İstifaları Bekleniyor!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın metal yorgunluğuna uğrayan teşkilatlarla 2019 seçimlerine girmemiz imkansız söylemi bir tek SİVAS´ta makes bulmadı. Sivas Ak Parti teşkilat yöneticilerinin sanki bu söz kendilerine söylenmemiş gibi durmaları komik bulunuyor.
Tarih: 10.8.2017 11:59:32/ 1173okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER   

SİVAS Ak Parti İl ve Merkez ilçe başta olmak üzere tepeden tırnağa dökülüyor. Metal yorgunluğunun doruğunu yaşayan teşkilatlarda değişimin elzem olduğu halk tarafından da dile getirilirken, bunu teşkilat yöneticilerinin görmemesi şaşkınlıkla izleniyor. Ak PARTİ teşkilatlarını ise halkın yavaş yavaş terk ettiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında. İhale ve iş takibi haricinde sıradan insanların teşkilatlara uğramadığı uğrasalar dahi “özel oluşturulmuş ekip ve kast sistemini” aşamadıklarını dile getiren köklü Ak Partililer, CUMHURBAŞKANI Erdoğan olmasa Ak Partiye oy vermeyeceklerini dile getiriyorlar.

Referandumda verilen oyların Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK nedeniyle verdiklerini dile getiren Ak Partililer, gerek BELEDİYE gerekse Ak Parti İl ve Merkez İlçenin halkta bir karşılığının olmadığını vurguluyorlar.

En son Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Rize Ve TRABZON da teşkilatların yenilenmesi gerektiğini hatta üstü kapalı “istifa” etmeleri gerektiğini ima etmesine rağmen SİVAS´ta bu yönde bir kıpırdanmamanın görülmemesi değişik senaryoları akıllara getirmeye devam ediyor.

SİVAS´ta derli toplu bir teşkilat çalışması veya teşkilatların halk tabanında karşılıklarının olmamasına rağmen büyük bir pişkinlik ile görevlerine devam etmeye çalışan yöneticilerin bir nevi partinin kurucusuna karşı çıktıkları anlamı taşıdığı ve bunun da kabul edilemeyeceği parti kurmaylarınca dile getiriliyor.

Sivas teşkilatlarının oluşumunu Ziya ŞAHİN hariç Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin gerçekleştirdiği ve gerek bu iki isme gerekse teşkilatlara yönelik eleştirinin ise had safhaya ulaştığı vurgulanıyor.

Bakan YILMAZ ve Habip SOLUK´un, CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın düşüncelerini yansıtan bir yapılanması kurabilecek yegane iki kişi oldukları ve bunun da en kısa zamanda gerçekleşmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstifaları Bekleniyor
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
PARTİLİ GEMMEREKLİ
11.8.2017 15:25:21
GEMEREKİLÇEBAŞKANIDAYAZINVEARAŞTIRINBUKADARACIZİLÇEBAŞKANIGÖMEMİŞTİRGEMEREKYAZIKTOPLUMDASEVİLMİYOR ACILEN ZİYAŞAHİNİNİLGİLENMESİPARTİÇOKZARARGÖRÜYOR
Yerli OTO İçin SİVAS İdeal
Yerli OTO İçin SİVAS İdeal
TÜRKİY, yerli oto üretme girişimine adım atarken, bu stratejik hamlenin hayata geçeceği en uygun ilin SİVAS olacağı konunun uzmanlarınca dile getiriliyor. Sivas DEMİR ÇELİK ile bağlantılı bir yerli oto fikrinin, demiryolları ve hızlı tren ağının kesişme noktası olan SİVAS´ta hayata geçmesinin ın en ideal düşünce olduğu belirtiliyor.
Tansiyon Aleti Bozuk Yalanı
Tansiyon Aleti Bozuk Yalanı
SİVAS´ta bazı eczanelerin en küçük sağlık desteği olan, hastaların tansiyonlarını ölçmemeleri tepki çekiyor.Genelde “tansiyon aleti bozuk veya yok” denilerek hastaların geri çevrilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten duyarlı vatandaşlar, “TANSİYON ÖLÇMEYEN EZCANELERDEN İLAÇ ALINMAMASI” tepkisinin gösterilmesi gerektiği görüşlerini dile getiriyorlar.
Kaldırım Günleri Devam Ediyor!
Kaldırım Günleri Devam Ediyor!
Şehrin vazgeçilmez tutkularından biri olan kaldırım günleri devam ediyor. Neredeyse7/24 devam eden kaldırım sökme ve döşeme günlerine ara vermeyen Belediyenin, geçen yıl yapılanları söktüğü ve bu yıl yapılanların da muhtemelen gelecek yaz söküleceği var sayılıyor.
Lal Gibi Sessiz
Lal Gibi Sessiz
içimiz damar damar parçalansa da
Yenilgi Yenilgi Büyüyen Bir Zafer Vardır
Yenilgi Yenilgi Büyüyen Bir Zafer Vardır
Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine
Türkçe Topluluğundan Güzel Etkinlik
Türkçe Topluluğundan Güzel Etkinlik
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli aydınlardan biri olan Hüseyin KAYA,Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Taşrada Edebiyat Dergiciliği” konulu konferansa katıldı.
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
SİVAS´ta son yıllarda yaygınlaşmaya yüz tutan kahvaltı geleneği sosyal çürümeyi tetikliyor. Sabahları şehrin bir başından bir diğer başına beş on çeşitli kahvaltı için giden azımsanmayacak seküler yığınların, gösteriş ve mide eksenli sığ yaşam uğraşları eleştiri alıyor.
"Ömür Dediğin" Yüreğe Dokunuyor
"Ömür Dediğin" Yüreğe Dokunuyor
TRT ekranlarında milyonları ekrana bağlayan “ÖMÜR DEDİĞİN” bu hafta yine SİVAS´tan bir çınarı konuk etti. Zeliha İlhan DOYMUŞ´un hazırlayıp sunduğu program alanında bir ilk olarak yoluna devam ediyor.
Bilişim Akademisi Kurulmalı
Bilişim Akademisi Kurulmalı
İlk kazması vurulan “Şehir Parkı” içine Bilişim Akademisinin kurulmasın çok yararlı olacağı öngörülüyor. Dünyada yazılımda en önde olan HİNDİSTAN´dan bile “yazılım uzmanı” getirmenin mümkün olduğu bilinirken, bu yazılım üssünün pekala Sivas´ta kurulabileceği belirtiliyor. İlginç bir özellik olan “hacker ve bilgisayar oyunlarında” bayağı iyi olan SİVASLI genç kuşağın bu dahiyane projede değerlendirilebileceği belirtiliyor.
Gençliğimizin Kahramanları
Gençliğimizin Kahramanları
Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim TENEKECİ´den hoş bir yazı...
Hal Esnafı Dertli!
Hal Esnafı Dertli!
Halkın uğrak yeri olan hal adeta dökülüyor. Şehrin yarım yüzyıllık hafızasının, insan ölçeği ve dokusu bozulmadan elden geçirilmesi bekleniyor. Belediyenin burası ile ilgili bir çalışma yaparken mutlaka ama mutlaka, buradaki esnafın görüşlerini alarak yapmasının doğru olacağı belirtiliyor.
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
Türk Edebiyatı´nın en önemli isimlerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya edebiyatındaki özgün yerini pekiştirmeye devam ediyor.BALEL´in “İstanbul Mektupları/Avrupa Yakası” Fransa´da yayımlandı.
Direnişe Devam, Türkmenlere Selam
Direnişe Devam, Türkmenlere Selam
Suriye’de yaşayan Türkmenler, her türlü imkânsızlıklara rağmen, o toplumun en aydın kesimini oluşturuyorlar. Eğitim öğretime çok önem veren Türkmenler, topraklarını korumak içinde silah başından bir an ayrı kalmıyorlar.
Zara´daki BOSNA HERSEK
Zara´daki BOSNA HERSEK
Sivas´ın ZARA İlçesi KAYADİBİ KÖYÜ´ne 1923 yılında BOSNA HERSEK´ten gelerek yerleşen Boşnaklar, kendilerine özgün kültürlerini yaşatmaya devam ediyorlar.
Konaklar İçin Yeni Düşünce
Konaklar İçin Yeni Düşünce
SİVAS´ta konakların kullanımı adeta mülkiyet esasını anımsatıyor. Konağın işletmesini alanlar kimseleri konaklara yaklaştırmazlarken, buralarını da kamu yararına değil de adeta babalarının evi gibi kullanmaları tepki çekiyor. Oysa bu tür mekânlardan herkesin eşit oranda faydalandırılması durumunda şehrin kültür hareketliliğine de önemli katkı sağlayacağı vurgulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:29 07:10 12:27 15:05 17:25 18:54
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar