Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Tarih: 2.4.2018 11:20:00/ 5573okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber:Murat KALENDER

SİVAS aylardır hatta birkaç yıldır Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY´un şahsını tartışmaya devam ediyor. Manisa´dan da benzer bir konu ile yargı eline düşen ALTINSOY´un, SİVAS´ta da benzer konulardan sorgulanması şok etkisi oluşturdu.

Sivas, Bakan Yılmaz´ın gayretleri sayesinde eğitim öğretim alanında ödenek konusunda zirve dönemini yaşarken, Milli Eğitim Müdürlüğünün ise olumsuz iddialar ile ilgili tahkikata konu olması Sivaslıları üzüyor.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy´un görev başında bulunması gereken sınavlarda bulunmayıp, o an oradaymış gibi ücret alması müfettiş raporlarına yansırken, müfettişlerin tespit ettiği paraları da resmen aldığı raporda görüldü.

Haber kaynaklarımıza intikal eden ve haber merkezimize ulaşan bilgiler detaylandırıldığında, çarpıcı sonuçlarda ortaya çıkıyor.

Bakanlık müfettişlerinin bir Hava Yolu Şirketi kayıtlarını inceledikleri raporda gözlemlenirken, tespit ettiği ayrıntılar ise şok etkisi oluşturdu.

“15/10/2016 tarihinde yapılan sınavlara ait ücret bordoları de incelendiğinde; Mustafa ALTINSOY´un il dışında bulunduğu halde 15/10/2016 tarihli sınav görevi için 437,79 TL sınav ücreti aldığı görülmektedir“ şeklinde ilginç tespitler ardı ardına devam ederken, suçun sübut bulduğuna dair bilgilerden birkaç tanesi de şu şekilde;

“03/01/2016 Pazar günü yapılan açık öğretim kurumları sınavlarında bölge koordinasyon kurulu başkanı olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı günlerde yapılan merkezi sınavlarla ilgili komisyon ücretlerini aldığı şeklinde sübuta ermektedir.” denilmekte.

Mustafa Altınsoy´un haksız kazanç elde ettiği müfettiş tespitlerinde bir bir muhasebe kayıtları ile ortaya çıkarılırken, Prage ziyaretinde de yurt dışında olduğu ve burada ücret aldığı ise şu şekilde rapora yansıyan ayrıntılar arasında;

“Mustafa ALTINSOY´un 12/05/2017 Cuma Günü Sivas´tan İstanbul´a gittiği ve 22/05/2017 tarihinde ise İstanbul´dan Sivas´a döndüğü saptanmıştır. Dolayısıyla 13-14 /05/2017 (Cumartesi Pazar) tarihlerinde yapılan motorlu taşıtlar sürücü kursu direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarında il sınav sorumlusu olarak ve 20/05/2017 Cumartesi Günü merkezi sistemle yapılan MTSK Yazılı Sınavı ve 21/05/2017 Pazar Günü 8.snıfıların TEOG sınavında bölge sınav koordinasyon kurulu başkanı olarak görevi olduğu halde Sivas´ta bulunmadığı anlaşılmaktadır. Belirtilen tarihlerde ücret bordoları incelendiğinde Mustafa Altınsoy´un il dışında bulunduğu halde 13/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 14/05/2017 tarihli sınav görevi için 461,18 TL, 20/05/2017 tarihindeki sınavda 194,29 TL, 21/05/2017 tarihindeki sınavda 225,52 TL, olmak üzere toplam 1.342,17 TL ücret aldığı tespit edilmiştir”.

Bakanlık müfettişlerinin buna benzer haksız kazanç tespitlerini raporda sıralamalarının yanı sıra, sosyolojik bir tespitinde raporda gözlemlendiği bilgisine ulaşıldı.

Diğer bir dikkat çekici unsur ise Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın FETÖ dosyalarında titiz olun talimatına uymayan ALTINSOY´un, müfetişlere dosyalar üzerinden mobbing uyguladığı ifadeler ile görülürken, bu duruma da Bakan YILMAZ´ın müsaade etmeyeceği belirtiliyor.

Her ortamda “BAKAN BEY benim arkamda” diye Bakan´ın ismini kullandığı bilinen ALTINSOY´un şehirdeki Bakan YILMAZ´ın aleyhine çalışan yerel siyasiler ile de kapalı kapılar ardından görüştüğü herkes tarafından biliniyor.

Mustafa ALTINSOY´un göreve başladığı günden bu yana eğitim öğretimi yapılanmasını birkaç parçaya böldüğü, Milli Eğitim Merkez teşkilatını dağıttığı, sendikal ayrımı körüklediği de diğer bilgiler arasında.

Mustafa ALTINSOY, şehre gelmeden Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının hafta başı olan PAZARTESİ günü okullara baskın yaparak “İstiklal Marşı ve Bayrak Törenlerine Katılmayanları” tespit edip ikaz ettikleri lakin Mustafa ALTINSOY´un ise bunu kaldırarak okulları başıboş bıraktığı vurgulanıyor.

İstiklal Marşı ve Bayrak Töreni hassasiyeti olmayan okul idarecilerini bildiği halde bunlara göz yumduğu iddia edilirken, hatta ALTINSOY´un bu hassasiyeti göstermeyenleri de kolladığı biliniyor.

ALTINSOY´un sahsi hareket edip, el altından düzmece soruşturmalar da organize ettiği bilinirken, eğitim öğretim dışında her şey ile ilgilenmesi ise tepki çekiyor.

 “HALK EĞİTİM MERKEZİ ve KIZILIRMAK İLKOKULU YERİ KONUSU”

Şehri temsilen şehrin Bakanı ve Şehrin Valisi varken aylar önce bir Derneğe Kızılırmak İlkokulu yeri ve Halk Eğitim Merkezi yerini sözlü olarak tahsis edip devrinin sözünü verdiği de kamuoyu tarafından eleştiriliyor.

Bir Dernek başkanının açıklaması ile ortaya çıkan SKANDAL akabinde, Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un Sivas´ı ulusal medyaya ve siyasiler diline de düşürerek cami yi tartışılır kıldığı vurgulanıyor.

Bir Milli Eğitim Müdürünün haddi ve görevi olmadığı halde bir derneğe yer tahsisi kamuoyunda hoş karşılanmazken, bu tutum ve sözü akabinde CAMİ´nin de o dernek tarafından yapıldığı algısının oluştuğu ve Vali GÜL´ün olanca çabasına rağmen bu algının ALTINSOY sayesinde silinemediği ifade ediliyor.

Başka derneklere de ben sizdenim diye yeşil boncuk dağıtan Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´u, ortaya çıkan bu usulsüzlüklerinden dolayı pek çok vakıf ve derneğin tepki olarak ALTINSOY´u söyleşi ve sohbetlere çağırmayacakları alınan bilgiler arasında.

SİVAS´a geldiği günden bu yana yanlış adım ve Bakan aleyhindeki isimlerle yakın teması sonrasında Bakan YILMAZ´ı tartışılıp ve eleştirel konuma getiren ALTINSOY´un, eğitim hakkında kendini geliştirip birikim elde etme noktasına ise hiç girmediği görüşleri dile getiriliyor.

 Sübut : “Sabit Olma, Gerçekleşme, Isbatlanmiş Olma, Isbatlama”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Gözler Bakan YILMAZ
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yorum
2.4.2018 14:55:33
Haksız olan kişiyle ilgili konu doğru ve noksansız olarak Kıymetli Bakanımızın bilgisindeyse haksız olanın tutunacağı bir yer kalmadı demektir. Haksızlıklarının karşılığını mutlaka hakettiği şekilde ve hakkıyla görecektir.
Nejat DEMİR
2.4.2018 15:04:19
Müsteşar dahil Millete hizmet etmeye bile isteye talip olup ki kimse zorla çalıştırılmıyor kapı orada "benim arkamda falanca var" sözüyle kendilerine keramet yükleyen Kamuya Millete yük zavallılardan mutlaka KAMUYU ve MİLLETİ KURTARMAK LAZIM.
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Yayın hayatını 10 yılı aşkın bir zamandır sürdüren SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin sahibini ve yazarlarını olur olmaz iddialar ile şikayet edip, çamur atma girişimine ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, bu korkusu ve tedirginliğinin nedenleri merak ediliyor.
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Göreve geldiği günden bu yana kendisi için değil ilçesi için çaba gösteren Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin MERMER, ilçenin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor.
Herhalde Dili Sürçtü!
Herhalde Dili Sürçtü!
Sivas Milletvekili Selim DURSUN´un geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama, şehirde gündem oldu. Vekil DURSUN´un “Sivas´ın fazla sorunu yok” babındaki açıklaması, çarşıda, pazarda, evlerde konuşulmaya devam ediyor.
KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
KAZANAN TEK KAYBEDEN ÇOK
İlimizdeki siyasi iradenin hem parti içerisinde hemde kamuoyundaki güven kaybı büyük bir hızla sürüyor. Bununla birlikte Murat Toraman´ı kendine rakip gören bir takım AK Partili seçilmiş adeta yıkıma uğradı. Toraman´ı Partiden atmak isteyen ekip ve yaverleri genel merkez mağduru oldu.
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Geçtiğimiz günlerde Şamil TAYYAR´ın yaptığı açıklama hala konuşuluyor. Cumhurbaşkanı´na önemli şeylerin iletilmediğine vurgu yapan TAYYAR konuşunca akıllara “CİMER”´e Sivas´tan gönderilen şikayetlerin Cumhurbaşkanına iletilip iletilmediği de gelmeye başladı.
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar