Geç Kalmış Bir Habib SOLUK Yazısı
Yine merkez ve ilçelerdeki eş dostlarımla yaptığım istişarelerde, SİVAS´ın her bölgesinde Sayın SOLUK´un yatırımlarını ve insanımızın insanca yaşaması için elinden gelen çabaları gösterdiğini somut olarak gördüm.
Tarih: 25.1.2018 20:04:20/ 2322okunma / 0yorum

Geç Kalmış Bir Habib SOLUK Yazısı

Yıllardır Habib SOLUK´un ismini SİVASLI bir bürokrat olarak duyardım. Hatta bu ismi, son yıllarda çokca eleştirdiğimi hatırlarım.

Geçtiğimiz günlerde, geçmişte eski GAR´a gelecek olan HIZLI TREN´in biri ANKARA´da, diğerleri de şehirde olan aslında kamuoyu tabanları olmayan hatta şuan en çok eleştirilen yetkililerin Habib SOLUK´un müsteşarlıktan emekli olduğu dönemde, bir oldun bittiye getirerek Hızlı Tren GÜZERGAHINI, DDY yetkililerinin yaptırmış olduğu ve halkın %98´inin mevcut GAR olsun anketine rağmen, bu şahısların Hızlı Tren Güzergahı ve İstasyonunu üniversite tarafına kaydırmaları, başta şahsım olmak üzere şehir halkının büyük tepkisini çekmişti.

Hatta Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN, son Sivas ziyaretinde, “Hızlı Treni geciktirenlerden hesap soracağım” demesi ve akabinde güzergahın eski yerine gelmesini şehrimizin geleceği açısından çok önemli buluyorum.

Bu güzergah yanlışından dönülmesinin arkasını araştırdığımda, Sayın Habib SOLUK´un büyük emeklerinin olduğunu müşahede ettim.Bunun üzerine çok zaman eleştridiğim Sayın Habib SOLUK´u derinlemesine araştırmaya başladım.

Gördüm ki kendisini yetiştirmiş mütevazı, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, bulunduğu makamlarının keyfini sürmeyen, devletin gücünü halkın yararına kullanan biri olduğunu anladım.

Üzüldüğüm husus ben dahil bence biz SİVAS´ta yaşayanlar Sayın Habib SOLUK´un birikimlerinden tecrübelerinden en önemlisi de bürokrasideki ikili ilişkilerinde ki yaptırımından bugüne kadar yeterince istifade edememiş olmamız.

Belki de bunda kendisinin de bizlerle yani Sivaslı ile yeteri kadar  iletişim kurmaması da etken olmuştur.

Yine merkez ve ilçelerdeki eş dostlarımla yaptığım istişarelerde, SİVAS´ın her bölgesinde Sayın SOLUK´un yatırımlarını ve insanımızın insanca yaşaması için elinden gelen çabaları gösterdiğini somut olarak gördüm.

Bence en dikkatimi çeken ise Belediyelerin taleplerini bizzat yerine giderek tespit edip gidermesi.Sıkıntılı konularda ise ilgili kurumları bir araya getirip bir DEVLET ADAMI duyarlılığı ile çözüme kavuşturması beni ziyadesiyle memnun etti.

Bundan sonra bence bize düşen Sayın Habib SOLUK´un Ankara´daki bürokratik birikimi ve gayretini daha iyi anlayıp kavrayarak, bu gücü şehrimizin gelişip kalkınması için daha ivedi değerlendirmeliyiz.

Şunu da belirtmek gerekir ki şuana kadar yaptığı güzel hizmetlerin de hakkını teslim etmeliyiz. Araştırmaların neticesinde yine şahit oldum ki pek çok projenin tamamlanması  ve o projeler kaynak bulunması noktasında elinden gelenden fazlasını bu şehir için yapması memnuniyet verici.

Genel Müdürlük, Müsteşarlık, Bakanlık, şuan Milletvekili ve çok önemli yatırımcı Komisyonlar Başkanı  olarak da etkin ve çok önemli bir konuma sahip. Sayın Başbakanımız ile de yıllara dayanan birlikteliği de çok ama çok önemli. Sivas için bu birikim bence kıymetli bir şans.

Sayın SOLUK´un bu birikimlerinin şehre önemli kazanımlar katacağı aşikar.Buna bir SİVASLI olarak inancım ve güvencim tamdır.Şunun da altını çizelim ki bir Habib SOLUK gerçeği vardır ve şehrin geleceğini düşünenlerde de bir karşılığı olacaktır.

                                                                    Osman ADA
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kalmış Habib SOLUK Yazısı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Toyunuz Mübarek Ola!
Toyunuz Mübarek Ola!
Şehre köyü taşıyan ve şehre adaptasyon sağlamada sıkıntılar yaşayan ELBALİLER Derneği KIŞ TOYU yaptı. Bir köyde gerçekleşen toy renkli görüntülere neden oldu.
Medeniyetimizin Temelleri
Medeniyetimizin Temelleri
Nazım ELMAS Yazdı...
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Depreşti
Depreşti
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Sanki MANCILIK KÖYÜ Birleşmiş Milletlerdi… Türk,Kürt, Ermeni,Karslı, Göçmen…”
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
KUDRETLİ TANRIM şahit ki serçe parmağım girerdi topuklarındaki yarıklarına.O zaman bilemedim hissedemedim ağlayamadım ama aha bu mektubu size yazarken ağlamaktayım…”
Hüzünlü Tebessüm
Hüzünlü Tebessüm
MONA LİSA tablosundaki gizemli gülümseme hala çözülemiyor.FELSEFESİ olan bir kadın görüntüsü görür görmez anlaşılırken, gizemi çözülemeyen gülümsemede hala sır. Kahkaha ile az tebessüm arasına sıkıştırılmış bir anlam sorgulana dursun, iki numaraya yakın bir tebessüm olma ihtimali de yok değil…
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Doç.Dr. Uğur TUZTAŞI ve Mimar Pınar KOÇ´ın mihmandarlığında güzel bir sergi açıldı.
İlk Taş
İlk Taş
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Kirlenen dünyaya, çıkar ilişkilerine,masumiyeti berhava eden onca şeye rağmen, yaşamın en tenha ötesinde, yüreğiyle yaşayanlarda var. Sahi, yüreğiyle yaşayanlar da olmasa çekilir mi dünya? İyi ki yüreğinin sesini yağmurla bütünleyenler var!
Kış Beşiği
Kış Beşiği
"şairler için tutulacak yas, kışı bekler"
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
Türk Edebiyatı´nın en önemli isimlerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya edebiyatındaki özgün yerini pekiştirmeye devam ediyor.BALEL´in “İstanbul Mektupları/Avrupa Yakası” Fransa´da yayımlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar