Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Tarih: 2.4.2018 11:20:00/ 5974okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber:Murat KALENDER

SİVAS aylardır hatta birkaç yıldır Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un şahsını tartışmaya devam ediyor. Manisa´dan da benzer bir konu ile yargı eline düşen ALTINSOY´un, SİVAS´ta da benzer konulardan sorgulanması şok etkisi oluşturdu.

Sivas, Bakan Yılmaz´ın gayretleri sayesinde eğitim öğretim alanında ödenek konusunda zirve dönemini yaşarken, Milli Eğitim Müdürlüğünün ise olumsuz iddialar ile ilgili tahkikata konu olması Sivaslıları üzüyor.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy´un görev başında bulunması gereken sınavlarda bulunmayıp, o an oradaymış gibi ücret alması müfettiş raporlarına yansırken, müfettişlerin tespit ettiği paraları da resmen aldığı raporda görüldü.

Haber kaynaklarımıza intikal eden ve haber merkezimize ulaşan bilgiler detaylandırıldığında, çarpıcı sonuçlarda ortaya çıkıyor.

Bakanlık müfettişlerinin bir Hava Yolu Şirketi kayıtlarını inceledikleri raporda gözlemlenirken, tespit ettiği ayrıntılar ise şok etkisi oluşturdu.

“15/10/2016 tarihinde yapılan sınavlara ait ücret bordoları de incelendiğinde; Mustafa ALTINSOY´un il dışında bulunduğu halde 15/10/2016 tarihli sınav görevi için 437,79 TL sınav ücreti aldığı görülmektedir“ şeklinde ilginç tespitler ardı ardına devam ederken, suçun sübut bulduğuna dair bilgilerden birkaç tanesi de şu şekilde;

“03/01/2016 Pazar günü yapılan açık öğretim kurumları sınavlarında bölge koordinasyon kurulu başkanı olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı günlerde yapılan merkezi sınavlarla ilgili komisyon ücretlerini aldığı şeklinde sübuta ermektedir.” denilmekte.

Mustafa Altınsoy´un haksız kazanç elde ettiği müfettiş tespitlerinde bir bir muhasebe kayıtları ile ortaya çıkarılırken, Prage ziyaretinde de yurt dışında olduğu ve burada ücret aldığı ise şu şekilde rapora yansıyan ayrıntılar arasında;

“Mustafa ALTINSOY´un 12/05/2017 Cuma Günü Sivas´tan İstanbul´a gittiği ve 22/05/2017 tarihinde ise İstanbul´dan Sivas´a döndüğü saptanmıştır. Dolayısıyla 13-14 /05/2017 (Cumartesi Pazar) tarihlerinde yapılan motorlu taşıtlar sürücü kursu direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarında il sınav sorumlusu olarak ve 20/05/2017 Cumartesi Günü merkezi sistemle yapılan MTSK Yazılı Sınavı ve 21/05/2017 Pazar Günü 8.snıfıların TEOG sınavında bölge sınav koordinasyon kurulu başkanı olarak görevi olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı anlaşılmaktadır. Belirtilen tarihlerde ücret bordoları incelendiğinde Mustafa Altınsoy´un il dışında bulunduğu halde 13/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 14/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 20/05/2017 tarihindeki sınavda 194,29 TL, 21/05/2017 tarihindeki sınavda 225,52 TL, olmak üzere toplam 1.342,17 TL ücret aldığı tespit edilmiştir”.

Bakanlık müfettişlerinin buna benzer haksız kazanç tespitlerini raporda sıralamalarının yanı sıra, sosyolojik bir tespitinde raporda gözlemlendiği bilgisine ulaşıldı.

Diğer bir dikkat çekici unsur ise Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın FETÖ dosyalarında titiz olun talimatına uymayan ALTINSOY´un, müfetişlere dosyalar üzerinden mobbing uyguladığı ifadeler ile görülürken, bu duruma da Bakan YILMAZ´ın müsaade etmeyeceği belirtiliyor.

Her ortamda “BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan´ın ismini kullandığı bilinen ALTINSOY´un şehirdeki Bakan YILMAZ´ın aleyhine çalışan yerel siyasiler ile de kapalı kapılar ardından görüştüğü herkes tarafından biliniyor.

Mustafa ALTINSOY´un göreve başladığı günden bu yana eğitim öğretimi yapılanmasını birkaç parçaya böldüğü, Milli Eğitim Merkez teşkilatını dağıttığı, sendikal ayrımı körüklediği de diğer bilgiler arasında.

Mustafa ALTINSOY, şehre gelmeden Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının hafta başı olan PAZARTESİ günü okullara baskın yaparak “İstiklal Marşı ve Bayrak Törenlerine Katılmayanları” tespit edip ikaz ettikleri lakin Mustafa ALTINSOY´un ise bunu kaldırarak okulları başıboş bıraktığı vurgulanıyor.

İstiklal Marşı ve Bayrak Töreni hassasiyeti olmayan okul idarecilerini bildiği halde bunlara göz yumduğu iddia edilirken, hatta ALTINSOY´un bu hassasiyeti göstermeyenleri de kolladığı biliniyor.

ALTINSOY´un sahsi hareket edip, el altından düzmece soruşturmalar da organize ettiği bilinirken, eğitim öğretim dışında her şey ile ilgilenmesi ise tepki çekiyor.

 “HALK EĞİTİM MERKEZİ ve KIZILIRMAK İLKOKULU YERİ KONUSU”

Şehri temsilen şehrin Bakanı ve Şehrin Valisi varken aylar önce bir Derneğe Kızılırmak İlkokulu yeri ve Halk Eğitim Merkezi yerini sözlü olarak tahsis edip devrinin sözünü verdiği de kamuoyu tarafından eleştiriliyor.

Bir Dernek başkanının açıklaması ile ortaya çıkan SKANDAL akabinde, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Sivas´ı ulusal medyaya ve siyasiler diline de düşürerek cami yi tartışılır kıldığı vurgulanıyor.

Bir Milli Eğitim Müdürünün haddi ve görevi olmadığı halde bir derneğe yer tahsisi kamuoyunda hoş karşılanmazken, bu tutum ve sözü akabinde CAMİ´nin de o dernek tarafından yapıldığı algısının oluştuğu ve Vali GÜL´ün olanca çabasına rağmen bu algının ALTINSOY sayesinde silinemediği ifade ediliyor.

Başka derneklere de ben sizdenim diye yeşil boncuk dağıtan Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´u, ortaya çıkan bu usulsüzlüklerinden dolayı pek çok vakıf ve derneğin tepki olarak ALTINSOY´u söyleşi ve sohbetlere çağırmayacakları alınan bilgiler arasında.

SİVAS´a geldiği günden bu yana yanlış adım ve Bakan aleyhindeki isimlerle yakın teması sonrasında Bakan YILMAZ´ı tartışılıp ve eleştirel konuma getiren ALTINSOY´un, eğitim hakkında kendini geliştirip birikim elde etme noktasına ise hiç girmediği görüşleri dile getiriliyor.

 Sübut : “Sabit Olma, Gerçekleşme, Isbatlanmiş Olma, Isbatlama”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gözler Bakan YILMAZ
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yorum
2.4.2018 14:55:33
Haksız olan kişiyle ilgili konu doğru ve noksansız olarak Kıymetli Bakanımızın bilgisindeyse haksız olanın tutunacağı bir yer kalmadı demektir. Haksızlıklarının karşılığını mutlaka hakettiği şekilde ve hakkıyla görecektir.
Nejat DEMİR
2.4.2018 15:04:19
Müsteşar dahil Millete hizmet etmeye bile isteye talip olup ki kimse zorla çalıştırılmıyor kapı orada "benim arkamda falanca var" sözüyle kendilerine keramet yükleyen Kamuya Millete yük zavallılardan mutlaka KAMUYU ve MİLLETİ KURTARMAK LAZIM.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar