Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Tarih: 1.8.2018 08:59:54/ 1602okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS değişime direnen idareciler sayesinde yıllarını heba etmeye devam ediyor.

Kültür ve Turizmde kapsamlı bir çalışma ortaya koyamayan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelinin, tepeden tırnağa kamu yararına istifa etmeleri gerekirken, bu yönde bir tutumun görülmemesi eleştiriliyor.

Şehre turist uğramazken, ilaç niyetine görülen birkaç yabancı ise heyecan uyandırıyor.

Dün SİVAS POSTASI ekibinin rastladığı bir olay tebessüm ettirdi. HAL civarında yabancı bir isim Turist sanılırken, detaylıca incelendiğinde bir Türk ile evli bir Alman olduğu öğrenildi.

Tebessümlük bu rastlantının aslında şehrin turizm politikasının da içler acısı halini yansıtması nedeniyle ibretlik olarak görülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gülelim Ağlanacak Halimize
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kadir san
1.8.2018 09:45:22
sayın Kültür müdürü iyi bir insan fakat bu görevi ifa edemiyor.valiler değişiyor o her yeni gelen valiye yeni projeymiş gibi önceden var olan şeyleri çalışmaymış gibi sunuyor.endüstri meslek lisesinde öğretmenlik yaptı bu mesleğine hürmeten kendisinin sivas için bırakması lazım.Fakat şöylede bir durum var yerine kim olsun Teoman karaca çaba gösteriyormuş olmak için.Teoman Karaca bey özbelsen personeli iken Doğen ürgüp ün seçimleri kazanmasıyla beni burda rahat bırakmazlar diye feryadı figan ederek sivas siyasilerine işini hallettirerek kendisine kadro alarak başka kurum yokmu idide kültür müdür yrd.atattırdığı konuşulmaktadır.Kitap fuarına stand açmak veya İstanbul Ankara ya sivas günlerine katılmak değil,çoğu şeyi başka kimse yokmuş gibi Sayın Recep toparlının insiyatifine bırakmak değil, taşın altına elini koymak insanlarımızı Sivas la buluşturmak gerekmezmi.Bizler hüsnü zanla bakmayıda biliriz eleştirmeyide biliriz hemen hüsnü zan diye konuştuğunuzu duyar gibiyim.Şu kitap günlerine hiç olmamaları gerekirken davet edilen bazı yazarları kimler davet etmişlerdir ortadadır
Yakup YILMAZ
2.8.2018 16:26:48
Kadir Pürlü hocam etliye Sütlüye dokunmayan mülayim vurdumduymaz rahat bir insan zaten herşeyi içine atsa yazılanları eleştirileri,tenkitleri şimdiye kadar bir arıza vermişti çoktan gitmişti her insan kaldıramaz 14 senedir yinede bir şeyler yapmaya çalıştı o kadar yerden yere vurulacak bir insan değil çünkü çok İl Kültür Müdürleri gördük ama Hocamın koltuğuna göz diken Belediye Özbelsanda işçi olarak çalışıp Kültür Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak Atanan Teoman Karaca İl kültür Müdürlüğüne uğraşıyormuş gelirse Sivasa yazık olur Kadir Hocamın Tırnağı olamaz Kibir Gurur kafasını diker gezer Allah Hayırlısını versin
Süheyla Demirci
7.8.2018 16:18:52
Biz bildik ne oldu emekliye zorlandım hakkımı kimseye helal etmiyorum.İyisini Allahım bilir
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yılı aşkın bir zamandır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
GÜRÜN Meslek Yüksek Okulu´nun eksiklerinin giderilerek köklü bir eğitim öğretim kurumu haline gelmeye doğru emin adımlar atması takdir ediliyor.Ak Parti İstanbul Milletvekili olan hemşehrimiz Osman BOYRAZ ise, okulunun donanımı için elinden geleni yapıyor.
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Sivas´taki pek çok dindarın sekülerleştiği, anlı şanlı mücahitlerin müttehitleştiği, ortak mücadeleler için tek kuruş paranın ayrılmayıp, mangalda külün ise bırakılmadığı son zamanlarda, bu barbarlıklara meydan okuyan iki dev yürek, duyarlı bir azınlık tarafından hasretle yad ediliyor.
Bu Güzellikler Çoğalsın!
Bu Güzellikler Çoğalsın!
İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları hiçbir zaman unutmuyor. Gürün Meslek Yüksek okulu Tören alanının yapımını gerçekleştiren BOYRAZ, buranın bilgisayar ihtiyacını da temin etti. Geçen yıl SİVAS MERKEZ´de başarılı öğrenciler gönderdiği tabletler de hala unutulamadı.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
BELEDİYE´nin yaptığı İMAR tadilatı dudak uçuklatır mahiyette.Yaklaşık 1200 metre karelik yeşil alanın hangi saikle proje alanına dahil edildiği merak ediliyor. Her isteyene BELEDİYE´nin yeşil alanları inşaat alanına çevirme hakkını verip vermediği merak edilirken, bu satışın ne kadara yapıldığı ve BELEDİYE´nin zararının olup olmadığını da kamuoyu sorguluyor.
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
SİVAS´tan, İZMİR´e giden C.Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Profesörü Öcal BERKAN, taşınırken odasını topladı. Odasını toplamakla da kalmayan BERKAN, yerlerdeki LAMİNANT PARKELERİ bile söktürdü.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
SİVAS İlahiyat Fakültesi hocalarını son zamanlarda hummalı düşüncelerin sardığı öğrenildi. Pek çok alana ilgi duyan İLAHİYAT hocalarının, KÖK HÜCREYE” merak sardıkları ve bunu araştırmaya başlayacakları bilgilerine ulaşıldı. KÖK hücrenin her ortamda varlık gösterme bilimsel analizinin yakın bir zamanda irdelenip kamuoyu ile paylaşılacağı sanılıyor.
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından, içinde SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesin de bulunduğu 18 Üniversiteye REKTÖR atanacak. Şehir kamuoyu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi felsefesi ve kriterine uygun bir isim olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un etrafında kenetlendi. Sosyal tabanı olan BUYRUK´un, kendi alanı ile ilgili bir üniversiteye rektör atanması durumunda, kurulacak üniversitenin sağlam temellerinin oluşacağı belirtiliyor.
Belediye Kiracılarına Müjde!
Belediye Kiracılarına Müjde!
Bütün TÜRKİYE´de enflasyonla mücadele için % 10 indirim hayata geçiyor. SİVAS BELEDİYESİ´nin kirada olan dükkanların kiralarını %10 indireceği öğrenildi. Bu indirim ile kiracı esnafın az da olsa nefes alacağı belirtildi.
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
ÖZBELSAN´ı yıllardır VEKALETEN idare eden Şaban KAYA´nın ÖZBELSAN´da çalışan kamyonları olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.
Ne Anlattı Acaba!
Ne Anlattı Acaba!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM´un MEVLANA TÜNELİ ziyareti renkli görüntülere neden oldu. Bakanı çiçekle karşılayan Mahalle muhtarının “BAKANA ŞİİR OKUDUĞU” sanılıyor.
BELEDİYE Kimden Yana?
BELEDİYE Kimden Yana?
İhalesi yapılarak uygulamaya geçen OTOPARK sisteminde vatandaş mağdur ediliyor. Yol kenarlarını da kapsayan otopark uygulamasında, büyük şehirlerde olduğu gibi GENEL ABONMAN uygulamasına geçilmesi bekleniyor.BELEDİYE´nin ise vatandaştan yana olmaması tepki çekiyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar