İğneli Fıçı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 5.12.2018 19:50:42/ 1345okunma / 0yorum

Siyasete girince, popüler olursun. O sebeple; sokağa inince sırların bilinir. El içine girince de ayıbın görünür...
Popülizm, bulanık akan Kızılırmak´a benzer. Nereye basman gerektiğini, nasıl adım atman gerektiğini bilmediğinde; ıslanmadan karşıya ulaşamazsın. Tabi ki, siyasetçi isen herkes senden bir şey bekler ve sen de her şeye hazır olmalısın.! 
Siyasetçi için ilk adım; karşısına çıktığı kalabalığa, kendi bakış açısını ve hayallerini anlaşılır bir biçimde iletmesi olacaktır. Seçmen; problemine çözüm, sorusuna cevap, karşına geldiğinde iyi muamele bekler.  
Kampanya, halk muhatap alınarak yürütülür. Bir de kampanyada sana taraf olanlar vardır. Algı ve propagandayı yürütür. Halk önünde senin aynandır. Senden çok çalışır. Senden çok algı verir bazen. O sebeple etrafına yığılanlara dikkat edeceksin. Seni köşe bucak tutup; falan yerde şunu dedim. Falan kişiye şu ortamda bunu dedim diyen, senin vaatlerin veya politik söyleminden ziyade, senin fanatiğin gibi duran bu kişiler, suya bırakılmış mayın gibidir. Kontrolü zor, etkisi büyüktür. 
İktidarın en yıprandığı sürece girdik. Dolayısı ile Sayın Hilmi Bilgin için zor bir dönem. Kendisi hakkında oluşan olumsuzluklarla birlikte, iktidarın da olumsuzluklarına göğüs germesi gerekecek... Sayın Bilgin´e, vekilliğinden ötürü tanınmışlığının verdiği o zamanın şartları ile yaptığı ve yapmadığı şeyler kimi zaman avantaj, kimi zaman dezavantaj olarak karşısına dikilecek. Şahsı ile ilgili beynelmilel yazı yazdığımızda bunları yazacağım. Şimdi bu yazının konusu değil
BBP tarihinin en kötü zamanını geçirmesine rağmen, bitiş çizgisine yakın bir isim; Doğan Ürgüp ile varlar. Belediye seçimi için isimler daha çok konuşuluyor. İktidara verilecek cezanın adresi olacak isimler içinde önceki dönem denenleri yaptıkları ve yapmadıkları konuşuluyor. Nasip olursa onu da başka bir yazıda yazmaya çalışacağım.  
Mehmet Er, en az bilinen kişi olduğu için hakkında birçok şey konuşulacak. Hayatında önemsiz gördüğü birçok detay çarşıya dökülecek. Bu olaylara karşı sabrı ve tavrı denenecek. Bilindikçe bu makama değer-değmez hesabı yapılacak. 
Halk terazisi hatalı tartmaz, yanlışı tercih de etse, tartısı önemlidir. Neticede kendilerine idareci seçiyorlar. Adaya kalan, kendini ifade etmesidir.
Diğer adayı da beklediğim için isimleri yazmadığımı eklemek isterim.

 Maillerinizi beklerim.

uzeyiryigit06@gmail.com
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İğneli Fıçı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar