Güfte Belli-Besteci Kim?
Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?
Tarih: 6.4.2018 07:22:15/ 1299okunma / 0yorum

Bu sıralar, CHP milletvekili Ali Akyıldız´ıyakından takip ediyorum,  keşke iktidar partisinin bir milletvekili olsaydı.

Büyük millet meclisinde yaptığı konuşmada, RavzaDernek Başkanı AbdullahAğbektaş´ınSRT  yerel televizyonunda yaptığı açıklamaları gündeme getirerek,  bu kişinin“Peygamber efendimizden aldığı zarf da, irşat edilecek iller arasında Sivas´ta vardı”cümlesiyle  neyi  kastettiğini  ve  ayrıca “bu kişinin Sayın Cumhurbaşkanı Sivas´a geldiğinde,  valilik makamında neden görüştürüldüğünü” sormuş ve“yeni bir FETÖ yaratılmamalıdır” diyerek,  uyarıda bulunmuştu.

Teşbihte hata olmaz derler.  Sayın Ali Akyıldız “Numune hastanesi yıkılsın, yerine cami yapılsın”güftesi  seslendirilirken, 44 kişilik tasavvuf musikisi  korosunun  şefliğine Ravza  dernek  başkanını yakıştırmış görünüyor.

Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?

Vatandaşın vekilleri, temsilcileri, yöneticileri bu konu da,kentin asli unsuru  olan Sivas halkını ayırmadan, bölmeden, alnı secdeli-secdesiz  demeden aydınlatmalıdır. Bu  demokratik bir olgunluktur.  Demokrasiler de bu tür işler, millete rağmen olamaz.

Sayın milli eğitim bakanının bu konuda ki düşüncesi nedir? Sayın Vali bey,  hastanenin yıkımı  için neden bu kadar  ısrarcı davranıyor? (Bu konuda ki yetkili kendisidir.) Sayın belediye başkanı , nedeniyi yada kötü iki cümle sarf etmiyor? AK parti il başkanının neden  bu konuda sesi  çıkmıyor? Bir milletvekilimizin,  Numune hastanesinin yıkılmasını  vecami-külliye yapılmasını isteyen gruba hitaben “siz karşı çıkanlara  bakmayın, işinize bakın “ dediği doğru mudur?(Aslında cümle çok farklı da, ben yumuşatarak yazıyorum). Sayın milletvekili Habip Soluk,  bence  en cesur iktidar milletvekili ama bu konuda ki görüşü nedir? Bilemiyoruz.  Diğer iktidar milletvekili Sayın Selim Dursun, ne diyor acaba? Sayın Dursun,  hastane dursun mu, durmasın mı? Bunları bilmek bir vatandaş olarak en doğal hakkımızdır, diye düşünüyorum.

Numune hastanesi yerine yapılmak istenen cami konusuna  tekrar gelince, camiiler yani ibadethaneler ihtiyaca binaen yapılır.

Bu anlamda, İlahi, uhrevi (ve  siyasi !) amaçlara en uygun yer  şehir meydanıdır.  Orduevinin  yerine, yapın camiyi- külliyeyi. Ve hatta Sivas kalesi üstün de,  gazino, kahvehane oluyor da,niye şahane bir cami-külliye olmuyor?Evvel Allah her şey yapılır  bu memlekette, yeter ki birlik olalım. Biraz  demokratik olalım,  biraz bilimsel olalım, biraz düşünelim,  biraz cesur olalım, biraz dürüst olalım, biraz empati yapalım.

Numune hastanesinin  bu şekilde  yıkılması  veya  yıktırılması bu şehre yakışmadı.

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güfte Belli Besteci
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Sivas İŞGEM Bölgesinde Vali Davut GÜL´ün destek ve teşviki ile kurulan MRA LAB.LTD.ŞTİ, Türkiyede 5.üretici olarak Laboratuar testleri üretmeye başladı. Geçtiğimiz hafta SUUDİ ARABİSTAN´ın En büyük hastaneler zinciri olan DALLAH HOSPITAL ile ön görüşmeler gerçekleştirerek ihracat adımını attı.
Sömürge Eğitimi
Sömürge Eğitimi
Her yıl, milyonları mankurta çeviren müfredata dokunmayan Milli Eğitim teşkilatı.
Sabır, Demir Leblebidir
Sabır, Demir Leblebidir
TRT HABER´de ekrana gelen “ÖMÜR DEDİĞİN”, hayatın bam teline dokunmaya devam ediyor. Sivaslı hemşehrimiz Zeliha İlhan DOYMUŞ´un hazırladığı program bu hafta ŞARKIŞLA´da idi..
Sivas Geleceğe Yönelmeli
Sivas Geleceğe Yönelmeli
Tepeden tırnağa bir hayal… Tepeden tırnağa bir değişim. Tepeden tırnağa bir gelecek aşkı…
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
Sen Ne Güzel Adamdın DUDAYEV
21 Nisan 1996 da şehid edilen KAFKAS KARTALI Cevher DUDAYEV´i ölüm yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
Yüreğimizi Neden Dinlemeliyiz?
Yüreğimizi Neden Dinlemeliyiz?
/yüreğin neredeyse hazinen de oradadır/
Müfterisin Be!
Müfterisin Be!
Türkiye´nin bu yapının gerçek yüzünü gecikmeli de olsa gördüğü bu tarihten neredeyse bir yıl sonra bu küçük beyinli müfteri o dönen koltuğuna bağlı bir reklam ekranında FETÖ terör örgütünün Derneği olan Kimse Yokmu nun kurban reklamlarını yayınladı...
Vali GÜL Sergi Açtı
Vali GÜL Sergi Açtı
Vali GÜL, C.Ü. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim is Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI rehberliğindeki hazırlanan sergiyi açtı.
Omurgalı Olmak Zor mu?
Omurgalı Olmak Zor mu?
Onurlu, ilkeli, kimseye minnet etmeden, tavır sahibi olarak yaşamak varken, küçük çıkarlar için dalkavukluk yapıp takla atmalar son hız devam ediyor. Omurgalı olmak yerine, omurgasız olmayı yaşam tarzı kabul eden nice insanın acınası bu zavallı hallerini mideler kaldıramıyor.
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
Hayatta Daha Önemli Şeyler Var!
SİVAS´ta son yıllarda yaygınlaşmaya yüz tutan kahvaltı geleneği sosyal çürümeyi tetikliyor. Sabahları şehrin bir başından bir diğer başına beş on çeşitli kahvaltı için giden azımsanmayacak seküler yığınların, gösteriş ve mide eksenli sığ yaşam uğraşları eleştiri alıyor.
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
SİVAS´ı Asalaklardan Kurtarmalı!
Toplumda son günlerde tavan yapan bu hastalık karşısında TIP adamlarının çaresiz kaldığı öğrenildi. Bu hastalığa tutulanların “klinik vaka” olduğu ve tedavilerinin de mümkün olmadığı belirtiliyor.
TANRI´ya Küsen Adam
TANRI´ya Küsen Adam
Anam dizlerini dövdükçe, sanırdım ki dağlar inim inim inliyor. Hele agabeyim ŞAHİN´in KIZILIRMAK´ta boğulması sonrasında, garip anam ruhunu Tanrıya verene kadar dizlerini döve döve ağladı.Amerika da bir kazaya şahit oldum. Bir aile yok oldu çoluk çocuk. Dizlerimi döve döve ağlamışım farkında değilim. Kızım AREVİK, baba herkes bize bakıyor ne yapıyorsun dedi ayıldım...
Az Şey...
Az Şey...
/az şeye sahip olanların köleliği de az olur/
Sivas YAĞMUR Bekliyor!
Sivas YAĞMUR Bekliyor!
Kurak geçen bir kıştan sonra, baharın da kurak geçmesi SİVAS´ı korkutuyor. Kaynak sularının gitgide azaldığı gözlemlenirken, ekinlerin de bir damla suya hasret olduğu belirtiliyor.
FETÖ VİRÜSÜ
FETÖ VİRÜSÜ
Yaşanan bu güvensizlik ve şüphe ortamında cesaretlenen FETÖ çakalları,kırıntıları ve kriptoları her türlü dümeni çevirip “yavuz hırsız, ev sahibini bastırır” düzenine girmektedir vegirdiklerini de görmekteyiz.Hiç alakasız insanların bilegerçekte farklı sebepler olduğu halde, savcılıklara şikayet edilmesi ve sıkıştırılmaya çalışılması, diğer taraftan namı yürümüş FETÖ´cülerin ise ortada dolaşması oldukça manidardır.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar