İstifaları Bekleniyor!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın metal yorgunluğuna uğrayan teşkilatlarla 2019 seçimlerine girmemiz imkansız söylemi bir tek SİVAS´ta makes bulmadı. Sivas Ak Parti teşkilat yöneticilerinin sanki bu söz kendilerine söylenmemiş gibi durmaları komik bulunuyor.
Tarih: 10.8.2017 11:59:32/ 1288okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER   

SİVAS Ak Parti İl ve Merkez ilçe başta olmak üzere tepeden tırnağa dökülüyor. Metal yorgunluğunun doruğunu yaşayan teşkilatlarda değişimin elzem olduğu halk tarafından da dile getirilirken, bunu teşkilat yöneticilerinin görmemesi şaşkınlıkla izleniyor. Ak PARTİ teşkilatlarını ise halkın yavaş yavaş terk ettiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında. İhale ve iş takibi haricinde sıradan insanların teşkilatlara uğramadığı uğrasalar dahi “özel oluşturulmuş ekip ve kast sistemini” aşamadıklarını dile getiren köklü Ak Partililer, CUMHURBAŞKANI Erdoğan olmasa Ak Partiye oy vermeyeceklerini dile getiriyorlar.

Referandumda verilen oyların Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK nedeniyle verdiklerini dile getiren Ak Partililer, gerek BELEDİYE gerekse Ak Parti İl ve Merkez İlçenin halkta bir karşılığının olmadığını vurguluyorlar.

En son Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Rize Ve TRABZON da teşkilatların yenilenmesi gerektiğini hatta üstü kapalı “istifa” etmeleri gerektiğini ima etmesine rağmen SİVAS´ta bu yönde bir kıpırdanmamanın görülmemesi değişik senaryoları akıllara getirmeye devam ediyor.

SİVAS´ta derli toplu bir teşkilat çalışması veya teşkilatların halk tabanında karşılıklarının olmamasına rağmen büyük bir pişkinlik ile görevlerine devam etmeye çalışan yöneticilerin bir nevi partinin kurucusuna karşı çıktıkları anlamı taşıdığı ve bunun da kabul edilemeyeceği parti kurmaylarınca dile getiriliyor.

Sivas teşkilatlarının oluşumunu Ziya ŞAHİN hariç Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin gerçekleştirdiği ve gerek bu iki isme gerekse teşkilatlara yönelik eleştirinin ise had safhaya ulaştığı vurgulanıyor.

Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK´un, CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın düşüncelerini yansıtan bir yapılanması kurabilecek yegane iki kişi oldukları ve bunun da en kısa zamanda gerçekleşmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstifaları Bekleniyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PARTİLİ GEMMEREKLİ
11.8.2017 15:25:21
GEMEREKİLÇEBAŞKANIDAYAZINVEARAŞTIRINBUKADARACIZİLÇEBAŞKANIGÖMEMİŞTİRGEMEREKYAZIKTOPLUMDASEVİLMİYOR ACILEN ZİYAŞAHİNİNİLGİLENMESİPARTİÇOKZARARGÖRÜYOR
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
İlkokul 1.Sınıfların okumaya geçtiği bilinirken, okumaya geçen öğrencilerin zihinlerini törpüleyip onları anti sosyal yapan uygulamalara bazı eğitmenlerce geçildiği gözlemleniyor.1.sınıflarda pek çok okulda şimdiden soru çözme yaptırılması hatta ve hatta eğitimde olmayan dakika tutarak hızlı okuma yaptırıldığı haberleri uzman eğitimcilerce sert bir şekilde eleştiriliyor.
Güneye Doğru
Güneye Doğru
Eti pufu bilirsiniz.Adı böyle nasıl ifade etsem ki başka türlü... Birkaç tane alıp yolda yürürken yemeye başladım. Aynı koku, aynı tat. Damağımdaki lezzet o günlerin esintisi gibi. Uzaktan göz kırparken çocukluğumabir iki zıplasam mı diyorum, gülümsüyorum. “İçimizdeki büyümeyen çocuk” dedikleri bu olsa gerek…
Her Şey SİVAS İçin!
Her Şey SİVAS İçin!
Ama bunların yorumlanmasını hantal bir zihniyet açmazı berelemektedir. Bir araya gelme ve birlikte hareket etme ruhundan yoksun bir şehre daha ne kadar tahammül edeceğiz? Daha ne kadar bu şehrin yorumlanmasını geciktireceğiz?
Kaleme ve Kitaba Yemin Et!
Kaleme ve Kitaba Yemin Et!
Kargaların hükümran olduğu şu makus zamanda, sözün şen bülbülleri şakısın gülistanımızda. Kalemimiz yalınkılıç çıksın söz meydanına. Yüreğimizin engin yaylalarından mütebessim kelimeler devşirelim dil sarayına
Ömer DURAKOĞLU Yazısı
Ömer DURAKOĞLU Yazısı
Ayrıntılar pazartesi SİVAS POSTASI´nda
Şehir ve Futbol
Şehir ve Futbol
Çifte Minareler, Buruciye, Gök Medrese, Ulu Camii gibi kültür anıtları, içinde her biri başka başka öyküleri barındıran konaklarla Sivas´ın geçmişine seyahat etsinler.
Bilişim Akademisi Kurulmalı
Bilişim Akademisi Kurulmalı
İlk kazması vurulan “Şehir Parkı” içine Bilişim Akademisinin kurulmasın çok yararlı olacağı öngörülüyor. Dünyada yazılımda en önde olan HİNDİSTAN´dan bile “yazılım uzmanı” getirmenin mümkün olduğu bilinirken, bu yazılım üssünün pekala Sivas´ta kurulabileceği belirtiliyor. İlginç bir özellik olan “hacker ve bilgisayar oyunlarında” bayağı iyi olan SİVASLI genç kuşağın bu dahiyane projede değerlendirilebileceği belirtiliyor.
SİVAS Yanında!
SİVAS Yanında!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanlığına aday olan Nurullah ALBAYRAK şehir şehir üyeler ile kucaklaşarak çalışmalarına devam ediyor.Milli Birlik ve Beraberlik ruhu ile memleket sevdasından zerrece taviz vermeyen ALBAYRAK, şehrin de önde gelen kanaat insanlarından biri olarak seviliyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Bundan 10 yıl önce KALE´nin etrafının açılması için SELÇUK ORTAOKULU´nun yıkılması gerek diye SİVAS POSTASI sıklıkla gündeme getirdiğinde, “tu ka ka” edilmişti. Aradan 10 yıl geçti ve SİVAS POSTASI ufkuna yeni gelindi.
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın Anıları Dikkat Çekiyor
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın Anıları Dikkat Çekiyor
Sivas´tan 1970 yılında ayrılan Sivas sevdalısı hemşehrimiz KİRKOR DEĞİRMENCİYAN, yerel ve ulusal basının dikkatini çekmeye devam ediyor. Hatıralarını SİVAS POSTASI GAZETESİ´nde kaleme alan DEĞİRMENCİYAN´ı Yeni ŞAFAK GAZETESİ, Gerçek Hayat Dergisi sayfalarına taşımıştı. Bugünde Memleket Gazetesi´inde deneyimli gazeteci Yüksel MENEKŞE Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ı gazete sayfalarına taşıdı.
Şahmaran Nakışlı Gümüş Kemer
Şahmaran Nakışlı Gümüş Kemer
GÜMÜŞ KEMERİN halkalarının bir birine geçtiği yerlerin iki başında “ŞAHMARAN” nakışları vardı. Anama hep ŞAHMARANI sorardık kardeşlerimle. Anam bize onun yılanların şahı olduğunu anlatırdı.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Şehir Defteri
Şehir Defteri
Ruhu olan şehirler imar etmeli. Taşa, toprağa, suya bir anlam verip onu kendi ruhuyla bütünleyen insanoğlu, varlığını daha kavi kılmaz mı? Ruhları yağmalanan şehirlerde yaşayan insanlara acımak lazım belki de. Sadece betonlarla örülü sıcak yuvalar edinmeyi seküler sığlık hayatımıza hakim kılarken, ruhlarımızın berhava edildiğini ne yazık ki göremiyoruz.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
SİVAS´ta yeni kurulan Ahmet Turan Gazi Mahallesinde yapımı devam eden cami inşaatı MART başı gibi başlayacak. Bugün ise, 5 bin lira ile sezonun ilk bağışı bir hayırsever tarafından yapıldı.
Daha Nice Başarılar!
Daha Nice Başarılar!
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şinasi Manduz, PROFESÖR oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar