"FOSEPTİK ÇUKUR" Çöküyor!
Belediye seçimleri esnasında yüzlerce seçmenin gözlerinin içine baka baka Ahmet Turan Gazi Mahallesinde var olan alt yapı sorununu çözeceğine söz veren Başkan AYDIN, aradan 4 yıl geçmesine rağmen sorunun çözümü için zerrece bir adım atmadı. Yüzlerce insanın kullandığı atıkların “FOSEPTİK ÇUKUR” yolu ile giderildiği ve geçen hafta itibariyle de FOSEPTİK ÇUKUR´un çöktüğü ve etrafa kötü kokular yaydığı öğrenildi.
Tarih: 7.11.2018 18:48:23/ 1654okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL  HABER

Yeni kurulan Ahmet Turan Gazi Mahallesi içerisinde bulunan “Buyruk Siteleri ve Alperen İnşaat Konutları”yapıldıkları günden bu yana alt yapı sorunlarından bir türlü kurtulamıyor.

Yağmur gider hattı bulunmadığı gibi, bu çağda yıl 2018 de kanalizasyon sorunun “foseptik çukuru” ile giderilmeye çalışılması hayret ve ibretle izleniyor.

Edinilen bilgilere göre ise geçen hafta  FOSEPTİK ÇUKUR´un çöktüğü ve etrafa kötü koku yaydığı.

İnsanların ve çocukların olası bu çukura düşmeleri durumunda can güvenliğinin sorumlusu olarak kimlerin olacağı ise merak konusu.

SİVAS BELEDİYESİ´nin burası ile ilgili bir çözüm bulmasını isteyen mahalle sakinleri, bu çağda FOSEPTİK ÇUKUR´un şehrin imajına yakışmadığını vurguluyorlar.

Seçim çalışmaları sırasında Alperen konutlarındaki zemin bir katta halka seslenen AYDIN´ın burasını cazibe merkezi yapacağına ve alt yapı sorunlarının giderileceğine dair söz vermesine rağmen hala sözünü tutmaması eleştiriliyor.

Buralardan tulum oy çıkaran AYDIN´a vatandaşlar “Sami AYDIN bizi kandırdı” diye tepki göstermekteler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FOSEPTİK ÇUKUR Çöküyor
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yakup YILMAZ
28.5.2018 08:09:23
hani evlerdeki akan musluklardan tatlı su akacak insanlarımız rahatlıkla kireçsiz katışıksız saf su içecekti eskisinide arar olduk resmen çeşmelerden çamur akıyor kendilerinin tuzu kuru insanların çoğu böbrek hastası bırak evlerdeki suları sokak çeşmeleri resmen katışık bumu verdiği söz
METİN
30.5.2018 00:32:35
en buyuk hatalarının başında tatlı suları ve çermiklere kurulan gariban çadırlarını yok etmesi sayılabilir,, bu kultürleri çöpe atması unutulmaz hataydı, ama seçim işte geldi akp ye zarar verdi, kendi bırakır çekilir kenara, oh ne ala
Abdullah Çürüklü
8.11.2018 11:01:26
Çantada keklik. Tulum oy. Ne anlam ifade ediyor? Ne yaparsan yap birşey değişmez,tulum. O zaman,NE YAPARSAN YAP,birşey değişmez,tulum!!!
Toyunuz Mübarek Ola!
Toyunuz Mübarek Ola!
Şehre köyü taşıyan ve şehre adaptasyon sağlamada sıkıntılar yaşayan ELBALİLER Derneği KIŞ TOYU yaptı. Bir köyde gerçekleşen toy renkli görüntülere neden oldu.
Medeniyetimizin Temelleri
Medeniyetimizin Temelleri
Nazım ELMAS Yazdı...
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Depreşti
Depreşti
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Sanki MANCILIK KÖYÜ Birleşmiş Milletlerdi… Türk,Kürt, Ermeni,Karslı, Göçmen…”
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
KUDRETLİ TANRIM şahit ki serçe parmağım girerdi topuklarındaki yarıklarına.O zaman bilemedim hissedemedim ağlayamadım ama aha bu mektubu size yazarken ağlamaktayım…”
Hüzünlü Tebessüm
Hüzünlü Tebessüm
MONA LİSA tablosundaki gizemli gülümseme hala çözülemiyor.FELSEFESİ olan bir kadın görüntüsü görür görmez anlaşılırken, gizemi çözülemeyen gülümsemede hala sır. Kahkaha ile az tebessüm arasına sıkıştırılmış bir anlam sorgulana dursun, iki numaraya yakın bir tebessüm olma ihtimali de yok değil…
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Doç.Dr. Uğur TUZTAŞI ve Mimar Pınar KOÇ´ın mihmandarlığında güzel bir sergi açıldı.
İlk Taş
İlk Taş
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Kirlenen dünyaya, çıkar ilişkilerine,masumiyeti berhava eden onca şeye rağmen, yaşamın en tenha ötesinde, yüreğiyle yaşayanlarda var. Sahi, yüreğiyle yaşayanlar da olmasa çekilir mi dünya? İyi ki yüreğinin sesini yağmurla bütünleyenler var!
Kış Beşiği
Kış Beşiği
"şairler için tutulacak yas, kışı bekler"
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
Türk Edebiyatı´nın en önemli isimlerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya edebiyatındaki özgün yerini pekiştirmeye devam ediyor.BALEL´in “İstanbul Mektupları/Avrupa Yakası” Fransa´da yayımlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar