Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Tarih: 5.8.2018 12:10:46/ 1580okunma / 0yorum

ANKARA´dan SİVAS´ı izliyorum.

Kısa zaman zarfında yaşadığımız İL BAŞKANI seçimini değerlendirmem icap etmektedir diye düşünmekteyim.

Değerli Hehşerilerim;

Kabul etmemiz zaruri ki AK PARTİ SİVAS´ta oy kaybı maalesef yaşadı. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´a teveccüh devam etmesine rağmen, PARTİ olarak oylarımızda erime görüldü.

“HERKESİN ŞAPKASINI ÖNÜNE ALMASI” gerekiyor. Bu oy kaybı iyi düşünülmeli, iyi yorumlanmalı.

Bu oy kaybının İL BAŞKANI seçiminde etkili olduğu muhakkak.

Bir birinden değerli pek çok adayımız müracaat etti. Mülakata alındılar. Mülakat dışında ismi geçen adaylarda oldu.

Genel Merkez kamu alanında epey inceleme yaptı. Hatta konunun uzmanları, telefonla da pek çok insanı arayarak şehrin nabzı hakkında araştırmalar içinde oldu.

Sayın aday adayları kendilerini ifade ettiler. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ, Sayın Hakan AKSU´yu atadı.

Diğer ADAY ADAYLARININ kırılıp küsmesine mahal yok. Ben bu bir birinden kıymetli aday adaylarının partiye aynı heyecanla hizmet edeceklerine olan inancımı korumaktayım.

Hatta İDDİAMI bir adım daha ileriye götürmek isterim ki, İL BAŞKANI aday adaylarının BELEDİYE BAŞKANI aday adayı olarak da hem şehirde hem de GENEL MERKEZDE isimlerinin oturduğunu düşünmekteyim.

Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte.

Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.

Sayın AKSU zannımca kadrosunu hafta ortası belirler. Allah´tan muvaffakiyetler diliyorum.

Kaybedilen AK PARTİ oylarının yeniden partide toplanması YEREL SEÇİMLER için önem arzetmektedir.

Sayın AKSU, bu minvalde bir çalışma ve kadro kurma gayretine noksansız girecektir. AK PARTİ içinde eleştirilere muhatap olan ve mevcut oy kayıplarının müsebbiplerinin yeniden yönetimde olma iştahları olduğu ANKARA´ya kadar gelmekte.

Be hey kardeşim Partimiz merkezde 10 puanın çok üzerinde oy kaybına uğradı. Siz çalışmadınız ama görüntü olarak yeniden ekipte mi olacaksınız” diye insanın bağırması geliyor.

Sayın AKSU´nun, CUMHURBAŞKANIMIZIN iradesini temsil eden bir kişi olarak kuracağı kadroda tek söz sahibinin kendisi olduğunu bildiğine inancım tamdır.

AKSU´yu burada zor bir dönem beklemektedir. Şehrin başarılı Valisi Sayın GÜL ile birlikte kentin iki sorumlusu olarak, önemli vazifeleri halk adına ortaya koyacaklarına inanıyorum.

Bürokrasinin elden geçirilmesi kentin birinci sorunu.Yaptığım araştırma ve görüşmelerimde şehir bürokrasisinin İŞ ÜRETMEMEK için direndiğini öğrenmekteyiz. Buna müsaade edilmemeli.

Çalışmayan ve üretmeyen idarecilerin İSTİFASININ istenmesi bu kente yapılacak olumlu icraatardan biri olacaktır.

Parti teşkilatında eski anlayışlara sahip olup, yıllardır partide yönetimde olanların da dinlenmesi mecburidir. Eski yönetimde olup da, “BU OY KAYBININ SORUMLULUĞUNU TAŞIMAYAN” insanların yeniden partide görev alayım mantığı kos koca bir kandırmacadan ibarettir.

Sayın Hakan AKSU´nun ortaya koyacağı performans YEREL SEÇİMLERİNİN de şehirdeki kaderini belirleyecek.

Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ, “OY kaybına uğrayan iller ile bizzat ilgilendiği” herkesin malumu. Belediye Başkanı adayının belirlenmesinde Sayın AKSU´nun görüşünü de alacak elbette.

Ben nacizane Sayın AKSU´nun genç,dinamik yapısı ile başarılı olacağına ve kaybedilen 20 puana yakın oyu yeniden toplayacağına inanıyorum.

Ak Parti´nin MART yerel seçimlerine iyi hazırlanması hatta şimdiden hazırlanması mecburiyet taşımaktadır.

Allah devletimize milletimize zeval vermesin…Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun…
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Hakan AKSU Vazifesi Ağır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar