İstifaları Bekleniyor!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın metal yorgunluğuna uğrayan teşkilatlarla 2019 seçimlerine girmemiz imkansız söylemi bir tek SİVAS´ta makes bulmadı. Sivas Ak Parti teşkilat yöneticilerinin sanki bu söz kendilerine söylenmemiş gibi durmaları komik bulunuyor.
Tarih: 10.8.2017 11:59:32/ 1412okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER   

SİVAS Ak Parti İl ve Merkez ilçe başta olmak üzere tepeden tırnağa dökülüyor. Metal yorgunluğunun doruğunu yaşayan teşkilatlarda değişimin elzem olduğu halk tarafından da dile getirilirken, bunu teşkilat yöneticilerinin görmemesi şaşkınlıkla izleniyor. Ak PARTİ teşkilatlarını ise halkın yavaş yavaş terk ettiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında. İhale ve iş takibi haricinde sıradan insanların teşkilatlara uğramadığı uğrasalar dahi “özel oluşturulmuş ekip ve kast sistemini” aşamadıklarını dile getiren köklü Ak Partililer, CUMHURBAŞKANI Erdoğan olmasa Ak Partiye oy vermeyeceklerini dile getiriyorlar.

Referandumda verilen oyların Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK nedeniyle verdiklerini dile getiren Ak Partililer, gerek BELEDİYE gerekse Ak Parti İl ve Merkez İlçenin halkta bir karşılığının olmadığını vurguluyorlar.

En son Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Rize Ve TRABZON da teşkilatların yenilenmesi gerektiğini hatta üstü kapalı “istifa” etmeleri gerektiğini ima etmesine rağmen SİVAS´ta bu yönde bir kıpırdanmamanın görülmemesi değişik senaryoları akıllara getirmeye devam ediyor.

SİVAS´ta derli toplu bir teşkilat çalışması veya teşkilatların halk tabanında karşılıklarının olmamasına rağmen büyük bir pişkinlik ile görevlerine devam etmeye çalışan yöneticilerin bir nevi partinin kurucusuna karşı çıktıkları anlamı taşıdığı ve bunun da kabul edilemeyeceği parti kurmaylarınca dile getiriliyor.

Sivas teşkilatlarının oluşumunu Ziya ŞAHİN hariç Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin gerçekleştirdiği ve gerek bu iki isme gerekse teşkilatlara yönelik eleştirinin ise had safhaya ulaştığı vurgulanıyor.

Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK´un, CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın düşüncelerini yansıtan bir yapılanması kurabilecek yegane iki kişi oldukları ve bunun da en kısa zamanda gerçekleşmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstifaları Bekleniyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PARTİLİ GEMMEREKLİ
11.8.2017 15:25:21
GEMEREKİLÇEBAŞKANIDAYAZINVEARAŞTIRINBUKADARACIZİLÇEBAŞKANIGÖMEMİŞTİRGEMEREKYAZIKTOPLUMDASEVİLMİYOR ACILEN ZİYAŞAHİNİNİLGİLENMESİPARTİÇOKZARARGÖRÜYOR
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
su akar yatağını bulur
su akar yatağını bulur
Mısrasını yitirmiş şiirlerden, yarım kalmış öykülerden, kahramanı yitik romanlardan, gökteki yıldızların allı pullu salınışlarından, zarif tebessümlerden,tebessüm ardındaki derin hüzünlerden…
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayide MİLLİ ATILIM projesi kapsamında 11 ilde yapılacak olan SANAYİ SİTELERİ dönüşümünde SİVAS´ta yer alıyor.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği, tarihi ALİ BABA CAMİNİN haziresinin bakımsızlığı hala devam ediyor. Ne VAKIFLAR, ne MÜFTÜLÜK, ne de BELEDİYE oraya el atmamak için direniyor.
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Kanuni Sultan Süleyman Han´ın ŞAİR Şehzadesi ve oğulları asırlardır SİVAS´ın misafiri. Babasına baş kaldıran cengaver Şehzade Beyezıd Han´ı her gün SİVASLILAR ziyaret ediyor. Bakan YILMAZ´ın, güzel bir düşünce ile İstanbul Olgunlaştırma Enstitüsüne yaptırdığı türbe örtüleri ise dualarla değiştirildi.
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
Milli ve yerli sanayinin ete kemiğe bürünmüş hali olan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile takdir ediliyor. İkinci Fabrikayı da hayata geçiren ESTAŞ, burada da istihdama önemli katkılar sunuyor.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
geçmiş zaman olur ki!...
geçmiş zaman olur ki!...
Sevgi iyilikti, sevgi emekti…
Doğal Besin Kaynağı
Doğal Besin Kaynağı
Havaların yağışlı gitmesi mantarları coşturdu. Sivas´ın dört bir bucağında mantar bolluğu yaşanıyor.
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Halk kültürünün “EVLİYA ÇELEBESİ” olarak tabir edilen TALİBİ COŞKUN eserleri ile yaşıyor. TRT repertuarında yer alan türküleri yanı sıra ilginç hayatı ile de dikkat çeken AŞIK TALİBİ COŞKUN´un hatırasını yaşatan ALTINYAYLA BELEDİYESİ “Aşık Talibi Coşkun Sanat Evi” açarak, güzel bir hizmet ortaya koydu.
bayramın dokunaklı hüznü...
bayramın dokunaklı hüznü...
Dokunaklı, yarı mahzun, yarı sevinçli bayram günleri...
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye´ye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflar kira miktarını ödeyemiyorlar. Borç harç bularak kira ödeme çabasında olan esnaf, ekonomik durgunluk nedeniyle de iş yapamıyorlar. Başbakan YILDIRIM´ın esnafın işlerini kolaylaştıran önlemler alırken, Başkan AYDIN´ın da buna benzer kolaylaştırmalara giderek, dükkan kiraları aşağıya çekmesini bekliyorlar.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
Güzel mimarisi ve haziresinde birçok ilim sahibi insanları barındıran 1792 yılında yapılmış olan ALİBABA camiini caminin arka kısmındaki haziresine bakımsız tan girilememektedir. Sivas postası olarak sorumlularını göreve davet ediyoruz.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar