İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Tarih: 25.6.2018 00:42:36/ 1666okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

24 Haziran seçimleri sonucu SİVAS´ta analiz edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı EROĞAN´ın “metal yorgunu” diye ifade ettiği gerçekler SİVAS´ta yaşandı. Özellikle İl ve Merkez İlçe, dirayetli çalışma yapmazlarken, Kadın kollarının da sahada pek görülmediği biliniyor.

Şehirde AK PARTİ oylarını düşüren isimlerden biri olan Sami AYDIN´a ise halkın tepkisi had safhada. Belediye çalışmalarındaki olumsuzlukları ile tanınan AYDIN ve Belediye ekibinin ortalarda yeterince gözükmedikleri, Başkan yardımcılarının da seçimin kıyısında durdukları vurgulanıyor.

Ülfet Hukuk Derneği ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in ise listeye giremediği için SİVAS´ta pek çalışmadığı hatta, yakın çalışma arkadaşlarını sahadan çektiği herkes tarafından ifade ediliyor.

Eski İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in ise, İL Başkanlığı zamanında bir değer ortaya koyamadığı gözlemlenirken, listeye giremediğinden dolayı da kendi kabına çekilerek, kılını kıpırdatmadığı ifade ediliyor.

Seçim Koordinasyon Kurulu´nun da ortaya bir strateji koyamadığını dile getiren AK PARTİLİLER, seçimin İsmet YILMAZ ve Habib SOLUK´un gayretleri ile yürüdüğü ifade ediliyor.

Ak Partiye gönül vermiş pek çok insan, seçim zamanı çalışmayan isimlerin istifa edip etmeyeceklerinin ise merak oluşturduğu yorumlarını yapıyorlar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İstifa Edecekler
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
27.6.2018 10:44:27
Sivas´ın ve ülkemizin gerçek gündemini korkmadan,çekinmeden yorumlayan ve haber yapan Sivas Postasına teşekkür ediyoruz.24 Haziran seçimlerinde maalesef Sivas Ak Parti teşkilatı özellikle bütün birimleriyle dökülmüştür.İl Başkanlığı na vekalet eden Abdülkadir DEMİREL her türlü fedakarlığı yapmasına,gece-gündüz demeden çalışmasına rağmen teşkilatı tarafından yalnız bırakılmış,merkez ilçe tel tel dökülmüştür.merkez ilçe teşkilatı görünür hiç bir faaliyet ortaya koyamamışlardır.AK Parti seçim koordinasyon merkezi yetersiz,iş bilmeyen,kendi reklamlarını ve siyasi ikballerini garantilemeye çalışan insanların elinde acziyet merkezi olmuştur.Seçmen zaten verdiği oyla Ak partideki milletvekillerini beğenmediğini,teşkilatlardaki nobranlığı,yılgınlığı çok net bir şekilde göstermiştir.Bu saatten sonra yapılması gereken özellikle Sivas Postasının şehrimizin bu tür sorunlarına olan ilgisini cesur bir şekilde devam ettirmesi ve Sivas halkının mütevazı,yapıcı,ilgili,kurucu felsefesi ve anlayışı ile barışık İl Başkanlığını yürüten Abdülkadir DEMİREL Başkanlığında yeni bir yapılanmaya giderek,içindeki asalakları,Ak Partide siyaset yapıp ta,Ak Parti düşmanı olan Millete hizmet etmeyen bu insanları bir an önce tasfiye etmeleridir.Aksi takdirde yaklaşan yerel seçimlerde Ak Parti yine oy kaybedecek ve şehrimiz açısından bu durum hiçte iyi olmayacaktır.
sinan korkmaz
29.6.2018 12:48:54
sami ve hilmi çalıştı sivas postası haksızlık etme kendilerine çalışmadılarmı hilmi ne kadar ilkokul mezunu akrabası varsa kamuya müdür yaptı sivas telekom binası nı uzay üssü yaptı samiyi dersen ırmak kenarlarını özellikle eğri köprü civarını kendi inşaat şirketine 15 kat müsadeli binalar yaptı kendilerine çalıştılar çalıştılar o kadarda tembel değiller allah islah etsin bunları
sinan korkmaz
29.6.2018 12:51:17
ama ziya şahin dürüst insan hiçbi şaibe duymadık hakkında belki çalışmamış olabilir ama herkes dürüst olduğu hakkında hemfikir
tahsin
25.6.2018 14:41:52
sadece bunlar değil şu an aday olup seçilenlerde iş başındaydı. sivas küçülürken izlediler vatandaşa kulak tıkadılar Tayyıp bey keşke yeniden aday belirleyebilse.
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar