Kamu Vicdanı Rahatsız!
Mustafa ALTINSOY olayı gizemini koruyor. SİVAS´ta FETÖ ile mücadele eden ve FETÖ mücadelesi Bakanlıkça örnek alınan bir Milli Eğitim Müdür Yardımcısını pasif göreve alan ve ardından da cezalandırır gibi görevlendirmesini iptal ettiren ALTINSOY´u, buna rağmen kimin koruduğu merak ediliyor.
Tarih: 1.8.2018 08:30:16/ 3315okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ta bulunduğu 3 yıl süre zarfında adı pek çok yolsuzluk ve usulsüzlüğekarışan Mustafa ALTINSOY´un “MÜFETTİŞ RAPORUNA” yansıyan paraları “iç ettiği” kamuoyu önüne serilmişti. TÜYÜ BİTMEMİŞ yetimin hakkını dahi gözetmeyen bir ismin ADANA´da hala MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ olarak görev yapması kamu vicdanını yaralamaya devam ediyor.

MANİSA´da “paralı işler” nedeniyle kovuşturma geçiren ve akabinde oradan SİVAS´a gönderilen MUSTAFA ALTINSOY´un SİVAS´ta da rahat durmadığı biliniyor.

Özellikle şehirdeki “EHLİ SÜNNET CEMAATLERİ” eline dolayan ve her birine “ben size intisaplıyım” diye mavi boncuk dağıtıp, “koltuğunu koruma” çabası içinde olduğu herkes tarafından dile getiriliyor.

ŞEHRE gelir gelmez şehirdeki dengeleri titizlikle inceleyen ve bu dengeler doğrultusunda hareket eden ALTINSOY´un “DEVLETTEN HABERSİZ BİR DERNEĞE YER TAHSİSİ” diğer STK´ların tepkisini çekmiş ve onlarda aynı tahsisi talep etiklerini kamuoyu içinde homurdanarak dile getirmişlerdi.

Buna mukabil, işini doğru yapan eğitimcileri de mercek altına alan ALTINSOY´un , kendi usulsüzlüklerini örtmek için “satın aldığı”okul idarecileri vasıtasıyla “kumpas” soruşturmaları organize ettiğini SİVAS POSTASI kamuoyu gündemine getirmişti.

Hatta “İSTİKLAL MARŞI” hassasiyetleri olmayanların da ALTINSOY tarafından özel kollandığı eğitmcilerce dile getiriliyor.

MİLLİ EĞİTİM MERKEZ teşkilatında ise ALTINSOY´un usulsüz harcama taleplerine karşı koyan, dürüst vatanperver MÜDÜR YARDIMCILARININ görevlendirmelerini iptal ettirmesi ise kamuoyunda yankı uyandırmış ve tepki çekmişti.

ALTINSOY´un BAKANLIK MÜFETTİŞ RAPORLARINA yansıyan “sınavda olmadığı halde para alması” ise kamu vicdanını yaralamaya devam ediyor.

SİVAS´tan ADANA´ya gönderildiği ve seçime kadar beklendiği ifade edilirken, SEÇİM SONRASI yeni kabinede yer alan Prof.Dr. ZİYA SELÇUK´un şaibelere bulaşmış bir isimle çalışmayacağı ve yeni başlangıçlar yeni isimlerin şart olduğu görüşleri dile getiriliyor.

Aşağıda verilen iki paragraf ise BAKANLIK MÜFETTİŞLERİNİN resmi açıklamasını yansıtmaktadır;

“Mustafa Altınsoy´un il dışında bulunduğu halde 13/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 14/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 20/05/2017 tarihindeki sınavda 194,29 TL, 21/05/2017 tarihindeki sınavda 225,52 TL, olmak üzere toplam 1.342,17 TL ücret aldığı tespit edilmiştir”.

“03/01/2016 Pazar günü yapılan açık öğretim kurumları sınavlarında bölge koordinasyon kurulu başkanı olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı günlerde yapılan merkezi sınavlarla ilgili komisyon ücretlerini aldığı şeklinde sübuta ermektedir.” denilmekte….”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kamu Vicdanı Rahatsız
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
1.8.2018 17:15:44
M.Altınsoy Sivas´a dönerse şaşırmamak lazım! Zira halefi olduğu ve bakanlığa müsteşar yardımcısı olarak giden Turan Akpınar müsteşarlık makamı kapatıldığı için eski görevine dönebilir..
Paylaştıkça İnsanız!
Paylaştıkça İnsanız!
Kurban Etlerini "derin donduruculara" istifleme İLKELLİĞİNİN şehrimizde görülmeyeceği ümit ediliyor. Kurban etlerini dağıttığımız oranda bizim olacağının aklımızdan çıkmaması gerektiği vurgulanıyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince değerlendirilmeyi bekliyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRIK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
Bu Ne CÜRET?
Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Vatandaş Bundan Rahatsız!
Vatandaş Bundan Rahatsız!
SİVAS´ta, Bankaların vatandaşa verdiği hizmetten memnun olmayan insanlar, şehirde bu çağda kuyrukların olmasına tepki gösteriyorlar.
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
SİVAS POSTASI düşünce ekibinin yıllardır dile getirdiği GÖKEVİ Projesinin artık hayata geçmesi bekleniyor.
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
Halk adına ilkeli ve onurlu bir görev ifa eden SİVAS POSTASI GAZETESİ, bir biri ardına HUKUK ZAFERLERİ kazanmaya devam ediyor.
Buraya Bir El Atılmalı!
Buraya Bir El Atılmalı!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. Bu gölün çevre düzenlemesinin yapılması durumunda şehre ve turizme önemli katkılar sunacağı biliniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
REVİZYON Yapacak mı?
REVİZYON Yapacak mı?
Dönem sonunda göreve başlayan yeni Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI´nın, Eylül ayı itibariyle şehrin eğitim felsefesini modernize edecek adımlar atması bekleniyor...
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın annesi vefat etti. GÜRÜN ULU CAMİİ´nde İkindi namazı akabinde binlerce kişi tarafından dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Sivas Şairlerin Otağı
Sivas Şairlerin Otağı
Şairlerin, ozanların, söz sultanlarının otağı olan SİVAS, kültür hayatımıza katkılar sunmaya devam ediyor.80 yaşında olmasına rağmen okumadan yazmadan geri durmayan Mahmut CAMCI ikinci kitabını yayınladı.
GOKPINAR Büyülüyor!
GOKPINAR Büyülüyor!
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor...
GüRüN´den Güzel Haber
GüRüN´den Güzel Haber
Rakımı yüksek olan SİVAS, birkaç yıldır rüzgâr enerjisi yatırımları ile göz dolduruyor. Özellikle KANGAL, GÜRÜN arasında 1900 rakımlı tepelerde Rüzgâr Enerjisi Santrallerinin ardı ardına kurulması, gelecek adına ümit veriyor.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Valisi Davut GÜL´ün girişimleri makes buldu.Valiliğin önerisini kabul eden ÖSYM, SUŞEHRİ´ni sınav merkezi olarak kabul etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar