Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Tarih: 2.4.2018 11:20:00/ 5857okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber:Murat KALENDER

SİVAS aylardır hatta birkaç yıldır Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un şahsını tartışmaya devam ediyor. Manisa´dan da benzer bir konu ile yargı eline düşen ALTINSOY´un, SİVAS´ta da benzer konulardan sorgulanması şok etkisi oluşturdu.

Sivas, Bakan Yılmaz´ın gayretleri sayesinde eğitim öğretim alanında ödenek konusunda zirve dönemini yaşarken, Milli Eğitim Müdürlüğünün ise olumsuz iddialar ile ilgili tahkikata konu olması Sivaslıları üzüyor.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy´un görev başında bulunması gereken sınavlarda bulunmayıp, o an oradaymış gibi ücret alması müfettiş raporlarına yansırken, müfettişlerin tespit ettiği paraları da resmen aldığı raporda görüldü.

Haber kaynaklarımıza intikal eden ve haber merkezimize ulaşan bilgiler detaylandırıldığında, çarpıcı sonuçlarda ortaya çıkıyor.

Bakanlık müfettişlerinin bir Hava Yolu Şirketi kayıtlarını inceledikleri raporda gözlemlenirken, tespit ettiği ayrıntılar ise şok etkisi oluşturdu.

“15/10/2016 tarihinde yapılan sınavlara ait ücret bordoları de incelendiğinde; Mustafa ALTINSOY´un il dışında bulunduğu halde 15/10/2016 tarihli sınav görevi için 437,79 TL sınav ücreti aldığı görülmektedir“ şeklinde ilginç tespitler ardı ardına devam ederken, suçun sübut bulduğuna dair bilgilerden birkaç tanesi de şu şekilde;

“03/01/2016 Pazar günü yapılan açık öğretim kurumları sınavlarında bölge koordinasyon kurulu başkanı olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı günlerde yapılan merkezi sınavlarla ilgili komisyon ücretlerini aldığı şeklinde sübuta ermektedir.” denilmekte.

Mustafa Altınsoy´un haksız kazanç elde ettiği müfettiş tespitlerinde bir bir muhasebe kayıtları ile ortaya çıkarılırken, Prage ziyaretinde de yurt dışında olduğu ve burada ücret aldığı ise şu şekilde rapora yansıyan ayrıntılar arasında;

“Mustafa ALTINSOY´un 12/05/2017 Cuma Günü Sivas´tan İstanbul´a gittiği ve 22/05/2017 tarihinde ise İstanbul´dan Sivas´a döndüğü saptanmıştır. Dolayısıyla 13-14 /05/2017 (Cumartesi Pazar) tarihlerinde yapılan motorlu taşıtlar sürücü kursu direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarında il sınav sorumlusu olarak ve 20/05/2017 Cumartesi Günü merkezi sistemle yapılan MTSK Yazılı Sınavı ve 21/05/2017 Pazar Günü 8.snıfıların TEOG sınavında bölge sınav koordinasyon kurulu başkanı olarak görevi olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı anlaşılmaktadır. Belirtilen tarihlerde ücret bordoları incelendiğinde Mustafa Altınsoy´un il dışında bulunduğu halde 13/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 14/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 20/05/2017 tarihindeki sınavda 194,29 TL, 21/05/2017 tarihindeki sınavda 225,52 TL, olmak üzere toplam 1.342,17 TL ücret aldığı tespit edilmiştir”.

Bakanlık müfettişlerinin buna benzer haksız kazanç tespitlerini raporda sıralamalarının yanı sıra, sosyolojik bir tespitinde raporda gözlemlendiği bilgisine ulaşıldı.

Diğer bir dikkat çekici unsur ise Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın FETÖ dosyalarında titiz olun talimatına uymayan ALTINSOY´un, müfetişlere dosyalar üzerinden mobbing uyguladığı ifadeler ile görülürken, bu duruma da Bakan YILMAZ´ın müsaade etmeyeceği belirtiliyor.

Her ortamda “BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan´ın ismini kullandığı bilinen ALTINSOY´un şehirdeki Bakan YILMAZ´ın aleyhine çalışan yerel siyasiler ile de kapalı kapılar ardından görüştüğü herkes tarafından biliniyor.

Mustafa ALTINSOY´un göreve başladığı günden bu yana eğitim öğretimi yapılanmasını birkaç parçaya böldüğü, Milli Eğitim Merkez teşkilatını dağıttığı, sendikal ayrımı körüklediği de diğer bilgiler arasında.

Mustafa ALTINSOY, şehre gelmeden Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının hafta başı olan PAZARTESİ günü okullara baskın yaparak “İstiklal Marşı ve Bayrak Törenlerine Katılmayanları” tespit edip ikaz ettikleri lakin Mustafa ALTINSOY´un ise bunu kaldırarak okulları başıboş bıraktığı vurgulanıyor.

İstiklal Marşı ve Bayrak Töreni hassasiyeti olmayan okul idarecilerini bildiği halde bunlara göz yumduğu iddia edilirken, hatta ALTINSOY´un bu hassasiyeti göstermeyenleri de kolladığı biliniyor.

ALTINSOY´un sahsi hareket edip, el altından düzmece soruşturmalar da organize ettiği bilinirken, eğitim öğretim dışında her şey ile ilgilenmesi ise tepki çekiyor.

 “HALK EĞİTİM MERKEZİ ve KIZILIRMAK İLKOKULU YERİ KONUSU”

Şehri temsilen şehrin Bakanı ve Şehrin Valisi varken aylar önce bir Derneğe Kızılırmak İlkokulu yeri ve Halk Eğitim Merkezi yerini sözlü olarak tahsis edip devrinin sözünü verdiği de kamuoyu tarafından eleştiriliyor.

Bir Dernek başkanının açıklaması ile ortaya çıkan SKANDAL akabinde, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Sivas´ı ulusal medyaya ve siyasiler diline de düşürerek cami yi tartışılır kıldığı vurgulanıyor.

Bir Milli Eğitim Müdürünün haddi ve görevi olmadığı halde bir derneğe yer tahsisi kamuoyunda hoş karşılanmazken, bu tutum ve sözü akabinde CAMİ´nin de o dernek tarafından yapıldığı algısının oluştuğu ve Vali GÜL´ün olanca çabasına rağmen bu algının ALTINSOY sayesinde silinemediği ifade ediliyor.

Başka derneklere de ben sizdenim diye yeşil boncuk dağıtan Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´u, ortaya çıkan bu usulsüzlüklerinden dolayı pek çok vakıf ve derneğin tepki olarak ALTINSOY´u söyleşi ve sohbetlere çağırmayacakları alınan bilgiler arasında.

SİVAS´a geldiği günden bu yana yanlış adım ve Bakan aleyhindeki isimlerle yakın teması sonrasında Bakan YILMAZ´ı tartışılıp ve eleştirel konuma getiren ALTINSOY´un, eğitim hakkında kendini geliştirip birikim elde etme noktasına ise hiç girmediği görüşleri dile getiriliyor.

 Sübut : “Sabit Olma, Gerçekleşme, Isbatlanmiş Olma, Isbatlama”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gözler Bakan YILMAZ
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yorum
2.4.2018 14:55:33
Haksız olan kişiyle ilgili konu doğru ve noksansız olarak Kıymetli Bakanımızın bilgisindeyse haksız olanın tutunacağı bir yer kalmadı demektir. Haksızlıklarının karşılığını mutlaka hakettiği şekilde ve hakkıyla görecektir.
Nejat DEMİR
2.4.2018 15:04:19
Müsteşar dahil Millete hizmet etmeye bile isteye talip olup ki kimse zorla çalıştırılmıyor kapı orada "benim arkamda falanca var" sözüyle kendilerine keramet yükleyen Kamuya Millete yük zavallılardan mutlaka KAMUYU ve MİLLETİ KURTARMAK LAZIM.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar