Güfte Belli-Besteci Kim?
Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?
Tarih: 6.4.2018 07:22:15/ 1616okunma / 0yorum

Bu sıralar, CHP milletvekili Ali Akyıldız´ıyakından takip ediyorum,  keşke iktidar partisinin bir milletvekili olsaydı.

Büyük millet meclisinde yaptığı konuşmada, RavzaDernek Başkanı AbdullahAğbektaş´ınSRT  yerel televizyonunda yaptığı açıklamaları gündeme getirerek,  bu kişinin“Peygamber efendimizden aldığı zarf da, irşat edilecek iller arasında Sivas´ta vardı”cümlesiyle  neyi  kastettiğini  ve  ayrıca “bu kişinin Sayın Cumhurbaşkanı Sivas´a geldiğinde,  valilik makamında neden görüştürüldüğünü” sormuş ve“yeni bir FETÖ yaratılmamalıdır” diyerek,  uyarıda bulunmuştu.

Teşbihte hata olmaz derler.  Sayın Ali Akyıldız “Numune hastanesi yıkılsın, yerine cami yapılsın”güftesi  seslendirilirken, 44 kişilik tasavvuf musikisi  korosunun  şefliğine Ravza  dernek  başkanını yakıştırmış görünüyor.

Ama besteci ortada yok. Sahiden bu güftenin bestecisi kim?

Vatandaşın vekilleri, temsilcileri, yöneticileri bu konu da,kentin asli unsuru  olan Sivas halkını ayırmadan, bölmeden, alnı secdeli-secdesiz  demeden aydınlatmalıdır. Bu  demokratik bir olgunluktur.  Demokrasiler de bu tür işler, millete rağmen olamaz.

Sayın milli eğitim bakanının bu konuda ki düşüncesi nedir? Sayın Vali bey,  hastanenin yıkımı  için neden bu kadar  ısrarcı davranıyor? (Bu konuda ki yetkili kendisidir.) Sayın belediye başkanı , nedeniyi yada kötü iki cümle sarf etmiyor? AK parti il başkanının neden  bu konuda sesi  çıkmıyor? Bir milletvekilimizin,  Numune hastanesinin yıkılmasını  vecami-külliye yapılmasını isteyen gruba hitaben “siz karşı çıkanlara  bakmayın, işinize bakın “ dediği doğru mudur?(Aslında cümle çok farklı da, ben yumuşatarak yazıyorum). Sayın milletvekili Habip Soluk,  bence  en cesur iktidar milletvekili ama bu konuda ki görüşü nedir? Bilemiyoruz.  Diğer iktidar milletvekili Sayın Selim Dursun, ne diyor acaba? Sayın Dursun,  hastane dursun mu, durmasın mı? Bunları bilmek bir vatandaş olarak en doğal hakkımızdır, diye düşünüyorum.

Numune hastanesi yerine yapılmak istenen cami konusuna  tekrar gelince, camiiler yani ibadethaneler ihtiyaca binaen yapılır.

Bu anlamda, İlahi, uhrevi (ve  siyasi !) amaçlara en uygun yer  şehir meydanıdır.  Orduevinin  yerine, yapın camiyi- külliyeyi. Ve hatta Sivas kalesi üstün de,  gazino, kahvehane oluyor da,niye şahane bir cami-külliye olmuyor?Evvel Allah her şey yapılır  bu memlekette, yeter ki birlik olalım. Biraz  demokratik olalım,  biraz bilimsel olalım, biraz düşünelim,  biraz cesur olalım, biraz dürüst olalım, biraz empati yapalım.

Numune hastanesinin  bu şekilde  yıkılması  veya  yıktırılması bu şehre yakışmadı.

Tacettin KEPENEK
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güfte Belli Besteci
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
HALKIN Kesesi ile JEST Olmaz!
MEVLANA´ya, bu milletin paraları ile yapılan tünele MECLİS ÜYELERİ´nin isteği ile Sami AYDIN ismi verilmesi toplumun geniş kesimi tarafından eleştiriliyor. AYDIN´ın “kendi parası ile yapacağı bir yere isminin verilmesinin” en doğru bir karar olacağı yorumları yapılıyor.
Ankara Gündemi
Ankara Gündemi
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Şelale gibi Şiirler
Şelale gibi Şiirler
Türk Halk Kültürünü yaşatmak için büyük uğraşlar veren halk ozanları, medeniyet dünyamızda özgün izler bırakmaya devam ediyorlar.
Bir de Buradan Bakmalı!
Bir de Buradan Bakmalı!
Romanlar, ilginç yaşamları ile sosyologların dikkatini çekiyor. Allah “rızkınız benim teminatım altında” derken, insanların rızık kaygısı çekmesine inat, bugün bulup bugün yiyip yarını düşünmeyen ROMANLARDAN pek çok insanın ders çıkarması bekleniyor.
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Farklılıklar Zenginliğimizdir
Osman ÇELİK Yazdı...
İyi Biliriz!
İyi Biliriz!
Bir zamanlar SİVAS´ta güzel bir insan yaşadı...Vuslat yıldönümünde güzel insan Vahdettin ALTUN´u rahmetle anıyoruz.
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Ne Olacak Bu SİVAS´ın Hali?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
Derken bir gün camdan peri kızını elinden yere düşürmüş. Peri kızı kırılmış.
Yarım Doktor Candan...
Yarım Doktor Candan...
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sefam Olsun Oh Oh!..
Sefam Olsun Oh Oh!..
"Bir elinde cımbız, Bir elinde ayna"
İğneli Fıçı
İğneli Fıçı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
SANATA YÖNELMEK
SANATA YÖNELMEK
Prof.Dr. Nazım ELMAS Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar