Güzel Bir Haber!
Son 2 aydır görevden alınacağı konuşulan ve başarısızlığı ile eleştiri alan İl Kültür Müdürü Kadir PÜRLÜ nihayet görevden alındı.
Tarih: 8.2.2019 10:47:15/ 5645okunma / 9yorum

SPHM ÖZEL HABER

Yaklaşık 2 aydır görevden alınacağı konuşulan hatta kendisine “görevden ayrıl yoksa görevden alınacaksın” telkini yapıldığı kamuoyunda biliniyordu.

Gençlik Spor Müdürü Salim KILIÇ´ın görevden alınma sürecinin beraber yürütüldüğü ve ardından da İl Kültür MÜDÜRÜ Kadir PÜRLÜ´nün görevden alındığı belirtiliyor.

Şimdi gözler şehrin Vekilleri ve Yöneticilerinde. Aylardır KÜLTÜR MÜDÜRÜ olabilmek için çalmadık kapı bırakmayan bazı vasıfsız isimlere aman verilmemesi bekleniyor.

Şehrin kültürel damarını bilen, modern geleceği özümseyebilen yeni jenarasyondan liyakatli isimler üzerinde çalışmalar yapılarak bir KÜLTÜR MÜDÜRÜ atanmasının elzem olduğu vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güzel Haber
Okuyucu Yorumları (9 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Haci yatmaz
16.2.2019 23:17:56
Darisi vakiflar ilmuduru Cemal KARACA ya insallah. Sormak lazim Gok medrese deki agaclar nereden getirtildi ve kac lira odendi ?
İbo
11.2.2019 11:50:02
Kesin kültürün K sinden anlamayan biri getirilir. Kadir hocamı ararız diye düşünüyorum. Örnegin Halit Karakoç
kamuda tasarruf
21.2.2019 09:36:36
Gök Medresedeki ağaçların yurt dışından getirtildiği ve fahiş bedeller ödendiği konuşuluyor. Türkiyede olmayan bu ağaçların özellikleri ney acaba
yakup yılmaz
9.2.2019 11:55:59
Sivasın gözü aydın çok geç alınmış bir karar kadir hocaya yeni açılacak kültür binasında il müdürü olarak oturmak nasip olmadı en kısa zamanda asaleten bir Müdür atanır eğer özbelsancı tekniker teoman Karaca atanırsa yandı kültür kasılmayı seyret o zaman Kadir Hoca aranır darısı Sivasın fosilleşmiş diğer simalarına Yüksel Demirgil,Beşir Köksal,Abulkadir Hastaoğlu,Çoşkun Erkmen,Hacı Çetindağ,Hilmi Gül,hakan demirgil v.s
Kadri
9.2.2019 13:21:22
15 yıl Türkiye^de kaç cumhurbaşkanı başbakan ve vali değişmiştir. ilginç bir makamda bu kadar uzun nasıl kalınır. Helal olsun Kadir beyin yerine teoman veya halit vb. kültür sanattan uzak insanlar atanırsa çok yazık olur Sivas´ımıza...
HARUN YURTÇU
9.2.2019 14:35:34
vakıflar bölge müdürü Cemal Karaca´nın bu göreve getirilmesini umuyorum. Cemal bey Vakıflarda yakaladığı başarıyı il kültürüne de yansıtacaktır eminim.
salih can
8.2.2019 16:43:48
yerine teoman karacayı atarlarsa seyret şimdi
Tertemiz
8.2.2019 21:22:47
Bence Celal Karahan olmalı il kültür müdürü adamda her türlü yetenek var.
Kemal al
9.2.2019 11:17:31
İnşallah yerine liyakat ehli şehir ilçeleri ile kültür ve turizm potansiyelini bilen projeler ortaya koyan biri müdür olur.Teoman Karaca olacaksa Sayın Müdürün alınmasına üzülürüm
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar