Güfte Belli-Besteci Kim?
Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?
Tarih: 6.4.2018 07:22:15/ 1711okunma / 0yorum

Bu sıralar, CHP milletvekili Ali Akyıldız´ıyakından takip ediyorum,  keşke iktidar partisinin bir milletvekili olsaydı.

Büyük millet meclisinde yaptığı konuşmada, RavzaDernek Başkanı AbdullahAğbektaş´ınSRT  yerel televizyonunda yaptığı açıklamaları gündeme getirerek,  bu kişinin“Peygamber efendimizden aldığı zarf da, irşat edilecek iller arasında Sivas´ta vardı”cümlesiyle  neyi  kastettiğini  ve  ayrıca “bu kişinin Sayın Cumhurbaşkanı Sivas´a geldiğinde,  valilik makamında neden görüştürüldüğünü” sormuş ve“yeni bir FETÖ yaratılmamalıdır” diyerek,  uyarıda bulunmuştu.

Teşbihte hata olmaz derler.  Sayın Ali Akyıldız “Numune hastanesi yıkılsın, yerine cami yapılsın”güftesi  seslendirilirken, 44 kişilik tasavvuf musikisi  korosunun  şefliğine Ravza  dernek  başkanını yakıştırmış görünüyor.

Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?

Vatandaşın vekilleri, temsilcileri, yöneticileri bu konu da,kentin asli unsuru  olan Sivas halkını ayırmadan, bölmeden, alnı secdeli-secdesiz  demeden aydınlatmalıdır. Bu  demokratik bir olgunluktur.  Demokrasiler de bu tür işler, millete rağmen olamaz.

Sayın milli eğitim bakanının bu konuda ki düşüncesi nedir? Sayın Vali bey,  hastanenin yıkımı  için neden bu kadar  ısrarcı davranıyor? (Bu konuda ki yetkili kendisidir.) Sayın belediye başkanı , nedeniyi yada kötü iki cümle sarf etmiyor? AK parti il başkanının neden  bu konuda sesi  çıkmıyor? Bir milletvekilimizin,  Numune hastanesinin yıkılmasını  vecami-külliye yapılmasını isteyen gruba hitaben “siz karşı çıkanlara  bakmayın, işinize bakın “ dediği doğru mudur?(Aslında cümle çok farklı da, ben yumuşatarak yazıyorum). Sayın milletvekili Habip Soluk,  bence  en cesur iktidar milletvekili ama bu konuda ki görüşü nedir? Bilemiyoruz.  Diğer iktidar milletvekili Sayın Selim Dursun, ne diyor acaba? Sayın Dursun,  hastane dursun mu, durmasın mı? Bunları bilmek bir vatandaş olarak en doğal hakkımızdır, diye düşünüyorum.

Numune hastanesi yerine yapılmak istenen cami konusuna  tekrar gelince, camiiler yani ibadethaneler ihtiyaca binaen yapılır.

Bu anlamda, İlahi, uhrevi (ve  siyasi !) amaçlara en uygun yer  şehir meydanıdır.  Orduevinin  yerine, yapın camiyi- külliyeyi. Ve hatta Sivas kalesi üstün de,  gazino, kahvehane oluyor da,niye şahane bir cami-külliye olmuyor?Evvel Allah her şey yapılır  bu memlekette, yeter ki birlik olalım. Biraz  demokratik olalım,  biraz bilimsel olalım, biraz düşünelim,  biraz cesur olalım, biraz dürüst olalım, biraz empati yapalım.

Numune hastanesinin  bu şekilde  yıkılması  veya  yıktırılması bu şehre yakışmadı.

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güfte Belli Besteci
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Muhsin Yazıcıoğlu
Muhsin Yazıcıoğlu
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
SİVAS´ta görev yaptığı yaklaşık 3 yıl boyunca eğitim öğretim haricinde her şey ile uğraşıp, şehri bir birine adeta düşman eden Mustafa ALTINSOY, Nisan ayında hakim karşısına çıkacak.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan kişiliksiz karaktersiz insan sayısı giderek artıyor.
Annemin Günlükleri
Annemin Günlükleri
Elenora BALCİS Yazdı...
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Bahadır KOÇ Yazdı
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
Bu toprakların yetiştirdiği çok önemli hekimlerden biri olan ORTAPEDİ ve TRAVMATOLOJİ umanı Zekeriya ÖZTEMÜR, Profesör oldu.
Adamı Eşşek Belleme!
Adamı Eşşek Belleme!
Çıkarken de KALAYCIYA demiş ki “adamı eşşek belleme, denesi de yok bunun” demiş…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Genç Bilaller Yarışacak!
Genç Bilaller Yarışacak!
SİVAS´ta eğitim öğretim anlamlı güzel farkındalıklar ortaya koyan “İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi” koordinatörlüğünde Ezan Okuması yarışması yapılacak.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar