GÜZERGAH Değişebilir!
SİVAS bir oldu bittiye getirilen Hızlı Tren Güzergahını tartışmaya devam ediyor.Eski hattın Belediye Başkanı Sami AYDIN ve STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın girişimleri ile şehir dışına kaydırıldığı bilinirken, son demde Üniversite altına yapılması planlanan istasyonun altından da kaynak suyunun çıkması ile işlerin arap saçına döndüğü biliniyor. Devleti binlerce liralık zarara uğratacak olan bu hat sıkıntılı iken, burası ile ilgili şikayetlerin devlet birimlerine her gün ulaştırıldığı haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında. Hızlı Tren müttehidinin kaçtığı da bilinirken, işlerin durduğu ve beton bloklardaki demirlerin paslandığı belirtiliyor. Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN´ın ise bu güzergah hakkında inceleme başlattığı iddia ediliyor. Hatta konunun Ak Parti Sivas İl Teşkilatında da gündeme geldiği ve teşkilatın bu sorumluluk hakkında fikirler yürüttüğü alınan bilgiler arasında.
Tarih: 9.7.2017 16:48:37/ 1123okunma / 4yorum

 

 

   TİMUR´un 1400´lü yıllarda SİVAS´ı talan edip Yıldırım BEYAZID´ın en sevdiği oğlu Şehzade ERTUĞRUL´u idam ettirmesi şehrin toplumsal hafızasındaki diriliğini korumaya devam ediyor. “Sana bir iş edeyim ki Timurun ettiği gibi olsun” darbı meseli ise siyasi litarütürde yerini koruyor.

Sivaslılar TİMUR´un ettiği zulümden sonra şimdilerde gündemde olan hızlı tren güzergahının da ikinci zulüm olacağını vurguluyorlar.

Eğer akıl sahiplerince engel olunamazsa SİVAS´ın yüzyılını bereleyecek bir kazık şehre çakılmak üzere.Başkan Sami AYDIN, sessiz sedasız KIZILIRMAK tarafına HIZLI TREN GÜZERGAHINI kaydırırken, buna kimsenin ses çıkarmaması hayret ve ibretle izleniyor.

Eskişehir, Konya, Ankara ve İstanbul´da mevcut güzergahlar yenilenip kullanırken, SİVAS´ta ısrarla KIZILIRMAK DELTASINA kaydırılması arkasında ticari kaygıların olduğu iddia ediliyor.

Dolgularla adeta bir Çin Seddinin oluşturulacağı ve bunun da şehrin KIZILIRMAK bölümünü katledeceği vurgulanıyor.

ÇED raporu hazırlanıp hazırlanmadığı ise diğer bir konu. ÇED raporu konusunda kamuoyunun bir şey bilemesi ise diğer bir sorun olarak ortada duruyor.

GAR´ın Cumhuriyet Üniversitesi tarafına yapılması konusunda REKTÖR´ün ne düşündüğü ise merak ediliyor.Şehir sessiz sedasız bir oldu bittiye doğru götürülürken, sabah kahvaltılarında sıcak çay ve mükellef sofralara arzı endam eden şehir STK´larının ise zahmetsiz Cennet hayalleri için de oldukları gözleniyor.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bir bilgi ise heyecan oluşturdu. Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN´ın şikayetlere konu olan SİVAS Hızlı Tren Güzergahı hakkında inceleme başlattığı yönünde. İddiaya göre Bakan ARSLAN´ın TCDD yetkililerine talimat vererek güzergahı incelemeye aldığı.

SİVASLILAR ise devleti birkaç kat daha fazla masrafa sokacak olan bu güzergahın değiştirilerek eski haline getirilmesinin en doğru olacağı görüşlerini dile getiriyorlar. Şimdi yapılması planlanan hattın sorunlarla dolu oldup ekonomik maliyetin de kat be kat olduğu herkesçe dile getiriliyor.

 Sivas Postası Gazetesi kamuoyu adına soruyor?

--Hızlı Tren Güzergahı için ÇED raporu hazırlanmış mıdır?

--DOLGULAR kaç metre olacaktır?

--Viyadüklerin nasıl bir görüntü oluşturacak?

--REKTÖR bu konuda ne düşünmektedir?

--Basın da çağırılarak dolgu alanları hakkında izahat verilecek mi?

--Mimarlar Odası neden konuya sessiz kalmakta?

--Yoksa Mimarlar Odası Başkanı Ve Başkan AYDIN´ın ikili ilişkileri mi var?

--Başbakan BİNALİ YILDIRIM yanıltıldı mı?

--Bakan İsmet YILMAZ, yanlış izahatlarla yanıltıldı mı?

--Ankara´daki bürokratlar bu güzergaha gülmekteler mi?
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GÜZERGAH Değişebilir
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Murat
7.7.2017 20:51:57
Ankara yolundaki hızlı tren için yapılmış ancak güzergah değişikliği nedeniyle kaderine terk edilmiş o köprü ayaklarını gördükçe aklıma gelen buna sebep olanlar için beddua ediyorum.
DOĞRU KARAR MEVCUT İSTASYON
9.7.2017 18:09:10
MEVCUT TREN İSTASYONUNUN istasyon olarak belirlenerek oluşturulan güzergah en doğru ve haklı güzergah onun dışında gündemi gelenler ise Ülkemin Sivasın Sivaslının değil bir kaç kişinin hak hukuk yok sayan anlayışına ve çıkarına uygun olup bu yönde çıkan kararlar külliyen haksızlık olur karar verenlerin de içinde olacağı.
taner
10.7.2017 18:53:58
HATTA ÜNİVERSİTEDE YENİ YAPILAN VE BİTMEK ÜZERE OLAN YURT BİNALARININ YIKILACAĞIDA SÖYLENİYOR, ESEF VERİCİ, YAZIK GÜNAH, YOKMU BU MEMLEKETE BİR SAVCI YADA SAHİP
dsefghjk
11.7.2017 09:12:09
Sayın Bakan´a sesleniyorum YHT hattı şehir halkınamı yapılıyor yoksa Üniversite hattı bahanesiyle yatırım alanlarından geçirmek için çırpınan iki kafadar içinmi yapılıyor.Şehrin %99 şimdiki yerine yapılsın derken, Marmaray,Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Yeni İstanbul Hava Limanı gibi (Avrupadan ses getiren), birçok yollar da imzanız varken burada nasıl yanıltıldınız inanmak mümkün değil.Sivas halkı şimdiki yerini istiyor bilginize. SAYGILAR.
DİSİPLİN NE DİYECEK
DİSİPLİN NE DİYECEK
2019 seçimleri öncesi yine AK Partide her dönem olduğu gibi mevcut siyasiler özellikle kendilerine rakip olabilecek potansiyel rakip olarak gördükleri öne çıkan isimleri geçmiş dönemde defalarca olduğu gibi bugünde temizleme çabası içerisinde.
Aydın ve Ürgüp
Aydın ve Ürgüp
Ankara´dan yazan, Ankara Kulislerin nabzını tutan, SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER´in ilginç analizi
KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
KİM NEDEN KİMİNLE UĞRAŞIYOR
Haber kaynaklarımızdan gelen bilgilere göre AK Parti teşkilatında uzun yıllar üst düzeyde Sivas teşkilatlarında yöneticilik yapan bir kişi hakkında çok konuşulacak iddialar bomba etkisi yarattı. Gazetemiz haber merkezine gelen bu gelişmede Belediye Başkanı Sami Aydın´ın direktifleri, İl başkanının katkısı ve milletvekillerininde olurlarıyla bu üst düzey yöneticilik yapan kişinin partiden ihraç talebi olduğu bilgisine ulaşıldı.
Kan ve Gözyaşı Doğuya; Petrol Batıya
Kan ve Gözyaşı Doğuya; Petrol Batıya
Arabistan´da bazı prensler ve bürokratların yolsuzluk iddiası ile tutuklanması dünyanın gündeminde. Amerika Başkanı TRUMP´in ise operasyonlara destek verdiğini açıklaması manidar bulundu. Yine kan ve gözyaşının Doğuya, PETROL´ün ise BATI´ya düşmesinden korkuluyor.
SİVAS´ın Çocukları Başarıyor
SİVAS´ın Çocukları Başarıyor
Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığına hemşehrimiz Mustafa TUNA´nın seçilmesi SİVAS´ta sevinç ile karşılandı.Yeni Başkan TUNA´nın, SİVAS´a da katkı sunması bekleniyor. Özellikle SİVAS BELEDİYESİ´nin “ekipman, proje, fikir ve kaynak” konusunda ANKARA BELEDİYESİ´nden istifade etmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.
Ak Parti İle LİDER Ülke
Ak Parti İle LİDER Ülke
ANKARA´dan yazan ve ANKARA siyasi kulislerinin içinde olan yazarımız Abdülhadi GÜLER´in ilginç kulis yazısı...
BELEDİYELER Mercek Altında
BELEDİYELER Mercek Altında
Yolsuzluğa bulaşmış,usulsüzlük ve imar rantı iddiaları olan Belediyelere inceleme başlatılacak.SAVCILIKTA dosyası olan,hakkında suç duyurusu bulunan belediyeler özel denetim ile incelenecek.
İlçenin Kaderi Değişiyor
İlçenin Kaderi Değişiyor
SİVAS´ın İlçelerinden biri olan ALTINYAYLA son yılların en ihtişamlı günlerini yaşıyor. Ak Parti Belediye Başkanı Necmettin MERMER´in, gayretleri ile ilçenin çehresi değişirken, halkın da yapılan yatırımlardan memnun olduğu öğrenildi.
Ak Parti´de Değişim
Ak Parti´de Değişim
TÜRKİYE, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, daha güzel bir yarına doğru yol alacak ve halkımız yeni hizmetler ile tanışacak.
Halk, Değişimden Memnun
Halk, Değişimden Memnun
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Mart 2019 seçimlerinde başarılı olmak için gerek teşkilatlarda, gerekse Belediyelerde değişimin devam edeceği sinyalini verdi.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Gürün SUÇATI KASABASI doğumlu olan İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları unutmuyor. TOHMA ÇAYI´nı programa aldırarak DSİ kanalıyla yaklaşık 14 km´lik alanı ıslah ettiren BOYRAZ´a hemşehrileri minnet duyuyorlar.
ŞAHİN NE DEDİ!
ŞAHİN NE DEDİ!
AK Parti il başkanı Ziya Şahin dün gerçekleştirilen grup toplantısında yeni süreçte teşkilatta olup olmayacağı sorusu karşısında ne varım ne de yokum diyebildi. Şahin´in yapılacak il kongresinde aday gösterilip gösterilmeyeceği belirsizliğini korumaya devam ediyor.
Belediye´nin Bir Günü!
Belediye´nin Bir Günü!
Ayrıntılar pazartesi SİVAS POSTASI´nda
TORAMAN ADAY!
TORAMAN ADAY!
AK Parti Sivas Teşkilatında değişim zamanı gelirken olaylara karşı sessizliğini ve çekingenliğini ön planda tutarak bir yönetim tarzı belirleyen Ziya Şahin´in koltuğuna şehrin ve AK Partinin yakından tanıdığı bir isim talip çıktı.
Yine ŞAH Çekemedi!
Yine ŞAH Çekemedi!
AK PARTİ Temayül yoklaması ile MERKEZ İLÇE BAŞKANI´nı ararken ismi öne çıkan Ömer Fevzi TAŞAR´ın aday gösterilmesi kesinleşirken, TAŞAR´ın bütün ikna çabalarına rağmen aday olmaması sonrasında Tarık EMİNOĞLU´nun sahaya BİLGİN ve AYDIN tarafından sürülerek, Ziya ŞAHİN´in saf dışı bırakılması Ak Parti de günün konusu oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:29 07:10 12:27 15:05 17:25 18:54
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar