"FOSEPTİK ÇUKUR" Çöküyor!
Belediye seçimleri esnasında yüzlerce seçmenin gözlerinin içine baka baka Ahmet Turan Gazi Mahallesinde var olan alt yapı sorununu çözeceğine söz veren Başkan AYDIN, aradan 4 yıl geçmesine rağmen sorunun çözümü için zerrece bir adım atmadı. Yüzlerce insanın kullandığı atıkların “FOSEPTİK ÇUKUR” yolu ile giderildiği ve geçen hafta itibariyle de FOSEPTİK ÇUKUR´un çöktüğü ve etrafa kötü kokular yaydığı öğrenildi.
Tarih: 27.5.2018 12:48:23/ 1739okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL  HABER

Yeni kurulan Ahmet Turan Gazi Mahallesi içerisinde bulunan “Buyruk Siteleri ve Alperen İnşaat Konutları”yapıldıkları günden bu yana alt yapı sorunlarından bir türlü kurtulamıyor.

Yağmur gider hattı bulunmadığı gibi, bu çağda yıl 2018 de kanalizasyon sorunun “foseptik çukuru” ile giderilmeye çalışılması hayret ve ibretle izleniyor.

Edinilen bilgilere göre ise geçen hafta  FOSEPTİK ÇUKUR´un çöktüğü ve etrafa kötü koku yaydığı.

İnsanların ve çocukların olası bu çukura düşmeleri durumunda can güvenliğinin sorumlusu olarak kimlerin olacağı ise merak konusu.

SİVAS BELEDİYESİ´nin burası ile ilgili bir çözüm bulmasını isteyen mahalle sakinleri, bu çağda FOSEPTİK ÇUKUR´un şehrin imajına yakışmadığını vurguluyorlar.

Seçim çalışmaları sırasında Alperen konutlarındaki zemin bir katta halka seslenen AYDIN´ın burasını cazibe merkezi yapacağına ve alt yapı sorunlarının giderileceğine dair söz vermesine rağmen hala sözünü tutmaması eleştiriliyor.

Buralardan tulum oy çıkaran AYDIN´a vatandaşlar “Sami AYDIN bizi kandırdı” diye tepki göstermekteler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FOSEPTİK ÇUKUR Çöküyor
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yakup YILMAZ
28.5.2018 08:09:23
hani evlerdeki akan musluklardan tatlı su akacak insanlarımız rahatlıkla kireçsiz katışıksız saf su içecekti eskisinide arar olduk resmen çeşmelerden çamur akıyor kendilerinin tuzu kuru insanların çoğu böbrek hastası bırak evlerdeki suları sokak çeşmeleri resmen katışık bumu verdiği söz
METİN
30.5.2018 00:32:35
en buyuk hatalarının başında tatlı suları ve çermiklere kurulan gariban çadırlarını yok etmesi sayılabilir,, bu kultürleri çöpe atması unutulmaz hataydı, ama seçim işte geldi akp ye zarar verdi, kendi bırakır çekilir kenara, oh ne ala
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar