Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Tarih: 1.8.2018 08:59:54/ 1834okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS değişime direnen idareciler sayesinde yıllarını heba etmeye devam ediyor.

Kültür ve Turizmde kapsamlı bir çalışma ortaya koyamayan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelinin, tepeden tırnağa kamu yararına istifa etmeleri gerekirken, bu yönde bir tutumun görülmemesi eleştiriliyor.

Şehre turist uğramazken, ilaç niyetine görülen birkaç yabancı ise heyecan uyandırıyor.

Dün SİVAS POSTASI ekibinin rastladığı bir olay tebessüm ettirdi. HAL civarında yabancı bir isim Turist sanılırken, detaylıca incelendiğinde bir Türk ile evli bir Alman olduğu öğrenildi.

Tebessümlük bu rastlantının aslında şehrin turizm politikasının da içler acısı halini yansıtması nedeniyle ibretlik olarak görülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gülelim Ağlanacak Halimize
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kadir san
1.8.2018 09:45:22
sayın Kültür müdürü iyi bir insan fakat bu görevi ifa edemiyor.valiler değişiyor o her yeni gelen valiye yeni projeymiş gibi önceden var olan şeyleri çalışmaymış gibi sunuyor.endüstri meslek lisesinde öğretmenlik yaptı bu mesleğine hürmeten kendisinin sivas için bırakması lazım.Fakat şöylede bir durum var yerine kim olsun Teoman karaca çaba gösteriyormuş olmak için.Teoman Karaca bey özbelsen personeli iken Doğen ürgüp ün seçimleri kazanmasıyla beni burda rahat bırakmazlar diye feryadı figan ederek sivas siyasilerine işini hallettirerek kendisine kadro alarak başka kurum yokmu idide kültür müdür yrd.atattırdığı konuşulmaktadır.Kitap fuarına stand açmak veya İstanbul Ankara ya sivas günlerine katılmak değil,çoğu şeyi başka kimse yokmuş gibi Sayın Recep toparlının insiyatifine bırakmak değil, taşın altına elini koymak insanlarımızı Sivas la buluşturmak gerekmezmi.Bizler hüsnü zanla bakmayıda biliriz eleştirmeyide biliriz hemen hüsnü zan diye konuştuğunuzu duyar gibiyim.Şu kitap günlerine hiç olmamaları gerekirken davet edilen bazı yazarları kimler davet etmişlerdir ortadadır
Yakup YILMAZ
2.8.2018 16:26:48
Kadir Pürlü hocam etliye Sütlüye dokunmayan mülayim vurdumduymaz rahat bir insan zaten herşeyi içine atsa yazılanları eleştirileri,tenkitleri şimdiye kadar bir arıza vermişti çoktan gitmişti her insan kaldıramaz 14 senedir yinede bir şeyler yapmaya çalıştı o kadar yerden yere vurulacak bir insan değil çünkü çok İl Kültür Müdürleri gördük ama Hocamın koltuğuna göz diken Belediye Özbelsanda işçi olarak çalışıp Kültür Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak Atanan Teoman Karaca İl kültür Müdürlüğüne uğraşıyormuş gelirse Sivasa yazık olur Kadir Hocamın Tırnağı olamaz Kibir Gurur kafasını diker gezer Allah Hayırlısını versin
Süheyla Demirci
7.8.2018 16:18:52
Biz bildik ne oldu emekliye zorlandım hakkımı kimseye helal etmiyorum.İyisini Allahım bilir
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” 10/04/2019 tarihinde mahkemeye çıkacak olan ALTINSOY´un şahitleri tesir altına alıp kendi lehine ifade vermeleri için bir MAARİF MÜFETTİŞİNİ aracı koyduğu iddia ediliyor.
SİVAS İçin Koşturuyor!
SİVAS İçin Koşturuyor!
TBMM´nin en hareketli vekillerinden biri olan hemşehrimiz Habib SOLUK, bir günlük çalışma ziyaretini SİVAS´ta tamamladıktan sonra akşam İSTANBUL´a geçti.
Aşk mı? Mantık mı?
Aşk mı? Mantık mı?
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Adaletsiz gelir dağılımı büyümeye devam ediyor. Toplumun büyük bir kesimi asgari ücret ile açlık sınırında yaşam savaş verirken, toplumda var olan “mutlu bir azınlık” ise, asgari ücretin katbe katını bir günde harcıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Adeta yönetici ve seçilmişlerin hak ve hukuku yok olarak yaşadığı ilimizde yine akıllara durgunluk veren bir iddia gündeme düştü...
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS MİTİNGİNDE dil sürçmesi ile “Üniversiteyi SİVAS´a biz kurduk” demesi sosyal medyada 45 yıl önce kurulan Üniversiteyi biz kurduk diye söyledi paylaşımları rekor kırarken, Sivas yöneticilerinin 45.Yıl kuruluşunu adeta CUMHURBAŞKANINA Nazire yapıp SOSYAL MEDYA eleştirilerini pekiştirici hamleleri eleştiri aldı.
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
Ruslar´ı dize getiren Kafkas Kartalı Şeyh Şamil, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
SİVAS POSTASI GAZETESİ Sivas Kültür ve Tarihine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İkinci CUMHURBAŞKANI İsmet İNÖNÜ´nün oğlu Ömer İNÖNÜ´nün Sivas TÜDEMSAŞ´ta staj yaptığı ve staj parası ile de ÇİFTE MİNARE´nin külahlarını yaptırdığı bilgilerine ulaşıldı.
ÇARE 6.Bölge
ÇARE 6.Bölge
SİVAS Sanayisi can çekişiyor. SİVAS´ın çok acil 6.BÖLGE TEŞVİK kapsamına alınmaması durumunda, pek çok FABRİKA İŞÇİ ÇIKARMAYA başlayacak.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
"MEMİL ile ALİS"
"MEMİL ile ALİS"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar