Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Tarih: 1.8.2018 08:59:54/ 1747okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS değişime direnen idareciler sayesinde yıllarını heba etmeye devam ediyor.

Kültür ve Turizmde kapsamlı bir çalışma ortaya koyamayan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelinin, tepeden tırnağa kamu yararına istifa etmeleri gerekirken, bu yönde bir tutumun görülmemesi eleştiriliyor.

Şehre turist uğramazken, ilaç niyetine görülen birkaç yabancı ise heyecan uyandırıyor.

Dün SİVAS POSTASI ekibinin rastladığı bir olay tebessüm ettirdi. HAL civarında yabancı bir isim Turist sanılırken, detaylıca incelendiğinde bir Türk ile evli bir Alman olduğu öğrenildi.

Tebessümlük bu rastlantının aslında şehrin turizm politikasının da içler acısı halini yansıtması nedeniyle ibretlik olarak görülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gülelim Ağlanacak Halimize
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kadir san
1.8.2018 09:45:22
sayın Kültür müdürü iyi bir insan fakat bu görevi ifa edemiyor.valiler değişiyor o her yeni gelen valiye yeni projeymiş gibi önceden var olan şeyleri çalışmaymış gibi sunuyor.endüstri meslek lisesinde öğretmenlik yaptı bu mesleğine hürmeten kendisinin sivas için bırakması lazım.Fakat şöylede bir durum var yerine kim olsun Teoman karaca çaba gösteriyormuş olmak için.Teoman Karaca bey özbelsen personeli iken Doğen ürgüp ün seçimleri kazanmasıyla beni burda rahat bırakmazlar diye feryadı figan ederek sivas siyasilerine işini hallettirerek kendisine kadro alarak başka kurum yokmu idide kültür müdür yrd.atattırdığı konuşulmaktadır.Kitap fuarına stand açmak veya İstanbul Ankara ya sivas günlerine katılmak değil,çoğu şeyi başka kimse yokmuş gibi Sayın Recep toparlının insiyatifine bırakmak değil, taşın altına elini koymak insanlarımızı Sivas la buluşturmak gerekmezmi.Bizler hüsnü zanla bakmayıda biliriz eleştirmeyide biliriz hemen hüsnü zan diye konuştuğunuzu duyar gibiyim.Şu kitap günlerine hiç olmamaları gerekirken davet edilen bazı yazarları kimler davet etmişlerdir ortadadır
Yakup YILMAZ
2.8.2018 16:26:48
Kadir Pürlü hocam etliye Sütlüye dokunmayan mülayim vurdumduymaz rahat bir insan zaten herşeyi içine atsa yazılanları eleştirileri,tenkitleri şimdiye kadar bir arıza vermişti çoktan gitmişti her insan kaldıramaz 14 senedir yinede bir şeyler yapmaya çalıştı o kadar yerden yere vurulacak bir insan değil çünkü çok İl Kültür Müdürleri gördük ama Hocamın koltuğuna göz diken Belediye Özbelsanda işçi olarak çalışıp Kültür Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak Atanan Teoman Karaca İl kültür Müdürlüğüne uğraşıyormuş gelirse Sivasa yazık olur Kadir Hocamın Tırnağı olamaz Kibir Gurur kafasını diker gezer Allah Hayırlısını versin
Süheyla Demirci
7.8.2018 16:18:52
Biz bildik ne oldu emekliye zorlandım hakkımı kimseye helal etmiyorum.İyisini Allahım bilir
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
KAR KIZILIRMAK KAPLICA
KAR KIZILIRMAK KAPLICA
Yıllardır ZARAR etmeye devam eden Sivas´ın elindeki değerleri KÂR´a çevirmesi gerekiyor. Ağır kış mevsimi geçiren ilimizde Kar?ın, Türkiye?nin en uzun akarsuyuna sahip olduğumuz Kızılırmak?ın ve bir türlü yatırım yapamayıp turist çekemediğimiz Kaplıcalarımızın en iyi ve rantabl şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Sahip olduğumuz bu değerlerden en iyi şekilde faydalanmamız halinde, ilimizde yeni istihdam alanları oluşacak, dışarıdan turist çekmeye başlayacağız, böylelikle dışa göç veren değil, göç alan bir il konumuna geleceğiz?
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Bunu Yapmak Zorundayız!
Bunu Yapmak Zorundayız!
Şehirde, STK, ODA, DERNEK başta olmak üzere pek çok teşekkülün SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı kutlamaları için bir düşüncelerinin hali hazırda olmaması üzüntü ile karşılanıyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı kutlamalarının görkemli projeler ve sanat etkinlikleri ile kutlanması için acilen, SİVAS VALİLİĞİ tarafından bir yol haritasının belirlenmesi bekleniyor.
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
Şehrin geleceğine dair öncü fikirler üreten ve bunların takipçisi olan SİVAS POSTASI ekibi, SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje fikrini de bütün ayrıntıları ile değerlendiriyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar