Geç Kalmış Bir Habib SOLUK Yazısı
Yine merkez ve ilçelerdeki eş dostlarımla yaptığım istişarelerde, SİVAS´ın her bölgesinde Sayın SOLUK´un yatırımlarını ve insanımızın insanca yaşaması için elinden gelen çabaları gösterdiğini somut olarak gördüm.
Tarih: 25.1.2018 20:04:20/ 2210okunma / 0yorum

Geç Kalmış Bir Habib SOLUK Yazısı

Yıllardır Habib SOLUK´un ismini SİVASLI bir bürokrat olarak duyardım. Hatta bu ismi, son yıllarda çokca eleştirdiğimi hatırlarım.

Geçtiğimiz günlerde, geçmişte eski GAR´a gelecek olan HIZLI TREN´in biri ANKARA´da, diğerleri de şehirde olan aslında kamuoyu tabanları olmayan hatta şuan en çok eleştirilen yetkililerin Habib SOLUK´un müsteşarlıktan emekli olduğu dönemde, bir oldun bittiye getirerek Hızlı Tren GÜZERGAHINI, DDY yetkililerinin yaptırmış olduğu ve halkın %98´inin mevcut GAR olsun anketine rağmen, bu şahısların Hızlı Tren Güzergahı ve İstasyonunu üniversite tarafına kaydırmaları, başta şahsım olmak üzere şehir halkının büyük tepkisini çekmişti.

Hatta Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN, son Sivas ziyaretinde, “Hızlı Treni geciktirenlerden hesap soracağım” demesi ve akabinde güzergahın eski yerine gelmesini şehrimizin geleceği açısından çok önemli buluyorum.

Bu güzergah yanlışından dönülmesinin arkasını araştırdığımda, Sayın Habib SOLUK´un büyük emeklerinin olduğunu müşahede ettim.Bunun üzerine çok zaman eleştridiğim Sayın Habib SOLUK´u derinlemesine araştırmaya başladım.

Gördüm ki kendisini yetiştirmiş mütevazı, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, bulunduğu makamlarının keyfini sürmeyen, devletin gücünü halkın yararına kullanan biri olduğunu anladım.

Üzüldüğüm husus ben dahil bence biz SİVAS´ta yaşayanlar Sayın Habib SOLUK´un birikimlerinden tecrübelerinden en önemlisi de bürokrasideki ikili ilişkilerinde ki yaptırımından bugüne kadar yeterince istifade edememiş olmamız.

Belki de bunda kendisinin de bizlerle yani Sivaslı ile yeteri kadar  iletişim kurmaması da etken olmuştur.

Yine merkez ve ilçelerdeki eş dostlarımla yaptığım istişarelerde, SİVAS´ın her bölgesinde Sayın SOLUK´un yatırımlarını ve insanımızın insanca yaşaması için elinden gelen çabaları gösterdiğini somut olarak gördüm.

Bence en dikkatimi çeken ise Belediyelerin taleplerini bizzat yerine giderek tespit edip gidermesi.Sıkıntılı konularda ise ilgili kurumları bir araya getirip bir DEVLET ADAMI duyarlılığı ile çözüme kavuşturması beni ziyadesiyle memnun etti.

Bundan sonra bence bize düşen Sayın Habib SOLUK´un Ankara´daki bürokratik birikimi ve gayretini daha iyi anlayıp kavrayarak, bu gücü şehrimizin gelişip kalkınması için daha ivedi değerlendirmeliyiz.

Şunu da belirtmek gerekir ki şuana kadar yaptığı güzel hizmetlerin de hakkını teslim etmeliyiz. Araştırmaların neticesinde yine şahit oldum ki pek çok projenin tamamlanması  ve o projeler kaynak bulunması noktasında elinden gelenden fazlasını bu şehir için yapması memnuniyet verici.

Genel Müdürlük, Müsteşarlık, Bakanlık, şuan Milletvekili ve çok önemli yatırımcı Komisyonlar Başkanı  olarak da etkin ve çok önemli bir konuma sahip. Sayın Başbakanımız ile de yıllara dayanan birlikteliği de çok ama çok önemli. Sivas için bu birikim bence kıymetli bir şans.

Sayın SOLUK´un bu birikimlerinin şehre önemli kazanımlar katacağı aşikar.Buna bir SİVASLI olarak inancım ve güvencim tamdır.Şunun da altını çizelim ki bir Habib SOLUK gerçeği vardır ve şehrin geleceğini düşünenlerde de bir karşılığı olacaktır.

                                                                    Osman ADA
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kalmış Habib SOLUK Yazısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Yöresel Kültürü Katlediyorlar!
Köylerde, beldelerde, ilçelerde yaz boyu devam eden düğünlerde son yıllarda moda haline gelen “orkestra” ekipleri kültürel yapıyı adeta katlediyor.Belediye Başkanlarının, Kaymakamların, muhtarların bu kültür katliamına izin vermemeleri bekleniyor.
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Diriliş Partisi Orta Kattaydı!
Faruk AKSOY, Yeni Şafak´ta bam teline değen bir yazı kaleme aldı...
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar