Bugün, 24 Temmuz 2021 Cumartesi


Anahtar Kelimeler: "GİZEMLİ ZİYARET"

"GİZEMLİ ZİYARET"

SİVAS POSTASI’nın yeni ulaştığı bilgi ve belgelere göre DARBECİ DİŞLİ’nin herhangi bir davet olmadığı halde SİVAS ziyareti muamma olarak görülüyor.

SPHM ÖZEL HABER

Darbeci Eski Tümgeneral Mehmet DİŞLİ’nin 2015 yılı SİVAS ziyareti gizemini hala koruyor!

FETÖ davasından yargılanan zamanın Sivas Tugay Komutanı tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır ifadesinde, “ Üniversitenin Ar-Ge birimini Mehmet Dişli'nin ziyaretinden 1 yıl önce gezdiğini, Dişli'nin ise 4 proje nedeniyle üniversiteye geldiğini, bunlardan birisi kurşun geçirmez yelek projesi, diğeri ise jammer benzeri aracın tespit ettiği patlayıcının imha edilmesi şeklinde diye hatırlıyorum. Diğer iki projeyi ise hatırlamıyorum." dedi.

O yıllarda SİVAS C.Üniversitesinde böyle bir çalışmanın olup olmadığı merak edilirken, Mehmet DİŞLİ’nin herhangi bir davet olmadan neden SİVAS’a geldiği ise tam bir muamma olarak duruyor.

SAĞIR’ın ifadelerinde bazı çelişkilerin de olduğu dikkat çekerken, SİVAS POSTASI’nın yeni ulaştığı bilgilere göre SAĞIR’ın devre arkadaşı olan DİŞLİ’yi görmeye ÜNİVERSİTEYE giderek orada “hoş geldin” dediğinin resmi belgelere yansıdığı öğrenildi.

Darbeci Tuggeneralin SİVAS ziyaretinde kimler ile temasa geçtiği de ayrıca merak konusu. Bu konuda nasıl bir incelemenin yapıldığı ise tam olarak merak ediliyor.

O yıllarda Sivas Tugay Komutanı Tuğgenerali Fatih Celaleddin Sağır’ın ziyaret trafiğinin de incelenmesi sonucunda gerek Darbeci Mehmet DİŞLİ’nin gerekse SAĞIR’ın doğru söyleyip söylemediklerinin açığa çıkabileceği yorumları yapılıyor.