Güzel Bir Haber!
SİVAS İkinci Üniversite heyecanı yaşıyor. Yeni kurulması planlanan İKİNCİ ÜNİVERSİTE yeri için HARALAR BÖLGESİ´nin düşünüldüğü ve burası ile ilgili görüşlerin ortaya çıktığı bilgilerine ulaşıldı.
Tarih: 3.6.2018 16:29:06/ 2252okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS ikinci üniversiteyi konuşuyor. Şehirde memnuniyet oluşturan ikinci üniversite yeri için ise değişik görüşler ortaya atılmaya devam ediyor. Mevcut Üniversite içinde kesinlikle olmaması gerektiğine vurgu yapan Üniversite kaynakları, şehrin değişik bir bölgesinde müstakil bir yerin olması gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Bu bağlamda HARALAR BÖLGESİ´nin ortaya çıktığı ve HARALAR alanına yapılması yönünde bir düşüncenin konuşulmakta olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE´nin kurulmasında büyük emek harcayan Bakan YILMAZ´ın bu gayretleri de takdir edilirken, Sivas bağlamında da, şehre geldiği günden bu yana gayretli çalışmalar ile şehre ileri ufuk çizen Vali GÜL´ün İKİNCİ ÜNİVERSİTE yeri için büyük çaba gösterdiği bilinmekte.

Bu bağlamda haralar bölgesindeki tescilli yerlerin restore edilmesi akabinde, Kuzey Çevre Yolu bağlantılı alanın İKİNCİ ÜNİVERİSTE için harika olacağı görüşleri dile getirilmekte.

Adeta sehrin bati kapisi konumundaki yer için ideal noktalar konuşulurken,

Yakında rektörlük için Yök´e basvuruların başlayacağı ve bu başvurular sonucunda Sivas´a daha da değer katacak olan İkinci Üniversitenin liyakat ve vizyon sahibi bir Rektör atanması halinde Sivasin gelecekteki ufkunun daha da açık olacağı belirtilmekte.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güzel Haber
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hayırlı olsun
3.6.2018 16:52:23
Yeni üniversite için başvuru başladı ve 6 haziran da başvurular bitiyor. İnşallah fen ve mühendislik kökenli vizyon sahibi bir rektör atanır da yeni üniversite şehrimiz için hayırlı olur. Bir imam atanırsa üniversite kurulmadan biter...
Şahin Yalçın
3.6.2018 18:42:12
Gerçekten yer olarak iyi düşünülmüş.Şehrin hem gelişmesinin yönü açılmış yeni yapılan TOKİ ve oradaki geniş imara uygun araziler var güzel planlı bir yerleşim yeri imar edilir.
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar