Hayaller ve Gerçekler!
Bu arada Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi´ndeki yabancı uyruklu öğrenci sayısı da (396) Cumhuriyet Üniversitesi´nden fazla.
Tarih: 27.11.2019 22:19:45/ 1313okunma / 2yorum

Şu ana kadar yerel ve ulusal basında, televizyon kanallarında, milletvekillerinin ve TBMM´nin gündeminde eş dost akraba alımlarıyla gündemden düşmeyen  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, bir yerel Televizyon kanalında  Cumhuriyet Üniversitesindeki yabancı uyruklu öğrenci sayısını 5 bin hatta 10 bine çıkarmak gerektiğini söyledi. Tutan yok buyurun çıkarın ancak bu mümkün görünmemektedir.

            YÖK´ün 2018 yılı istatistiğine gore Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde yabancı uyruklu öğrenci sayısı 212´dir. 212 olan yabancı uyruklu öğrenci sayısını Rektörlük süresinin bitmesine az bir zaman kala nasıl 10 bine çıkarmayı düşünüyor acaba? Bu sayıyı yakalamanız mümkün değil. İstanbul´da yabancı uyruklu öğrenci sayısı 40 bin civarındayeken Ankara´da bu rakam 11 bin civarındadır.  Bu arada Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi´ndeki yabancı uyruklu öğrenci sayısı da (396) Cumhuriyet Üniversitesi´nden fazla.  

            Bu arada sürekli kadro sıkıntınızın olmadığını, sayın Cumhurbaşkanının 400 kadro verdiğinden bahsediyorsunuz. Kamu Yönetimi bölümünü sadece 3 hoca ile nasıl idare ediyorsunuz? 3 Hoca ile koca bölüm nasıl eğitim ve öğretim veriyor? Tarih bölümünde Eskiçağ Tarihi alanında hocanız yok, Ortaçağ (Selçuklu) alanında 1 tane, Cumhuriyet Tarihi alanında 1 hocanız var. Selçuklu´ya, Cumhuriyet´e böyle mi sahip çıkıyorsunuz? 

            İlgili hedefe ve kadrolara dair konuşmaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.   

https://www.youtube.com/watch?v=i4WYnh6ljV0&feature=share&fbclid=IwAR1oYF1Yzri9-zRIseQnMAAfAL1UNnZH_WFx1tcn8gHHsO0snOKfbMJWcqw

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hayaller Gerçekler
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Özlem Bağcı
28.11.2019 16:43:19
Kamu bölümü öğrencisi olarak iki profösör hocamızdan birisi de ikinci dönemden itibaren Ankaraya gideceği içn bizimle vedalaştı. iki hoca kalınca bölümümüz nolacak. zaten 6 hafta boyunca 4 dersimiz boş geçti.
İbişinen Memiş
28.11.2019 11:09:12
Gerçekten Sivas´a yazık oluyor. Ama Üniversite hiç bu kadar akademik anlamda boş kalmamıştı. Hocaların hepsi küstürülüp sağa sola savruldu. Yazık oluyor Sivas´a Sultan Şehre inşallah bu şehir bu rektörden kısa zamanda kurtulur.
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
TUHAF!
TUHAF!
Cumhurbaşkanı´nın Sivas için üniversiteye tahsis ettiği kadroları istediği gibi istediğine kullanması, istemediğine kullanmaması nedir? Ne anlama gelmektedir?
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TÜRKİYE´de fark oluşturan eğitimciler, eğitimin felsefesinin oluşmasına büyük katkı sunmaya devam ediyorlar.
Kar Şiiri
Kar Şiiri
/senin ellerinde rüyam gelip gider/
BABA DEVE BİR PUL...
BABA DEVE BİR PUL...
TÜRK, ERMENİ, KÜRT, ÇERKEZ her bir millet SİVAS´ımızda idi ve herkes kendi kavlince yaşar idi…
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
KAYSERİ, Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ´Bacopa Monnieri Bitkisini Kullan Atık Sularını Temizle´ Projesi ile Tunus´ta TÜRKİYE´yi dünya 3.yaptılar.
Doğanın SİVAS´a Armağanı
Doğanın SİVAS´a Armağanı
SİVAS´ın “kaşıkçı elması” YILDIZ DAĞI görenleri büyülüyor. Eşsiz doğası, dingin havası ve güzelliği ile arzı endam eden YILDIZ DAĞI, kış turizmi yanı sıra yazın da gezi tutkunlarını bekliyor.
Tuhaf Çok Tuhaf!...
Tuhaf Çok Tuhaf!...
SİVAS´ta 1 Aralık PAZAR GÜNÜ komedi türü bir olay yaşandı.SERPİNCİK Yolunda uygulama yapan Jandarma,sürücüye değil de yan koltukta oturana ehliyet sorarak 2018 lira ceza kesti.
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Gölgede Kalanın Gölgesi Olmaz!
Sanırız ki Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul da Rektörlük süresini böyle dolduracak. Nezaket ziyaretleri, ara sıra tepkilere karşı açıklama… Sanırız devasa Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´ı takip ediyorsunuz. Bizden uyarı “gölgede kalanın gölgesi olmaz.”
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
SİVAS POSTASI "FİKİR ÜRETİR!"
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Sabahattin KARAGÖZ İle Söyleşi...
Bir yörenin en İyi gözlemcileri dışarıdan gelip, orada bîr müddet kalanlardır. Onların bakış açıları tarihe not düşer mahiyettedir. Sabahattin Karagöz´de ekmeğinin ve ideallerinin bir savaşçısı olarak öğretmenlik hayatının ilk göz ağrısı Sivas´a gelir. Genç bir öğretmenin hayallerini, umutlarını ve yarınlara dair düşüncelerini samimiyetle irdeleyelim dedik. Sabahattin KARAGÖZ ile Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesinde, kaderin ördüğü görev yıllarını konuştuk…
ÖYLE Mİ?
ÖYLE Mİ?
YÖK´ün yayınladığı verilere göre sondan 10. sırada gözükmektedir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kütüphanesinde öğrenci başına düşen kitap sayısı 1,487. Kitabın 1 buçuğu olmaz ancak 1 buçuk bile değil.
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
KİTAPLARINI İMZALADILAR!
Yazdıkları şiirler, bir kitapta toplanan minik öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü SAVAŞÇI´ya kitaplarını imzalayarak hediye ettiler.
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
ALTINYAYLA Kitaplaştı!..
Sivas´ın ALTINYAYLA İlçesinin, geçmişten günümüze kültürel değerlerini yansıtan ilk kitabı okurlarla buluştu. Yöre için paha biçilmez bir eser olan “ALTINYAYLA” kitabı için emek harcayanları alkışlıyoruz.
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
KAMUOYU BUNU BEKLİYOR!
Genelde “BAYRAMDA BOZUK PARA BULUNDURUN ve KIŞ LASTİĞİ” takın diye yaptığı açıklamalar haricinde yıllardır şehir için önemli riskler almayan Esnaf Odası Başkanı KÖKSAL´ın kışa yaklaştığımız şu günlerde“KIŞ LASTİĞİ” takın diye açıklama yapması bekleniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar