Herkes Söz Sahibi!
Cumhuriyet Üniversitesi kurumsal silsileyi oluşturamamanın sıkıntısını yaşıyor. Sivas tipi ego ve paye klan anlayışının, zaman zaman kendini gösterdiği gözlemlenirken, ileri ufuk ve aşkı bünyelerinde taşıyabilecek bir ekip kurulamaması ise üniversiteyi dar alanda kısa paslaşmaların tutsağı yapıyor.
Tarih: 22.6.2017 01:19:16/ 7299okunma / 5yorum

 

Üçü rektör danışmanı ve bir genel sekreterin, adeta üniversitede her istediklerini yaptırma konusunda yarışa girdiği haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında..

Rektöre, rektor yardımcılarına ve dekanlara rağmen,  Akademik ve İdari bütün kadrolara müdahale eden, rektöre bu noktada istediklerini yaptırma gücu olduklarını beyan eden hatta biz istedikten sonra o iş bitmiştir sloganlarıyla caka satan, fakülte dekanlıklarını “bay pas ederek her yetki bizde diye akademik zihniyeti zedeleyici tavırlara giren bu ekibin, bu noktadaki tutumlarından ise üniversite personelinin rahatsız olduğu hatta dile getirmeye calişanların ise ciddi bir mobingle karşı karşıya kalacaği endişesi taşıdığı konuşulmakta.

OHAL durumunu öne sürerek başına buyruk tavırlar içine giren bu ekibin Sayın Cumhurbaşkanımızın herkesi kucaklayın demecine ters tutumlarda olmalarının yadırgandığı da belirtilmekte.

Üniversitede bu davranışın çok rahatsız edici bir noktaya geldiği bir çok akademisyenin Cumhuriyet Üniversitesinden ayrılmayı düşündüğü hatta ayrılmaya başladığı konuşulsa da bu ekibin, giden gitsin biz yeteriz nameleriyle omuzlarını açarak dolaştığı da konuşulmakta...

Yeni yönetimin göreve gelmesi akabinde ipleri eline geçiren Hakan YEKBAŞ´ın adeta “Ali kıran baş kesen edası” ile hareket ettiği ve bu tutum ve davranışlarının eleştirildiği biliniyor. Celal Bayar Ortaokulu´ndan üniversiteye geçen YEKBAŞ´ın, tek söz sahibi olma ve rektörü yanlış yönlendirme hususunda başarılı olduğu vurgulanıyor.

Genel Sekreter Hakan Yekbaş´ın ve danışmanlar Enes Taner Çiftci ve Oguz´un bu keyfiyet ve başlarına buyruk tutumlarından Rektörün bilgisinin olup olmadığı ise merak ediliyor.

Kurum kültürü ve akademik nezaket yerine, yıllarca “ezilmiş horlanmış insanların” biriktirdikleri temiz emekleri kendi egoları çerçevesinde kullanan nicesinin  üniversiteye ne katacakları ise merak ediliyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Herkes Sahibi
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Akademisyen 50025
22.6.2017 13:56:43
Koca üniversiteyi köye çevirdiler bunlar. Adamlar mahallenin muhtarları gibi davranıyorlar. Hele o Enis yok mu o Enis!
Serkan şah
22.6.2017 16:16:47
Bu nasıl işler
akif san
22.6.2017 22:49:04
rektor danismanimiz taner citci bir ayeti kerimiyi referans vermis emrolun dugu gibi dosdogru olun ne kadar yuce bir ilahi kelam kendileri de oyle yapiyor zaten hak hukuk bunlarin isi rektorin yigenleri makama cimenin oglu hocaliga enes beyin hanimi mudurluge taner beyin hanimi yuksek lisansa yazsak ta o kadar dogruluklari bitiremeyiz...hak hukuk oyle mi
Ali İmran
24.6.2017 03:18:17
üniversitede herşey arapsaçına döndü,liyakatsız kişiler yetkili makamlara getiriliyor, herkes makamını ve yetkilerini adam kayırmak için kullanıyor, hizmet kalitesi iyice düştü, birimler zarar ediyor, tam bir başıboşluk hali var..bu gidişat hayra alamet değil, Allah sonunu hayırlı etsin..
fatih can
25.6.2017 10:27:33
akademik liyakat dibe vurmus durumda kendine oy atan ne olursa olsun iyi atmayanlar da bir o kadar kotu.bu son ilanlar istediginiz kisilere cikiyir degil mi rahat ve huzurlu olun
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
SİVAS´ta FETÖ yapılanmasının en önemli ekonomik gücünü etkin bir KADIN DERNEĞİNİN yaptığı kermesler ve birebir çalışmalar ile elde ettiği bilgisine ulaşıldı. Şehirde etkin olan bayanlara da kanca atan FETÖ ablaları, onları organize ettikleri programlara dahil ederek nüfuzlarını kullandıkları belirtildi.MÜTEVELLİ ABLA diye tabir edilen bu nufuzlu isimler kamuoyunda en çok merak edilenler arasında...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
Sis Perdeleri Aralansın!
Sis Perdeleri Aralansın!
FETÖ yapılanmasının en önemli isimlerinden biri olan FETÖ İmamı Veysel TIKAÇ´ın yakalanması şehirde konuşulmaya devam ediyor. Sivas´ta TIKAÇ´ın konuşmasından korkan epey bir ismin, tedirginlik içinde olduğu haber merkezimize gelmeye devam ediyor. TIKAÇ´ın konuşması durumunda pek çok ilişkiler ağının ortaya çıkacağı ve bürokraside var olan “GİZLİ FETÖ UŞAKLARININ” deşifre olacağı vurgulanıyor.
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Yaza şenliklerle başlayan SİVASLILAR, el çırpıp havalara zıplamaya devam ediyorlar.Ringo ringo şişeler ile ellerini havaya kaldırın ahalinin, suyu da yıllardır mezarlıktan getirme uğraşını devam ettirdikleri gözlemleniyor. Tavukları bir türlü pişiremeyen nicesinin, Hacıyı çarşıya bu yaz yine alkış eşliğinde gönderip göndermeyecekleri ise merak ediliyor.
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı gördüm düşümde
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TUDEMSAŞ, işin ehli nitelikli bir yönetimi arzularken, yaklaşık 2 aydır hiç vagon üretimi yapılmadığı, işten güçten anlamayanlar insanlar tarafından devasa müessesenin batal hale getirilip adeta TEKER fabrikasına döndürüldüğü ve ortalığın tekerden geçilmediği bilgilerine ulaşıldı.Personel Daire Başkanı Mehmet ŞEREF´in ise her dönemde koruyup kollamakta üstün başarı gösterdiği koltuğunun yaklaşık 25 yılı bulduğu ve koltuğunun çürümesine rağmen, kendisinin SİVAS için elini taşın altına koymadığı belirtiliyor.
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Milli Eğitimde kronikleşen vasıfsızlıkları gündeme getiren SİVAS POSTASI GAZETESİ´ni mahkemeye vererek İFTİRALAR atan zamanın Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail UYAR´a yargı tokat gibi cevap verdi.
Topunuz Gelin!
Topunuz Gelin!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Cumhuriyet Üniversitesi yeni yönetimi, bir yılını tam doldurmuşken, ardı arkası kesilmez olumsuzluklar da kamuoyu gündemini meşgul ediyor.SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´nin gündeme taşıdığı “SKANDAL HİSSE” devrinden geri adım atılırken, şimdi de bazı bölümlerin kapatılmasına yönelik adımların atıldığı iddiaları şehirde ŞOK etkisi oluşturdu.
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
Yıl boyu sosyal medyadan, AYET ve HADİS paylaşmaktan harap ve bitap düşen SİVASLI sanal mücahitler, “Allah verdiği nimeti kulu üzerinde görmek ister” diyerek tatile akın etmeye devam ediyorlar.Açık büfelerde “ESKİ ROMA” geleneğini devam ettirip semirerek, güneşin altında suya yatan nicesinin, tatil dönüşü FACEBOOK´ta paylaşmak için hamaset ve manevi sözler hazırladıkları belirtiliyor
Eğitimde Önemli Hamle!
Eğitimde Önemli Hamle!
Milli Eğitim tarihinin en kapsayıcı müfredatı Bakan YILMAZ tarafından kamuoyuna açıklandı.2017-2018 de uygulanacak olan müfredat, sadeliği ile öne çıkıyor. Uzan soluklu toplantı ve çalışmalar akabinde hazırlanan müfredata alanında uzman eğitimcilerin de önemli katkılar sunduğu biliniyor.
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
Köy garajlarındaki bir uygulama şehrin gündeminde. Revizyon imar planında BELEDİYE TESİS ALANI olan yerde akaryakıt istasyonunun yükselmesi bir takım soruları gündeme taşımaya devam ediyor.
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Değer yargılarının sıfırlandığı, sahte ilişkilerin baş tacı edildiği, insanların bir birlerinin kanını emmek için fırsatı ganimet bildiği barbar çağda, akıllı kalanlar da gözden kaçmıyor. Kadınların ve erkeklerin çeşit çeşit maskelerle dolaştığı içi boş çağda, insan ruhuna nüfuz eden saf bakışların neden anlaşılmadığı bilinmiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:12 05:15 12:48 16:44 20:03 21:48
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar