Hayırdır, Size Ne Oluyor?
Ak Parti İl BAŞKANI´nı ararken, son günlerde bazı isimlerin kulis yaptığı biliniyor. Partiyi geleceğe taşıyamayacağı belirtilen isimlerin her ne hikmetse son günlerde hızlanan atakları komik bulunuyor.
Tarih: 5.6.2018 06:44:27/ 3125okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ziya ŞAHİN´in vekillik için istifa edip kendi köşesine çekilmesi akabinde, Ak Parti de İL BAŞKANI arayışları sürüyor. Partiyi geleceğe taşıyabilecek ve Yerel seçimlere partiyi zinde taşıyacak isimler AK PARTİLİLER tarafından arzulanırken, özellikle son günlerde İL BAŞKANLIĞI için yoğun kulis yapan TOPGÜL ve KUZU eleştiriliyor.

Özellikle AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ı zamanında hükümet meydanında “eşekle protesto” etme sıglığı gösteren Ahmet KUZU´nun yeniden siyaset sahnesini koklaması “bu da olmaz dedirten cinsten”. Ak Partililer tarafından AKP´li KUZU diye eleştirilen KUZU´nun uuzun süre yaptığı MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI, eleştiri almış, insanların AK PARTİ´den uzaklaşmasına neden olmuştu.

Diğer bir siyasi sahneyi koklayan Turan TOPGÜL´ün ise partiyi geleceğe taşıyamayacağı vurgulanıyor. Riskli siyasi alanlarda zinhar bulunmaktan imtina eden TOPGÜL´ün şimdiye kadar duyulmuş ileri ufuk perspektifinin de görülmediği yorumları yapılıyor.

Ak Partili seçmenler siyasi ömrünü tamamlayan Sami AYDIN, Hilmi BİLGİN, Ahmet KUZU, Ziya ŞAHİN, Turan TOPGÜL gibi isimlerin yeniliği değil rutini anımsattıkları ve artık siyasi arenada yol alamayacaklarını dile getiriyorlar.

Ak Parti İl Başkanlığı için 24 Haziran sonu kulislerin hareketleneceği ve asıl belirleyici hususun ise Ak Parti´yi Belediye seçimlerine bütün organları ile hazırlayacak isimlerin öne çıkması ile olacağı vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hayırdır Size Oluyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
12.6.2018 15:40:13
Ak Parti Sivas il teşkilatının şu an il başkanlığı sorunu bulunmamaktadır.İl başkanlığı arayışı sizlerinde çok yerinde doğru bir şekilde ifade ettiği gibi bazı şahısların(AKP lilerin-) kendilerini gündemde tutma arayışlarından,yıpranmış,istenmeyen ve artık Ak Parti tabanı tarafından irite bulunan yüzlerinin ve anlayışlarının boy göstermesinden başka bir şey değildir.Şu an il başkanlığı görevini başarılı bir şekilde özveriyle yürüten ve bütün Sivas tarafından sempatik,yapıcı ve Ak Partiye yakışan bir il başkanı olarak görülen Abdülkadir DEMİREL bu işi son derece başarılı bir şekilde yürütmektedir.Eğer Ak Parti Genel merkezi Sivas ta başarıyı hedefliyor ve tabanıyla barışık gelecek vizyonu olan bir il başkanı istiyorsa arayışa girmesine gerek yoktur,Abdülkadir DEMİREL Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milletimizin istediği dürüst,hizmet odaklı bir siyaseti eksenine alan önce vatan diyen bir anlayışın temsilcisi olarak Sivas Ak Parti İl başkanlığı için tek adaydır.
sinan korkmaz
7.6.2018 12:33:24
kuzu eşeklerin nerede
sinan korkmaz
7.6.2018 12:36:30
ak parti il başkanlığıda bunlara kalmış yazık sivasa o yüzden büyük bi köy olduk sivasta parayı bulanda daha durmuyo kuzu dan il başkanı olursa
AKPARTİ ÜYESİ
12.6.2018 13:46:31
Hakan AKKAŞ Göksel ARAS Sivas AKPARTİM yerelde bu iki güzide şahsiyetin içinde bulunduğu etkin yerinde donanımlı liyakatli kardeşlerimizle yürümeli ve ilimiz siyasetinin yarınlarında El Emin ve Vekil olarak görmek istediğimiz değerlerdir. Yazınızda bahsi geçen ve benzeri kişilerse takılmışlar nefislerinin peşine odunumun parası kıvamında kıvranıp duruyorlar her türlü yarar ilişkisine çok açık kişilerin partiye üye olmalarına dahi gerek yok diye düşünüyorum.
Yazılarıyla SİVAS POSTASI´nda...
Yazılarıyla SİVAS POSTASI´nda...
SİVAS´ın yetiştirdiği güzel insanlardan biri olan İBRAHİM BALABAN, hatıralar zinciri ile çok yakında SİVAS POSTASI ailesinde...
"KALİGRAFİ" Eğitimde
"KALİGRAFİ" Eğitimde
Devlet ve Özel okullarda ilk olan bir uygulama SİVAS´ta başlatıldı. İlkokul 2.sınıf öğrencilerine öğretilmeye başlanılan “KALİGRAFİ” büyük ilgi gördü. Bu çalışmanın ilerde “MÜFREDATA” gireceği öngörülüyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
Sorular, Sorular, Sorular!
Sorular, Sorular, Sorular!
SİVAS´ın TEK ÖZGÜR GAZETESİ olan SİVAS POSTASI, araştırma ve yorumları ile kamu yararına önemli haberlere ışık tutmaya devam ediyor.Faruk KOCACIK´ın Rektörlüğü zamanında, ÖSYM İl Temsilciğine, dönemin ÖSYM Başkanı Ali DEMİR´in ısrarı ile Ali TAŞKIN´ın atanması analiz ediliyor.
Ballı İmar Değişikliği mi?
Ballı İmar Değişikliği mi?
SİVAS´ı ve SİVAS´ın geleceğini SAVUNAN Sivas Postası Gazetesi´ne ilginç bilgiler ardı ardına gelmeye devam ediyor.Tuhaf bir İDDİA ise, şehirde “mutlu bir azınlık” işlerini tereyağından kıl çeker gibi hallediyor dedirten cinsten!
Üretim Ekonomisi
Üretim Ekonomisi
Hatem TÜRK´ün yazısı...
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar