Herkes Söz Sahibi!
Cumhuriyet Üniversitesi kurumsal silsileyi oluşturamamanın sıkıntısını yaşıyor. Sivas tipi ego ve paye klan anlayışının, zaman zaman kendini gösterdiği gözlemlenirken, ileri ufuk ve aşkı bünyelerinde taşıyabilecek bir ekip kurulamaması ise üniversiteyi dar alanda kısa paslaşmaların tutsağı yapıyor.
Tarih: 22.6.2017 01:19:16/ 7458okunma / 5yorum

 

Üçü rektör danışmanı ve bir genel sekreterin, adeta üniversitede her istediklerini yaptırma konusunda yarışa girdiği haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında..

Rektöre, rektor yardımcılarına ve dekanlara rağmen,  Akademik ve İdari bütün kadrolara müdahale eden, rektöre bu noktada istediklerini yaptırma gücu olduklarını beyan eden hatta biz istedikten sonra o iş bitmiştir sloganlarıyla caka satan, fakülte dekanlıklarını “bay pas ederek her yetki bizde diye akademik zihniyeti zedeleyici tavırlara giren bu ekibin, bu noktadaki tutumlarından ise üniversite personelinin rahatsız olduğu hatta dile getirmeye calişanların ise ciddi bir mobingle karşı karşıya kalacaği endişesi taşıdığı konuşulmakta.

OHAL durumunu öne sürerek başına buyruk tavırlar içine giren bu ekibin Sayın Cumhurbaşkanımızın herkesi kucaklayın demecine ters tutumlarda olmalarının yadırgandığı da belirtilmekte.

Üniversitede bu davranışın çok rahatsız edici bir noktaya geldiği bir çok akademisyenin Cumhuriyet Üniversitesinden ayrılmayı düşündüğü hatta ayrılmaya başladığı konuşulsa da bu ekibin, giden gitsin biz yeteriz nameleriyle omuzlarını açarak dolaştığı da konuşulmakta...

Yeni yönetimin göreve gelmesi akabinde ipleri eline geçiren Hakan YEKBAŞ´ın adeta “Ali kıran baş kesen edası” ile hareket ettiği ve bu tutum ve davranışlarının eleştirildiği biliniyor. Celal Bayar Ortaokulu´ndan üniversiteye geçen YEKBAŞ´ın, tek söz sahibi olma ve rektörü yanlış yönlendirme hususunda başarılı olduğu vurgulanıyor.

Genel Sekreter Hakan Yekbaş´ın ve danışmanlar Enes Taner Çiftci ve Oguz´un bu keyfiyet ve başlarına buyruk tutumlarından Rektörün bilgisinin olup olmadığı ise merak ediliyor.

Kurum kültürü ve akademik nezaket yerine, yıllarca “ezilmiş horlanmış insanların” biriktirdikleri temiz emekleri kendi egoları çerçevesinde kullanan nicesinin  üniversiteye ne katacakları ise merak ediliyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Herkes Sahibi
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Akademisyen 50025
22.6.2017 13:56:43
Koca üniversiteyi köye çevirdiler bunlar. Adamlar mahallenin muhtarları gibi davranıyorlar. Hele o Enis yok mu o Enis!
Serkan şah
22.6.2017 16:16:47
Bu nasıl işler
akif san
22.6.2017 22:49:04
rektor danismanimiz taner citci bir ayeti kerimiyi referans vermis emrolun dugu gibi dosdogru olun ne kadar yuce bir ilahi kelam kendileri de oyle yapiyor zaten hak hukuk bunlarin isi rektorin yigenleri makama cimenin oglu hocaliga enes beyin hanimi mudurluge taner beyin hanimi yuksek lisansa yazsak ta o kadar dogruluklari bitiremeyiz...hak hukuk oyle mi
Ali İmran
24.6.2017 03:18:17
üniversitede herşey arapsaçına döndü,liyakatsız kişiler yetkili makamlara getiriliyor, herkes makamını ve yetkilerini adam kayırmak için kullanıyor, hizmet kalitesi iyice düştü, birimler zarar ediyor, tam bir başıboşluk hali var..bu gidişat hayra alamet değil, Allah sonunu hayırlı etsin..
fatih can
25.6.2017 10:27:33
akademik liyakat dibe vurmus durumda kendine oy atan ne olursa olsun iyi atmayanlar da bir o kadar kotu.bu son ilanlar istediginiz kisilere cikiyir degil mi rahat ve huzurlu olun
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri...
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Sultan Abdülhamit Hanın 1900 yılında temellerini attığı İstanbul-Hicaz Demiryolunun, HIZLI TREN hattı ile yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. İSTANBUL-MEKKE arası hızlı tren sisteminin kurulması durumunda İSTANBUL´dan yola çıkan bir tren 24 saat sonra kutsal topraklarda olabilecek.Eğer bu proje hayata geçerse TÜRKİYE dünya ölçeğinde bir kızıl elmaya ulaşmış olacak.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, yeni Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içerde çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Değişim Kapıda!
Değişim Kapıda!
SİVAS Oda ve Borsalarda yenilenmeyi konuşurken,seçim sonuçlarını tahmin eden Osman YILDIRIM ve Abdülkadir HASTAOĞLU´nun, HİSARCIKLIOĞLU´nu seçime ramak kala getirip, sanki SİVASLILAR, Yıldırım ve Hastaoğlu´nu tanımıyormuş gibi onları methetmesi anlaşılamadı.
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Türkiye FETÖ belası ile uğraşırken, FETÖ´nün etkin olduğu illerin başında gelen SİVAS´ta ise, bu yapının kadın hiyerarşisi merak ediliyor. Şehirdeki doktorların, öğretim üyelerinin, mühendislerin, varlıklı insanların eşlerini bu yapı ile tanıştırıp, onların bu yapıya maddi destek vermelerini sağlayan nüfuzlu “MÜTEVELLİ ABLA” nın kim olduğu sorgulanıyor.
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bütün ülkede insanları “himmet” tiyatrosu ile soyup soğana çeviren FETÖ´nün, SİVAS´taki maddi gücünün ne olduğu kestirilemiyor. Üst düzey FETÖ mensuplarının yurt dışına firar ettikleri bilinirken, şehirdeki “HİMMET” birikintileri ise sırra kadem bastı. Şehir kamuoyu ise 15 Temmuz ihaneti akabinde tahminen FETÖ paralarının sonbahar gibi sırra kadem bastığını iddia ediyor.
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK´ta nüfus yapısı 2000´li yıllarda itibaren bilinçli olarak değiştirilerek, KERKÜK´ün gerçek sahipleri Türkmenler oradan göçe zorlandılar. Kerkük Nüfus Müdürlüğü kayıtlarının Barzani ve Talabani yanlılarınca organize olarak yağmalanması akabinde, nüfus ve tapu bilgileri yok edildi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
HACILAR Dönüyor
HACILAR Dönüyor
KUTSAL TOPRAKLARDA Hac görevini yerine getiren HACILAR dönmeye başladılar.Yılda bir gerçekleşen büyük “istişare”nin hakkıyla yapılması ümit ediliyor. Özellikle TÜRK HACILARIN Mekke ve Medine´deki “incik boncuk satanlara” yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
DÜNYADAKİ en iyi üniversiteler arasında CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ yok. Sıralamaya giren üniversiteler, akademik başarı ve kalite ile adlarından söz ettirirken, Cumhuriyet Üniversitesinde yaprak kımıldamıyor. Herkes tepeye yerleşmenin mücadelesini verirken, Cumhuriyet Üniversitesi´nin “domuzların kampüse girmemesi için duvar ördürdüğü, çeşme ve kapı modelleri çizdirdiği hatta ve hatta hızını alamayarak, özel locada maç izlediği gözlemleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ artık ders kitaplarında. Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden Nuri Demirağ, ekonomide girişimcilik konusunda geniş çerçevede anlatıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar