ALTINYAYLA” kitabı için emek harcayanları alkışlıyoruz.
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
Genelde “BAYRAMDA BOZUK PARA BULUNDURUN ve KIŞ LASTİĞİ” takın diye yaptığı açıklamalar haricinde yıllardır şehir için önemli riskler almayan Esnaf Odası Başkanı KÖKSAL´ın kışa yaklaştığımız şu günlerde“KIŞ LASTİĞİ” takın diye açıklama yapması bekleniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar