Kaldırım Günleri Devam Ediyor!
Şehrin vazgeçilmez tutkularından biri olan kaldırım günleri devam ediyor. Neredeyse7/24 devam eden kaldırım sökme ve döşeme günlerine ara vermeyen Belediyenin, geçen yıl yapılanları söktüğü ve bu yıl yapılanların da muhtemelen gelecek yaz söküleceği var sayılıyor.
Tarih: 19.11.2017 09:29:00/ 1443okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

 İŞSİZLİĞİN tavan yaptığı şehirde, genel hakkaniyet esaslarına uygun istihdamlar oluşturmak yerine, kaldırım günleri ile yolunan devam eden SİVAS BELEDİYESİ´nin kaldırım operasyonları aralıksız sürüyor.

 ŞİFAİYE MEDRESESİ arkasındaki yolda kaygan olan sarı kaldırım taşları sökülürken, yerine hangi taşların döşeneceği ise kısa zamanda görülecek. Geçen yıl bu taşlar döşenirken, Belediyeden bu işten anlayan uzmanların buna neden müdahale etmedikleri ise bir başka merak konusu.

 Şehrin neredeyse her bir bölgesinde kaldırım yenileme operasyonlar aralıksız devam ederken, bu sene döşenen kaldırım taşlarının gelecek yıl sökülüp sökülmeyeceği ise hararetle sorgulanıyor.

 Belediyelerin iş yapıyoruz mantığını halka göstermek için genelde ortaya koydukları kaldırım çalışmalarının kışa gireceğimiz şu günlerde sonlanması bekleniyor.

Karlar eriyip de, yollar açılınca geçen yıl döşenen kaldırımların incelenerek yenilerinin yeniden döşenmesi kaderini bu şehrin tekrar yaşamasından korkuluyor.

  
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kaldırım Günleri Devam Ediyor
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KRERİM TUĞCU
23.11.2017 09:57:58
İSRAF DEĞİL,RANT VAR.
Cahit şal
20.11.2017 09:00:09
Bu kadar israfa yazık sokak lambaları yolların ve kaldırımların ikide bir sökülüp yenilenmesi.Hep bizlerin devletin cebinden çıkan para.
Kemal sun
19.11.2017 10:25:18
Görmek yetisi olmayan kardeşlerimiz in kaldırımlara döşenen sarı taşlarda yürüyebilmeleri gerçekten kolay değil.Bu taşlar çok kaygan.Bu taşlar standartlara uygun mu bilmiyorum ama heran üzerinde yürürken kayıp düşebilirsiniz.
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
YALAKALIK...
YALAKALIK...
Yalaka için vatan yoktur, yurt yoktur, kurum menfaati ve dostlarının değeri yoktur. Her biri geçici birer binek ve araçtır. O, liyakatle tırnaklarıyla dişleriyle hak ederek yükselenler gibi değil, yalaya yalaya yükselmeye çalışır.
Memleketimden İnsan Manzaraları
Memleketimden İnsan Manzaraları
Yüreği tok midesi tok pala dayının kendiyle emeğiyle yürümüş gelmiş bu yaşına..
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN, güzel günler yaşıyor. İlçeye DOĞALGAZ´ın gelme sevincine ek olarak, ŞUĞUL VADİSİ de Bakan YILMAZ´ın desteği ve Vali Davut GÜL´ün takibi ile turizme kazandırıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar