İĞNEYLE KUYU KAZDI!
SİVAS´ı duble yollar ile donatan SİVAS MİLLETVEKİLİ Habib SOLUK koşturmaya devam ediyor. KONYA´dan sonra bölünmüş yollarda en büyük payı alan SİVAS´ta ulaşım sorunu bulunmuyor.
Tarih: 30.11.2019 19:52:48/ 2996okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS´ı duble yollar ile donatan Habib SOLUK, şehirde “atom karınca” gibi koşuşturması ile biliniyor. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI bilgi ve birikimi yanı sıra dünyayı okuyan yapısı ile normal siyasetçi dışında bir profil izleyen Mehmet Habib SOLUK, SİVAS´ta neredeyse ulaşılmadık yer bırakmadı.

BÖLÜNMÜŞ yollar konusunda merkezi bütçeden en fazla imkanı SİVAS için sağladığı da bilinirken, özellikle yollar konusunda TÜRKİYE´de en çok hizmet alan il olarak SİVAS´ın ikinci sırada olması ise taktir ediliyor.

Bu bağlamda HIZLI TREN konusunu, ULAŞTIRMA BAKANI Cahit TURHAN´ın yakından takip ettiği öğrenildi. Neredeyse ayda bir defa yüklenici firmalar ile yerinde Bakan TURHAN´ın toplantı yaptığı bilinirken, BAYRAMDAN önce test sürüşlerinin de başlayacağı bilgilerine ulaşıldı.

İşin başından bu yana hemşehrimiz HABİB SOLUK´un da şehrin menfaati doğrultusunda özel gayret göstererek, TREN İSTASYONUNUN AVRUPA ülkelerinden olduğu gibi şehir merkezinde olması hususunda bilimsel verilerle konuya bakarak, SİVASLI´nın arzusu doğrultusunda hareket etmesi ise takdir ile karşılandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İĞNEYLE KUYU KAZDI
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Abdullah Şahiner
18.12.2019 15:31:54
Sivas Gürün ilçesinde 1800 ve 1900 rakımlı iki tepe var .Ziyaret geçidi ve Mazıkıran geçidi buralara tünel yapılması gerekir. Özellikle Sayın Habib SOLUK seçimlerde televizyonlarda söz verdi. Mazıkıran geçidine tünel yapacağız diye . Herhangi bir gelişme olmadı.
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
Öyle ya KUL değil ki insanı daralta, o sonsuz KUDRET sahibi koca TANRI, hiç insanı darda kor mu?”
Cevap Bekleyen Sorular!
Cevap Bekleyen Sorular!
Hayatları boyunca FETÖ´nün “1 BARDAK ÇAYINI” dahi içmemiş, bir dilim has helvasından yememiş vatanperver insanları FETÖ´cü olabilir diye İHBAR eden Eski Başkan Sami AYDIN´ın SICAK ÇERMİK´e yaptırdığı Aquapark”ın ne aşamada olduğu kamuoyunca merak ediliyor.
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
REKTÖRLÜK değişimine 5 ay gibi bir zaman kalırken, ÜNİVERSİTE yeni rektör arayışını sürdürüyor. SOSYOLOJİ ve İLAHİYAT kökenli isimlerin sıralarını savdıkları kamuoyunda geniş kanaat olarak dillendirilirken, geniş kapsamlı bir ittifak ile, TEKNİK isimlerin şanslı olduğu yorumları yapılıyor.
SUYUNU ÇIKARMAYALIM!
SUYUNU ÇIKARMAYALIM!
Geçtiğimiz günlerde yapılan SİVAS SPOR maçı ile gündem olan “ZABAHA GADAR BURDAYIZ” sözü ulusal basında da gündem oldu. Bu sözün o gün söylenip bittiği ifade edilirken, maçlar için SLOGAN yapılmasına ise gerek olmadığı yorumları yapılıyor.
Huzurum Kalmadı
Huzurum Kalmadı
Arkadaşlar çoğu zaman oluyor ki kendimizi işe yaramaz hissediyor kendimize olan özgüveni yitirip gidiyorsak bizi bu hallere sokan insan denilen zübükler den uzak durabilmeliyiz…
Bir Karıncayı Dahi İncitmedi!
Bir Karıncayı Dahi İncitmedi!
SİVAS olayları ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde 27 yıldır suçsuz yere cezaevinde tutulan 86 yaşındaki Ahmet Turan KILIÇ´ın ilginç yaşamı dikkat çekiyor. Bir karıncayı dahi incitmeyen hassas bir yürek taşıyan Ahmet Turan DEDE´nin seksen öncesi olumsuz günlerde, mahallede yaşayan ALEVİ VATANDAŞLARIMIZININ en güvendiği ve sığındıkları kişi olduğu herkes tarafından ifade ediliyor.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
SU ÇATLAĞINI BULDU!
SU ÇATLAĞINI BULDU!
İnsanı kendine benzeten ve kendi hamuruyla yoğurup olgunlaştıran başkaca bir diyar henüz keşfedildi mi bilemiyorum…
Arife Ana
Arife Ana
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Devlet, kağnı ile tavşan avlar...
ÜNİVERSİTE´nin Halleri!
ÜNİVERSİTE´nin Halleri!
Huysuz Profesör Yazdı...
BAŞARININ SIRLARI
BAŞARININ SIRLARI
Yiğide Neayak Yazdı...
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
İlkokul 1.Sınıfların okumaya geçtiği bilinirken, okumaya geçen öğrencilerin zihinlerini törpüleyip onları anti sosyal yapan uygulamalara bazı eğitmenlerce geçildiği gözlemleniyor.1.sınıflarda pek çok okulda şimdiden soru çözme yaptırılması hatta ve hatta eğitimde olmayan dakika tutarak hızlı okuma yaptırıldığı haberleri uzman eğitimcilerce sert bir şekilde eleştiriliyor.
"GÖL YERİNDEN SU EKSİLMEZ"
"GÖL YERİNDEN SU EKSİLMEZ"
Türk Halk Edebiyatının ustalarından biri olan SIZIRLI Âşık DESTANİ (Süleyman ULUTAŞ), kültür hayatımıza önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İki kitabını da okurla buluşturan ULUTAŞ, Üçüncü kitabının da hazır olduğunu dile getirdi.
GÖK MEDRESE
GÖK MEDRESE
Sinan DOĞAN Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar