İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Tarih: 25.6.2018 00:42:36/ 1400okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

24 Haziran seçimleri sonucu SİVAS´ta analiz edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı EROĞAN´ın “metal yorgunu” diye ifade ettiği gerçekler SİVAS´ta yaşandı. Özellikle İl ve Merkez İlçe, dirayetli çalışma yapmazlarken, Kadın kollarının da sahada pek görülmediği biliniyor.

Şehirde AK PARTİ oylarını düşüren isimlerden biri olan Sami AYDIN´a ise halkın tepkisi had safhada. Belediye çalışmalarındaki olumsuzlukları ile tanınan AYDIN ve Belediye ekibinin ortalarda yeterince gözükmedikleri, Başkan yardımcılarının da seçimin kıyısında durdukları vurgulanıyor.

Ülfet Hukuk Derneği ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in ise listeye giremediği için SİVAS´ta pek çalışmadığı hatta, yakın çalışma arkadaşlarını sahadan çektiği herkes tarafından ifade ediliyor.

Eski İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in ise, İL Başkanlığı zamanında bir değer ortaya koyamadığı gözlemlenirken, listeye giremediğinden dolayı da kendi kabına çekilerek, kılını kıpırdatmadığı ifade ediliyor.

Seçim Koordinasyon Kurulu´nun da ortaya bir strateji koyamadığını dile getiren AK PARTİLİLER, seçimin İsmet YILMAZ ve Habib SOLUK´un gayretleri ile yürüdüğü ifade ediliyor.

Ak Partiye gönül vermiş pek çok insan, seçim zamanı çalışmayan isimlerin istifa edip etmeyeceklerinin ise merak oluşturduğu yorumlarını yapıyorlar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstifa Edecekler
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
27.6.2018 10:44:27
Sivas´ın ve ülkemizin gerçek gündemini korkmadan,çekinmeden yorumlayan ve haber yapan Sivas Postasına teşekkür ediyoruz.24 Haziran seçimlerinde maalesef Sivas Ak Parti teşkilatı özellikle bütün birimleriyle dökülmüştür.İl Başkanlığı na vekalet eden Abdülkadir DEMİREL her türlü fedakarlığı yapmasına,gece-gündüz demeden çalışmasına rağmen teşkilatı tarafından yalnız bırakılmış,merkez ilçe tel tel dökülmüştür.merkez ilçe teşkilatı görünür hiç bir faaliyet ortaya koyamamışlardır.AK Parti seçim koordinasyon merkezi yetersiz,iş bilmeyen,kendi reklamlarını ve siyasi ikballerini garantilemeye çalışan insanların elinde acziyet merkezi olmuştur.Seçmen zaten verdiği oyla Ak partideki milletvekillerini beğenmediğini,teşkilatlardaki nobranlığı,yılgınlığı çok net bir şekilde göstermiştir.Bu saatten sonra yapılması gereken özellikle Sivas Postasının şehrimizin bu tür sorunlarına olan ilgisini cesur bir şekilde devam ettirmesi ve Sivas halkının mütevazı,yapıcı,ilgili,kurucu felsefesi ve anlayışı ile barışık İl Başkanlığını yürüten Abdülkadir DEMİREL Başkanlığında yeni bir yapılanmaya giderek,içindeki asalakları,Ak Partide siyaset yapıp ta,Ak Parti düşmanı olan Millete hizmet etmeyen bu insanları bir an önce tasfiye etmeleridir.Aksi takdirde yaklaşan yerel seçimlerde Ak Parti yine oy kaybedecek ve şehrimiz açısından bu durum hiçte iyi olmayacaktır.
sinan korkmaz
29.6.2018 12:48:54
sami ve hilmi çalıştı sivas postası haksızlık etme kendilerine çalışmadılarmı hilmi ne kadar ilkokul mezunu akrabası varsa kamuya müdür yaptı sivas telekom binası nı uzay üssü yaptı samiyi dersen ırmak kenarlarını özellikle eğri köprü civarını kendi inşaat şirketine 15 kat müsadeli binalar yaptı kendilerine çalıştılar çalıştılar o kadarda tembel değiller allah islah etsin bunları
sinan korkmaz
29.6.2018 12:51:17
ama ziya şahin dürüst insan hiçbi şaibe duymadık hakkında belki çalışmamış olabilir ama herkes dürüst olduğu hakkında hemfikir
tahsin
25.6.2018 14:41:52
sadece bunlar değil şu an aday olup seçilenlerde iş başındaydı. sivas küçülürken izlediler vatandaşa kulak tıkadılar Tayyıp bey keşke yeniden aday belirleyebilse.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar