İyi ki SİVAS POSTASI Var!
Doğrunun, haklının yanında olan, ne pahasına olursa olsun yanlışlara karşı SERDENGEÇTİ vari bir savaş veren SİVAS POSTASI ekibi, “SİVAS´ı Savunan Gazete” olarak binlerce insanın takdirini topluyor.
Tarih: 13.7.2017 17:58:57/ 3984okunma / 7yorum

 

SPHM (Haber Murat KALENDER) 

Geçtiğimiz gün ÜNİVERSİTE´de yaşanan SKANDAL  Hisse devri yanlışından dönüldüğü ve hisselerin noter kanalıyla Vakfa devredildiği haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında.

Üniversiteye ait Bilim Aktif LTD.ŞTİ şirketindeki hisselerin Rektör Alim YILDIZ´ın talimatı ile, üniversite hocalarından alınarak, rektörün öteden beri tanıdığı M.SAKAR isimli şahsa 23/06/2017 tarihinde devredildiğini gazete olarak kamuoyuna duyurmuştuk.

Son dakika bilgisi olarak ulaştığımız bilgilere göre Üniversite yönetiminin, yoğun tepkilere ve çok yoğun eleştirilere dayanamayarak tekrar hisseleri M.SAKAR´dan  (13/07/2017) alarak noter huzurunda vakfa geçirdiği bilgilerine ulaşıldı.

Üniversite yönetiminin bu geri adımı kamu yararına olumlu bulunurken, özellikle birkaç gündür yönetim sert eleştirilere maruz kalmış ve bu yanlıştan dönme yolu aramaya koyulmuşlardı.

SİVAS POSTASI GAZETESİ olarak yapılan her yanlışın üzerine kamu yararı gözetilerek gidileceği ve halkın yararına olan her adım ve çalışmanın da destekleneceği gazete ekibi tarafından kamuoyuna deklare ediliyor.

 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS POSTASI
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
tesekkur posta
13.7.2017 20:07:21
tesekkurler Sivss Postasi yanliz anlamadigimiz her duzeltilecek yanlisin haber olmasimi gerekiyor yani habere konu olmayan yanlislara devammi edilecek İNŞALLAH UNIVERSITEMIZ DOĞRU YÖNETILIR
Kemal candan
14.7.2017 01:49:02
Basın bunu haber yapmasa idi ne olacaktı.Basında üniversite hakkında yazılan birbirinden önemli konular nasıl düzeltilecek.Neden bu haberleri kim yaptırıyor diye peşine düştükleri kadar hata yapmamak için enerjilerini harcasalar daha iyi olmaz mı.
SAOL posta
13.7.2017 21:30:12
Allah razı dün SIVAS POSTASI.Muhafazakar bir gastesiniz ama hata yapanı affetmiyorsunuz.Allah razı olsun
gozcü
15.7.2017 14:08:38
cümhüriyet unuvestesi vakvı sahın yıldırım talafından cok güzel yonetılıyordu sahın bey kımsenın ekmeyıyle oynamıyordu su anda emekliline 1 sene karmıs bır insanı cikis veriyorlar bumu alim beyın adaleti yiyenini esinı dostunu bir yerlere getılıp garibanin ekmeyıyle oynuyacak vaybe pes doğrusu hastana ıcındekı kantınlerde dondurma bile yok vakif mal alamıyor galiba vakfa satın almaci kenan beyye kimse mal vermiyormu
antep fistigi
15.7.2017 18:57:56
bir yilda rektorlukte antep fistigi alimi artmis diye duyduk acaba kim yiyor bu kadar antep fistigini danisman sayisi artti ondan mi yoksa istahli biri mi var fistiga devam
metin çamlıbel
14.7.2017 14:48:53
teşekkürler sivas postası yalnız sayın rektör şayet doğruysa atadığı 2 yeğenini de görevden alsın.işte o zaman yanlıştan dönülür.ilahiyatçı rektöre yakışanında bu olması gerekir.selamlar
donus hissesi
13.7.2017 18:12:21
son ilanlarda bir suru es dost akraba aliniyor akademisyenligi haketmeyen ortalama 4700 civarinda maaslarla ise baslayacak bir suru kisi helal olsun vicdaniniz rahat olsun faruk beyi yerden yere vuruyordunuz kendinuze yandas secin bu yanlışlardan donmek ciddi bir akademik tavir ister degil mi
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri...
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Sultan Abdülhamit Hanın 1900 yılında temellerini attığı İstanbul-Hicaz Demiryolunun, HIZLI TREN hattı ile yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. İSTANBUL-MEKKE arası hızlı tren sisteminin kurulması durumunda İSTANBUL´dan yola çıkan bir tren 24 saat sonra kutsal topraklarda olabilecek.Eğer bu proje hayata geçerse TÜRKİYE dünya ölçeğinde bir kızıl elmaya ulaşmış olacak.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, yeni Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içerde çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Değişim Kapıda!
Değişim Kapıda!
SİVAS Oda ve Borsalarda yenilenmeyi konuşurken,seçim sonuçlarını tahmin eden Osman YILDIRIM ve Abdülkadir HASTAOĞLU´nun, HİSARCIKLIOĞLU´nu seçime ramak kala getirip, sanki SİVASLILAR, Yıldırım ve Hastaoğlu´nu tanımıyormuş gibi onları methetmesi anlaşılamadı.
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Türkiye FETÖ belası ile uğraşırken, FETÖ´nün etkin olduğu illerin başında gelen SİVAS´ta ise, bu yapının kadın hiyerarşisi merak ediliyor. Şehirdeki doktorların, öğretim üyelerinin, mühendislerin, varlıklı insanların eşlerini bu yapı ile tanıştırıp, onların bu yapıya maddi destek vermelerini sağlayan nüfuzlu “MÜTEVELLİ ABLA” nın kim olduğu sorgulanıyor.
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bütün ülkede insanları “himmet” tiyatrosu ile soyup soğana çeviren FETÖ´nün, SİVAS´taki maddi gücünün ne olduğu kestirilemiyor. Üst düzey FETÖ mensuplarının yurt dışına firar ettikleri bilinirken, şehirdeki “HİMMET” birikintileri ise sırra kadem bastı. Şehir kamuoyu ise 15 Temmuz ihaneti akabinde tahminen FETÖ paralarının sonbahar gibi sırra kadem bastığını iddia ediyor.
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK´ta nüfus yapısı 2000´li yıllarda itibaren bilinçli olarak değiştirilerek, KERKÜK´ün gerçek sahipleri Türkmenler oradan göçe zorlandılar. Kerkük Nüfus Müdürlüğü kayıtlarının Barzani ve Talabani yanlılarınca organize olarak yağmalanması akabinde, nüfus ve tapu bilgileri yok edildi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
HACILAR Dönüyor
HACILAR Dönüyor
KUTSAL TOPRAKLARDA Hac görevini yerine getiren HACILAR dönmeye başladılar.Yılda bir gerçekleşen büyük “istişare”nin hakkıyla yapılması ümit ediliyor. Özellikle TÜRK HACILARIN Mekke ve Medine´deki “incik boncuk satanlara” yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
DÜNYADAKİ en iyi üniversiteler arasında CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ yok. Sıralamaya giren üniversiteler, akademik başarı ve kalite ile adlarından söz ettirirken, Cumhuriyet Üniversitesinde yaprak kımıldamıyor. Herkes tepeye yerleşmenin mücadelesini verirken, Cumhuriyet Üniversitesi´nin “domuzların kampüse girmemesi için duvar ördürdüğü, çeşme ve kapı modelleri çizdirdiği hatta ve hatta hızını alamayarak, özel locada maç izlediği gözlemleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ artık ders kitaplarında. Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden Nuri Demirağ, ekonomide girişimcilik konusunda geniş çerçevede anlatıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar