İstifaları Bekleniyor!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın metal yorgunluğuna uğrayan teşkilatlarla 2019 seçimlerine girmemiz imkansız söylemi bir tek SİVAS´ta makes bulmadı. Sivas Ak Parti teşkilat yöneticilerinin sanki bu söz kendilerine söylenmemiş gibi durmaları komik bulunuyor.
Tarih: 10.8.2017 11:59:32/ 1096okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER   

SİVAS Ak Parti İl ve Merkez ilçe başta olmak üzere tepeden tırnağa dökülüyor. Metal yorgunluğunun doruğunu yaşayan teşkilatlarda değişimin elzem olduğu halk tarafından da dile getirilirken, bunu teşkilat yöneticilerinin görmemesi şaşkınlıkla izleniyor. Ak PARTİ teşkilatlarını ise halkın yavaş yavaş terk ettiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında. İhale ve iş takibi haricinde sıradan insanların teşkilatlara uğramadığı uğrasalar dahi “özel oluşturulmuş ekip ve kast sistemini” aşamadıklarını dile getiren köklü Ak Partililer, CUMHURBAŞKANI Erdoğan olmasa Ak Partiye oy vermeyeceklerini dile getiriyorlar.

Referandumda verilen oyların Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK nedeniyle verdiklerini dile getiren Ak Partililer, gerek BELEDİYE gerekse Ak Parti İl ve Merkez İlçenin halkta bir karşılığının olmadığını vurguluyorlar.

En son Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Rize Ve TRABZON da teşkilatların yenilenmesi gerektiğini hatta üstü kapalı “istifa” etmeleri gerektiğini ima etmesine rağmen SİVAS´ta bu yönde bir kıpırdanmamanın görülmemesi değişik senaryoları akıllara getirmeye devam ediyor.

SİVAS´ta derli toplu bir teşkilat çalışması veya teşkilatların halk tabanında karşılıklarının olmamasına rağmen büyük bir pişkinlik ile görevlerine devam etmeye çalışan yöneticilerin bir nevi partinin kurucusuna karşı çıktıkları anlamı taşıdığı ve bunun da kabul edilemeyeceği parti kurmaylarınca dile getiriliyor.

Sivas teşkilatlarının oluşumunu Ziya ŞAHİN hariç Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin gerçekleştirdiği ve gerek bu iki isme gerekse teşkilatlara yönelik eleştirinin ise had safhaya ulaştığı vurgulanıyor.

Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK´un, CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın düşüncelerini yansıtan bir yapılanması kurabilecek yegane iki kişi oldukları ve bunun da en kısa zamanda gerçekleşmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstifaları Bekleniyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PARTİLİ GEMMEREKLİ
11.8.2017 15:25:21
GEMEREKİLÇEBAŞKANIDAYAZINVEARAŞTIRINBUKADARACIZİLÇEBAŞKANIGÖMEMİŞTİRGEMEREKYAZIKTOPLUMDASEVİLMİYOR ACILEN ZİYAŞAHİNİNİLGİLENMESİPARTİÇOKZARARGÖRÜYOR
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
Toplumda son günlerde tavan yapan bu hastalık karşısında TIP adamlarının çaresiz kaldığı öğrenildi. Bu hastalığa tutulanların “klinik vaka” olduğu ve tedavilerinin de mümkün olmadığı belirtiliyor.
CÜSAM Kamuoyunu Aydınlatmalı!
CÜSAM Kamuoyunu Aydınlatmalı!
Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde kurulan Sivas Araştırmaları Merkezi (CÜSAM), şehrin kültürel varlıklarını ortaya çıkarmak için kurulmasına rağmen, şuana kadar işlerlikli bir çalışma çıkaramadığı gerekçesi ile eleştirilerin odağında. Şehir kültürünün önemli varlıklarından olan kelime dağarcı ve o kelimelerin ifade ettiği anlamlar konusunda da bir çalışma yaparak kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Kirlenen dünyaya, çıkar ilişkilerine,masumiyeti berhava eden onca şeye rağmen, yaşamın en tenha ötesinde, yüreğiyle yaşayanlarda var. Sahi, yüreğiyle yaşayanlar da olmasa çekilir mi dünya? İyi ki yüreğinin sesini yağmurla bütünleyenler var!
Güzergaha Neden Susuyorlar!
Güzergaha Neden Susuyorlar!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı!
Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
SİVAS Bulguru Kaynattı
SİVAS Bulguru Kaynattı
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Temmuz sonu gibi ekinlerin biçilmesi akabinde bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVASLILAR, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sivas Değişimi Konuşuyor!
Sivas Değişimi Konuşuyor!
ODA ve Borsalarda seçim heyecanı yaşanıyor. Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir HASTAOĞLU´nun seçimi kaybetmemek için Süleyman Demirel vari ataklara girerek, bol keseden kırtasiye çekleri dağıttığı bilgilerine ulaşıldı.
KAYA, Seçime Asılıyor!
KAYA, Seçime Asılıyor!
STSO seçime hazırlanırken, kıran kırana bir mücadelenin yaşandığı gözlemleniyor. Bireysel çalışma aşamasını geçen Murat KAYA´nın guruplarda da belli bir performans içine girdiği bilgilerine ulaşıldı.
Yeşil Alana Ne Oldu?
Yeşil Alana Ne Oldu?
GÜLTEPE´de AVM´nin orada yıllar önce 18 uygulaması ile park alanına çevrilerek vatandaşın soluk alabileceği bir alan planlanırken, son demde AVM´nin burayı alarak “otoparka” dönüştürmesi dikkat çekti.ÖZBELSAN araçlarının asfalt dökmesi ise vatandaşları şaşırttı.
Soy Bir Duruş!
Soy Bir Duruş!
Ülkesini işgal eden emperyalist İTALYA´ya karşı 22 yıl aslanlar gibi mücadele eden Ömer Muhtar, ülkesinin bağımsızlığı için bir adım bile geri adım atmadı. Savaşırken işgalcilere esir düşen Ömer Muhtar 16 Eylül 1931 yılında idam edildi.
Burası Turizme Kazandırılmalı
Burası Turizme Kazandırılmalı
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.
CÜSAM Bunu Çalışmalı!
CÜSAM Bunu Çalışmalı!
Sivas´ın kültürel varlıklarını araştırıp gün yüzüne çıkarmak için kurulan CÜSAM´ın (Sivas Araştırmaları Merkezi) yeni eğitim öğretim yılında “CAMIZ YOĞURDU” üzerine bir çalışma yaparak sonuçlarını kamuoyuna duyurması bekleniyor.
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Hastalık Yaygınlaşıyor
Hastalık Yaygınlaşıyor
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, hak etmedikleri yerlere gelebilmek için atmadık takla bırakmayan vasıfsız zavallı pek çok insanın, sahip oldukları bu ruh hallerine doktorların bile çare bulamadıkları gözlemleniyor.
Tiyatro Aşkı Ders Kitaplarında
Tiyatro Aşkı Ders Kitaplarında
TÜRKİYE yeni eğitim öğretim yılına yeni müfredat ile başlayacak. Bir birinden güzel örnekler ve yeniliklerle uzman bir ekip tarafından hazırlanan müfredat da, köyde kurduğu tiyatro topluluğu ile ödül alan ÜMMİYE KOÇAK´a da yer verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar