İyi ki SİVAS POSTASI Var!
Doğrunun, haklının yanında olan, ne pahasına olursa olsun yanlışlara karşı SERDENGEÇTİ vari bir savaş veren SİVAS POSTASI ekibi, “SİVAS´ı Savunan Gazete” olarak binlerce insanın takdirini topluyor.
Tarih: 13.7.2017 17:58:57/ 3455okunma / 7yorum

 

SPHM (Haber Murat KALENDER) 

Geçtiğimiz gün ÜNİVERSİTE´de yaşanan SKANDAL  Hisse devri yanlışından dönüldüğü ve hisselerin noter kanalıyla Vakfa devredildiği haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Üniversiteye ait Bilim Aktif LTD.ŞTİ şirketindeki hisselerin Rektör Alim YILDIZ´ın talimatı ile, üniversite hocalarından alınarak, rektörün öteden beri tanıdığı M.SAKAR isimli şahsa 23/06/2017 tarihinde devredildiğini gazete olarak kamuoyuna duyurmuştuk.

Son dakika bilgisi olarak ulaştığımız bilgilere göre Üniversite yönetiminin, yoğun tepkilere ve çok yoğun eleştirilere dayanamayarak tekrar hisseleri M.SAKAR´dan  (13/07/2017) alarak noter huzurunda vakfa geçirdiği bilgilerine ulaşıldı.

Üniversite yönetiminin bu geri adımı kamu yararına olumlu bulunurken, özellikle birkaç gündür yönetim sert eleştirilere maruz kalmış ve bu yanlıştan dönme yolu aramaya koyulmuşlardı.

SİVAS POSTASI GAZETESİ olarak yapılan her yanlışın üzerine kamu yararı gözetilerek gidileceği ve halkın yararına olan her adım ve çalışmanın da destekleneceği gazete ekibi tarafından kamuoyuna deklare ediliyor.

 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS POSTASI
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
tesekkur posta
13.7.2017 20:07:21
tesekkurler Sivss Postasi yanliz anlamadigimiz her duzeltilecek yanlisin haber olmasimi gerekiyor yani habere konu olmayan yanlislara devammi edilecek İNŞALLAH UNIVERSITEMIZ DOĞRU YÖNETILIR
Kemal candan
14.7.2017 01:49:02
Basın bunu haber yapmasa idi ne olacaktı.Basında üniversite hakkında yazılan birbirinden önemli konular nasıl düzeltilecek.Neden bu haberleri kim yaptırıyor diye peşine düştükleri kadar hata yapmamak için enerjilerini harcasalar daha iyi olmaz mı.
SAOL posta
13.7.2017 21:30:12
Allah razı dün SIVAS POSTASI.Muhafazakar bir gastesiniz ama hata yapanı affetmiyorsunuz.Allah razı olsun
gozcü
15.7.2017 14:08:38
cümhüriyet unuvestesi vakvı sahın yıldırım talafından cok güzel yonetılıyordu sahın bey kımsenın ekmeyıyle oynamıyordu su anda emekliline 1 sene karmıs bır insanı cikis veriyorlar bumu alim beyın adaleti yiyenini esinı dostunu bir yerlere getılıp garibanin ekmeyıyle oynuyacak vaybe pes doğrusu hastana ıcındekı kantınlerde dondurma bile yok vakif mal alamıyor galiba vakfa satın almaci kenan beyye kimse mal vermiyormu
antep fistigi
15.7.2017 18:57:56
bir yilda rektorlukte antep fistigi alimi artmis diye duyduk acaba kim yiyor bu kadar antep fistigini danisman sayisi artti ondan mi yoksa istahli biri mi var fistiga devam
metin çamlıbel
14.7.2017 14:48:53
teşekkürler sivas postası yalnız sayın rektör şayet doğruysa atadığı 2 yeğenini de görevden alsın.işte o zaman yanlıştan dönülür.ilahiyatçı rektöre yakışanında bu olması gerekir.selamlar
donus hissesi
13.7.2017 18:12:21
son ilanlarda bir suru es dost akraba aliniyor akademisyenligi haketmeyen ortalama 4700 civarinda maaslarla ise baslayacak bir suru kisi helal olsun vicdaniniz rahat olsun faruk beyi yerden yere vuruyordunuz kendinuze yandas secin bu yanlışlardan donmek ciddi bir akademik tavir ister degil mi
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
SİVAS´ta FETÖ yapılanmasının en önemli ekonomik gücünü etkin bir KADIN DERNEĞİNİN yaptığı kermesler ve birebir çalışmalar ile elde ettiği bilgisine ulaşıldı. Şehirde etkin olan bayanlara da kanca atan FETÖ ablaları, onları organize ettikleri programlara dahil ederek nüfuzlarını kullandıkları belirtildi.MÜTEVELLİ ABLA diye tabir edilen bu nufuzlu isimler kamuoyunda en çok merak edilenler arasında...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
Sis Perdeleri Aralansın!
Sis Perdeleri Aralansın!
FETÖ yapılanmasının en önemli isimlerinden biri olan FETÖ İmamı Veysel TIKAÇ´ın yakalanması şehirde konuşulmaya devam ediyor. Sivas´ta TIKAÇ´ın konuşmasından korkan epey bir ismin, tedirginlik içinde olduğu haber merkezimize gelmeye devam ediyor. TIKAÇ´ın konuşması durumunda pek çok ilişkiler ağının ortaya çıkacağı ve bürokraside var olan “GİZLİ FETÖ UŞAKLARININ” deşifre olacağı vurgulanıyor.
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Yaza şenliklerle başlayan SİVASLILAR, el çırpıp havalara zıplamaya devam ediyorlar.Ringo ringo şişeler ile ellerini havaya kaldırın ahalinin, suyu da yıllardır mezarlıktan getirme uğraşını devam ettirdikleri gözlemleniyor. Tavukları bir türlü pişiremeyen nicesinin, Hacıyı çarşıya bu yaz yine alkış eşliğinde gönderip göndermeyecekleri ise merak ediliyor.
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı gördüm düşümde
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TUDEMSAŞ, işin ehli nitelikli bir yönetimi arzularken, yaklaşık 2 aydır hiç vagon üretimi yapılmadığı, işten güçten anlamayanlar insanlar tarafından devasa müessesenin batal hale getirilip adeta TEKER fabrikasına döndürüldüğü ve ortalığın tekerden geçilmediği bilgilerine ulaşıldı.Personel Daire Başkanı Mehmet ŞEREF´in ise her dönemde koruyup kollamakta üstün başarı gösterdiği koltuğunun yaklaşık 25 yılı bulduğu ve koltuğunun çürümesine rağmen, kendisinin SİVAS için elini taşın altına koymadığı belirtiliyor.
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Milli Eğitimde kronikleşen vasıfsızlıkları gündeme getiren SİVAS POSTASI GAZETESİ´ni mahkemeye vererek İFTİRALAR atan zamanın Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail UYAR´a yargı tokat gibi cevap verdi.
Topunuz Gelin!
Topunuz Gelin!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Cumhuriyet Üniversitesi yeni yönetimi, bir yılını tam doldurmuşken, ardı arkası kesilmez olumsuzluklar da kamuoyu gündemini meşgul ediyor.SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´nin gündeme taşıdığı “SKANDAL HİSSE” devrinden geri adım atılırken, şimdi de bazı bölümlerin kapatılmasına yönelik adımların atıldığı iddiaları şehirde ŞOK etkisi oluşturdu.
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
Yıl boyu sosyal medyadan, AYET ve HADİS paylaşmaktan harap ve bitap düşen SİVASLI sanal mücahitler, “Allah verdiği nimeti kulu üzerinde görmek ister” diyerek tatile akın etmeye devam ediyorlar.Açık büfelerde “ESKİ ROMA” geleneğini devam ettirip semirerek, güneşin altında suya yatan nicesinin, tatil dönüşü FACEBOOK´ta paylaşmak için hamaset ve manevi sözler hazırladıkları belirtiliyor
Eğitimde Önemli Hamle!
Eğitimde Önemli Hamle!
Milli Eğitim tarihinin en kapsayıcı müfredatı Bakan YILMAZ tarafından kamuoyuna açıklandı.2017-2018 de uygulanacak olan müfredat, sadeliği ile öne çıkıyor. Uzan soluklu toplantı ve çalışmalar akabinde hazırlanan müfredata alanında uzman eğitimcilerin de önemli katkılar sunduğu biliniyor.
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
Köy garajlarındaki bir uygulama şehrin gündeminde. Revizyon imar planında BELEDİYE TESİS ALANI olan yerde akaryakıt istasyonunun yükselmesi bir takım soruları gündeme taşımaya devam ediyor.
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Değer yargılarının sıfırlandığı, sahte ilişkilerin baş tacı edildiği, insanların bir birlerinin kanını emmek için fırsatı ganimet bildiği barbar çağda, akıllı kalanlar da gözden kaçmıyor. Kadınların ve erkeklerin çeşit çeşit maskelerle dolaştığı içi boş çağda, insan ruhuna nüfuz eden saf bakışların neden anlaşılmadığı bilinmiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:12 05:15 12:48 16:44 20:03 21:48
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar