GÜZELLİKLER ÇOĞALSIN!
Milli Eğitim Bakanlığı´nın düzenlediği “HASAN ALİ YÜCEL EDEBİYAT Ödülü yarışmasına SİVAS´ı temsilen katılan yazar Osman ÇELİK, 3684 eser arasından TÜRKİYE´de ilk 10´a girerek SİVAS´ı ZİRVEYE Taşıdı.
Tarih: 21.11.2019 12:22:27/ 7688okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Milli EĞİTİM BAKANLIĞI´nın düzenlediği HASAN ALİ YÜCEL Öykü yarışması sonuçlandı. SİVAS´ta il BİRİNCİSİ olarak ANKARA´ya öyküsü gönderilen Yazar Osman ÇELİK, ANKARA´da da SİVAS´ı temsilen ilk 10 girerek  SİVAS´ı zirveye taşıdı.

20 Kasım ÇARŞAMBA Günü itibariyle ANKARA´da BAKANLIĞIN Davetlisi olarak bulunan Yazar Osman ÇELİK, orada BAKANLIĞIN organize ettiği etkinliklerde SİVAS´ı temsil ediyor.

24 KASIM Öğretmenler gününde ÇELİK´in, SİVAS adına törenlere katılarak ANKARA´da ödülünü alacağı öğrenilirken, düzenlenecek BÜYÜK  TÖRENDE ödülleri CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Bakan SELÇUK ve devlet akranının vereceği bilgilerine ulaşıldı.

Yazdığı öyküde SİVAS´ı konu alan yazar Osman ÇELİK, SİVAS´ta konuşulan yerel ağzı, deyimleri, atasözlerini coşku ile kullanırken, iç içe örülü pek çok olayı da bu öyküde bütünleyip, ANADOLU tadında bir yaşanmışlıklar halkası oluşturduğu bilgisine ulaşıldı.

Osman ÇELİK Kimdir?

SİVAS´ta doğdu. GİRESUN EĞİTİM FAKÜLTESİNİ bitirdi.Üniversite yıllarından kültür sanat ortamlarında yer aldı. Arkadaşlarıyla birlikte “KARDELENLER” adında bir SANAT-EDEBİYAT DERGİSİ çıkardı.

Pek çok dergi ve gazetede 1000 civarında KÜLTÜR, SANAT,EĞİTİM, DÜŞÜNCE yazıları yayınlandı.

SİVAS üzerine yazılmış 5 tane kitabı bulunmakta.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GÜZELLİKLER ÇOĞALSIN
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yavuz Selim
16.11.2019 22:34:42
Dostluğun,vefanın adeta bir kalesi olan, zor zamanda ortaya çıkıp ben varım diyebilen, dünyaya ait tüm nimetleri elinin tersiyle itebilecek kadar engin gönüllü olan Osman Hocam yolun açık olsun.Bir sivaslı olarak gurur duydum. Rabbim başarılarını daim etsin inşaallah.
OLCAYTO ŞAHİN
21.11.2019 20:46:31
Sayın Osman Hocam; Bu başarıların için seni yürekten kutluyoruz Sivas sevdalısı insan.
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
Öyle ya KUL değil ki insanı daralta, o sonsuz KUDRET sahibi koca TANRI, hiç insanı darda kor mu?”
Cevap Bekleyen Sorular!
Cevap Bekleyen Sorular!
Hayatları boyunca FETÖ´nün “1 BARDAK ÇAYINI” dahi içmemiş, bir dilim has helvasından yememiş vatanperver insanları FETÖ´cü olabilir diye İHBAR eden Eski Başkan Sami AYDIN´ın SICAK ÇERMİK´e yaptırdığı Aquapark”ın ne aşamada olduğu kamuoyunca merak ediliyor.
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
ÜNİVERSİTE Yeni Rektörünü ARIYOR!
REKTÖRLÜK değişimine 5 ay gibi bir zaman kalırken, ÜNİVERSİTE yeni rektör arayışını sürdürüyor. SOSYOLOJİ ve İLAHİYAT kökenli isimlerin sıralarını savdıkları kamuoyunda geniş kanaat olarak dillendirilirken, geniş kapsamlı bir ittifak ile, TEKNİK isimlerin şanslı olduğu yorumları yapılıyor.
SUYUNU ÇIKARMAYALIM!
SUYUNU ÇIKARMAYALIM!
Geçtiğimiz günlerde yapılan SİVAS SPOR maçı ile gündem olan “ZABAHA GADAR BURDAYIZ” sözü ulusal basında da gündem oldu. Bu sözün o gün söylenip bittiği ifade edilirken, maçlar için SLOGAN yapılmasına ise gerek olmadığı yorumları yapılıyor.
Huzurum Kalmadı
Huzurum Kalmadı
Arkadaşlar çoğu zaman oluyor ki kendimizi işe yaramaz hissediyor kendimize olan özgüveni yitirip gidiyorsak bizi bu hallere sokan insan denilen zübükler den uzak durabilmeliyiz…
Bir Karıncayı Dahi İncitmedi!
Bir Karıncayı Dahi İncitmedi!
SİVAS olayları ile uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde 27 yıldır suçsuz yere cezaevinde tutulan 86 yaşındaki Ahmet Turan KILIÇ´ın ilginç yaşamı dikkat çekiyor. Bir karıncayı dahi incitmeyen hassas bir yürek taşıyan Ahmet Turan DEDE´nin seksen öncesi olumsuz günlerde, mahallede yaşayan ALEVİ VATANDAŞLARIMIZININ en güvendiği ve sığındıkları kişi olduğu herkes tarafından ifade ediliyor.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
SU ÇATLAĞINI BULDU!
SU ÇATLAĞINI BULDU!
İnsanı kendine benzeten ve kendi hamuruyla yoğurup olgunlaştıran başkaca bir diyar henüz keşfedildi mi bilemiyorum…
Arife Ana
Arife Ana
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Bir SİVAS Atasözü Der Ki;
Devlet, kağnı ile tavşan avlar...
ÜNİVERSİTE´nin Halleri!
ÜNİVERSİTE´nin Halleri!
Huysuz Profesör Yazdı...
BAŞARININ SIRLARI
BAŞARININ SIRLARI
Yiğide Neayak Yazdı...
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
Bu İLKELLİK Çocukları Hoyratlaştırıyor
İlkokul 1.Sınıfların okumaya geçtiği bilinirken, okumaya geçen öğrencilerin zihinlerini törpüleyip onları anti sosyal yapan uygulamalara bazı eğitmenlerce geçildiği gözlemleniyor.1.sınıflarda pek çok okulda şimdiden soru çözme yaptırılması hatta ve hatta eğitimde olmayan dakika tutarak hızlı okuma yaptırıldığı haberleri uzman eğitimcilerce sert bir şekilde eleştiriliyor.
"GÖL YERİNDEN SU EKSİLMEZ"
"GÖL YERİNDEN SU EKSİLMEZ"
Türk Halk Edebiyatının ustalarından biri olan SIZIRLI Âşık DESTANİ (Süleyman ULUTAŞ), kültür hayatımıza önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İki kitabını da okurla buluşturan ULUTAŞ, Üçüncü kitabının da hazır olduğunu dile getirdi.
GÖK MEDRESE
GÖK MEDRESE
Sinan DOĞAN Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar