Herkes Söz Sahibi!
Cumhuriyet Üniversitesi kurumsal silsileyi oluşturamamanın sıkıntısını yaşıyor. Sivas tipi ego ve paye klan anlayışının, zaman zaman kendini gösterdiği gözlemlenirken, ileri ufuk ve aşkı bünyelerinde taşıyabilecek bir ekip kurulamaması ise üniversiteyi dar alanda kısa paslaşmaların tutsağı yapıyor.
Tarih: 22.6.2017 01:19:16/ 7979okunma / 5yorum

 

Üçü rektör danışmanı ve bir genel sekreterin, adeta üniversitede her istediklerini yaptırma konusunda yarışa girdiği haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında..

Rektöre, rektor yardımcılarına ve dekanlara rağmen,  Akademik ve İdari bütün kadrolara müdahale eden, rektöre bu noktada istediklerini yaptırma gücu olduklarını beyan eden hatta biz istedikten sonra o iş bitmiştir sloganlarıyla caka satan, fakülte dekanlıklarını “bay pas ederek her yetki bizde diye akademik zihniyeti zedeleyici tavırlara giren bu ekibin, bu noktadaki tutumlarından ise üniversite personelinin rahatsız olduğu hatta dile getirmeye calişanların ise ciddi bir mobingle karşı karşıya kalacaği endişesi taşıdığı konuşulmakta.

OHAL durumunu öne sürerek başına buyruk tavırlar içine giren bu ekibin Sayın Cumhurbaşkanımızın herkesi kucaklayın demecine ters tutumlarda olmalarının yadırgandığı da belirtilmekte.

Üniversitede bu davranışın çok rahatsız edici bir noktaya geldiği bir çok akademisyenin Cumhuriyet Üniversitesinden ayrılmayı düşündüğü hatta ayrılmaya başladığı konuşulsa da bu ekibin, giden gitsin biz yeteriz nameleriyle omuzlarını açarak dolaştığı da konuşulmakta...

Yeni yönetimin göreve gelmesi akabinde ipleri eline geçiren Hakan YEKBAŞ´ın adeta “Ali kıran baş kesen edası” ile hareket ettiği ve bu tutum ve davranışlarının eleştirildiği biliniyor. Celal Bayar Ortaokulu´ndan üniversiteye geçen YEKBAŞ´ın, tek söz sahibi olma ve rektörü yanlış yönlendirme hususunda başarılı olduğu vurgulanıyor.

Genel Sekreter Hakan Yekbaş´ın ve danışmanlar Enes Taner Çiftci ve Oguz´un bu keyfiyet ve başlarına buyruk tutumlarından Rektörün bilgisinin olup olmadığı ise merak ediliyor.

Kurum kültürü ve akademik nezaket yerine, yıllarca “ezilmiş horlanmış insanların” biriktirdikleri temiz emekleri kendi egoları çerçevesinde kullanan nicesinin  üniversiteye ne katacakları ise merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Herkes Sahibi
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Akademisyen 50025
22.6.2017 13:56:43
Koca üniversiteyi köye çevirdiler bunlar. Adamlar mahallenin muhtarları gibi davranıyorlar. Hele o Enis yok mu o Enis!
Serkan şah
22.6.2017 16:16:47
Bu nasıl işler
akif san
22.6.2017 22:49:04
rektor danismanimiz taner citci bir ayeti kerimiyi referans vermis emrolun dugu gibi dosdogru olun ne kadar yuce bir ilahi kelam kendileri de oyle yapiyor zaten hak hukuk bunlarin isi rektorin yigenleri makama cimenin oglu hocaliga enes beyin hanimi mudurluge taner beyin hanimi yuksek lisansa yazsak ta o kadar dogruluklari bitiremeyiz...hak hukuk oyle mi
Ali İmran
24.6.2017 03:18:17
üniversitede herşey arapsaçına döndü,liyakatsız kişiler yetkili makamlara getiriliyor, herkes makamını ve yetkilerini adam kayırmak için kullanıyor, hizmet kalitesi iyice düştü, birimler zarar ediyor, tam bir başıboşluk hali var..bu gidişat hayra alamet değil, Allah sonunu hayırlı etsin..
fatih can
25.6.2017 10:27:33
akademik liyakat dibe vurmus durumda kendine oy atan ne olursa olsun iyi atmayanlar da bir o kadar kotu.bu son ilanlar istediginiz kisilere cikiyir degil mi rahat ve huzurlu olun
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar