İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Tarih: 9.3.2018 01:15:04/ 2159okunma / 2yorum

 

Ciddi ciddi il başkanı olacağına inanan Toraman böylece midyata pirince giderken evde ki bulgurdan da olmak üzere olup, Sivas´tan siyasi ihraç uzmanlarınca verilen kesin ihraç kararına ait dosya Ankara AK Parti genel merkezine ulaşmış sonucu merakla beklenmekte.

Sivas İl disiplin kurulu, Sami Aydın´ın ve Osman Yıldırım´ın, AVM´den aile şirketi ortağı olan perdeci Mehmet Özkaya´nın ve Belediye Başkanı Sami Aydın´ın, Toraman hakkında partiye verdikleri şikayet dilekçeleri sonrası aldıkları kesin ihraç kararını Ak parti genel merkezine gönderdi bile.

Bu süreçlerin ardından Toraman bırak İl Başkanlığına aday olmayı salonun içine dahi giremedi. İddialara göre Toraman delege listesine imza atıp delege kartını alarak salona girecekti. Fakat delege listesinden de Toraman´ın adının silinmiş olması Siyasi ihraç uzmanlarının başarılı operasyonları ile engellenmiş oldu.  Siyasi İhraç uzmanları Toraman´ı salona sokmadılar. İddialar bu yönde. Böyle şeyler CHP de yaşanır diyerek siyasi ahlakı savunan AK Partide yaşanmış olması akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Ak Parti içinde de böyle oyunlar olduğu ilimizde yaşanan bu olayla ortaya çıktı. Belki genel kurula gitse idi yumruklanması da an meselesi imiş.

Hala kesin ihraç edilecek gözü ile bakılan Toraman´ın akibeti ise merak konusu. Genel merkeze aylar önce Sivas İl Disiplin tarafından gönderilen dosyanın neden karara bağlanmadığı ise bilinmiyor. Belli ki hazırlanan dosyada neler var neler. Kamuoyu yaşanan bu olaylardan sonra "Eleştirmek senin neyine sayın Toraman." diyor.

Ak Parti merkez disiplin kurulunun Sivas Disiplin kurulu kararını onaylayıp onaylamayacağı henüz neticelenmiş değil.

Belli ki Köy köy belde belde gezmek para etmiyormuş?

Gençlik kolları başkanlığı yapmak hiçte önemli değilmiş.

Ak partinin sınavlarında sivas birincisi olmak da  önemsizmiş.

Kesin ihraç kararıyla Genel Merkeze gönderilen dosyanın bugün yarın karara bağlanması bekleniyor. Kesin ihraç gözüyle bakan ve el yazısı şikayetleriyle imzalayanların aksini düşünmedikleri bilinirken yine siyasi geleceklerinde önemli bir rakibi saf dışı etmiş olacaklar.

Toraman´a dosyayı hazırlayıp kesin ihraç dosyasını genel merkeze gönderenlerin, ihraç sopasını gösterdikleri İl Genel Meclis başkanı ve bir kaç meclis üyesi ile ilgili dosyaların hazırlanıp hazırlanmadığı merak konusu. Gözler AK Parti Genel merkezinden çıkacak kararda. Ya Siyasi İhraç Uzmanları kazanacak, ya da bunların karşısında tek başına Toraman.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
hasan
9.3.2018 10:48:46
BU PERDECİ NE İŞ SESSİZDEN YÜRÜYOR KAFASINA GÖRE ŞAHSA ÖZEL İMAR UYGULAMASI YAPTIRIYOR DİYE SÖYLENİYOR.ÖZEL İDAREDEN UYGUN FİYATA ALDIĞI ARSA YA DORUMU ACABA
Nejat DEMİR
12.3.2018 20:37:10
TORAMAN KARDEŞİMİZ YILLARDIR GECESİYLE GÜNDÜZÜYLE PARTİYE YÜREĞİYLE EMEK VEREN KIYMETİMİZDİR. TORAMAN VE BENZERLERİNE HAKSIZLIK YAPMAK PARTİYE HAKSIZLIKTIR.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar