Güfte Belli-Besteci Kim?
Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?
Tarih: 6.4.2018 07:22:15/ 1498okunma / 0yorum

Bu sıralar, CHP milletvekili Ali Akyıldız´ıyakından takip ediyorum,  keşke iktidar partisinin bir milletvekili olsaydı.

Büyük millet meclisinde yaptığı konuşmada, RavzaDernek Başkanı AbdullahAğbektaş´ınSRT  yerel televizyonunda yaptığı açıklamaları gündeme getirerek,  bu kişinin“Peygamber efendimizden aldığı zarf da, irşat edilecek iller arasında Sivas´ta vardı”cümlesiyle  neyi  kastettiğini  ve  ayrıca “bu kişinin Sayın Cumhurbaşkanı Sivas´a geldiğinde,  valilik makamında neden görüştürüldüğünü” sormuş ve“yeni bir FETÖ yaratılmamalıdır” diyerek,  uyarıda bulunmuştu.

Teşbihte hata olmaz derler.  Sayın Ali Akyıldız “Numune hastanesi yıkılsın, yerine cami yapılsın”güftesi  seslendirilirken, 44 kişilik tasavvuf musikisi  korosunun  şefliğine Ravza  dernek  başkanını yakıştırmış görünüyor.

Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?

Vatandaşın vekilleri, temsilcileri, yöneticileri bu konu da,kentin asli unsuru  olan Sivas halkını ayırmadan, bölmeden, alnı secdeli-secdesiz  demeden aydınlatmalıdır. Bu  demokratik bir olgunluktur.  Demokrasiler de bu tür işler, millete rağmen olamaz.

Sayın milli eğitim bakanının bu konuda ki düşüncesi nedir? Sayın Vali bey,  hastanenin yıkımı  için neden bu kadar  ısrarcı davranıyor? (Bu konuda ki yetkili kendisidir.) Sayın belediye başkanı , nedeniyi yada kötü iki cümle sarf etmiyor? AK parti il başkanının neden  bu konuda sesi  çıkmıyor? Bir milletvekilimizin,  Numune hastanesinin yıkılmasını  vecami-külliye yapılmasını isteyen gruba hitaben “siz karşı çıkanlara  bakmayın, işinize bakın “ dediği doğru mudur?(Aslında cümle çok farklı da, ben yumuşatarak yazıyorum). Sayın milletvekili Habip Soluk,  bence  en cesur iktidar milletvekili ama bu konuda ki görüşü nedir? Bilemiyoruz.  Diğer iktidar milletvekili Sayın Selim Dursun, ne diyor acaba? Sayın Dursun,  hastane dursun mu, durmasın mı? Bunları bilmek bir vatandaş olarak en doğal hakkımızdır, diye düşünüyorum.

Numune hastanesi yerine yapılmak istenen cami konusuna  tekrar gelince, camiiler yani ibadethaneler ihtiyaca binaen yapılır.

Bu anlamda, İlahi, uhrevi (ve  siyasi !) amaçlara en uygun yer  şehir meydanıdır.  Orduevinin  yerine, yapın camiyi- külliyeyi. Ve hatta Sivas kalesi üstün de,  gazino, kahvehane oluyor da,niye şahane bir cami-külliye olmuyor?Evvel Allah her şey yapılır  bu memlekette, yeter ki birlik olalım. Biraz  demokratik olalım,  biraz bilimsel olalım, biraz düşünelim,  biraz cesur olalım, biraz dürüst olalım, biraz empati yapalım.

Numune hastanesinin  bu şekilde  yıkılması  veya  yıktırılması bu şehre yakışmadı.

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güfte Belli Besteci
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar