HESAP LÜTFEN!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Tarih: 3.10.2019 17:10:53/ 4812okunma / 0yorum

Ankara´nın yeni belediye başkanı Mansur Yavaş, eski başkan İ.Melih Gökçek´in Anka Park için harcadığı (saçtığı) parayı açıkladı. 700-750 milyon dolar,Türk parası ile 4.000.000.000 lira, eski ifadeyle 4 katrilyon lira. İnsan Allah´tan korkar yahu!Yetimin, öksüzün, garibanın hakkı, bu kadar kolay heba edilir mi?Yazık günah değil mi?

 İ. Melih Gökçekmetal yorgunu bahanesiile görevinden istifa ettirildi. Eğer iddialar doğru ise bu yeterli olamaz, bu adam devleti zarara uğratmaktan yargılanmalıdır. Bu adamın partisi, bunun hesabınıona sormazsa, bunun vebali onların da üstünedir.

Ankara da, İstanbul da, belediye yönetimleri değişince,bir takım tuhaflıklarda ortaya çıkmaya başladı. Bunları ibretle izliyoruz. Yönetimi değişmeyen veya aynı partinin devam ettiği belediyeler hakkında da,insan şüpheye düşüyor. Mesela Sivas´ta seçim yapıldıama önce ki dönemin muhasebesi yapılmadı veya yapılamadı.

 Geçtiğimiz belediye seçimini bir hayli zorlayan belediye başkan adayı Doğan Ürgüp´ün,  seçimi kaybetmesinin asıl sebeplerinden biriside kanaatimce, önce ki döneminhesabını sormamasıydı. Görüp görmezden, bilip bilmezden gelerek, önce ki yönetime, hiç bir eleştiri getirmeden seçimi kazanacağını zannetti. Madem sizden önce ki dönem, eleştirilemeyecek kadariyi idi, o zaman insanlar size neden oy verecekti ki!

 Sivas´ta,AK parti belediyeyi tekrar aldı ama millet adına hesap sorması beklenen muhalefet partileri bu konuda ağızlarını bile açmadı. Muhalefet görevini yapmayınca bir hesaplaşma ortamı da olmadı. Aynı partiden gelenlerin birbirlerinden hesap sormalarını bekleyemeyeceğimize göre,şimdi ki yönetim eskinin günahlarını da boynuna dolayıp yürümek zorunda.

 Onlar belki soramadılar vesoramazlar ama mesela birkaç tanesini biz soralım.

 Geçtiğimiz on yılda, Eski sanayi bölgesi belediye tarafından viraneye çevrildi. Her gelen belediye evirdi, çevirdi bir proje yaptı. Her proje için bakanlar eşliğinde şaşaalı açılış törenleri yapıldı. Şimdi sormayalım mı? Şehrin göbeğindeki bu mezbelelik neden öylece bırakıldı? Neden çözülmedi?

Bir önce ki dönemde, Araç kiralama firmaları için yapıldığı söylenen bölge trafik karşısında ki bina, neden bomboş duruyor. Şimdi sormayalım mı?Buraya harcanan para kimin parası?Şehrin caddeleri,neden hala araç kiralama firmalarının işgali altında?

 Bir önce ki belediye yönetiminin, Sıcak çermikte yaptırdığı Aqua Park,  neden öylece duruyor?

 Bir önce ki yönetim tarafından yaptırılan Mevlana tünelinin ilk ihale bedeli yaklaşık 50 milyon lira idi ama bu fiyata yapılmadığı biliniyor. Şimdi sormayalım mı?

Mevlana tüneli gerçekten kaça liraya mal oldu? Bir Allah´ın kulu çıkıp neden açıklamıyor?

 Eski belediye başkanının üstün gayretleri ile değiştirilen hızlı tren şehir içi güzergâhı, yüzlerce milyon lira harcandıktan sonra tekrar ilk haline döndü, şimdi sormayalım mı? Neden böyle oldu? Bunun hesabı sayın eski başkana neden sorulmuyor?

 Geçtiğimiz günlerde belediye şirketi Özbelsan´ın,  seçimden önce açılan yeni binasına gittim. Ne kadar para harcandığını öğrendiğimde şok oldum. 15 milyon lira, eski ifadeyle 15 trilyon lira. İnsan Allah´tan korkar yahu!Şimdi sormayalım mı? Kaç kuruş kazandınız da, bu paraları harcıyorsunuz. Geçen dönem için bu şirketin ve başındakilerin mali durumları neden sorgulanmıyor?

 Belediyeler her dönem sonunda kendi hesabını vermelidir veya bu hesap istenmelidir. Aynı partinin yada aynı ekibin sürekli ve dönem hesabı vermeden devam etmesinin sakatlıkları,Ankara da, İstanbul da ortaya çıkmıştır. Dönem hesabı görülmeyen yönetimlerin, aynı partiden devamı halinde önlerinde buldukları pisliği halının altına süpürdükleri ayan beyan ortadadır.

Bir yanlışın üstünün, başka bir yanlışla örtülmesini istemiyorsak, milletin parasının çarçur edilmesini istemiyorsak sırası geldiğinde “Hesap Lütfen” demesini de bilmeliyiz.Bu bir vatandaşlık görevidir.

 

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HESAP LÜTFEN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SUİKAST Neden Aydınlatılamadı?
SUİKAST Neden Aydınlatılamadı?
Türkiye üzerinde 40 yıllık projeler hayata geçirmeden geri durmayan istihbarat örgütlerinin yaptıkları planlamalar tüyleri diken diken ediyor. Türkiye´nin “Görünmeyen Üniversitesi” Mehmed Zahid KOTKU ekolünü devam ettirecek olan Muhmud Es´ad COŞAN´a CIA´nın aracılar vasıtasıyla görüşme talep ettiği lakin vatanperver COŞAN´ın bu görüşmeyi reddettiği bilgisine ulaşıldı.
BU DOĞRU İŞTE!
BU DOĞRU İŞTE!
Vekil olmadan önce başta SİVAS POSTASI olmak üzere pek çok kişi tarafından sert eleştirilere muhatap olan SEMİHA EKİNCİ, insanları şaşırtıyor. Vekillik süresi boyunca gösterdiği performans takdir topluyor.
SİVAS 2019 PANORAMA
SİVAS 2019 PANORAMA
Sivas 2019 Panorama
SİVAS 2019 PANORAMA
SİVAS 2019 PANORAMA
Sivas 2019 Panorama
SİVAS 2019 PANORAMA
SİVAS 2019 PANORAMA
Sivas 2019 Panorama
ÇALIŞMAYAN GİDECEK!
ÇALIŞMAYAN GİDECEK!
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın yaptığı “Seçime siyasetçi giriyor bürokrat girmiyor. Halk siyasetçiye hesap soruyor” konuşması SİVAS´ta da yakından takip edildi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın siyasi temsilcisi Hakan AKSU´nun ise şehrin işleyişine ERDOĞAN´ı temsilen müdahale edeceği iddia ediliyor.
SİVAS POSTASI FARKI!
SİVAS POSTASI FARKI!
Ahmet DAVUTOĞLU´nun kuracağı “GELECEK PARTİSİ” yarın resmen kamuoyuna ilan edilecekken, TÜRK BASININDAN en önce bilgilere ulaşan SİVAS POSTASI,154 kişiden oluşan KURUCULAR KURULU listesine ulaştı.
MERKEZ İLÇE´nin İstifası ALINDI!
MERKEZ İLÇE´nin İstifası ALINDI!
SİVAS Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı´nın istifası alındı.
HIZ KESMEYEN KUZU
HIZ KESMEYEN KUZU
Siyasette ve Ticarette kazananlar arasında kimler var?
ACELE MUHALEFET ARANIYOR!
ACELE MUHALEFET ARANIYOR!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
TEŞKİLAT Yemeği KAYSERİ´de İdi
TEŞKİLAT Yemeği KAYSERİ´de İdi
Teşkilat çalışması için KAYSERİ´ye gelen CUMHURBAŞKANI Erdoğan, burada parti yetkilileri ile görüştü. SİVAS´ı temsilen Ak Parti İl Başkanı Hakan AKSU´da CUMHURBAŞKANI ile çalışmalarda birlikte oldu.
Barış Pınarı Harekâtı Başladı
Barış Pınarı Harekâtı Başladı
TÜRKİYE´nin terör odaklarına karşı verdiği mücadele devam ediyor. Barış Planı harekâtı Koordinasyon toplantısı Cumhurbaşkanı ERDOĞAN başkanlığında yapıldı.
DEĞİŞİM BAŞLADI!
DEĞİŞİM BAŞLADI!
SOBAHAR´a girdiğimiz şu günlerde kendi içine dönen AK PARTİ, bütün illerde genel bir değerlendirme yapmaya başladı. CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın bilgisi dahilinde bir yapılanmaya gidilirken, SİVAS özelinde de performansı olmayan Merkez İlçe Başkanının istifası istendi.
Bu İDDİA Doğru Mu?
Bu İDDİA Doğru Mu?
KENT MEYDAN´ındaki binaların dış cephe mantolama ve çatı yapım işinin kim tarafından yapıldığı dilden dile konuşuluyor.
100.YILA ŞEHİR HAZIR!
100.YILA ŞEHİR HAZIR!
Şehir, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın gelmesine kilitlendi. ERDOĞAN´ın 4 EYLÜL´de SİVASLILAR ile buluşması için bütün hazırlıklar tamamlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar