İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Tarih: 9.3.2018 01:15:04/ 1479okunma / 2yorum

 

Ciddi ciddi il başkanı olacağına inanan Toraman böylece midyata pirince giderken evde ki bulgurdan da olmak üzere olup, Sivas´tan siyasi ihraç uzmanlarınca verilen kesin ihraç kararına ait dosya Ankara AK Parti genel merkezine ulaşmış sonucu merakla beklenmekte.

Sivas İl disiplin kurulu, Sami Aydın´ın ve Osman Yıldırım´ın, AVM´den aile şirketi ortağı olan perdeci Mehmet Özkaya´nın ve Belediye Başkanı Sami Aydın´ın, Toraman hakkında partiye verdikleri şikayet dilekçeleri sonrası aldıkları kesin ihraç kararını Ak parti genel merkezine gönderdi bile.

Bu süreçlerin ardından Toraman bırak İl Başkanlığına aday olmayı salonun içine dahi giremedi. İddialara göre Toraman delege listesine imza atıp delege kartını alarak salona girecekti. Fakat delege listesinden de Toraman´ın adının silinmiş olması Siyasi ihraç uzmanlarının başarılı operasyonları ile engellenmiş oldu.  Siyasi İhraç uzmanları Toraman´ı salona sokmadılar. İddialar bu yönde. Böyle şeyler CHP de yaşanır diyerek siyasi ahlakı savunan AK Partide yaşanmış olması akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Ak Parti içinde de böyle oyunlar olduğu ilimizde yaşanan bu olayla ortaya çıktı. Belki genel kurula gitse idi yumruklanması da an meselesi imiş.

Hala kesin ihraç edilecek gözü ile bakılan Toraman´ın akibeti ise merak konusu. Genel merkeze aylar önce Sivas İl Disiplin tarafından gönderilen dosyanın neden karara bağlanmadığı ise bilinmiyor. Belli ki hazırlanan dosyada neler var neler. Kamuoyu yaşanan bu olaylardan sonra "Eleştirmek senin neyine sayın Toraman." diyor.

Ak Parti merkez disiplin kurulunun Sivas Disiplin kurulu kararını onaylayıp onaylamayacağı henüz neticelenmiş değil.

Belli ki Köy köy belde belde gezmek para etmiyormuş?

Gençlik kolları başkanlığı yapmak hiçte önemli değilmiş.

Ak partinin sınavlarında sivas birincisi olmak da  önemsizmiş.

Kesin ihraç kararıyla Genel Merkeze gönderilen dosyanın bugün yarın karara bağlanması bekleniyor. Kesin ihraç gözüyle bakan ve el yazısı şikayetleriyle imzalayanların aksini düşünmedikleri bilinirken yine siyasi geleceklerinde önemli bir rakibi saf dışı etmiş olacaklar.

Toraman´a dosyayı hazırlayıp kesin ihraç dosyasını genel merkeze gönderenlerin, ihraç sopasını gösterdikleri İl Genel Meclis başkanı ve bir kaç meclis üyesi ile ilgili dosyaların hazırlanıp hazırlanmadığı merak konusu. Gözler AK Parti Genel merkezinden çıkacak kararda. Ya Siyasi İhraç Uzmanları kazanacak, ya da bunların karşısında tek başına Toraman.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
9.3.2018 10:48:46
BU PERDECİ NE İŞ SESSİZDEN YÜRÜYOR KAFASINA GÖRE ŞAHSA ÖZEL İMAR UYGULAMASI YAPTIRIYOR DİYE SÖYLENİYOR.ÖZEL İDAREDEN UYGUN FİYATA ALDIĞI ARSA YA DORUMU ACABA
Nejat DEMİR
12.3.2018 20:37:10
TORAMAN KARDEŞİMİZ YILLARDIR GECESİYLE GÜNDÜZÜYLE PARTİYE YÜREĞİYLE EMEK VEREN KIYMETİMİZDİR. TORAMAN VE BENZERLERİNE HAKSIZLIK YAPMAK PARTİYE HAKSIZLIKTIR.
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar