Güzel Bir Haber!
SİVAS İkinci Üniversite heyecanı yaşıyor. Yeni kurulması planlanan İKİNCİ ÜNİVERSİTE yeri için HARALAR BÖLGESİ´nin düşünüldüğü ve burası ile ilgili görüşlerin ortaya çıktığı bilgilerine ulaşıldı.
Tarih: 3.6.2018 16:29:06/ 2366okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS ikinci üniversiteyi konuşuyor. Şehirde memnuniyet oluşturan ikinci üniversite yeri için ise değişik görüşler ortaya atılmaya devam ediyor. Mevcut Üniversite içinde kesinlikle olmaması gerektiğine vurgu yapan Üniversite kaynakları, şehrin değişik bir bölgesinde müstakil bir yerin olması gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Bu bağlamda HARALAR BÖLGESİ´nin ortaya çıktığı ve HARALAR alanına yapılması yönünde bir düşüncenin konuşulmakta olduğu bilgilerine ulaşıldı.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE´nin kurulmasında büyük emek harcayan Bakan YILMAZ´ın bu gayretleri de takdir edilirken, Sivas bağlamında da, şehre geldiği günden bu yana gayretli çalışmalar ile şehre ileri ufuk çizen Vali GÜL´ün İKİNCİ ÜNİVERSİTE yeri için büyük çaba gösterdiği bilinmekte.

Bu bağlamda haralar bölgesindeki tescilli yerlerin restore edilmesi akabinde, Kuzey Çevre Yolu bağlantılı alanın İKİNCİ ÜNİVERİSTE için harika olacağı görüşleri dile getirilmekte.

Adeta sehrin bati kapisi konumundaki yer için ideal noktalar konuşulurken,

Yakında rektörlük için Yök´e basvuruların başlayacağı ve bu başvurular sonucunda Sivas´a daha da değer katacak olan İkinci Üniversitenin liyakat ve vizyon sahibi bir Rektör atanması halinde Sivasin gelecekteki ufkunun daha da açık olacağı belirtilmekte.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güzel Haber
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hayırlı olsun
3.6.2018 16:52:23
Yeni üniversite için başvuru başladı ve 6 haziran da başvurular bitiyor. İnşallah fen ve mühendislik kökenli vizyon sahibi bir rektör atanır da yeni üniversite şehrimiz için hayırlı olur. Bir imam atanırsa üniversite kurulmadan biter...
Şahin Yalçın
3.6.2018 18:42:12
Gerçekten yer olarak iyi düşünülmüş.Şehrin hem gelişmesinin yönü açılmış yeni yapılan TOKİ ve oradaki geniş imara uygun araziler var güzel planlı bir yerleşim yeri imar edilir.
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar