Herkes Söz Sahibi!
Cumhuriyet Üniversitesi kurumsal silsileyi oluşturamamanın sıkıntısını yaşıyor. Sivas tipi ego ve paye klan anlayışının, zaman zaman kendini gösterdiği gözlemlenirken, ileri ufuk ve aşkı bünyelerinde taşıyabilecek bir ekip kurulamaması ise üniversiteyi dar alanda kısa paslaşmaların tutsağı yapıyor.
Tarih: 22.6.2017 01:19:16/ 8113okunma / 5yorum

 

Üçü rektör danışmanı ve bir genel sekreterin, adeta üniversitede her istediklerini yaptırma konusunda yarışa girdiği haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında..

Rektöre, rektor yardımcılarına ve dekanlara rağmen,  Akademik ve İdari bütün kadrolara müdahale eden, rektöre bu noktada istediklerini yaptırma gücu olduklarını beyan eden hatta biz istedikten sonra o iş bitmiştir sloganlarıyla caka satan, fakülte dekanlıklarını “bay pas ederek her yetki bizde diye akademik zihniyeti zedeleyici tavırlara giren bu ekibin, bu noktadaki tutumlarından ise üniversite personelinin rahatsız olduğu hatta dile getirmeye calişanların ise ciddi bir mobingle karşı karşıya kalacaği endişesi taşıdığı konuşulmakta.

OHAL durumunu öne sürerek başına buyruk tavırlar içine giren bu ekibin Sayın Cumhurbaşkanımızın herkesi kucaklayın demecine ters tutumlarda olmalarının yadırgandığı da belirtilmekte.

Üniversitede bu davranışın çok rahatsız edici bir noktaya geldiği bir çok akademisyenin Cumhuriyet Üniversitesinden ayrılmayı düşündüğü hatta ayrılmaya başladığı konuşulsa da bu ekibin, giden gitsin biz yeteriz nameleriyle omuzlarını açarak dolaştığı da konuşulmakta...

Yeni yönetimin göreve gelmesi akabinde ipleri eline geçiren Hakan YEKBAŞ´ın adeta “Ali kıran baş kesen edası” ile hareket ettiği ve bu tutum ve davranışlarının eleştirildiği biliniyor. Celal Bayar Ortaokulu´ndan üniversiteye geçen YEKBAŞ´ın, tek söz sahibi olma ve rektörü yanlış yönlendirme hususunda başarılı olduğu vurgulanıyor.

Genel Sekreter Hakan Yekbaş´ın ve danışmanlar Enes Taner Çiftci ve Oguz´un bu keyfiyet ve başlarına buyruk tutumlarından Rektörün bilgisinin olup olmadığı ise merak ediliyor.

Kurum kültürü ve akademik nezaket yerine, yıllarca “ezilmiş horlanmış insanların” biriktirdikleri temiz emekleri kendi egoları çerçevesinde kullanan nicesinin  üniversiteye ne katacakları ise merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Herkes Sahibi
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Akademisyen 50025
22.6.2017 13:56:43
Koca üniversiteyi köye çevirdiler bunlar. Adamlar mahallenin muhtarları gibi davranıyorlar. Hele o Enis yok mu o Enis!
Serkan şah
22.6.2017 16:16:47
Bu nasıl işler
akif san
22.6.2017 22:49:04
rektor danismanimiz taner citci bir ayeti kerimiyi referans vermis emrolun dugu gibi dosdogru olun ne kadar yuce bir ilahi kelam kendileri de oyle yapiyor zaten hak hukuk bunlarin isi rektorin yigenleri makama cimenin oglu hocaliga enes beyin hanimi mudurluge taner beyin hanimi yuksek lisansa yazsak ta o kadar dogruluklari bitiremeyiz...hak hukuk oyle mi
Ali İmran
24.6.2017 03:18:17
üniversitede herşey arapsaçına döndü,liyakatsız kişiler yetkili makamlara getiriliyor, herkes makamını ve yetkilerini adam kayırmak için kullanıyor, hizmet kalitesi iyice düştü, birimler zarar ediyor, tam bir başıboşluk hali var..bu gidişat hayra alamet değil, Allah sonunu hayırlı etsin..
fatih can
25.6.2017 10:27:33
akademik liyakat dibe vurmus durumda kendine oy atan ne olursa olsun iyi atmayanlar da bir o kadar kotu.bu son ilanlar istediginiz kisilere cikiyir degil mi rahat ve huzurlu olun
SİVAS´ın Yükü Omuzlarında
SİVAS´ın Yükü Omuzlarında
Ak Parti´nin seçim çalışmalarını İsmet YILMAZ ve Habib SOLUK gerçekleştirdi. Köy köy, ilçe ilçe, mahalle mahalle dur durak bilmeden koşuşturan Bakan YILMAZ ve Habib SOLUK´un gayretleri halk tarafından karşılık buldu.
TİKA, Gönülleri Fethediyor
TİKA, Gönülleri Fethediyor
TÜRKİYE, Medeniyet coğrafyamızı yeniden inşa etmeye devam ediyor. ARAKAN´da güzel çalışmalar yapan TİKA, son olarak çocukların sevincine sevinç katmak için oyun parkı yaptı.
SİVAS 2019´da Karadeniz´e Ulaşacak
SİVAS 2019´da Karadeniz´e Ulaşacak
Sultan II.Abdülhamid Han´ın en büyük hayali olan Karadeniz´i Akdeniz´e bağlama düşüncesi başarıyla ilerliyor. Karadeniz-Akdeniz Yolu Projesi´nin birinci etabında sona gelindiği bilgisine ulaşıldı. Ordu etabında sona gelinirken, SİVAS başta olmak üzere diğer etaplarda da çalışmaların bitmesi akabinde, bu illerin kaderinin değişeceği belirtildi.
SİVAS´a Dair Herşey
SİVAS´a Dair Herşey
SİVAS ile ilgili yatırımlara Bakan YILMAZ tarafından kaynak aktarılırken, yerelde de Vali Davut GÜL´ün takibi ile hayata geçiyor.
Eyvah, Kültürsüz Festivaller Başlıyor!
Eyvah, Kültürsüz Festivaller Başlıyor!
Ramazan sonrasında Sivas şamataya giriyor. Bayramın hemen arkasından yaklaşık 100 civarında şenliğin yapılarak avuç dolusu paraların heba edileceği belirtiliyor. Sivaslıların işi gücü bırakıp akşama kadar çalıp söyleyecekleri festivallerde, kültür adına neyin yapıldığı ise bilinmiyor.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sivas´ın Tüten Ocağı
Sivas´ın Tüten Ocağı
Milli Ekonomi ve Milli Üretim bilinci ile hareket eden ESTAŞ, insanlara aş ve iş imkanı sunmaya devam ediyor. 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, çalışan filosuna 100 kişi daha ekledi.
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
Türkiye`yi Ağlatan Sivaslı
"ÖMÜR DEDİĞİN" beğeni ile izleniyor. Yaşlı insanların hayatlarının konu olduğu bu muhteşem çalışmayı ilgiyle takip eden pek çok insan, gözyaşlarını tutamıyor. İzlenme rekorları kıran bu önemli yapımın, başında bir Sivaslı´nın olması ise ayrı bir kıvancı dillerden düşürmüyor...
BARBARLIK Yaygınlaşıyor
BARBARLIK Yaygınlaşıyor
Toplumun geneline yayılan yüzeysel yaşam anlayışı giderek yaygınlaşıyor. MUTFAK, WC ve BANYO arasında yaşayarak mutlu olduğunu zanneden insanların acınası bu zavallı hallerinden, acilen kurtarılmaları gerekiyor.
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Gez Sivas`ı Gör GÖKPINAR`ı
Gez Sivas`ı Gör GÖKPINAR`ı
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor. Yaza doğru yol aldığımız şu günlerde, GÖKPINAR´a yine akın akın insanların giderek, o doğal güzelliği yaşamaları bekleniyor.
Züccaciye Evler Bayrama Hazır
Züccaciye Evler Bayrama Hazır
Sivas Bayrama hazırlanıyor. Bayrama sayılı günler kala evlerin tepeden tırnağa temizlendiği görülürken, özellikle başköşeyi tutan ve içinde fincan, tabak, çanak, inci, boncuk bulunan vitrinlere özel önem veriliyor. Bayram ziyaretlerine hazırlanan pek çok insanın, ziyarete gittiği her ev için yanına değişik değişik “maske” alıp almayacağı merak ediliyor.
SİVAS´ta "UHUD Sendromu"
SİVAS´ta "UHUD Sendromu"
Özellikle SİVAS´ta bir zamanlar yüce idealler için meydanlarda olan pek çok kimse, günümüzde davalarını kullanarak makam ve mevki peşinde soluklanmadan koşmaya devam ediyorlar. Dava sahibi olduklarını iddia edenlerin, makamlara yenik düşen acınası halleri, ne denli tutarsız olduklarını gösteriyor.
Uyuma Sivas Uyuma!
Uyuma Sivas Uyuma!
Soğuk iklime dayanıklılık konusunda dünyanın en bilinen hayvanlarından olan Romanov koyunu, SİVAS için çok ideal. Eti kokmayan bu koyunun yılda 6 civarında kuzu verdiği biliniyor. SİVAS´a bu ırkın şimdiye kadar neden kazandırılmadığı ve TARIM MÜDÜRLÜĞÜ´nün niye uyuduğu merak konusu.
Bu Çok Güzel Bir Haber
Bu Çok Güzel Bir Haber
Cumhuriyet Üniversitesi bölünmeden MÜSTAKİL yeni bir ÜNİVERSİTE kurulması kararı SİVAS için büyük bir şans olarak görülüyor. Bakan YILMAZ´ın büyük emekleri sonucu sıfırdan kurulacak olan BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ, şehrin gelişmesinin adeta motoru olacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar