GÜZERGAH Değişebilir!
SİVAS bir oldu bittiye getirilen Hızlı Tren Güzergahını tartışmaya devam ediyor.Eski hattın Belediye Başkanı Sami AYDIN ve STSO Başkanı Osman YILDIRIM´ın girişimleri ile şehir dışına kaydırıldığı bilinirken, son demde Üniversite altına yapılması planlanan istasyonun altından da kaynak suyunun çıkması ile işlerin arap saçına döndüğü biliniyor. Devleti binlerce liralık zarara uğratacak olan bu hat sıkıntılı iken, burası ile ilgili şikayetlerin devlet birimlerine her gün ulaştırıldığı haber merkezimizin ulaştığı bilgiler arasında. Hızlı Tren müttehidinin kaçtığı da bilinirken, işlerin durduğu ve beton bloklardaki demirlerin paslandığı belirtiliyor. Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN´ın ise bu güzergah hakkında inceleme başlattığı iddia ediliyor. Hatta konunun Ak Parti Sivas İl Teşkilatında da gündeme geldiği ve teşkilatın bu sorumluluk hakkında fikirler yürüttüğü alınan bilgiler arasında.
Tarih: 9.7.2017 16:48:37/ 1021okunma / 4yorum

 

 

   TİMUR´un 1400´lü yıllarda SİVAS´ı talan edip Yıldırım BEYAZID´ın en sevdiği oğlu Şehzade ERTUĞRUL´u idam ettirmesi şehrin toplumsal hafızasındaki diriliğini korumaya devam ediyor. “Sana bir iş edeyim ki Timurun ettiği gibi olsun” darbı meseli ise siyasi litarütürde yerini koruyor.

Sivaslılar TİMUR´un ettiği zulümden sonra şimdilerde gündemde olan hızlı tren güzergahının da ikinci zulüm olacağını vurguluyorlar.

Eğer akıl sahiplerince engel olunamazsa SİVAS´ın yüzyılını bereleyecek bir kazık şehre çakılmak üzere.Başkan Sami AYDIN, sessiz sedasız KIZILIRMAK tarafına HIZLI TREN GÜZERGAHINI kaydırırken, buna kimsenin ses çıkarmaması hayret ve ibretle izleniyor.

Eskişehir, Konya, Ankara ve İstanbul´da mevcut güzergahlar yenilenip kullanırken, SİVAS´ta ısrarla KIZILIRMAK DELTASINA kaydırılması arkasında ticari kaygıların olduğu iddia ediliyor.

Dolgularla adeta bir Çin Seddinin oluşturulacağı ve bunun da şehrin KIZILIRMAK bölümünü katledeceği vurgulanıyor.

ÇED raporu hazırlanıp hazırlanmadığı ise diğer bir konu. ÇED raporu konusunda kamuoyunun bir şey bilemesi ise diğer bir sorun olarak ortada duruyor.

GAR´ın Cumhuriyet Üniversitesi tarafına yapılması konusunda REKTÖR´ün ne düşündüğü ise merak ediliyor.Şehir sessiz sedasız bir oldu bittiye doğru götürülürken, sabah kahvaltılarında sıcak çay ve mükellef sofralara arzı endam eden şehir STK´larının ise zahmetsiz Cennet hayalleri için de oldukları gözleniyor.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bir bilgi ise heyecan oluşturdu. Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN´ın şikayetlere konu olan SİVAS Hızlı Tren Güzergahı hakkında inceleme başlattığı yönünde. İddiaya göre Bakan ARSLAN´ın TCDD yetkililerine talimat vererek güzergahı incelemeye aldığı.

SİVASLILAR ise devleti birkaç kat daha fazla masrafa sokacak olan bu güzergahın değiştirilerek eski haline getirilmesinin en doğru olacağı görüşlerini dile getiriyorlar. Şimdi yapılması planlanan hattın sorunlarla dolu oldup ekonomik maliyetin de kat be kat olduğu herkesçe dile getiriliyor.

 Sivas Postası Gazetesi kamuoyu adına soruyor?

--Hızlı Tren Güzergahı için ÇED raporu hazırlanmış mıdır?

--DOLGULAR kaç metre olacaktır?

--Viyadüklerin nasıl bir görüntü oluşturacak?

--REKTÖR bu konuda ne düşünmektedir?

--Basın da çağırılarak dolgu alanları hakkında izahat verilecek mi?

--Mimarlar Odası neden konuya sessiz kalmakta?

--Yoksa Mimarlar Odası Başkanı Ve Başkan AYDIN´ın ikili ilişkileri mi var?

--Başbakan BİNALİ YILDIRIM yanıltıldı mı?

--Bakan İsmet YILMAZ, yanlış izahatlarla yanıltıldı mı?

--Ankara´daki bürokratlar bu güzergaha gülmekteler mi?Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GÜZERGAH Değişebilir
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Murat
7.7.2017 20:51:57
Ankara yolundaki hızlı tren için yapılmış ancak güzergah değişikliği nedeniyle kaderine terk edilmiş o köprü ayaklarını gördükçe aklıma gelen buna sebep olanlar için beddua ediyorum.
DOĞRU KARAR MEVCUT İSTASYON
9.7.2017 18:09:10
MEVCUT TREN İSTASYONUNUN istasyon olarak belirlenerek oluşturulan güzergah en doğru ve haklı güzergah onun dışında gündemi gelenler ise Ülkemin Sivasın Sivaslının değil bir kaç kişinin hak hukuk yok sayan anlayışına ve çıkarına uygun olup bu yönde çıkan kararlar külliyen haksızlık olur karar verenlerin de içinde olacağı.
taner
10.7.2017 18:53:58
HATTA ÜNİVERSİTEDE YENİ YAPILAN VE BİTMEK ÜZERE OLAN YURT BİNALARININ YIKILACAĞIDA SÖYLENİYOR, ESEF VERİCİ, YAZIK GÜNAH, YOKMU BU MEMLEKETE BİR SAVCI YADA SAHİP
dsefghjk
11.7.2017 09:12:09
Sayın Bakan´a sesleniyorum YHT hattı şehir halkınamı yapılıyor yoksa Üniversite hattı bahanesiyle yatırım alanlarından geçirmek için çırpınan iki kafadar içinmi yapılıyor.Şehrin %99 şimdiki yerine yapılsın derken, Marmaray,Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Yeni İstanbul Hava Limanı gibi (Avrupadan ses getiren), birçok yollar da imzanız varken burada nasıl yanıltıldınız inanmak mümkün değil.Sivas halkı şimdiki yerini istiyor bilginize. SAYGILAR.
Posta, SİVAS Sınırlarını Aştı
Posta, SİVAS Sınırlarını Aştı
Gerçeklerin, dürüstlüğün, adaletin,vatanseverliğin, azmin ve kararlılığın KALESİ olan SİVAS POSTASI GAZETESİ, her hafta başı Cumhurbaşkanlığı´na gönderilecek.
ŞEN OLA DÜĞÜNÜM, ŞEN OLA…
ŞEN OLA DÜĞÜNÜM, ŞEN OLA…
Düğünden çok siyasetin nabzı attı... Selamlamalar, jet hızıyla gelip giden konuklar, öpülen eller, siyasi beklentiler konuşuldu...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
ADİSYONU Kim Ödeyecek?
ADİSYONU Kim Ödeyecek?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Aşka, Şiire ve KİTABA Dönmek!
Aşka, Şiire ve KİTABA Dönmek!
Sivas Kitap Günleri başladı. Tarihi Kent Meydanında 8 -14 Eylül arasında sürecek olan etkinlikler SİVASLILAR´ı bekliyor.
Hayret SİVAS Hiç Üzerine Alınmıyor!
Hayret SİVAS Hiç Üzerine Alınmıyor!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın yaptığı açıklama SİVAS´ta konuşuluyor. Yolsuzluğa bulaşanlara ve liyakatsiz kadrolaşmalara izin verilmeyeceğini dile getiren ERDOĞAN´ın açıklamaları toplum tarafından beğeni topladı. AK PARTİ içindeki AKP´liler tarafından DEVLETİN ve CUMHURBAŞKANI´nın altını oymak için “vasıfsız ve çapsız” isimlerin belli kadrolara getirildiği iddia ediliyor.
Cumhuriyetin Temeli SİVAS´ta Atıldı
Cumhuriyetin Temeli SİVAS´ta Atıldı
4 Eylül SİVAS Kongresi´nin yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, bir mesaj yayınladı.
SİVAS´ta da Değişim Bekleniyor
SİVAS´ta da Değişim Bekleniyor
Metal yorgunluğuna uğramış teşkilatların değişmesi gerektiğini her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, “mukaddes yüke hamal olanlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı, Belediyelerin ise asla ve asla yolsuzluklar içinde olmaması gerektiğini vurguladı.
SİVAS Teşkilatlarını Korku Sardı!
SİVAS Teşkilatlarını Korku Sardı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın parti teşkilatlarının yenilenmesine dair açıklamaları SİVAS´ta dikkatle takip ediliyor.Cumhurbaşkanının açıklamalarını izleyen SİVAS Ak Parti teşkilatlarının ise dizlerinin bağının çözüldüğü ve koltuklarını kaybetme korkusu içine girdikleri haber merkezimize gelmeye devam ediyor. Parti sırtından kazananlar, parti gücü ile ihale alanlar, parti etiketi ile imar takip edenler, inşaat işleri iyice büyüyenler, parti gücü ile resmi kurumların davalarını alanlar, parti gücü ile Cafe işletmeciliği alanlar, parti gücü ile servetine servet katanların, SİVAS teşkilatlarından ayıklanacak olması SİVASLILAR tarafından ayakta alkışlanıyor
Cazibe İllerine Yatırım Yağacak!
Cazibe İllerine Yatırım Yağacak!
SİVAS, ekonomik kalkınmasını gerçekleştirecek yatırımları alma noktasında beceri gösteremiyor. Komşumuz MALATYA ve KAYSERİ alıp başını giderken, İç Anadolu da yalnız bir şehir olarak kalan SİVAS ise, kara kara düşünmeye devam ediyor.
Belediyesiz Çermik!
Belediyesiz Çermik!
Sivas, SOĞUK ÇERMİK´in önemini anlayamıyor. Özel doğası, görsel güzelliği ve vadiye yayılmış yerleşimi ile yerli ve yabancı gezginlerin dikkatini çeken SOĞUK ÇERMİK, bir tek SİVAS BELEDİYESİ´nin dikkatini çekmiyor. Belediye hizmetlerinin adeta olmadığı Çermikte, zerrece bir mimari düzenlemenin de olmaması ise tepki çekiyor.
Liyakat, Liyakat, Liyakat
Liyakat, Liyakat, Liyakat
FRANSA “liyakat” esaslı bir yapılanmayı hayata geçirilirken,sözde manevi duyarlılığı ile bilinen pek çok kişi SİVAS´ta ahlak ve liyakat ilkesinin kıyısına bile yaklaşamıyor.İşi ehline verme yerine, “oğluna, kardeşine, kızına, amcaoğluna,yakın arkadaşına,yeğenine” verme yolunu gözeten devşirme pek çok asalak, devletin ve milletin altını oyarak kalitesizliği meşrulaştırmaları ibret ve endişe ile izleniyor.
Bu Yanlıştan Dönülmeli!
Bu Yanlıştan Dönülmeli!
SİVAS İkinci bir ZULÜM ile karşı karşıya. 1400´lü yıllarda TİMUR tarafından yağmalanarak berelenen şehir, İKİNCİ ZULMÜNÜ Osman YILDIRIM ve Sami AYDIN´ın başını çektiği ikili tarafından yaşamaya doğru gidiyor. Bu ikilinin ısrarı ile HIZLI TREN güzergahı şehir dışına kaydırılırken, 2 Apartman boyutundaki dolgu ve viyadükler, görenleri hayretler içinde bırakıyor. Karşıyaka Mahallesini tecrit eden Üniversite ve Şehir arasında bir ÇİN SEDDİ oluşturacak olan hattın, milli serveti de heba ettiği uzmanlarca teyit ediliyor.
Bu SİVAS´a İyi Gelecek
Bu SİVAS´a İyi Gelecek
Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) için açık eksiltme ihalesi yapılacak. Büyük kapsamlı RÜZGAR TİRBÜNİ kurulması planlanan illerin arasında SİVAS´ın da olması memnuniyet oluşturdu. Sivas´ın da bu kapsama alınmasının şehir istihdamına önemli katkı sağlayacağı bilgilerine ulaşıldı.
SİVAS Müjde Bekliyor!
SİVAS Müjde Bekliyor!
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından Cuma- Pazartesi olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar