Hayırdır, Size Ne Oluyor?
Ak Parti İl BAŞKANI´nı ararken, son günlerde bazı isimlerin kulis yaptığı biliniyor. Partiyi geleceğe taşıyamayacağı belirtilen isimlerin her ne hikmetse son günlerde hızlanan atakları komik bulunuyor.
Tarih: 5.6.2018 06:44:27/ 3324okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ziya ŞAHİN´in vekillik için istifa edip kendi köşesine çekilmesi akabinde, Ak Parti de İL BAŞKANI arayışları sürüyor. Partiyi geleceğe taşıyabilecek ve Yerel seçimlere partiyi zinde taşıyacak isimler AK PARTİLİLER tarafından arzulanırken, özellikle son günlerde İL BAŞKANLIĞI için yoğun kulis yapan TOPGÜL ve KUZU eleştiriliyor.

Özellikle AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ı zamanında hükümet meydanında “eşekle protesto” etme sıglığı gösteren Ahmet KUZU´nun yeniden siyaset sahnesini koklaması “bu da olmaz dedirten cinsten”. Ak Partililer tarafından AKP´li KUZU diye eleştirilen KUZU´nun uuzun süre yaptığı MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI, eleştiri almış, insanların AK PARTİ´den uzaklaşmasına neden olmuştu.

Diğer bir siyasi sahneyi koklayan Turan TOPGÜL´ün ise partiyi geleceğe taşıyamayacağı vurgulanıyor. Riskli siyasi alanlarda zinhar bulunmaktan imtina eden TOPGÜL´ün şimdiye kadar duyulmuş ileri ufuk perspektifinin de görülmediği yorumları yapılıyor.

Ak Partili seçmenler siyasi ömrünü tamamlayan Sami AYDIN, Hilmi BİLGİN, Ahmet KUZU, Ziya ŞAHİN, Turan TOPGÜL gibi isimlerin yeniliği değil rutini anımsattıkları ve artık siyasi arenada yol alamayacaklarını dile getiriyorlar.

Ak Parti İl Başkanlığı için 24 Haziran sonu kulislerin hareketleneceği ve asıl belirleyici hususun ise Ak Parti´yi Belediye seçimlerine bütün organları ile hazırlayacak isimlerin öne çıkması ile olacağı vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hayırdır Size Oluyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
12.6.2018 15:40:13
Ak Parti Sivas il teşkilatının şu an il başkanlığı sorunu bulunmamaktadır.İl başkanlığı arayışı sizlerinde çok yerinde doğru bir şekilde ifade ettiği gibi bazı şahısların(AKP lilerin-) kendilerini gündemde tutma arayışlarından,yıpranmış,istenmeyen ve artık Ak Parti tabanı tarafından irite bulunan yüzlerinin ve anlayışlarının boy göstermesinden başka bir şey değildir.Şu an il başkanlığı görevini başarılı bir şekilde özveriyle yürüten ve bütün Sivas tarafından sempatik,yapıcı ve Ak Partiye yakışan bir il başkanı olarak görülen Abdülkadir DEMİREL bu işi son derece başarılı bir şekilde yürütmektedir.Eğer Ak Parti Genel merkezi Sivas ta başarıyı hedefliyor ve tabanıyla barışık gelecek vizyonu olan bir il başkanı istiyorsa arayışa girmesine gerek yoktur,Abdülkadir DEMİREL Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milletimizin istediği dürüst,hizmet odaklı bir siyaseti eksenine alan önce vatan diyen bir anlayışın temsilcisi olarak Sivas Ak Parti İl başkanlığı için tek adaydır.
sinan korkmaz
7.6.2018 12:33:24
kuzu eşeklerin nerede
sinan korkmaz
7.6.2018 12:36:30
ak parti il başkanlığıda bunlara kalmış yazık sivasa o yüzden büyük bi köy olduk sivasta parayı bulanda daha durmuyo kuzu dan il başkanı olursa
AKPARTİ ÜYESİ
12.6.2018 13:46:31
Hakan AKKAŞ Göksel ARAS Sivas AKPARTİM yerelde bu iki güzide şahsiyetin içinde bulunduğu etkin yerinde donanımlı liyakatli kardeşlerimizle yürümeli ve ilimiz siyasetinin yarınlarında El Emin ve Vekil olarak görmek istediğimiz değerlerdir. Yazınızda bahsi geçen ve benzeri kişilerse takılmışlar nefislerinin peşine odunumun parası kıvamında kıvranıp duruyorlar her türlü yarar ilişkisine çok açık kişilerin partiye üye olmalarına dahi gerek yok diye düşünüyorum.
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
ALOŞ, etrafta dönen oyunları bildiği için o da bir damın üstüne çıkarak köylülere bağırmış;
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Toplum Ruh Sağlığı adeta dökülüyor. Bu merkezde PSİKİATRİ doktoru olması gerekirken psikiyatri doktoru da bulunmuyor. Hastalar perişan, aileler perişan, çalışanlar perişan…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar