İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Tarih: 9.3.2018 01:15:04/ 1989okunma / 2yorum

 

Ciddi ciddi il başkanı olacağına inanan Toraman böylece midyata pirince giderken evde ki bulgurdan da olmak üzere olup, Sivas´tan siyasi ihraç uzmanlarınca verilen kesin ihraç kararına ait dosya Ankara AK Parti genel merkezine ulaşmış sonucu merakla beklenmekte.

Sivas İl disiplin kurulu, Sami Aydın´ın ve Osman Yıldırım´ın, AVM´den aile şirketi ortağı olan perdeci Mehmet Özkaya´nın ve Belediye Başkanı Sami Aydın´ın, Toraman hakkında partiye verdikleri şikayet dilekçeleri sonrası aldıkları kesin ihraç kararını Ak parti genel merkezine gönderdi bile.

Bu süreçlerin ardından Toraman bırak İl Başkanlığına aday olmayı salonun içine dahi giremedi. İddialara göre Toraman delege listesine imza atıp delege kartını alarak salona girecekti. Fakat delege listesinden de Toraman´ın adının silinmiş olması Siyasi ihraç uzmanlarının başarılı operasyonları ile engellenmiş oldu.  Siyasi İhraç uzmanları Toraman´ı salona sokmadılar. İddialar bu yönde. Böyle şeyler CHP de yaşanır diyerek siyasi ahlakı savunan AK Partide yaşanmış olması akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Ak Parti içinde de böyle oyunlar olduğu ilimizde yaşanan bu olayla ortaya çıktı. Belki genel kurula gitse idi yumruklanması da an meselesi imiş.

Hala kesin ihraç edilecek gözü ile bakılan Toraman´ın akibeti ise merak konusu. Genel merkeze aylar önce Sivas İl Disiplin tarafından gönderilen dosyanın neden karara bağlanmadığı ise bilinmiyor. Belli ki hazırlanan dosyada neler var neler. Kamuoyu yaşanan bu olaylardan sonra "Eleştirmek senin neyine sayın Toraman." diyor.

Ak Parti merkez disiplin kurulunun Sivas Disiplin kurulu kararını onaylayıp onaylamayacağı henüz neticelenmiş değil.

Belli ki Köy köy belde belde gezmek para etmiyormuş?

Gençlik kolları başkanlığı yapmak hiçte önemli değilmiş.

Ak partinin sınavlarında sivas birincisi olmak da  önemsizmiş.

Kesin ihraç kararıyla Genel Merkeze gönderilen dosyanın bugün yarın karara bağlanması bekleniyor. Kesin ihraç gözüyle bakan ve el yazısı şikayetleriyle imzalayanların aksini düşünmedikleri bilinirken yine siyasi geleceklerinde önemli bir rakibi saf dışı etmiş olacaklar.

Toraman´a dosyayı hazırlayıp kesin ihraç dosyasını genel merkeze gönderenlerin, ihraç sopasını gösterdikleri İl Genel Meclis başkanı ve bir kaç meclis üyesi ile ilgili dosyaların hazırlanıp hazırlanmadığı merak konusu. Gözler AK Parti Genel merkezinden çıkacak kararda. Ya Siyasi İhraç Uzmanları kazanacak, ya da bunların karşısında tek başına Toraman.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
9.3.2018 10:48:46
BU PERDECİ NE İŞ SESSİZDEN YÜRÜYOR KAFASINA GÖRE ŞAHSA ÖZEL İMAR UYGULAMASI YAPTIRIYOR DİYE SÖYLENİYOR.ÖZEL İDAREDEN UYGUN FİYATA ALDIĞI ARSA YA DORUMU ACABA
Nejat DEMİR
12.3.2018 20:37:10
TORAMAN KARDEŞİMİZ YILLARDIR GECESİYLE GÜNDÜZÜYLE PARTİYE YÜREĞİYLE EMEK VEREN KIYMETİMİZDİR. TORAMAN VE BENZERLERİNE HAKSIZLIK YAPMAK PARTİYE HAKSIZLIKTIR.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Seçim gündemine girdiğimiz şu günlerde SİVAS halkı yaşanan süreci çok titiz bir şekilde takip ediyor. Halk tabanları olmayan Ekrem ERDEM, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN´un, artık bu şehrin, siyasi kaderinden ellerini çekmesi bekleniyor. SİVASLILAR, yeni isimler ile siyasi değişimin elzem olduğunu dile getiriyorlar.
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile AK Parti sözcüsü Mahir Ünal´ın görüşmesi sonrası net olarak ilan edilen AK Parti - BBP ittifakı ile, Türkiye geneli AK Parti´nin seçilecek yerlerden BBP´ye 3 vekil adaylığı vereceği ve bu adaylardan bir tanesinin de Sivas´tan Doğan Ürgüp olacağı iddiası Sivas´ı karıştırdı. Sivas´a ulaşan bu bilgi sonrası da Sivaslılar ayağa kalktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar