Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Tarih: 1.8.2018 08:59:54/ 1396okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS değişime direnen idareciler sayesinde yıllarını heba etmeye devam ediyor.

Kültür ve Turizmde kapsamlı bir çalışma ortaya koyamayan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelinin, tepeden tırnağa kamu yararına istifa etmeleri gerekirken, bu yönde bir tutumun görülmemesi eleştiriliyor.

Şehre turist uğramazken, ilaç niyetine görülen birkaç yabancı ise heyecan uyandırıyor.

Dün SİVAS POSTASI ekibinin rastladığı bir olay tebessüm ettirdi. HAL civarında yabancı bir isim Turist sanılırken, detaylıca incelendiğinde bir Türk ile evli bir Alman olduğu öğrenildi.

Tebessümlük bu rastlantının aslında şehrin turizm politikasının da içler acısı halini yansıtması nedeniyle ibretlik olarak görülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gülelim Ağlanacak Halimize
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kadir san
1.8.2018 09:45:22
sayın Kültür müdürü iyi bir insan fakat bu görevi ifa edemiyor.valiler değişiyor o her yeni gelen valiye yeni projeymiş gibi önceden var olan şeyleri çalışmaymış gibi sunuyor.endüstri meslek lisesinde öğretmenlik yaptı bu mesleğine hürmeten kendisinin sivas için bırakması lazım.Fakat şöylede bir durum var yerine kim olsun Teoman karaca çaba gösteriyormuş olmak için.Teoman Karaca bey özbelsen personeli iken Doğen ürgüp ün seçimleri kazanmasıyla beni burda rahat bırakmazlar diye feryadı figan ederek sivas siyasilerine işini hallettirerek kendisine kadro alarak başka kurum yokmu idide kültür müdür yrd.atattırdığı konuşulmaktadır.Kitap fuarına stand açmak veya İstanbul Ankara ya sivas günlerine katılmak değil,çoğu şeyi başka kimse yokmuş gibi Sayın Recep toparlının insiyatifine bırakmak değil, taşın altına elini koymak insanlarımızı Sivas la buluşturmak gerekmezmi.Bizler hüsnü zanla bakmayıda biliriz eleştirmeyide biliriz hemen hüsnü zan diye konuştuğunuzu duyar gibiyim.Şu kitap günlerine hiç olmamaları gerekirken davet edilen bazı yazarları kimler davet etmişlerdir ortadadır
Yakup YILMAZ
2.8.2018 16:26:48
Kadir Pürlü hocam etliye Sütlüye dokunmayan mülayim vurdumduymaz rahat bir insan zaten herşeyi içine atsa yazılanları eleştirileri,tenkitleri şimdiye kadar bir arıza vermişti çoktan gitmişti her insan kaldıramaz 14 senedir yinede bir şeyler yapmaya çalıştı o kadar yerden yere vurulacak bir insan değil çünkü çok İl Kültür Müdürleri gördük ama Hocamın koltuğuna göz diken Belediye Özbelsanda işçi olarak çalışıp Kültür Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak Atanan Teoman Karaca İl kültür Müdürlüğüne uğraşıyormuş gelirse Sivasa yazık olur Kadir Hocamın Tırnağı olamaz Kibir Gurur kafasını diker gezer Allah Hayırlısını versin
Süheyla Demirci
7.8.2018 16:18:52
Biz bildik ne oldu emekliye zorlandım hakkımı kimseye helal etmiyorum.İyisini Allahım bilir
Paylaştıkça İnsanız!
Paylaştıkça İnsanız!
Kurban Etlerini "derin donduruculara" istifleme İLKELLİĞİNİN şehrimizde görülmeyeceği ümit ediliyor. Kurban etlerini dağıttığımız oranda bizim olacağının aklımızdan çıkmaması gerektiği vurgulanıyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince değerlendirilmeyi bekliyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRIK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
Bu Ne CÜRET?
Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Vatandaş Bundan Rahatsız!
Vatandaş Bundan Rahatsız!
SİVAS´ta, Bankaların vatandaşa verdiği hizmetten memnun olmayan insanlar, şehirde bu çağda kuyrukların olmasına tepki gösteriyorlar.
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
SİVAS POSTASI düşünce ekibinin yıllardır dile getirdiği GÖKEVİ Projesinin artık hayata geçmesi bekleniyor.
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
Halk adına ilkeli ve onurlu bir görev ifa eden SİVAS POSTASI GAZETESİ, bir biri ardına HUKUK ZAFERLERİ kazanmaya devam ediyor.
Buraya Bir El Atılmalı!
Buraya Bir El Atılmalı!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. Bu gölün çevre düzenlemesinin yapılması durumunda şehre ve turizme önemli katkılar sunacağı biliniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
REVİZYON Yapacak mı?
REVİZYON Yapacak mı?
Dönem sonunda göreve başlayan yeni Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI´nın, Eylül ayı itibariyle şehrin eğitim felsefesini modernize edecek adımlar atması bekleniyor...
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın annesi vefat etti. GÜRÜN ULU CAMİİ´nde İkindi namazı akabinde binlerce kişi tarafından dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Sivas Şairlerin Otağı
Sivas Şairlerin Otağı
Şairlerin, ozanların, söz sultanlarının otağı olan SİVAS, kültür hayatımıza katkılar sunmaya devam ediyor.80 yaşında olmasına rağmen okumadan yazmadan geri durmayan Mahmut CAMCI ikinci kitabını yayınladı.
GOKPINAR Büyülüyor!
GOKPINAR Büyülüyor!
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor...
GüRüN´den Güzel Haber
GüRüN´den Güzel Haber
Rakımı yüksek olan SİVAS, birkaç yıldır rüzgâr enerjisi yatırımları ile göz dolduruyor. Özellikle KANGAL, GÜRÜN arasında 1900 rakımlı tepelerde Rüzgâr Enerjisi Santrallerinin ardı ardına kurulması, gelecek adına ümit veriyor.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Valisi Davut GÜL´ün girişimleri makes buldu.Valiliğin önerisini kabul eden ÖSYM, SUŞEHRİ´ni sınav merkezi olarak kabul etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar