Güzel Bir Haber!
SİVAS İkinci Üniversite heyecanı yaşıyor. Yeni kurulması planlanan İKİNCİ ÜNİVERSİTE yeri için HARALAR BÖLGESİ´nin düşünüldüğü ve burası ile ilgili görüşlerin ortaya çıktığı bilgilerine ulaşıldı.
Tarih: 3.6.2018 16:29:06/ 2524okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS ikinci üniversiteyi konuşuyor. Şehirde memnuniyet oluşturan ikinci üniversite yeri için ise değişik görüşler ortaya atılmaya devam ediyor. Mevcut Üniversite içinde kesinlikle olmaması gerektiğine vurgu yapan Üniversite kaynakları, şehrin değişik bir bölgesinde müstakil bir yerin olması gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Bu bağlamda HARALAR BÖLGESİ´nin ortaya çıktığı ve HARALAR alanına yapılması yönünde bir düşüncenin konuşulmakta olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE´nin kurulmasında büyük emek harcayan Bakan YILMAZ´ın bu gayretleri de takdir edilirken, Sivas bağlamında da, şehre geldiği günden bu yana gayretli çalışmalar ile şehre ileri ufuk çizen Vali GÜL´ün İKİNCİ ÜNİVERSİTE yeri için büyük çaba gösterdiği bilinmekte.

Bu bağlamda haralar bölgesindeki tescilli yerlerin restore edilmesi akabinde, Kuzey Çevre Yolu bağlantılı alanın İKİNCİ ÜNİVERİSTE için harika olacağı görüşleri dile getirilmekte.

Adeta sehrin bati kapisi konumundaki yer için ideal noktalar konuşulurken,

Yakında rektörlük için Yök´e basvuruların başlayacağı ve bu başvurular sonucunda Sivas´a daha da değer katacak olan İkinci Üniversitenin liyakat ve vizyon sahibi bir Rektör atanması halinde Sivasin gelecekteki ufkunun daha da açık olacağı belirtilmekte.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güzel Haber
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hayırlı olsun
3.6.2018 16:52:23
Yeni üniversite için başvuru başladı ve 6 haziran da başvurular bitiyor. İnşallah fen ve mühendislik kökenli vizyon sahibi bir rektör atanır da yeni üniversite şehrimiz için hayırlı olur. Bir imam atanırsa üniversite kurulmadan biter...
Şahin Yalçın
3.6.2018 18:42:12
Gerçekten yer olarak iyi düşünülmüş.Şehrin hem gelişmesinin yönü açılmış yeni yapılan TOKİ ve oradaki geniş imara uygun araziler var güzel planlı bir yerleşim yeri imar edilir.
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar