Hayırdır, Size Ne Oluyor?
Ak Parti İl BAŞKANI´nı ararken, son günlerde bazı isimlerin kulis yaptığı biliniyor. Partiyi geleceğe taşıyamayacağı belirtilen isimlerin her ne hikmetse son günlerde hızlanan atakları komik bulunuyor.
Tarih: 5.6.2018 06:44:27/ 2992okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ziya ŞAHİN´in vekillik için istifa edip kendi köşesine çekilmesi akabinde, Ak Parti de İL BAŞKANI arayışları sürüyor. Partiyi geleceğe taşıyabilecek ve Yerel seçimlere partiyi zinde taşıyacak isimler AK PARTİLİLER tarafından arzulanırken, özellikle son günlerde İL BAŞKANLIĞI için yoğun kulis yapan TOPGÜL ve KUZU eleştiriliyor.

Özellikle AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ı zamanında hükümet meydanında “eşekle protesto” etme sıglığı gösteren Ahmet KUZU´nun yeniden siyaset sahnesini koklaması “bu da olmaz dedirten cinsten”. Ak Partililer tarafından AKP´li KUZU diye eleştirilen KUZU´nun uuzun süre yaptığı MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI, eleştiri almış, insanların AK PARTİ´den uzaklaşmasına neden olmuştu.

Diğer bir siyasi sahneyi koklayan Turan TOPGÜL´ün ise partiyi geleceğe taşıyamayacağı vurgulanıyor. Riskli siyasi alanlarda zinhar bulunmaktan imtina eden TOPGÜL´ün şimdiye kadar duyulmuş ileri ufuk perspektifinin de görülmediği yorumları yapılıyor.

Ak Partili seçmenler siyasi ömrünü tamamlayan Sami AYDIN, Hilmi BİLGİN, Ahmet KUZU, Ziya ŞAHİN, Turan TOPGÜL gibi isimlerin yeniliği değil rutini anımsattıkları ve artık siyasi arenada yol alamayacaklarını dile getiriyorlar.

Ak Parti İl Başkanlığı için 24 Haziran sonu kulislerin hareketleneceği ve asıl belirleyici hususun ise Ak Parti´yi Belediye seçimlerine bütün organları ile hazırlayacak isimlerin öne çıkması ile olacağı vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hayırdır Size Oluyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
12.6.2018 15:40:13
Ak Parti Sivas il teşkilatının şu an il başkanlığı sorunu bulunmamaktadır.İl başkanlığı arayışı sizlerinde çok yerinde doğru bir şekilde ifade ettiği gibi bazı şahısların(AKP lilerin-) kendilerini gündemde tutma arayışlarından,yıpranmış,istenmeyen ve artık Ak Parti tabanı tarafından irite bulunan yüzlerinin ve anlayışlarının boy göstermesinden başka bir şey değildir.Şu an il başkanlığı görevini başarılı bir şekilde özveriyle yürüten ve bütün Sivas tarafından sempatik,yapıcı ve Ak Partiye yakışan bir il başkanı olarak görülen Abdülkadir DEMİREL bu işi son derece başarılı bir şekilde yürütmektedir.Eğer Ak Parti Genel merkezi Sivas ta başarıyı hedefliyor ve tabanıyla barışık gelecek vizyonu olan bir il başkanı istiyorsa arayışa girmesine gerek yoktur,Abdülkadir DEMİREL Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milletimizin istediği dürüst,hizmet odaklı bir siyaseti eksenine alan önce vatan diyen bir anlayışın temsilcisi olarak Sivas Ak Parti İl başkanlığı için tek adaydır.
sinan korkmaz
7.6.2018 12:33:24
kuzu eşeklerin nerede
sinan korkmaz
7.6.2018 12:36:30
ak parti il başkanlığıda bunlara kalmış yazık sivasa o yüzden büyük bi köy olduk sivasta parayı bulanda daha durmuyo kuzu dan il başkanı olursa
AKPARTİ ÜYESİ
12.6.2018 13:46:31
Hakan AKKAŞ Göksel ARAS Sivas AKPARTİM yerelde bu iki güzide şahsiyetin içinde bulunduğu etkin yerinde donanımlı liyakatli kardeşlerimizle yürümeli ve ilimiz siyasetinin yarınlarında El Emin ve Vekil olarak görmek istediğimiz değerlerdir. Yazınızda bahsi geçen ve benzeri kişilerse takılmışlar nefislerinin peşine odunumun parası kıvamında kıvranıp duruyorlar her türlü yarar ilişkisine çok açık kişilerin partiye üye olmalarına dahi gerek yok diye düşünüyorum.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar