HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK!
SİVAS eğitim öğretimde yeni bir dönmeme girerken, devlet akışını engelleyen pürüzler de ayıklanıyor. Geçen 3 yılda, STK´ların, Sendikanın, Şahısların, Ticaretçilerin,adam kayırmacıların, akçeli durumların oyuncağı haline gelen MİLLİ EĞİTİM´de, ilk defa DEVLET İRADESİ hakim kılınıyor.Okullarda oluşan “ŞEBEKE” vari yapılar ise bir bir çökertiliyor...
Tarih: 8.9.2019 11:00:27/ 5724okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS eğitimde yeni bir döneme giriyor. Son 10 yıldır hantallaşan şehir eğitimine neşter vuruluyor. Eğitim yapılanmasında pürüzleri giderirken, çalışmayanların ayıklanması noktasında da önemli adımlar atıyorlar.

ORTAOKUL İdarecilerinden 13 tanesinin görevlendirmesinin iptal edilmesi yanı sıra yine soruşturmaların devam ettiği ve başarısız olanların öğretmenliğe döndürüleceği öğrenildi.

İLKOKUL İDARECİLERİ ve LİSE İDARECİLERİNİN de incelenmeye başlandığı ve kısa zamanda bu alanlardaki başarısızlıkların da önüne geçileceği bilgilerine ulaşıldı.

VALİLİK, SİYASET ve MİLLİ EĞİTİM´in ortak kanaati ile “çalışmayanların arkasında kimsenin durmasına” müsaade edilmeyecek olması ise kamuoyunda memnuniyet oluşturuyor.

Haber merkezimize ulaşan bilgilerin bazıları ise şaşkınlık oluşturacak mahiyette. Bazı OKUL MÜDÜRLERİNİN eğitim öğretim yapmak yerine okulların adeta” ŞEBEKE” mantığı ile yönetildiği ve bu bilgilerin MİLLİ EĞİTİM´in elinde olduğu öğrenildi.

Bir takım okul müdürlerinin 4 er kişilik kumpas ekipleri kurarak görevi kötüye kullanıp “çetevari” bir uygulamayı hayata geçirdikleri ve konu ile ilgili bilgi ve belgelerin İL MİLLİ EĞİTİME ulaştırıldığı ve CUMHURİYET SAVCILIĞI nezlinde de hazırlık yapıldığı öğrenildi.

SİVAS KAMUOYU, şehrin eğitim tarihinde hayata geçirilen objektif bu değerlendirme ve DEVLET İRADESİNİN ortaya konulmasının şehrin geleceği açısından çok önemli olduğuna vurguluyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HİÇBİR ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğrenci Velisi
8.9.2019 11:59:28
Sivas Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi şehir dışına fen lisesi yanına yeni yapılan bir binaya geçen yıl ne akla hizmet olduğu belli olmayan bir tercihle taşındı. Okulda öğrenci servisi yoktur. Tüm öğrenciler mağduriyet yaşamaktadır. Okul idaresi öğrenci düşmanıdır. Sürekli öğrencilere sataşmaktadır. Okul idarecileri yukarda bahsettiğiniz oluşum içerisindedir. Örnek olarak at kuyruğu saçlı sakallı beden eğitimi öğretmenimiz bile var ne yasa ne de yönetmelik bu okulda geçmez kılık kıyafet mesai öğrenci aleyhine ne varsa yapılmakta sivaspostasi ekibinin bu okula giderek velilerle görüşmesini rica ederim. Yaşanan aksaklıklar daha net ortaya çıkacaktır.
SUÇLU KİM?
SUÇLU KİM?
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastanesi ŞEHRİN GÜNDEMİNDE. Konu ile ilgili çok önemli bir tespit yapan Milletvekili Semiha EKİNCİ, “eğer malzeme eksikliğini gideremiyorsak sorumluluk bizde, eğer bize malzeme eksik diye bilgi verilmiyorsa sorumluluk Üniversitede” dedi.
SİVAS POSTASI Perdeleri Aralıyor!
SİVAS POSTASI Perdeleri Aralıyor!
FETÖ elebaşının tarikat ve cemaatlere sızın talimatı nasıl bir şebeke ile karşı karşıya olduğumuzu gözler önüne sererken, geçmişte FETÖ gemisi yüzerken, bu gemide olanların şimdi nerede oldukları merak ediliyor.
USULSÜZ DİNLEME BÜYÜK SUÇ!
USULSÜZ DİNLEME BÜYÜK SUÇ!
SİVAS´ta da yakından takip edilen FETÖ´nün “USÜLSÜZ DİNLEME” davasına ceza yağdı.
SİVAS SANA MİNNETTAR!
SİVAS SANA MİNNETTAR!
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı SİVAS´ın her geçen gün yeni bir özelliği daha ortaya çıkıyor. ATATÜRK´ü 108 Gün ağırlayan ve yeni bir devlet kurulmasının önünü açan şehir için özel “PARA” basılarak vefa gösterildiği bilgilerine ulaşıldı.
Bu TOPRAKLARIN Çocukları Başarıyor!
Bu TOPRAKLARIN Çocukları Başarıyor!
SİVAS´ın evlatlarına imkan tanındığı zaman, aşılmayacak engel, ulaşılmayacak zafer bırakmıyorlar.
Bunlar Yutuldu mu?..
Bunlar Yutuldu mu?..
OSB´de bulunan İTFAİYE BİNASI´nın devri gizemini koruyor. Devre dair şuana kadar ödenmiş bir paraya dair dekont veya bir belge kamuoyuna açıklanmadı.İTFAİYE Binasını OSB´nin yaptığı iddia edilirken, devralanların suskunları merak konusu.OSB´deki “GÜMRÜK BİNASI” da devredildiği ve devir şartı olan ücretin ödenip ödenmediği sorgulanıyor.
Sivas KALESİ Sinema Sektörüne Hazırlanmalı
Sivas KALESİ Sinema Sektörüne Hazırlanmalı
Elden geçirilmeyi bekleyen SİVAS KALESİ´nin, Film Platosu olarak değerlendirilmesi bekleniyor. Uluslararası Sivas Film Festivali´ne gidecek öte hayalin ilk adımının, bir Film Platosu olduğu öngörülüyor.
Kınalı Kuzular
Kınalı Kuzular
Bekir GÜZELDAĞ, bir birinden güzel hayat hikâyelerini dillendirmeye devam ediyor. Bu vatan için cepheye gidip de dönenlerin ve dönmeyenlerin acılı hikayelerini yeniden hatırlatan GÜZELDAĞ, Gazibey Köyü´nde yaşanmış bir acılı hikayeyi gündeme taşıdı.
Bir MAZLUM AF Bekliyor!
Bir MAZLUM AF Bekliyor!
Hiçbir suçu günahı olmadığı halde 27 yıldır cezaevinde tutulan 86 yaşındaki AHMET DEDE, artık tekerlekli sandalyeye mahkum.
"MEMİL ile ALİS"
"MEMİL ile ALİS"
SİVAS deyince bir daha demiş sessiz sessiz ağlamış…
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
REKTÖRLÜK atamalarına 6 ay gibi bir süre kalırken, şehirde de bu konu enine boyuna masaya yatırılıyor.
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
SÖYLEŞİ...
SÖYLEŞİ...
Araştırmacı Yazar Filiz KÖKSAL´ın, 2005 yılında KKTC Cumhurbaşkanı Rauf DENKTAŞ ile yaptığı güzel bir söyleşiyi okurlarımıza sunuyoruz.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
BU DEĞER SIVAS´ta...
BU DEĞER SIVAS´ta...
ŞARKIŞLA´nın Batı ve Kuzeybatısında KIZILIRMAK vadisinde yer alan ve EMLEK YÖRESİ olarak tabir edilen bölge, adeta soyut kültür mirası olarak dikkat çekiyor. Yetiştirdiği 200 aşık ve yüzlerce eser ile UNESCO´nun dikkatini çekebilecek bir değer olarak keşfedilmeyi bekliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar