Güfte Belli-Besteci Kim?
Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?
Tarih: 6.4.2018 07:22:15/ 1423okunma / 0yorum

Bu sıralar, CHP milletvekili Ali Akyıldız´ıyakından takip ediyorum,  keşke iktidar partisinin bir milletvekili olsaydı.

Büyük millet meclisinde yaptığı konuşmada, RavzaDernek Başkanı AbdullahAğbektaş´ınSRT  yerel televizyonunda yaptığı açıklamaları gündeme getirerek,  bu kişinin“Peygamber efendimizden aldığı zarf da, irşat edilecek iller arasında Sivas´ta vardı”cümlesiyle  neyi  kastettiğini  ve  ayrıca “bu kişinin Sayın Cumhurbaşkanı Sivas´a geldiğinde,  valilik makamında neden görüştürüldüğünü” sormuş ve“yeni bir FETÖ yaratılmamalıdır” diyerek,  uyarıda bulunmuştu.

Teşbihte hata olmaz derler.  Sayın Ali Akyıldız “Numune hastanesi yıkılsın, yerine cami yapılsın”güftesi  seslendirilirken, 44 kişilik tasavvuf musikisi  korosunun  şefliğine Ravza  dernek  başkanını yakıştırmış görünüyor.

Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?

Vatandaşın vekilleri, temsilcileri, yöneticileri bu konu da,kentin asli unsuru  olan Sivas halkını ayırmadan, bölmeden, alnı secdeli-secdesiz  demeden aydınlatmalıdır. Bu  demokratik bir olgunluktur.  Demokrasiler de bu tür işler, millete rağmen olamaz.

Sayın milli eğitim bakanının bu konuda ki düşüncesi nedir? Sayın Vali bey,  hastanenin yıkımı  için neden bu kadar  ısrarcı davranıyor? (Bu konuda ki yetkili kendisidir.) Sayın belediye başkanı , nedeniyi yada kötü iki cümle sarf etmiyor? AK parti il başkanının neden  bu konuda sesi  çıkmıyor? Bir milletvekilimizin,  Numune hastanesinin yıkılmasını  vecami-külliye yapılmasını isteyen gruba hitaben “siz karşı çıkanlara  bakmayın, işinize bakın “ dediği doğru mudur?(Aslında cümle çok farklı da, ben yumuşatarak yazıyorum). Sayın milletvekili Habip Soluk,  bence  en cesur iktidar milletvekili ama bu konuda ki görüşü nedir? Bilemiyoruz.  Diğer iktidar milletvekili Sayın Selim Dursun, ne diyor acaba? Sayın Dursun,  hastane dursun mu, durmasın mı? Bunları bilmek bir vatandaş olarak en doğal hakkımızdır, diye düşünüyorum.

Numune hastanesi yerine yapılmak istenen cami konusuna  tekrar gelince, camiiler yani ibadethaneler ihtiyaca binaen yapılır.

Bu anlamda, İlahi, uhrevi (ve  siyasi !) amaçlara en uygun yer  şehir meydanıdır.  Orduevinin  yerine, yapın camiyi- külliyeyi. Ve hatta Sivas kalesi üstün de,  gazino, kahvehane oluyor da,niye şahane bir cami-külliye olmuyor?Evvel Allah her şey yapılır  bu memlekette, yeter ki birlik olalım. Biraz  demokratik olalım,  biraz bilimsel olalım, biraz düşünelim,  biraz cesur olalım, biraz dürüst olalım, biraz empati yapalım.

Numune hastanesinin  bu şekilde  yıkılması  veya  yıktırılması bu şehre yakışmadı.

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güfte Belli Besteci
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
Neredeeen nereye?
Neredeeen nereye?
Yıllardır FETÖ ile mücadele eden ve bedel ödeyen haysiyetli onurlu insanları "BUNLAR FETÖCÜ" diye suç duyurusunda bulunan ve şikayet eden Sami AYDIN´ın, bu heyecanı ve korkusunun nedenleri kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Hisseli Harikalar Kumpanyası
İcraat, halkın gönlüne girme gayreti yerine sosyal medya odaklı sanal içerikle belediye günleri heba edilirken,dizilerdeki kötü karakterlerin SİVAS´ta karşılanması ve ERZURUM SİVAS kar yağışı atışmaları gibi 0-7 yaş zeka esprisi ile yolun sonuna gelindiği gözlemleniyor.
Vah vah vaaaaaahhh!
Vah vah vaaaaaahhh!
Yaşları 65 e dayanan Muaz UZUN ve Ahmet ÖZAYDIN kara kara düşünüyorlar. TEKAÜTE ayrılacak olan bu isimlerin,bir yolunu bulup gerekse Meclis Üyeliğine asılmayı dahi düşündükleri öğrenildi.
Camiyi Bitirelim
Camiyi Bitirelim
Yeni kurulan AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde iki yıl önce bir gurup idealist insanın bir araya gelerek başlattıkları cami projesi adım adım ilerliyor.Hayırseverlerin bu işe el atması durumunda yazın caminin tamamlanacağı belirtildi.
Bunu da Gördük!
Bunu da Gördük!
Yıllardır Kültür Müdürlüğü koltuğunda “oturan” Kadir PÜRLÜ bir skandala imza attı. “Eski Türkiye bürokratik hantallığı ve kast sistemi anlayışının en somut örneği olan ve şehirde “duran adam” olarak tabir edilen İl Kültür ve Turizm Müdürünün, 16 yıla dayanan Müdürlüğünde şehre ne kazandırdığı merak ediliyor.
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
TÜRKİYE değişip her alanda yenilenirken, SİVAS bürokratik yapısı hala aynı yerinde duruyor. “YÜZ ESKİMESİ” ne uğramış pek çok ismin hala yerlerinde durması şaşkınlık oluşturuyor.
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
SİVAS´taki “ÜLFET HUKUK DERNEĞİ” yapılanması tam anlamıyla araştırılmayı bekliyor. Bu derneğin bir zamanlar içinde olan Eski Vekil Hilmi BİLGİN´in “dokunulmazlığı” da kalktığına göre bildiklerini anlatması arzulanıyor.
Üçü Bir Arada!
Üçü Bir Arada!
SİVAS yerel seçimlere odaklandı. Vekilliği sona eren Hilmi BİLGİN´in, yerel seçimler için satranç oyunu başlattığı kamuoyunda konuşuluyor. Sami AYDIN´ı Belediye Başkanlığı için, Ahmet KUZU´yu da İl Başkanı olarak hazırlayan BİLGİN´in, İsmet YILMAZ´ın etki alanını kırmak için de yoğun çaba gösterdiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Lafı dolandırıp döndürmeye gerek yok sevgili okurlar. Sivas bir kültür şehri değildir. Sivas, tarihinde kültürel anlamda en dar ve en içine kapalı dönemini yaşıyor.Turizm konusuna hiç girmeyeceğim, zira kültürel bir yavanlığa boğulan şehirde turizmden bahsetmek komiklik olur.
Aşka Güvenin...
Aşka Güvenin...
Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin...
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Bir şeyler Yapmalı!
Bir şeyler Yapmalı!
Ekonomik anlamda kendini gerçekleştiremeyen şehir, sosyal hayatta var olan ve giderek de kronikleşen gerilemeler ile karşı karşıya. Batı illerindeki küçük bir yerleşim yerindeki ekonomik canlılık kadar dahi bir gelişme görülmezken, şehrin kodlarını yıllardır elinde bulunduran bürokratik oligarşi da gelişmeyi engelliyor.
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır"
"ihtiyarlık kötü pusattır oğul"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar