Hayırdır, Size Ne Oluyor?
Ak Parti İl BAŞKANI´nı ararken, son günlerde bazı isimlerin kulis yaptığı biliniyor. Partiyi geleceğe taşıyamayacağı belirtilen isimlerin her ne hikmetse son günlerde hızlanan atakları komik bulunuyor.
Tarih: 5.6.2018 06:44:27/ 2667okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ziya ŞAHİN´in vekillik için istifa edip kendi köşesine çekilmesi akabinde, Ak Parti de İL BAŞKANI arayışları sürüyor. Partiyi geleceğe taşıyabilecek ve Yerel seçimlere partiyi zinde taşıyacak isimler AK PARTİLİLER tarafından arzulanırken, özellikle son günlerde İL BAŞKANLIĞI için yoğun kulis yapan TOPGÜL ve KUZU eleştiriliyor.

Özellikle AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ı zamanında hükümet meydanında “eşekle protesto” etme sıglığı gösteren Ahmet KUZU´nun yeniden siyaset sahnesini koklaması “bu da olmaz dedirten cinsten”. Ak Partililer tarafından AKP´li KUZU diye eleştirilen KUZU´nun uuzun süre yaptığı MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI, eleştiri almış, insanların AK PARTİ´den uzaklaşmasına neden olmuştu.

Diğer bir siyasi sahneyi koklayan Turan TOPGÜL´ün ise partiyi geleceğe taşıyamayacağı vurgulanıyor. Riskli siyasi alanlarda zinhar bulunmaktan imtina eden TOPGÜL´ün şimdiye kadar duyulmuş ileri ufuk perspektifinin de görülmediği yorumları yapılıyor.

Ak Partili seçmenler siyasi ömrünü tamamlayan Sami AYDIN, Hilmi BİLGİN, Ahmet KUZU, Ziya ŞAHİN, Turan TOPGÜL gibi isimlerin yeniliği değil rutini anımsattıkları ve artık siyasi arenada yol alamayacaklarını dile getiriyorlar.

Ak Parti İl Başkanlığı için 24 Haziran sonu kulislerin hareketleneceği ve asıl belirleyici hususun ise Ak Parti´yi Belediye seçimlerine bütün organları ile hazırlayacak isimlerin öne çıkması ile olacağı vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hayırdır Size Oluyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
12.6.2018 15:40:13
Ak Parti Sivas il teşkilatının şu an il başkanlığı sorunu bulunmamaktadır.İl başkanlığı arayışı sizlerinde çok yerinde doğru bir şekilde ifade ettiği gibi bazı şahısların(AKP lilerin-) kendilerini gündemde tutma arayışlarından,yıpranmış,istenmeyen ve artık Ak Parti tabanı tarafından irite bulunan yüzlerinin ve anlayışlarının boy göstermesinden başka bir şey değildir.Şu an il başkanlığı görevini başarılı bir şekilde özveriyle yürüten ve bütün Sivas tarafından sempatik,yapıcı ve Ak Partiye yakışan bir il başkanı olarak görülen Abdülkadir DEMİREL bu işi son derece başarılı bir şekilde yürütmektedir.Eğer Ak Parti Genel merkezi Sivas ta başarıyı hedefliyor ve tabanıyla barışık gelecek vizyonu olan bir il başkanı istiyorsa arayışa girmesine gerek yoktur,Abdülkadir DEMİREL Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milletimizin istediği dürüst,hizmet odaklı bir siyaseti eksenine alan önce vatan diyen bir anlayışın temsilcisi olarak Sivas Ak Parti İl başkanlığı için tek adaydır.
sinan korkmaz
7.6.2018 12:33:24
kuzu eşeklerin nerede
sinan korkmaz
7.6.2018 12:36:30
ak parti il başkanlığıda bunlara kalmış yazık sivasa o yüzden büyük bi köy olduk sivasta parayı bulanda daha durmuyo kuzu dan il başkanı olursa
AKPARTİ ÜYESİ
12.6.2018 13:46:31
Hakan AKKAŞ Göksel ARAS Sivas AKPARTİM yerelde bu iki güzide şahsiyetin içinde bulunduğu etkin yerinde donanımlı liyakatli kardeşlerimizle yürümeli ve ilimiz siyasetinin yarınlarında El Emin ve Vekil olarak görmek istediğimiz değerlerdir. Yazınızda bahsi geçen ve benzeri kişilerse takılmışlar nefislerinin peşine odunumun parası kıvamında kıvranıp duruyorlar her türlü yarar ilişkisine çok açık kişilerin partiye üye olmalarına dahi gerek yok diye düşünüyorum.
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
su akar yatağını bulur
su akar yatağını bulur
Mısrasını yitirmiş şiirlerden, yarım kalmış öykülerden, kahramanı yitik romanlardan, gökteki yıldızların allı pullu salınışlarından, zarif tebessümlerden,tebessüm ardındaki derin hüzünlerden…
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayide MİLLİ ATILIM projesi kapsamında 11 ilde yapılacak olan SANAYİ SİTELERİ dönüşümünde SİVAS´ta yer alıyor.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği, tarihi ALİ BABA CAMİNİN haziresinin bakımsızlığı hala devam ediyor. Ne VAKIFLAR, ne MÜFTÜLÜK, ne de BELEDİYE oraya el atmamak için direniyor.
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Kanuni Sultan Süleyman Han´ın ŞAİR Şehzadesi ve oğulları asırlardır SİVAS´ın misafiri. Babasına baş kaldıran cengaver Şehzade Beyezıd Han´ı her gün SİVASLILAR ziyaret ediyor. Bakan YILMAZ´ın, güzel bir düşünce ile İstanbul Olgunlaştırma Enstitüsüne yaptırdığı türbe örtüleri ise dualarla değiştirildi.
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
Milli ve yerli sanayinin ete kemiğe bürünmüş hali olan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile takdir ediliyor. İkinci Fabrikayı da hayata geçiren ESTAŞ, burada da istihdama önemli katkılar sunuyor.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
geçmiş zaman olur ki!...
geçmiş zaman olur ki!...
Sevgi iyilikti, sevgi emekti…
Doğal Besin Kaynağı
Doğal Besin Kaynağı
Havaların yağışlı gitmesi mantarları coşturdu. Sivas´ın dört bir bucağında mantar bolluğu yaşanıyor.
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Halk kültürünün “EVLİYA ÇELEBESİ” olarak tabir edilen TALİBİ COŞKUN eserleri ile yaşıyor. TRT repertuarında yer alan türküleri yanı sıra ilginç hayatı ile de dikkat çeken AŞIK TALİBİ COŞKUN´un hatırasını yaşatan ALTINYAYLA BELEDİYESİ “Aşık Talibi Coşkun Sanat Evi” açarak, güzel bir hizmet ortaya koydu.
bayramın dokunaklı hüznü...
bayramın dokunaklı hüznü...
Dokunaklı, yarı mahzun, yarı sevinçli bayram günleri...
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye´ye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflar kira miktarını ödeyemiyorlar. Borç harç bularak kira ödeme çabasında olan esnaf, ekonomik durgunluk nedeniyle de iş yapamıyorlar. Başbakan YILDIRIM´ın esnafın işlerini kolaylaştıran önlemler alırken, Başkan AYDIN´ın da buna benzer kolaylaştırmalara giderek, dükkan kiraları aşağıya çekmesini bekliyorlar.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
Güzel mimarisi ve haziresinde birçok ilim sahibi insanları barındıran 1792 yılında yapılmış olan ALİBABA camiini caminin arka kısmındaki haziresine bakımsız tan girilememektedir. Sivas postası olarak sorumlularını göreve davet ediyoruz.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar