HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK!
SİVAS eğitim öğretimde yeni bir dönmeme girerken, devlet akışını engelleyen pürüzler de ayıklanıyor. Geçen 3 yılda, STK´ların, Sendikanın, Şahısların, Ticaretçilerin,adam kayırmacıların, akçeli durumların oyuncağı haline gelen MİLLİ EĞİTİM´de, ilk defa DEVLET İRADESİ hakim kılınıyor.Okullarda oluşan “ŞEBEKE” vari yapılar ise bir bir çökertiliyor...
Tarih: 8.9.2019 11:00:27/ 5566okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS eğitimde yeni bir döneme giriyor. Son 10 yıldır hantallaşan şehir eğitimine neşter vuruluyor. Eğitim yapılanmasında pürüzleri giderirken, çalışmayanların ayıklanması noktasında da önemli adımlar atıyorlar.

ORTAOKUL İdarecilerinden 13 tanesinin görevlendirmesinin iptal edilmesi yanı sıra yine soruşturmaların devam ettiği ve başarısız olanların öğretmenliğe döndürüleceği öğrenildi.

İLKOKUL İDARECİLERİ ve LİSE İDARECİLERİNİN de incelenmeye başlandığı ve kısa zamanda bu alanlardaki başarısızlıkların da önüne geçileceği bilgilerine ulaşıldı.

VALİLİK, SİYASET ve MİLLİ EĞİTİM´in ortak kanaati ile “çalışmayanların arkasında kimsenin durmasına” müsaade edilmeyecek olması ise kamuoyunda memnuniyet oluşturuyor.

Haber merkezimize ulaşan bilgilerin bazıları ise şaşkınlık oluşturacak mahiyette. Bazı OKUL MÜDÜRLERİNİN eğitim öğretim yapmak yerine okulların adeta” ŞEBEKE” mantığı ile yönetildiği ve bu bilgilerin MİLLİ EĞİTİM´in elinde olduğu öğrenildi.

Bir takım okul müdürlerinin 4 er kişilik kumpas ekipleri kurarak görevi kötüye kullanıp “çetevari” bir uygulamayı hayata geçirdikleri ve konu ile ilgili bilgi ve belgelerin İL MİLLİ EĞİTİME ulaştırıldığı ve CUMHURİYET SAVCILIĞI nezlinde de hazırlık yapıldığı öğrenildi.

SİVAS KAMUOYU, şehrin eğitim tarihinde hayata geçirilen objektif bu değerlendirme ve DEVLET İRADESİNİN ortaya konulmasının şehrin geleceği açısından çok önemli olduğuna vurguluyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HİÇBİR ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğrenci Velisi
8.9.2019 11:59:28
Sivas Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi şehir dışına fen lisesi yanına yeni yapılan bir binaya geçen yıl ne akla hizmet olduğu belli olmayan bir tercihle taşındı. Okulda öğrenci servisi yoktur. Tüm öğrenciler mağduriyet yaşamaktadır. Okul idaresi öğrenci düşmanıdır. Sürekli öğrencilere sataşmaktadır. Okul idarecileri yukarda bahsettiğiniz oluşum içerisindedir. Örnek olarak at kuyruğu saçlı sakallı beden eğitimi öğretmenimiz bile var ne yasa ne de yönetmelik bu okulda geçmez kılık kıyafet mesai öğrenci aleyhine ne varsa yapılmakta sivaspostasi ekibinin bu okula giderek velilerle görüşmesini rica ederim. Yaşanan aksaklıklar daha net ortaya çıkacaktır.
MERHABA, MERHABA, MERHABA!
MERHABA, MERHABA, MERHABA!
Sana hiç MERHABA dememiştik Mustafa EKEN!
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
DÜZGÜN HİZMET ve İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE EL ATMALI
DÜZGÜN HİZMET ve İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE EL ATMALI
İlimizde otopark çalışanlarının tavır ve hitapları nedeniyle araç sahipleri arasında ciddi tartışmalar yaşanmaya devam ediyor.
KAMPÜSTE: 2 YARALI
KAMPÜSTE: 2 YARALI
Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan kafeler bölgesinde iki taraf arasında çıkan kavgada silah kullanıldı, biri öğrenci 2 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, saldırgan ise olay yerinden kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı.
YILDIZLAR YILDIZDA
YILDIZLAR YILDIZDA
Gazetemiz düşünce ekibi yıllarca şehirdeki sosyal durağanlık ve etkinliklerde ki geri kalmışlığı gün yüzüne vurarak 4 Eylül kutlamalarına kitap fuarının eklenmesi için verdiği mücadele yıllar önce hayata geçmişti.
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS Valiliği´nin öncülük ettiği “ MİNİK YİĞİDOLAR TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR” projesi sayesinde 15 bin çocuk, 1 yıldır sahada maçları takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu projeyi örnek alarak İstanbul ilçelerinden çocukları maçları takip etmeleri için sahalara getirdi.
AYIP, AYIP!
AYIP, AYIP!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
GÜRÜN´ün Talihi Dönebilir
GÜRÜN´ün Talihi Dönebilir
KANGAL´da kurulan RES (Rüzgar Enerji Santrali), Sivas için iyi bir örneği oluştururken, benzer bir çalışmanın GÜRÜN civarında da yapıldığı bilgisine ulaşıldı.
Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş!
Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş!
Tarla sezonuna giren SİVAS´a mevsimlik işçiler akın ediyor. ULAŞ Bostankaya mevkinde il dışından gelen mevsimlik işçiler çadır kurup patates ve pancar çapalama işi yapıyorlar. İşsizlikten yakınan SİVASLILAR ise, OKEYE dördüncü bulur bulmaz gölgenin keyfini çıkarıp, dünya siyasetine nizam veriyorlar. Şehrimiz kadınlarının ise, bilumum evlenme programları ve birkaç diziyi zapdedip günü bitirdikleri gözlemleniyor.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
İMAR MÜDÜRÜNE DAVA
İMAR MÜDÜRÜNE DAVA
2015 için iddianame hazır... İşte o İddianame
HEP GÜNDEMDE, HER ELEŞTİRİDE
HEP GÜNDEMDE, HER ELEŞTİRİDE
Cumhuriyet Üniversitesi acilen yeni bir anlayışla aslı olan ilim ve bilime dönmesi bekleniyor.Adeta ticari bir yapıya bürünen Cumhuriyet üniversitesinde durum içler acısı.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
AYHAN´LA UNUTULMAZ 4 EYLÜL
AYHAN´LA UNUTULMAZ 4 EYLÜL
Cumhuriyetin temelinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresinin 100. Yılında olağanüstü gayret ve emekleriyle Sivas Valiliği şehri ülke gündemine taşırken Vali Salih Ayhan başta olmak üzere Valilik çalışanları aylarca süren yoğun tempıdaki hazırlıkların meyvesini gururla almayı bildi.
Acilen "SAĞLIK ÇALIŞTAYI" Şart!
Acilen "SAĞLIK ÇALIŞTAYI" Şart!
SİVAS, sağlık alanında adeta küme düştü. Bozuk cihazlardan dolayı sağlık hizmetlerini tam anlamıyla alamayan hastalar, soluğu büyük şehirlerde alıyorlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar